Revolta din Piata Universitatii - pareri de pescari

Discuţii fără iz de peşte

Moderator: dutustoica

Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: Revolta din Piata Universitatii - pareri de pescari

Post by Claudiu »

Lorelai wrote:& Cludiu
Inseamna ca ai fost cu Bombonel.
Sa-ti traiasca.
A fost dreptul tau, a fost si al meu.
Inseamna ca atunci cand eu ma bucuram, tu erai trist.
S-ar putea sa ramai trist.
N-am votat decat ultima oara, pe Crin si apoi pe Geoana.
N-am fost trist niciodata pana acum cativa ani de cand si-a facut guvernul asta de cap, impreuna cu conducatorul mult iubit de unii.
Chestia cu "s-ar putea sa ramai trist" mi se pare rautacioasa si ma trimite cu gandul ca nu esti decat un basist inflacarat care simte ca pierde terenul de sub picioare...
Stai linistit, nu te agita prea tare, ca nu sunt cu politica in fapt. N-am ajuns pana acolo incat sa fiu sclavul vreunui partid cum se pare ca sunt unii p'aici.
User avatar
Lorelai
Posts: 1517
Joined: 20 Apr 2010, 12:34
Location: Langa Bucuresti

Re: Revolta din Piata Universitatii - pareri de pescari

Post by Lorelai »

Claudiu wrote:Chestia cu "s-ar putea sa ramai trist" mi se pare rautacioasa si ma trimite cu gandul ca nu esti decat un basist inflacarat care simte ca pierde terenul de sub picioare... Stai linistit, nu te agita prea tare, ca nu sunt cu politica in fapt. N-am ajuns pana acolo incat sa fiu sclavul vreunui partid cum se pare ca sunt unii p'aici.
Cat timp o sa consider ca este util un dialog intre noi, o sa-l port cu placere.
Daca vad ca o iei in mod personal, o sa ma retrag. De ce oare cateodata iti dispare simtul umorului ? De fapt discutam despre niste opinii, nimic ofensator pentru vreunul din noi.
Nu uita ca la ultimele 2 alegeri, paritatea a fost apropiata.
Adica unii sunt destepti si altii prosti ?
E un razboi prea mare, Claudiu.
Lorelai
Dan Surdu
d.surdu@yahoo.com
Tel. 0725985958
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: Revolta din Piata Universitatii - pareri de pescari

Post by ioanrv »

Cei trei mascarici in emisiune la Buze-Moi, Antena 3. :lol: Claudiu, urmareste cu atentie un prim-plan cu Antonescu, de-l gasisi frumos...asta e adevarat are 2 ochi, da-s tulburi rau... :lol: :lol: :lol:
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: Revolta din Piata Universitatii - pareri de pescari

Post by Claudiu »

Lorelai wrote:
Claudiu wrote:Chestia cu "s-ar putea sa ramai trist" mi se pare rautacioasa si ma trimite cu gandul ca nu esti decat un basist inflacarat care simte ca pierde terenul de sub picioare... Stai linistit, nu te agita prea tare, ca nu sunt cu politica in fapt. N-am ajuns pana acolo incat sa fiu sclavul vreunui partid cum se pare ca sunt unii p'aici.
Cat timp o sa consider ca este util un dialog intre noi, o sa-l port cu placere.
Daca vad ca o iei in mod personal, o sa ma retrag. De ce oare cateodata iti dispare simtul umorului ? De fapt discutam despre niste opinii, nimic ofensator pentru vreunul din noi.
Cat timp mi se adreseaza cineva personal, cum ai facut-o mai devreme, n-am cum s-o iau altfel, decat personal.
Daca te-a deranjat ca te-am facut basist, imi pare rau, dar tre' sa recunosc ca nici mie nu mi-a placut remarca aia cu "trist". Ce tie nu-ti place, altuia nu-i face...chestii d'astea, intelegi.
Recunosc ca sunt un anti-basist convins, tu recunosti ca esti basist ? :lol:
marin1
Posts: 58
Joined: 28 Jan 2010, 19:47

Re: Revolta din Piata Universitatii - pareri de pescari

Post by marin1 »

in emisiune la cap de fonta ,3 fomisti :lol:
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: Revolta din Piata Universitatii - pareri de pescari

