Revolta din Piata Universitatii - pareri de pescari

Discuţii fără iz de peşte

Moderator: dutustoica

Ono
Posts: 687
Joined: 23 Dec 2009, 05:37
Location: Bucuresti

Re: Revolta din Piata Universitatii - pareri de pescari

Post by Ono »

evergreen wrote: Daca se poate si niste detalii din activitatea acestui clan - Cacarau
:lol: :lol: :lol:
User avatar
evergreen
Posts: 480
Joined: 09 Jan 2011, 07:49
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Revolta din Piata Universitatii - pareri de pescari

Post by evergreen »

:lol: Radem noi, dar s-a intors nenumitul unde nu-i este locul spre multumirea celor ce zic ca toti sunt la fel! ;) Intr-o tara in care ce vrea unul spun sase si conteaza mai mult decat 7,4 milioane nu mai ramane nimic de zis! :(
P.S. Coabitare placuta..in continuare!!! :lol: ;)
Mai bine sa taci, sa fii considerat prost, decat sa vorbesti, ca sa inlaturi orice dubiu!
Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: Revolta din Piata Universitatii - pareri de pescari

Post by Claudiu »

Baga-ti p.la...
In lumea asta prost facuta, cacatul futa in loc sa puta.
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: Revolta din Piata Universitatii - pareri de pescari

Post by ioanrv »

"Această decizie a Curţii prelungeşte criza politică. Traian Băsescu nu poate să fie un partener pentru noi, pentru că asta ar însemna să fim cu Traian Băsescu şi împotriva celor opt milioane de oameni. Eu prefer să fiu alături de cei opt milioane de români, să mă bat în continuare cu Traian Băsescu şi să sper că le voi putea garanta românilor sărbători fără Traian Băsescu preşedinte", a declarat Fenechiu la Antena 3.

"Reluăm procedura suspendării lui Traian Băsescu până va pleca", a mai spus vicepreşedintele PNL.

Deci totul va fi bine... :lol:
User avatar
evergreen
Posts: 480
Joined: 09 Jan 2011, 07:49
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Revolta din Piata Universitatii - pareri de pescari

Post by evergreen »

Mi se pare un lucru normal ca il mai si combata cineva pe acest meltean, oricum, sper ca de data asta s-a lecuit USL-ul de corectitudine si de a-si tine cuvantul in relatia cu betivul, in politica trebuie, totusi, sa te comporti ca-n politica, s-a verificat faptul ca respectarea cuvantului - chiar daca asta se face doar intr-un anumit context, doar cateodata - nu este apreciata de foarte multa lume, cel putin in Romania! :x Cand romanul e obisnuit sa fie mintit, furat si haituit, daca este tratat altfel, nu se simte bine!!! ;). P.S. Cine crede ca poate face o intelegere cu dracul si sa nu-si ia din nou - a "n"-a oara - teapa este liber sa incerce!
Mai bine sa taci, sa fii considerat prost, decat sa vorbesti, ca sa inlaturi orice dubiu!
Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!
User avatar
Lorelai
Posts: 1517
Joined: 20 Apr 2010, 12:34
Location: Langa Bucuresti

Re: Revolta din Piata Universitatii - pareri de pescari

Post by Lorelai »

Lorelai
Dan Surdu
d.surdu@yahoo.com
Tel. 0725985958
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: Revolta din Piata Universitatii - pareri de pescari

Post by ioanrv »

Antonescu: Nu renunţ la demisie

"Știu că suntem cu toții obosiți și pe finalul unei campanii și al unui sezon politic încărcat. Dar vă rog respectuos să constatați că nu am afirmat nici aseară, nici altă dată, că nu mai demisionez. Am făcut câteva comentarii în legătură cu ceea ce mi se pare profund incorect în atitudinea față de referendum a lui Traian Băsescu și a PDL. Și am spus că nu am nici un fel de obligație, ceea ce nu înseamnă însă că nu mai demisionez sau că sunt un politician ca atâția alții, care nu-și respectă cuvântul. Ce am spus în Parlamentul României rămâne valabil și nu a fost cu nimic contrazis de schimbul de replici cu un jurnalist în cadrul unei emisiuni de aseară. Nu am afirmat nici aseară, nici altă dată că nu mai demisionez. Deci dacă asta este grija principală a dvs, să știți că voi face ceea ce am spus că voi face", a declarat recent Crin Antonescu.

CRIN ANTONESCU: "Îmi menţin declaraţiile cu privire la demisie"

"Bineînțeles că mențin ce am spus în Parlamentul României pentru că în 20 de ani niciodată nu am încălcat ceea ce am spus în Parlamentul României sau în altă parte", a adăugat el.

Crin Antonescu a declarat pe 6 iulie că drumurile sale și ale lui Traian Băsescu se despart, adăugând că, dacă președintele nu va fi demis prin referendum, atunci se va retrage definitiv din viața politică. ”Drumurile mele și ale dvs, domnule președinte Băsescu, oriunde v-ați afla, se cam despart. Veți fi sau nu suspendat astăzi, veți fi sau nu demis de verdictul poporului român, ne cam despărțim. Dacă nu veți fi demis la referendum, eu, Crin Antonescu, mă retrag definitiv din viața politică. Dacă veți fi demis la referendum nu știu ce vă veți face”, a spus Antonescu.

