Revolta din Piata Universitatii - pareri de pescari

Discuţii fără iz de peşte

Moderator: dutustoica

User avatar
evergreen
Posts: 480
Joined: 09 Jan 2011, 07:49
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Revolta din Piata Universitatii - pareri de pescari

Post by evergreen »

Daca ai in gradina o planta pe care ai stropit-o mai mult si creste mai mult decat celelalte, este bine s-o mai tunzi din cand in cand, altfel risti sa nu ramai decat cu ea! Dar daca buruiana ajunge sa prinda glas sa-ti spuna ca daca nu-ti convine aceasta situatie, poti sa pleci, si vin altii care s-o pastreze asa, inseamna ca trebuie sa plece buruiana si cei care o mai tolereaza, chiar daca din tulpina iese alt lastar, tot aceeasi buruiana ramane, si tot nimic nu mai are loc pe langa ea! Daca n-ar mai avea cine sa stropeasca buruiana, s-ar putea usca , in cele din urma!
Mai bine sa taci, sa fii considerat prost, decat sa vorbesti, ca sa inlaturi orice dubiu!
Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!
User avatar
evergreen
Posts: 480
Joined: 09 Jan 2011, 07:49
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Revolta din Piata Universitatii - pareri de pescari

Post by evergreen »

Daca celelalte buruieni au mai fost tunse, aceasta, ultima, n-a mai fost tunsa niciodata, ci doar stropita cu multa „inteligenta”, care, se pare ca i-a folosit, din moment ce a suferit mutatii, ajungand sa-i ceara gradinarului sa plece, ca sunt altii care s-o ingrijeasca si s-o stropeasca in continuare! :shock: :oops: ;)
Mai bine sa taci, sa fii considerat prost, decat sa vorbesti, ca sa inlaturi orice dubiu!
Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!
ionpescarul
Posts: 176
Joined: 18 Jan 2011, 17:27
Location: Loloiasca
Contact:

Re: Revolta din Piata Universitatii - pareri de pescari

Post by ionpescarul »

paulletta wrote:
Lorelai wrote:Mai baieti, mai lasati copy-paste,ca nu foloseste nimanui.
Decat Antonescu la castig, mai bine Base la paguba !
E o figura de stil, Base nu o sa mai candideze, dar azi mi-am identificat adversarul.

Daca spui tu ca nu foloseste, asa o fi, dar macar este informativ.

Cred ca Ungureanu este urmasul lui Base :oops:
Bre ,parerea mea despre copy-paste ,copy-paste nu dauneaza , atunci cind citezi o informatie importanta pentru multi (mentionind sursa ) nu faci nici-un rau,din contra , multiplici informatia ,marindu-i sansa ca in final sa ajunga mai repede pe monitoarele celor interesati .
Ba chiar cred ca este o chestie de bun simt sa ii informezi si pe alti ,nu conteaza ca cei care o transmit atita pot de fapt,nu toti suntem genii ,dar acum cu tehnologia asta ,putem ajuta si noi ,dind copy-paste despre ce scriu alti mai destepti ca noi , macar atit ,nu e o rusine asta.
Sint niste vorbe pe tema asta ,le sti , un om informat valoreaza , etc, sau ,cine are informatia ,are etc.
Comenzi montaj tabla tip tigla
tel contact.0726 037 708 sau 0732 422 211
User avatar
Lorelai
Posts: 1517
Joined: 20 Apr 2010, 12:34
Location: Langa Bucuresti

Re: Revolta din Piata Universitatii - pareri de pescari

Post by Lorelai »

ionpescarul wrote:Bre ,parerea mea despre copy-paste ,copy-paste nu dauneaza , atunci cind citezi o informatie importanta pentru multi (mentionind sursa ) nu faci nici-un rau,din contra , multiplici informatia ,marindu-i sansa ca in final sa ajunga mai repede pe monitoarele celor interesati .Ba chiar cred ca este o chestie de bun simt sa ii informezi si pe alti ,nu conteaza ca cei care o transmit atita pot de fapt,nu toti suntem genii ,dar acum cu tehnologia asta ,putem ajuta si noi ,dind copy-paste despre ce scriu alti mai destepti ca noi , macar atit ,nu e o rusine asta. Sint niste vorbe pe tema asta ,le sti , un om informat valoreaza , etc, sau ,cine are informatia ,are etc.
Nene Ioane sunt de acord cu matale, dar orice lucru, o stii prea bine, trebuie facut cu masura.
Iar omul este masura tuturor lucrurilor. :lol: (nu am dat copy-paste, mi-a ramas din scoala)
Lorelai
Dan Surdu
d.surdu@yahoo.com
Tel. 0725985958
ionpescarul
Posts: 176
Joined: 18 Jan 2011, 17:27
Location: Loloiasca
Contact:

