Noutati politice in ...avanpremiera !

Discuţii fără iz de peşte

Moderator: dutustoica

Post Reply
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Noutati politice in ...avanpremiera !

Post by cezar »

Astazi în cursul după-amiezii, Traian Băsescu se va adresa naţiei.
Am aflat (nu vă pot spune cum), ce va spune. Sunt 11 idei, dintre care vă aduc la cunoştinţă 3 :

1.Îşi va cere scuze romanilor, pentru că a uitat deseori că este preşedintele tuturor romanilor, nu numai a celor care sunt de acord cu el.
2.Va cere guvernului să retragă legea comasării alegerilor.
3. Va demite guvernul, dacă toate partidele parlamentare vor încheia un moratoriu politic pană la alegeri şi vor negocia o platformă de guvernare a ţării, care să fie administrată de un guvern de tehnocraţi.

Ce ziceţi ? Va rog sa notati ora la care va dau aceasta previziune ! :idea: :idea: :idea: :!: :!: :!:
User avatar
DRM
Posts: 167
Joined: 24 Oct 2011, 11:11
Location: Bucuresti

Re: Noutati politice in ...avanpremiera !

Post by DRM »

cezar wrote: Am aflat ......., ce va spune.
Poate dispare iar o bucata din forum. :lol:
NEVER STOP LEARNING, NEVER STOP IMPROVING,
AND NEVER, EVER STOP FISHING.
MotorGuide
User avatar
Adar Marian
Posts: 561
Joined: 23 Oct 2009, 07:44
Contact:

Re: Noutati politice in ...avanpremiera !

Post by Adar Marian »

Sursa:
- Blogul lui Tolontan.
Ca dintr-o fictiune literara se va transforma in realitate, asta-i alta mancare de peste.
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Noutati politice in ...avanpremiera !

Post by cezar »

Adar Marian wrote:Sursa:
- Blogul lui Tolontan.
Ca dintr-o fictiune literara se va transforma in realitate, asta-i alta mancare de peste.
Ca de obicei, pe alături de adevăr. Sursa este alta, probabil aceeaşi cu a lui Tolontan. :lol: :lol: :lol:
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: Noutati politice in ...avanpremiera !

Post by ioanrv »

Sefu' sunteti tare, daca se confirma inseamna ca umblati pe undeva pe sus si-n cazul ca ajungeti si mai sus si treceti la represalii, am o singura rugaminte: daca ma arestati faceti acelasi lucru si cu Claudiu ca nu-i mai breaz, o sa am si eu cu cine schimba o vorba in celula... :lol:
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Noutati politice in ...avanpremiera !

Post by cezar »

ioanrv wrote:Sefu' sunteti tare, daca se confirma inseamna ca umblati pe undeva pe sus si-n cazul ca ajungeti si mai sus si treceti la represalii, am o singura rugaminte: daca ma arestati faceti acelasi lucru si cu Claudiu ca nu-i mai breaz, o sa am si eu cu cine schimba o vorba in celula... :lol:
Explicatia este mult mai simpla: discursul a ajuns inca din timpul noptii la cateva persoane sus-puse cu care am privilegiul sa lucrez.
Pe la ora 11,00 aflasem, dar m-am gandit ca poate fi un intox (nici acum nu cred ca este 100 % forma finala), dar, suprapus peste un mega-sondaj din care reies cifre catastrofale pentru echipa de la conducere, plus presiunile europene de marire a veniturilor populatiei pentru a dezgheta consumul (trebuie sa-si vanda marfa si italienii, si francezii, si grecii si altii), plus rapoartele "serviciilor" ...cam acolo duc toate indiciile.

Nooo, pe Claudiu il voi condamna la 200 de zile pe an de pescuit pe mare. Condamnarea va fi pe viata ! :lol: :lol: :lol:
Oricum, el a fost de la inceput de partea "ciumpalacilor". :lol: :lol: :lol:
User avatar
administrator
Posts: 66
Joined: 26 Sep 2009, 13:11

Re: Noutati politice in ...avanpremiera !