Ai ma, zi sa mori tu... :lol: :lol: :lol:
User avatar
Lorelai
Posts: 1517
Joined: 20 Apr 2010, 12:34
Location: Langa Bucuresti

Re: Revolta din Piata Universitatii - pareri de pescari

Post by Lorelai »

Pe Base il mai iubesc foarte putini, exclusiv subsemnatul.
Dar daca e sa schimbi calul, nu e mai bun un armasar decat o martoaga ?
Respectiv schimbi calul cum vrei tu, nu cum vrea martoaga !
Lorelai
Dan Surdu
d.surdu@yahoo.com
Tel. 0725985958
User avatar
evergreen
Posts: 480
Joined: 09 Jan 2011, 07:49
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Revolta din Piata Universitatii - pareri de pescari

Post by evergreen »

Daca pentru tigania din ultimele saptamani trebuie sa demisioneze Antonescu, atunci unii isi merita soarta! Singurul motiv pentru care i se poate reprosa ceva este din punct de vedere al "poporului" pentru care, in majoritatea lui, nu mai am nicio urma de respect - cata vreme exista campioni ca acea fata de treizeci si ceva de ani, medaliata cu aur la canotaj, iar acum traieste din 230 de lei, pentru ca renta viagera este doar pentru sportivii care au peste 18 ani la momentul in care au luat o medalie - asa ca, scuza-ma, fata de ce a facut avortonul pana acum, nu cred ca trebuie sa-si tina cineva cuvantul fata de tatal hotilor, doar daca suntem ipocriti sau...nu vreau sa denumesc a doua varianta!
Mai bine sa taci, sa fii considerat prost, decat sa vorbesti, ca sa inlaturi orice dubiu!
Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: Revolta din Piata Universitatii - pareri de pescari

Post by Claudiu »

Trebuia sa demisioneze presedintele vostru mult iubit, Base, pentru ca asa a spus:
"Daca vad ca 5 milioane de oameni ca nu ma mai vor, imi dau demisia."

Au votat mult mai multi sa plece si uite-l in continuare pe felie.

La inceput a spus ca nu vrea sa fie un presedinte la masa verde si ca ar vrea sa vina toata lumea la referendum sa dam exemplu ca suntem o tara europeana, ca mai apoi sa se suceasca si sa indemne lumea sa nu voteze.

Pai asta-i om de cuvant ?
User avatar
Lorelai
Posts: 1517
Joined: 20 Apr 2010, 12:34
Location: Langa Bucuresti

Re: Revolta din Piata Universitatii - pareri de pescari

Post by Lorelai »

Claudiu wrote:Pai asta-i om de cuvant ?
Si tu ai dreptate !
Lorelai
Dan Surdu
d.surdu@yahoo.com
Tel. 0725985958
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: Revolta din Piata Universitatii - pareri de pescari

Post by ioanrv »

Ce are a face ?! Eu imi respect cuvantul indiferent de ce fac altii...nu face decat sa confirme ca suntem blestemati sa avem "sus" doar scursuri... :(
User avatar
evergreen
Posts: 480
Joined: 09 Jan 2011, 07:49
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Revolta din Piata Universitatii - pareri de pescari

Post by evergreen »

Ca sa analizez ce face fiecare ar trebui sa faca Antonescu cel putin aceleasi kkt-uri pe care le-a facut ilustrul om de stat, ceea ce nu-i cazul, pentru acest context in care s-a furat in vazul mapamondului trebuie sa fii cel putin naiv sa ai pretentia la perfectiune, cine asteapta corectitudine intre politicieni inseamna ca are o problema, iar cine crede ca poti scapa de idiot tinandu-te de cuvant, n-are decat. Oricum, romanii nu merita sa aiba parte de mai bine, de promisiuni indeplinite, ramane macar o speranta - chiar daca in cutie, ca s-a inchis capacul - optiunea mai putin rea decat celelalte, cel putin pentru unii, in realitatea cotidiana! ;)
Mai bine sa taci, sa fii considerat prost, decat sa vorbesti, ca sa inlaturi orice dubiu!
Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!
Ono
Posts: 687
Joined: 23 Dec 2009, 05:37
Location: Bucuresti

Re: Revolta din Piata Universitatii - pareri de pescari

Post by Ono »

ioanrv wrote:Eu imi respect cuvantul indiferent de ce fac altii...
Nu esti bun pentru politica! incearca un pescuit 8-)
User avatar
evergreen
Posts: 480
Joined: 09 Jan 2011, 07:49
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Revolta din Piata Universitatii - pareri de pescari