Re: Revolta din Piata Universitatii - pareri de pescari

Post by ionpescarul »

Nene Ioane sunt de acord cu matale, dar orice lucru, o stii prea bine, trebuie facut cu masura.
Iar omul este masura tuturor lucrurilor. :lol: (nu am dat copy-paste, mi-a ramas din scoala)[/quote]

Postare noua , mai improspateaza ideile.
http://capitalismpepaine.wordpress.com/ ... ment-16893
Comenzi montaj tabla tip tigla
tel contact.0726 037 708 sau 0732 422 211
murphy7
Posts: 75
Joined: 31 May 2010, 18:55

Re: Revolta din Piata Universitatii - pareri de pescari

Post by murphy7 »

ionpescarul wrote:Postare noua , mai improspateaza ideile.
http://capitalismpepaine.wordpress.com/ ... ment-16893
Multam fain de link, foarte interesant.
JOS TAXELE !!!!
ionpescarul
Posts: 176
Joined: 18 Jan 2011, 17:27
Location: Loloiasca
Contact:

Re: Revolta din Piata Universitatii - pareri de pescari

Post by ionpescarul »

Un topic dur ( parerea mea ,prea dur ) ,cu comentari ce trebuiesc neaparat citite.
http://capitalismpepaine.wordpress.com/ ... /#comments
Comenzi montaj tabla tip tigla
tel contact.0726 037 708 sau 0732 422 211
ionpescarul
Posts: 176
Joined: 18 Jan 2011, 17:27
Location: Loloiasca
Contact:

Re: Revolta din Piata Universitatii - pareri de pescari

Post by ionpescarul »

1.000.000 de voturi pentru Capitalism. Pe pâine.



1.000.000 de voturi pentru Capitalism pe pâine.

Peste 150.000 de vizualizări in iunie 2012,
De 30 de ori mai mult decât in mai 2010, când a fost lansat,
Ziua cea mai aglomerata: 23 iunie 2012 (33.239 vizualizări)
Cel mai citit articol: 5 dovezi că sinuciderea lui Adrian Năstase e făcătură (peste 71.000 vizualizări),
Cel mai votat articol: 5 dovezi că sinuciderea lui Adrian Năstase e făcătură (peste 10.000 de like-uri pe Facebook),
In doi ani, 226 de articole si 22.600 de comentarii.
După cum se vede, toți foștii si actualii președinți ai PSD, la grămada, nu au nici măcar jumătate din audienta site-ului Capitalism pe pâine.
,,text preluat de pe blog,,

http://capitalismpepaine.wordpress.com/ ... ment-24789

................................................................................
cu pescuitul cum stati ?
am avut o iesire in iunie ,ca pe vremuri , cu mult peste prins ,cum era prin ani 95,96. Buna iesire.
Sanatate la toata lumea.
Comenzi montaj tabla tip tigla
tel contact.0726 037 708 sau 0732 422 211
User avatar
evergreen
Posts: 480
Joined: 09 Jan 2011, 07:49
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Revolta din Piata Universitatii - pareri de pescari

Post by evergreen »

Mai bine sa taci, sa fii considerat prost, decat sa vorbesti, ca sa inlaturi orice dubiu!
Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: Revolta din Piata Universitatii - pareri de pescari

Post by Claudiu »

Ceva comentarii pe marginea subiectului : uite base - nu e base ? Hai la referendum - hai lasa, stati acasa?|
E pe bune? E de kkt? Asa tre' sa fie sau nu tre' sa fie asa, ori aici toata lumea e apolitica si n-are voie sa-si exprime nici macar o timida parere despre situatia apolitica, defapt, pentru ca pe majoritatea ne doare in pix de politica si totusi ceva ne afecteaza vietile ce vine din zona aia? Adica, bai, poti fii indiferentu' de pe pamant, primu' pe podium, dar o parere poti sa ai, nu ?
Sunt curios de fel si vreau sa cunosc si parerile voastre despre ceea ce se intampla la ora actuala in tariroara asta, acest minunat colt de rai...
laloi
Posts: 765
Joined: 26 Oct 2009, 11:52
Location: Bucuresti