Post by administrator »

cezar wrote:
Nooo, pe Claudiu il voi condamna la 200 de zile pe an, de pescuit pe mare. Condamnarea va fi pe viata ! :lol: :lol: :lol:
Oricum, el a fost de la inceput de partea "ciumpalacilor". :lol: :lol: :lol:
De acord cu dvs domnule Cezar, dar nu la orice peste ci la peste spada, nu mai departe de 3 mile de tarmul romanesc, si sa fie obligat sa prezinte cel putin un exemplar pe zi :lol:
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: Noutati politice in ...avanpremiera !

Post by Claudiu »

administrator wrote:
De acord cu dvs domnule Cezar, dar nu la orice peste ci la peste spada, nu mai departe de 3 mile de tarmul romanesc, si sa fie obligat sa prezinte cel putin un exemplar pe zi :lol:
Adica sa fiu condamnat la neputinta ? :o
Nooo, in cazul asta prefer sa-i tin companie lui ioanrv. :lol:
Ono
Posts: 687
Joined: 23 Dec 2009, 05:37
Location: Bucuresti

Re: Noutati politice in ...avanpremiera !

Post by Ono »

Cezar, sursa ta nu e informata la marele fix ;)
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Noutati politice in ...avanpremiera !

Post by cezar »

Ono wrote:Cezar, sursa ta nu e informata la marele fix ;)
Şi eu sunt curios să vad ce se va întampla !
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: Noutati politice in ...avanpremiera !

Post by ioanrv »

Sunati-l p-ala de v-a intoxicat si ziceti-i vreo doua :!: :lol:
User avatar
raitmaerg
Posts: 221
Joined: 17 May 2010, 15:58
Location: bucuresti
Contact:

Re: Noutati politice in ...avanpremiera !

Post by raitmaerg »

mhhh, Cezar, nu prea s-a adeverit cu ce ai spus tu...a fost o informatie pe surse....gresite. :mrgreen:
ce n-as fi dat sa ai dreptate....
dintr-un om sanatos faci un pescar dar dintr-un pescar nu mai faci om sanatos.
<*)))))>{ Georgian Raitmaer <*)))))>{
raitmaerg@yahoo.com/0720499965
http://propescuit.blogspot.com/
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Noutati politice in ...avanpremiera !

Post by cezar »

raitmaerg wrote:mhhh, Cezar, nu prea s-a adeverit cu ce ai spus tu...a fost o informatie pe surse....gresite. :mrgreen:
ce n-as fi dat sa ai dreptate....
Mda, cam aşa e ! Am postat ţi am exprimat cateva rezerve legate de un posibil intox ! :mrgreen:
User avatar
G_H
Posts: 488
Joined: 07 Apr 2010, 17:59
Location: Bucuresti

Re: Noutati politice in ...avanpremiera !

Post by G_H »

Dupa parerea mea, daca s-ar fi adeverit informatiile de mai sus, a doua zi dimineata presedintele ar fi fost suspendat cu cel putin 400 de voturi in parlament!
Domnilor, se pare ca traim (din pacate) un scenariu "supravietuieste cine este la "manete"" in toata lumea occidentala!
Exemplu: Embargoul UE privind importul de petrol din Iran, va lovi in prima faza cel mai tare in:

1. Iran (20% din total export catre UE, cantitatea poate fi usor vanduta catre China si Dragonii asiatici + cresterea pretului) deci nu
2. In Grecia si Italia, cei mai mari importatori de petrol din Iran din UE.

Se joaca extrem de dur, nu se fac prizionieri.

Pana la urma tot vine primavara (ca in fiecare an dealtfel :D ), iesim pe malul apei, sa vedem cu se "bat plutele" si sa ne descretim fruntile! :D

Mare bucurie ca avem aceasta comunitate! :)
Post Reply

Return to “Cafenea”