Post by evergreen »

ioanrv wrote:Ce are a face ?! Eu imi respect cuvantul indiferent de ce fac altii...nu face decat sa confirme ca suntem blestemati sa avem "sus" doar scursuri... :(
Si eu aveam acest prost obicei, dar sper ca am inceput sa ma dezvat, cel putin fata de cei care nu merita, ca sa nu mai spun fata de cei care ma fura, si direct si indirect, cum este pitecantropul din context! Nu vreau sa mi se ridice statuie, nici martir pe altarul adevarului nu ma mai vad, asa ca pentru cine persevereaza in asta, mult succes! :)
Mai bine sa taci, sa fii considerat prost, decat sa vorbesti, ca sa inlaturi orice dubiu!
Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!
User avatar
evergreen
Posts: 480
Joined: 09 Jan 2011, 07:49
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Revolta din Piata Universitatii - pareri de pescari

Post by evergreen »

Incerc sa inteleg - dar nu reusesc - insistenta cu care multe persoane se exprima de maniera ca si "ceilalti sunt mai buni?", din moment ce nu am adus vorba nici macar la nivel de aluzie despre "altii", ca ar fi buni, sau sa voteze cu ei, un singur lucru il spun - si vad ca au inceput sa fie de acord tot mai multi, dar, ce sa vezi, daca am spune acelasi lucru toti care mai suntem, 19-20 de milioane - nu mai vreau sa fiu furat, mintit, scuipat, calcat, injurat, trimis la plimbare, etc. de iluminatul(si la propriu si la figurat) cu vederi nehotarate si nepatrunse, vreau sa moara in chinuri, impreuna cu multi altii (ca sunt destui care-l sustin) :twisted: - tot s-ar agata de Cotroceni si de totul la fel cum a facut pana acum!
Mai bine sa taci, sa fii considerat prost, decat sa vorbesti, ca sa inlaturi orice dubiu!
Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: Revolta din Piata Universitatii - pareri de pescari

Post by ioanrv »

"La Cotroceni se întoarce un ins care, pe lângă toate câte i se ştiau, s-a dovedit cu această ocazie şi un laş, lipsit de cuvânt şi onoare, care şi-a ridicat minciunile obişnuite la rang de şarlatanie naţională. De acum înainte, mi se pare corect să nu îl mai numesc, în comentarii, altfel decât, potrivit declaraţiilor sale, preşedintele Masăverde.
Băsescu-Masăverde se întoarce, Antonescu-Fanfaronul pleacă, dar rămâne. Aşa cum Băsescu declara viril că ar fi un laş dacă ar accepta să câştige la masa verde, Antonescu ţipa că iese din politică dacă Băsescu nu e demis. Parafrazându-l pe Masăverde, ce blestem apasă pe poporul român de e silit să aleagă nu între doi comunişti, dar între doi mincinoşi?
Între doi oameni lipsiţi de cuvânt şi onoare?", scrie Cristian Tudor Popescu
User avatar
evergreen
Posts: 480
Joined: 09 Jan 2011, 07:49
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Revolta din Piata Universitatii - pareri de pescari

Post by evergreen »

In acest referendum nu alegeam nimic altceva decat drumul pe care sa o luam in urmatoarele cateva luni, cu sau fara d-l "alba-neagra", nu vad de ce ne legam de detalii care n-au nicio relevanta, in toamna il poate alege cine vrea pe cine doreste! Sa amintesc unde duce corectitudinea fata de smenar? Daca nu-si tineau cuvantul cretinii de la USL in legatura cu quorum-ul, cu schimbarea unor personaje tinute in functii mult peste cat aveau dreptul si in multe alte cazuri, pana acum scapam de bezmetic, dar asta este, gura bate spatele!! P.S. Nu vreau sa jignesc pe nimeni, dar cat de inteligent trebuie sa fii sa te tii de cuvant( din start se exclude aceasta varianta, cat vreme nu a ramas parazitul prin votul poporului, ci prin votul a 6 parliti) fata de un hot care-ti baga mana in buzunar si apoi te mai si scuipa, dupa ce l-ai prins?
Mai bine sa taci, sa fii considerat prost, decat sa vorbesti, ca sa inlaturi orice dubiu!
Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!
User avatar
evergreen
Posts: 480
Joined: 09 Jan 2011, 07:49
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Revolta din Piata Universitatii - pareri de pescari

Post by evergreen »

P.P.S. Daca la un duel adversarul iti fura cartusul din revolver, il vezi ca a furat si apoi trebuie sa continui in conditiile acestea? Atunci nu stiu ce mai pot spune, exista o problema, cine vrea sa faca asta, sa fie sanatos, dar nu poate sa impuna acelasi lucru si celorlalti, sau, cel putin la vreo 7,4 milioane!
Mai bine sa taci, sa fii considerat prost, decat sa vorbesti, ca sa inlaturi orice dubiu!
Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!
User avatar
evergreen
Posts: 480
Joined: 09 Jan 2011, 07:49
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Revolta din Piata Universitatii - pareri de pescari

Post by evergreen »

Stam din ce in ce mai bine, iesim la inaintare cu regina telegondolelor si cu regele bordurilor!!!
Mai bine sa taci, sa fii considerat prost, decat sa vorbesti, ca sa inlaturi orice dubiu!
Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!
Post Reply

Return to “Cafenea”