Re: Revolta din Piata Universitatii - pareri de pescari

Post by laloi »

Pai e de kkt rau... si apropo de parere, o exprim, dar daca nici macar votul exprimat nu mai conteaza, ca se kk unii pe el :evil: , ce poti sa mai zici... Ca e de kk la noi, printre noi, printre romani adica, sa nu se inteleaga ca ma adresez comunitatii acesteia, m-am cam obisnuit, dar ce imi e f greu sa inteleg de ce dracu il pupa in cur atata americanii si vest-europenii pe garajist, asta e peste puterile mele...
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: Revolta din Piata Universitatii - pareri de pescari

Post by Claudiu »

Multumesc pentru exprimarea parerii, Laloi. ;)
Ar mai fi intrebari, ca de exemplu:
E mai bine cu Basescu, ne-a dus intr-o directie buna, merita sa mai stea in fruntea tarii sau il sustinem ca sa ne sustinem functiile?
Oare va fi mai bine cu Antonescu, ca asta vine si ii da la kaka din functii pe basisti?
Daca nu ne convine Antonescu, nu suntem liberi sa votam la alegeri pe altcineva ?
Alegem sa-l pastram pe Basescu doar de frica sa nu-i ia Antonescu, locul ? De ce ne e frica de Antonescu, ce nu ne place la el, in afara de fatza, ca nici cu a lu' Basescu nu mi-e rusine.? :lol:
E corect sa fii pus presedinte de 5 milioane si sa nu poti fi dat jos de aproape 8 mil? Habar n-am, intreb.
E corecta smenuiala cu 50+1, cand pe nicaieri nu se procedeaza astfel si nici macar nu stim cati dreaq mai suntem?
E corect ca un presedinte de stat democratic sau ce naiba o mai fi, sa boicoteze un referendum instigand la neprezentarea la vot ?
laloi
Posts: 765
Joined: 26 Oct 2009, 11:52
Location: Bucuresti

Re: Revolta din Piata Universitatii - pareri de pescari

Post by laloi »

Legat de chestia cu Antonescu, asta a fost leit-motivul majoritatii persoanelor din jurul meu care nu s-au dus la vot, degeaba am incercat eu sa le spun sa mearga macar la vor si sa-si anuleze votul, dar fara succes... pe de o parte ziceau ca nu-l mai vor pe garajist, dar ca nu-l vor nici pe celalalt, si de aia nu se duc... macar s-au ales cu multumirile garajistului... deh, asta e treaba, in 2009 am patimit din cauza alora plecati afara, acu la fel (indirect), plus din cauza celor indiferenti... asta mi se pare culmea absurdului, rezultatul unui vot se fie horatat de cei pe care nu i-a interesat acest rezultat....
laloi
Posts: 765
Joined: 26 Oct 2009, 11:52
Location: Bucuresti

Re: Revolta din Piata Universitatii - pareri de pescari

Post by laloi »

Si nu ma pot abtine sa nu adaug un PS: sa ne spuna admin, sau CD, daca e bine sa mai continuam aceste discutii, poate suna ca o gluma de prost gust, dar la ce se intampla zilele astea cu procuratura si serviciile sa nu periclitam starea forumului, sa mai traga vreo "busitura"... Nu ca as vrea sa impun o cenzura, pt faptele si ideile mele sunt deplin raspunzator ca individ, dar pt o bas-ina nu merita sa se strice frumusete de forum :lol:
User avatar
evergreen
Posts: 480
Joined: 09 Jan 2011, 07:49
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Revolta din Piata Universitatii - pareri de pescari

Post by evergreen »

Eu am o sugestie, sa propun CCR-ului sa semneze o erata prin care d-ra EBA sa fie succesoarea viteazului Traian! Asa cred ca va fi cel mai bine! Iar d-na Udrea - admiratoarea dumneaei - sa fie investita(nu pot tasta diacritice de pe tastatura telefonului) prim-ministru!
Mai bine sa taci, sa fii considerat prost, decat sa vorbesti, ca sa inlaturi orice dubiu!
Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: Revolta din Piata Universitatii - pareri de pescari

Post by Claudiu »

Laloi, chiar ai crezut ca bushitura aia a fost provocata de discutiile noastre ?
Sa fim seriosi, ce naiba, doar suntem oameni mari. :? :lol:
Nu cred.
Hai, ca e democratie ! Cum sa nu ai voie sa-ti exprimi parerea dupa 22 ani de la castigarea dreptului de a spune ce doresti fara sa fii luat in seama ? Ce dreaq...
User avatar
evergreen
Posts: 480
Joined: 09 Jan 2011, 07:49
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Revolta din Piata Universitatii - pareri de pescari