Post by Claudiu »

ioanrv wrote:Cei trei mascarici in emisiune la Buze-Moi, Antena 3. :lol: Claudiu, urmareste cu atentie un prim-plan cu Antonescu, de-l gasisi frumos...asta e adevarat are 2 ochi, da-s tulburi rau... :lol: :lol: :lol:
Domnu' pedelistu', eu sunt fan Antena 3, asa ca ma voi uita cu placere. ;) :lol:
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: Revolta din Piata Universitatii - pareri de pescari

Post by ioanrv »

marin1 wrote:in emisiune la cap de fonta ,3 fomisti :lol:
Eronat, 2 fomisti si catelul lu' Felix (seful partidului conservator sic!). :lol:
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: Revolta din Piata Universitatii - pareri de pescari

Post by ioanrv »

Claudiu wrote:
ioanrv wrote:Cei trei mascarici in emisiune la Buze-Moi, Antena 3. :lol: Claudiu, urmareste cu atentie un prim-plan cu Antonescu, de-l gasisi frumos...asta e adevarat are 2 ochi, da-s tulburi rau... :lol: :lol: :lol:
Domnu' pedelistu', eu sunt fan Antena 3, asa ca ma voi uita cu placere. ;) :lol:
Aloo, asta ai inteles :?: :( Pai atunci o iau de la capat... :lol: Si apropo, Antena 3 nu e o televiziune, e proprietatea lu' unu' care vrea sa-ti bage in cap ce-l ajuta pe el la portofel. ;)
Last edited by ioanrv on 06 Feb 2012, 21:26, edited 1 time in total.
User avatar
Lorelai
Posts: 1517
Joined: 20 Apr 2010, 12:34
Location: Langa Bucuresti

Re: Revolta din Piata Universitatii - pareri de pescari

Post by Lorelai »

& Claudiu
Daca nu ai inteles asta pana acum, mai spun odata :
Nu sunt nici basist, nici bocist, nici pontist, nici antonescian :D
Ii judec pe fiecare dupa prestatia lor si , la fel ca tine , vreau ceva mai bun pentru tara asta. In mod personal, cat ma duce capul
Tu esti la randul tau liber sa-i judeci cum vrei.
Dar in acest caz nu mai putem sa ne intelegem ? Trebuie sa ne ocolim privirile daca ne intalnim undeva ?
Lorelai
Dan Surdu
d.surdu@yahoo.com
Tel. 0725985958
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: Revolta din Piata Universitatii - pareri de pescari

Post by Claudiu »

Bai, Ioane, cine baga suste p'aici, in viziunea mea nu poate fi decat pedelist sau basist. Scurt. :lol:
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: Revolta din Piata Universitatii - pareri de pescari

Post by ioanrv »

Claudiu wrote:Bai, Ioane, cine baga suste p'aici, in viziunea mea nu poate fi decat pedelist sau basist. Scurt. :lol:
Alooo...viziuni am eu, tu ai pareri... :lol: :lol: :lol:
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: Revolta din Piata Universitatii - pareri de pescari

Post by Claudiu »

Lorelai wrote:& Claudiu
Daca nu ai inteles asta pana acum, mai spun odata :
Nu sunt nici basist, nici bocist, nici pontist, nici antonescian :D
Ii judec pe fiecare dupa prestatia lor si , la fel ca tine , vreau ceva mai bun pentru tara asta. In mod personal, cat ma duce capul
Tu esti la randul tau liber sa-i judeci cum vrei.
Dar in acest caz nu mai putem sa ne intelegem ? Trebuie sa ne ocolim privirile daca ne intalnim undeva ?
Nu am nicio problema cu convingerile, simpatiile sau antipatiile politice ale cuiva. Nu coincid cu ale mele? Who cares !? Suntem prea mici ca sa ne lovim de asa ceva atunci cand ne intalnim, n-ar avea nicun rost. Pierdere de timp si discutii plictisitoare, asta-i politica.
Normal ca bem o bere si dam la peste cand ne intalnim. Uite, Ioanrv este un bun exemplu! :lol:
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: Revolta din Piata Universitatii - pareri de pescari

