Revolta din Piata Universitatii - pareri de pescari

Discuţii fără iz de peşte

Moderator: dutustoica

Post Reply
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Revolta din Piata Universitatii - pareri de pescari

Post by ioanrv »

Aici vom continua cu inceputul. :D Parerea unui pescar face cat 10 d-alea de oameni normali :lol: , se stie ca avem mintea odihnita si cum sa fie altfel cand e ocupata doar cu rame si viermusi... :lol:
laloi
Posts: 765
Joined: 26 Oct 2009, 11:52
Location: Bucuresti

Re: Revolta din Piata Universitatii - pareri de pescari

Post by laloi »

Azi au iesit sa se bucure de prima ninsoare din Bucuresti si sa strige Sus .....escu ! :lol: sic
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: Revolta din Piata Universitatii - pareri de pescari

Post by ioanrv »

Ghici ghicitoare mea: PDL+USL+ANTENELE =
a) aceeasi mafie
b) aceeasi mizerie

Alegeti:
1. a
2. b
3. a+b
:lol: :lol: :lol:
laloi
Posts: 765
Joined: 26 Oct 2009, 11:52
Location: Bucuresti

Re: Revolta din Piata Universitatii - pareri de pescari

Post by laloi »

As face doar o modificare: cuvantul "aceeasi" mi se pare nepotrivit ;) si "antenele" folosit ca substantiv comun, nu propriu ;)
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: Revolta din Piata Universitatii - pareri de pescari

Post by ioanrv »

laloi wrote:As face doar o modificare: cuvantul "aceeasi" mi se pare nepotrivit ;) si "antenele" folosit ca substantiv comun, nu propriu ;)
Eu zic ca merge: sunt ca doi paznici care se schimba cand le vine tura. :lol:
laloi
Posts: 765
Joined: 26 Oct 2009, 11:52
Location: Bucuresti

Re: Revolta din Piata Universitatii - pareri de pescari

Post by laloi »

Mai degraba pazesc "baraci" diferite: unii borduri, telecabine, asfalt, altii ingrasaminte, grane, si unde e prea mult fac cu schimbul: energie, gaze etc ;)
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: Revolta din Piata Universitatii - pareri de pescari

Post by ioanrv »

laloi wrote:Mai degraba pazesc "baraci" diferite: unii borduri, telecabine, asfalt, altii ingrasaminte, grane, si unde e prea mult fac cu schimbul: energie, gaze etc ;)
Neee...toti pazesc acelasi lucru : bugetul de stat. ;)
laloi
Posts: 765
Joined: 26 Oct 2009, 11:52
Location: Bucuresti

Re: Revolta din Piata Universitatii - pareri de pescari

Post by laloi »

ioanrv wrote:Neee...toti pazesc acelasi lucru : bugetul de stat. ;)
Ala e un izvor cu apa curata si gratis, ca doar nu ai vrea sa cumpere apa plata din magazin?!... sau izvorul tamaduirii, izvorul fericirii (unora) etc, depinde de cat de poetic vrei sa fii ;)
User avatar
PETREMAN
Moderator
Posts: 892
Joined: 23 Mar 2010, 10:08
Location: BUCURESTI
Contact:

Re: Revolta din Piata Universitatii - pareri de pescari

Post by PETREMAN »

ioanrv wrote:Ghici ghicitoare mea: PDL+USL+ANTENELE =
a) aceeasi mafie
b) aceeasi mizerie

Alegeti:
1. a
2. b
3. a+b
:lol: :lol: :lol:

PSD+USL+ANTENELE=a+b ....la care se mai adauga putin UDMR (din acest motiv ...mai trebuie trecuta si varianta 4.aceeasi prostitutie politica :lol:
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: Revolta din Piata Universitatii - pareri de pescari

Post by Claudiu »

Eu cred ca oamenii aia care manifeseaza acolo, nu o fac pentru vreun partid sau altul, ci o fac pentru ei.
Mi se rupe mie de USL, PSD, ETC. Degeaba vor unii sa-i dea conotatie politica, ca nu tine vrajeala.
Oricine, numai guvernul asta nenorocit, NU!
Jos Basescu si toti acolitii lui !!!
laloi
Posts: 765
Joined: 26 Oct 2009, 11:52
Location: Bucuresti

Re: Revolta din Piata Universitatii - pareri de pescari

Post by laloi »

Mai cu perdea, Claudiu, vrei sa ne "rupa" betele din nou securistii? :D
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: Revolta din Piata Universitatii - pareri de pescari

Post by ioanrv »

Claudiu wrote:Eu cred ca oamenii aia care manifeseaza acolo, nu o fac pentru vreun partid sau altul, ci o fac pentru ei.
Mi se rupe mie de USL, PSD, ETC. Degeaba vor unii sa-i dea conotatie politica, ca nu tine vrajeala.
Oricine, numai guvernul asta nenorocit, NU!
Jos Basescu si toti acolitii lui !!!
..si as adauga ca multi nici nu o fac pentru ei ci pentru o idee, pentru a-si manifesta revolta si scarba...
Haideti sa nu strigam "Jos Basescu ! " care-i singura idee politica a "opozitiei" care acum e excitata si-i tremura labutele ca vine cascavalul mai devreme decat era programat, sa strigam "arestarea lui Basescu pentru distrugerea tarii, constituirea de grup infractional, delapidare" si cate si mai cate...cum adica sa plece, n-ar trebui totusi sa raspunda ?!
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: Revolta din Piata Universitatii - pareri de pescari