Post by evergreen »

Parerea mea este ca unii dintre noi avem doua variante:
1. plecam;
2. ne vedem fiecare de treaba lui, si, in rest, selectie naturala, pentru ca unul din doi romani nici daca-l vezi calcat de masina nu merita sa iti intorci privirea spre el;
Nu este nimeni vinovat, nici curteanul, nici curtenii, nici americanii, nici UE, numai unul din doi romani, atat!!
Mai bine sa taci, sa fii considerat prost, decat sa vorbesti, ca sa inlaturi orice dubiu!
Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: Revolta din Piata Universitatii - pareri de pescari

Post by ioanrv »

Cum poti alege intre 2 oligofreni :!: :?: Am urmarit scena "politica" constant dupa revolutie si in opinia mea nu am avut nici o sansa, nimic de ales...Nu se spunea ca democratia, prin ea insasi, ca sistem, aduce binele ? Au trecut atatia ani si ne-am ales cu ura intre oameni, discrepante sociale si materiale mari, lipsa de perspectiva. Asa ca o sa zic ca "sfanta" democratie este o aberatie de sistem, cu nimic mai buna decat comunismul, o joaca-pe-tara. Comparati cum functioneaza o firma si cum functioneaza o tara...
User avatar
evergreen
Posts: 480
Joined: 09 Jan 2011, 07:49
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Revolta din Piata Universitatii - pareri de pescari

Post by evergreen »

Atunci sa ramana marinarul, daca toti sunt la fel, daca toti s-au facut pres pentru UE si americani, daca toti au taiat salarii si pensii, au inchis scoli si spitale, au spus pe fata "cui nu-i convine, sa plece, ca statul nu poate sustine pe toti cetatenii", n-avem nevoie de intelectuali pentru ca " nu pot conduce un vas de 300 de metri lungime"(care vas, ca nu vad niciunul, cred ca viseaza, ca sa nu spun ca are halucinatii)! Mie mi-e scarba de prostia USL-ului -PSD-ul care nu mai poate sa raspunda cu aceleasi metode, cum facea odata - cum promit si se tin de cuvant(ce n-am visat sa vad vreodata, cum pierde teren PSD-ul fara sa faca in acel moment nimic rau, ba din contra) fata de majoritatea de oligofreni - si din tara(cetateni romani) si din afara(cetateni straini care nu sunt de nationalitate romana, precizari pe care le fac pentru a nu se interpreta in alt mod decat acela care trebuie) - dar nu sunt suficient de deranjat de acest lucru cat sa uit de ultimii ani - care acopera si depasesc aproape tot ce-a fost inainte - si sa-i bag pe toti in aceeasi oala! Nu ma poate acuza nimeni de vreo afinitate pentru PSD - provin dintr-o familie cu alte optiuni politice, nu dezvolt subiectul, pentru a nu mi se reprosa ca ma laud cu trecutul - nu am spus si nu am asteptat niciodata nimic bun din partea PSD-ului - nici n-am crezut vreodata ca voi considera PSD-ul raul cel mai mic - dar nu pot intelege cum dupa 4 ani si ceva la primarie, dupa 8 ani la presedintie si dupa 4 ani de stapanire totala sa ajung sa aud cum unul din doi romani gaseste scuze pentru cei aflati la putere de atata timp, ceea ce n-am vazut pentru PSD!
Mai bine sa taci, sa fii considerat prost, decat sa vorbesti, ca sa inlaturi orice dubiu!
Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: Revolta din Piata Universitatii - pareri de pescari

Post by Claudiu »

Parerea mea este ca, odata ce Basescu a instigat la neprezentare la referendum, validarea acestuia fiind conditionata de 50%+1, curtea constitutionala ar fi trebuit sa ia masuri, validand rezultatul referendumului pe motiv de boicot organizat la nivel inalt. Nu este normal ca tu, presedinte, sa faci un asemenea gest, demn de un hot parlit si sa nu fii sanctionat.
Nu pricep de ce sa taraganeaza atata si nu i se da un shut in dos cat mai de graba. Am mai zis: cine vine in locul lui Base? Nu-mi pasa. Vreau doar sa-l vad plecat. A facut prea mult rau ca sa mai poata fi numit presedinte.
Post Reply

Return to “Cafenea”