Scrumbie???

Discuţii fără iz de peşte

Moderator: dutustoica

User avatar
George Saftoiu
Posts: 154
Joined: 25 Oct 2009, 21:09
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Scrumbie???

Post by George Saftoiu »

Nu stiu unde ai putea gasi in aceasta perioada ,dar in mod sigur numai "congelata".
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Scrumbie???

Post by cezar »

Ono wrote:Cezar, e proaspata sau congelata? sa stiu unde sa caut.
Găseşti şi proaspătă, adusă par avion. În sensul că nu este congelată...
Ono
Posts: 687
Joined: 23 Dec 2009, 05:37
Location: Bucuresti

Re: Scrumbie???

Post by Ono »

Cezar si George,
Va multumesc pentru raspunsuri. Am o pofta fantastica de o scrumbie la gratar stropita cu lamaie multa si apoi stinsa cu vin rece. Daca nu plec la pescuit in weekend, o comit si va pomenesc ;)
User avatar
Victor
Posts: 201
Joined: 02 May 2011, 13:34
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Scrumbie???

Post by Victor »

la continent marin, pe timisoara cu 300 m inainte de valea cascadelor ,acum 3 zile am vazut niste scrumbii uriase de vreo juma de kil ,de mi-a venit apa"n gura.
erau in cutie carton cum sint si macrourile deci fusesera congelate.
nu am luat pentru ca plecasem sa iau macrou afumat polonez .
0762965992
robert_13
Posts: 160
Joined: 19 Jan 2011, 01:10

Re: Scrumbie???

Post by robert_13 »

scrumbie sarata am vazut in Hale, la ploiesti, la 12 lei kg. scria "scrumbie sarata de marea neagra.." ;)
Eugen Fetes
Posts: 465
Joined: 27 Oct 2009, 08:43

Re: Scrumbie???

Post by Eugen Fetes »

Victor wrote:la continent marin, pe timisoara cu 300 m inainte de valea cascadelor ,acum 3 zile am vazut niste scrumbii uriase de vreo juma de kil ,de mi-a venit apa"n gura.
erau in cutie carton cum sint si macrourile deci fusesera congelate.
nu am luat pentru ca plecasem sa iau macrou afumat polonez .
Intr-adevar gasesti scrumbie acolo. Eu am cumparat si... nu-i proaspat congelata (are cel putin 1 an). Nu sfatuiesc pe nimeni, dar chiar nimeni, sa cumpere de acolo peste congelat (nu numai scrumbie). Nu trebuie sa va incante pretul foarte mic. Credeti-ma ca stiu ce vorbesc!
0745578278
savu alexandru
Posts: 132
Joined: 04 Nov 2009, 13:15

Re: Scrumbie???

Post by savu alexandru »

Am cumparat cod negru congelat si cand l-am dezghetat mirosea a putrezit si l-am aruncat. Cu pestele congelat exista intotdeauna riscul asta.
In schimb cumpar crap viu in hala OBOR, la pretul de 14,5 ron/kg(cam 2-3 kg/buc!).Am vazut si scrumbie sarata dar cam dubioasa ca aspect!
savu alexandru
Posts: 132
Joined: 04 Nov 2009, 13:15

Re: Scrumbie???

Post by savu alexandru »

Este ciudata ora de afisare a trimiterii! Apare ora 04.02 si de fapt am trimis cateva ore mai tarziu! Nu se poate face o corelare reala?
savu alexandru
Posts: 132
Joined: 04 Nov 2009, 13:15

Re: Scrumbie???

Post by savu alexandru »

Daca va uitati apare acelasi numar de mesaje! Tot 125 la 2 mesaje! Pe ce am trimis initial aparea ora 04.02 iar apoi pe postare 06.02. De ce se intampla asta?
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: Scrumbie???

Post by Mihai Vinturache »

Nea Sandu, mesajul despre care spui ca apare la dumneata la ora 04,02 la mine apare la ora 06,02. Sunt niste setari care trebuie facute din calculator, nu au legatura cu forumul, serverul etc.

In schimb constat si eu ca la dumneata ultimele trei postari (din acest topic) au acelasi numar 126. Ceea ce tine de administrator.
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
User avatar
mikcutu
Posts: 751
Joined: 26 Oct 2009, 09:53

Re: Scrumbie???

Post by mikcutu »

...legat de numarul de postari care apare in dreptul fiecarui user, la fiecare dintre noi, apare acelasi numar in toate postarile si reprezinta numarul total de postari in intreg forumul si nu al catelea mesaj este pentru user-ul in cauza.

Spre exemple, in dreptul userului Mihai Vinturache, apare 1447 de postari, in orice topic ne-am uita. Daca va mai posta un mesaj, acesta se va schimba in 1448 peste tot.

CED!
Za dacs cam from za tracs!
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: Scrumbie???

Post by Mihai Vinturache »

Ionut stiu asta, dar daca te uiti la cele 3 (trei) postari ale lui nea Savu de mai sus, vei vedea ca la fiecare din ele scrie "Mesaje 126" desi intre prima din ele si ultima au mai intervenit 2 postari ale l.ui nea Savu. La cea de a treia ar fi trebuit sa scrie 128!
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
User avatar
Albatrin
Posts: 989
Joined: 21 Oct 2009, 17:32

Re: Scrumbie???

Post by Albatrin »

Mihai Vinturache wrote:Ionut stiu asta, dar daca te uiti la cele 3 (trei) postari ale lui nea Savu de mai sus, vei vedea ca la fiecare din ele scrie "Mesaje 126" desi intre prima din ele si ultima au mai intervenit 2 postari ale l.ui nea Savu. La cea de a treia ar fi trebuit sa scrie 128!
Mihai, pe TOATE mesajele lui Sandu scrie 126, chiar şi pe primul !!!
Atâtea a postat până acum, 'a entender' ?
Cristi Nedelcu
0722.880.939
Vrei să fii fericit o zi, îmbată-te; un an, însoară-te; o viaţă, apucă-te de pescuit !!!
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Scrumbie???

Post by cezar »

Albatrin wrote:
Mihai Vinturache wrote:Ionut stiu asta, dar daca te uiti la cele 3 (trei) postari ale lui nea Savu de mai sus, vei vedea ca la fiecare din ele scrie "Mesaje 126" desi intre prima din ele si ultima au mai intervenit 2 postari ale l.ui nea Savu. La cea de a treia ar fi trebuit sa scrie 128!
Mihai, pe TOATE mesajele lui Sandu scrie 126, chiar şi pe primul !!!
Atâtea a postat până acum, 'a entender' ?
...iar cand va fi mesajul 127, PE TOATE va scrie 127. La fel, si la mesajul 269. Va scrie si pe primul, si pe al 127-lea, si pe ultimul, tot 269 !
Asa functioneaza lucrurile.
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: Scrumbie???

Post by Mihai Vinturache »

K, am priceput !!!
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
Post Reply

Return to “Cafenea”