Post by Claudiu »

ioanrv wrote: Aloo, asta ai inteles :?: :( Pai atunci o iau de la capat... :lol: Si apropo, Antena 3 nu e o televiziune, e proprietatea lu' unu' care vrea sa-ti bage in cap ce-l ajuta pe el la portofel. ;)
Da' ce le mai stii tu pe toate...
Uite ca mie imi place ce-mi baga ala in cap pentru ca coincide cu ce gandesc. Asta e, n-am ce sa fac, nu pot sa ma uit la preferata ta, B1(base one) TV. :lol: :lol: :lol:
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: Revolta din Piata Universitatii - pareri de pescari

Post by ioanrv »

Claudiu wrote:
ioanrv wrote: Aloo, asta ai inteles :?: :( Pai atunci o iau de la capat... :lol: Si apropo, Antena 3 nu e o televiziune, e proprietatea lu' unu' care vrea sa-ti bage in cap ce-l ajuta pe el la portofel. ;)
Da' ce le mai stii tu pe toate...
Uite ca mie imi place ce-mi baga ala in cap pentru ca coincide cu ce gandesc. Asta e, n-am ce sa fac, nu pot sa ma uit la preferata ta, B1(base one) TV. :lol: :lol: :lol:
N-ai nimerit-o...aici pe PC n-o am pe tuner...degeaba incerci sa muti discutia, aici e un topic anti-base dar noi suntem barbati cu experienta in politica si le-am vazut pe toate... :lol: Ala cu Antena nu gandeste, el are niste interese spre deosebire de tine. Ca sa nu mai zic ca de la voi constantenii a venit marinarul chiombalau... :D
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: Revolta din Piata Universitatii - pareri de pescari

Post by Claudiu »

Ioane, lasi vraja, ca miros un basist de la 200km... :twisted:
Apropo's de ala care zici ca are interese: o avea omu' interesele lui, ca fiecare, dar ti-am zis, e pe frecventa mea. Sorry about B1. :oops:
Last edited by Claudiu on 06 Feb 2012, 22:13, edited 1 time in total.
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: Revolta din Piata Universitatii - pareri de pescari

Post by ioanrv »

Claudiu wrote:Ioane, lasi vraja, ca miros un basist de la 200km... :twisted:
Distanta dintre noi e mai mare... :lol: N-ai citit ce am scris mai sus: preferatii tai vor veni la putere, ei se vor supra-imbogati iar tu vei ramane cu galeria... ;)
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: Revolta din Piata Universitatii - pareri de pescari

Post by ioanrv »

ioanrv wrote:
Claudiu wrote:Ioane, lasi vraja, ca miros un basist de la 200km... :twisted:
Distanta dintre noi e mai mare... :lol: N-ai citit ce am scris mai sus: preferatii tai vor veni la putere, ei se vor supra-imbogati iar tu vei ramane cu galeria... ;)
Ei sunt politicieni, stiu ce vorbe sa aiba la ei ca sa caute frecventa. ;)
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: Revolta din Piata Universitatii - pareri de pescari

Post by Claudiu »

ioanrv wrote:
Claudiu wrote:Ioane, lasi vraja, ca miros un basist de la 200km... :twisted:
Distanta dintre noi e mai mare... :lol:
Erai pe la Lehliu cand te-am mirosit. :twisted: veneai la Vlahii. :lol:
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: Revolta din Piata Universitatii - pareri de pescari

Post by Claudiu »

ioanrv wrote:
Claudiu wrote:Ioane, lasi vraja, ca miros un basist de la 200km... :twisted:
Distanta dintre noi e mai mare... :lol: N-ai citit ce am scris mai sus: preferatii tai vor veni la putere, ei se vor supra-imbogati iar tu vei ramane cu galeria... ;)
Coane, eu nu vreau decat sa dispara astia...atat. ;)
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: Revolta din Piata Universitatii - pareri de pescari

Post by ioanrv »

Claudiu wrote:Erai pe la Lehliu cand te-am mirosit. :twisted: veneai la Vlahii. :lol:
Imposibil, batea vantul din fata... :lol:
Post Reply

Return to “Cafenea”