Post by Claudiu »

laloi wrote:Mai cu perdea, Claudiu, vrei sa ne "rupa" betele din nou securistii? :D
Ha,ha,ha, eu nu cred in povestea aia cu securistii.
Apropo', s-a identificat pana la urma hackeru`?
laloi
Posts: 765
Joined: 26 Oct 2009, 11:52
Location: Bucuresti

Re: Revolta din Piata Universitatii - pareri de pescari

Post by laloi »

Claudiu wrote:Ha,ha,ha, eu nu cred in povestea aia cu securistii.
Apropo', s-a identificat pana la urma hackeru`?
Nici eu, dar e palpitanta... :D
La OTV cred ca o sa apara prima oara.. :mrgreen:
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: Revolta din Piata Universitatii - pareri de pescari

Post by Claudiu »

ioanrv wrote:
Claudiu wrote:Eu cred ca oamenii aia care manifeseaza acolo, nu o fac pentru vreun partid sau altul, ci o fac pentru ei.
Mi se rupe mie de USL, PSD, ETC. Degeaba vor unii sa-i dea conotatie politica, ca nu tine vrajeala.
Oricine, numai guvernul asta nenorocit, NU!
Jos Basescu si toti acolitii lui !!!
..si as adauga ca multi nici nu o fac pentru ei ci pentru o idee, pentru a-si manifesta revolta si scarba...
Haideti sa nu strigam "Jos Basescu ! " care-i singura idee politica a "opozitiei" care acum e excitata si-i tremura labutele ca vine cascavalul mai devreme decat era programat, sa strigam "arestarea lui Basescu pentru distrugerea tarii, constituirea de grup infractional, delapidare" si cate si mai cate...cum adica sa plece, n-ar trebui totusi sa raspunda ?!
Pai mai intai jos si apoi restul. Fii convins ca va plati pentru tot. ;)
User avatar
PETREMAN
Moderator
Posts: 892
Joined: 23 Mar 2010, 10:08
Location: BUCURESTI
Contact:

Re: Revolta din Piata Universitatii - pareri de pescari

Post by PETREMAN »

E adevarat ca cei care protesteaza prin tara nu o fac pt ca o duc bine dar e clar si ca sunt partide care se folosesc de situatie trimitandu-si oamenii sa accentueze situatia ca sa ajunga ei sa conduca dar dupa parerea mea toti sunt la fel si cu aceeasi dorinta ......CIOLANUUUUU. Si eu sunt de acord cu tine ...sa-i schimbam ....singura problema..... cu cine?
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: Revolta din Piata Universitatii - pareri de pescari

Post by ioanrv »

Claudiu wrote:Pai mai intai jos si apoi restul. Fii convins ca va plati pentru tot. ;)
Eu sunt convins ca nu va plati...si stii de ce ?! Fara sa intru in amanunte, sunt intelesi intre ei daca nu explicit atunci tacit. ;) Ce-s nebuni sa strice jucaria si apoi sa se extinda dezinfectia ?! :? Timpul va demonstra.
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: Revolta din Piata Universitatii - pareri de pescari

Post by Claudiu »

@PETREMAN
Pana la urma, ne place sau nu, suntem o tara democratica, cu partide si tot tacamul, asa ca cineva tot va trebui sa vina la putere in locul astora. De unde stim noi ca aia sau ai'lalti nu sunt mai buni? Inca n-au apucat sa ne demonstreze nici ca ar fi, nici ca n-ar fi mai buni. De ce trebuie sa tragem concluzii pripite intotdeauna ?
Am mai zis: si cu o maimuta din copac la conducere si nu poate fi mai rau decat este.
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: Revolta din Piata Universitatii - pareri de pescari

Post by ioanrv »

Claudiu wrote:@PETREMAN
Pana la urma, ne place sau nu, suntem o tara democratica, cu partide si tot tacamul, asa ca cineva tot va trebui sa vina la putere in locul astora. De unde stim noi ca aia sau ai'lalti nu sunt mai buni? Inca n-au apucat sa ne demonstreze nici ca ar fi, nici ca n-ar fi mai buni. De ce trebuie sa tragem concluzii pripite intotdeauna ?
Am mai zis: si cu o maimuta din copac la conducere si nu poate fi mai rau decat este.
Nu-i nimic pripit Claudiu, hrebenciucii astia au mai fost, s-au coafat nitel, au pus in fata alti oameni dar reteaua e aceeasi, cu aceeasi sforari. In esenta ai dreptate, cineva tre' sa vina numai concluzia e alta: nu exista nici o speranta...sau poate sa prindem pestisorul de aur si sa ne faca o viata de 1000 de ani... :) ;)
User avatar
paulletta
Posts: 980
Joined: 25 Oct 2009, 17:22

Re: Revolta din Piata Universitatii - pareri de pescari

Post by paulletta »

Ultimul slogan:
Basescu e jos! E jos la Udrea!

Si am o dedicatie pentru ei :lol:

http://www.flvmp3.org/video/KYeBvZIvfxA ... 0SONG.html
Paulletta
Post Reply

Return to “Cafenea”