Revolta din Piata Universitatii - pareri de pescari

Discuţii fără iz de peşte

Moderator: dutustoica

ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: Revolta din Piata Universitatii - pareri de pescari

Post by ioanrv »

Claudiu wrote:Am, fratie si lampa. ;) Auzi, da' tu esti asa pesimist de mic copil ? :?
Stai linistit, prietene, ca mai rau de atat nu poate fi. Scoate-ti morcovelu' ala si respira relaxat. :lol: :lol: :lol:
Eh, tu crezi ca vorbesc pentru mine...?! Razboi sa nu fie ca-n rest mi se falfaie, doar n-oi sta in politica guvernelor. Si mai rau poate fi, mult mai rau, infinit mai rau, va fi mai rau indiferent de cine e la furat in fruntea tarii. Altfel de-o dam pe bune, in Bucuresti nici c-ai zice criza, parc auto nou atoateintersectiilestapanitor in trafic (6 lei benzina), la mall nu gasesti o masa sa imbuci ceva etc etc...o bunastare bazata pe nimic care se va achita cu adevarat mai incolo, in viitorul ala de care vorbesti. Si se va achita cu scrasnete de dinti...
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: Revolta din Piata Universitatii - pareri de pescari

Post by Claudiu »

Nuoooo se poate ! Tu esti si tata si mama pesimismului, zau ca n-am mai intalnit !
Lasa-ma frate cu cativa cocalari care au bani de dat in basini, ca mereu am avut d'astia si tot o sa fie si de acum incolo.
Guvernul asta a cheltuit banii pe cacaturi in timp de criza. Nu le-a pasat ca iau oamenilor de la gura.
Ca se plimba pulica camataru cu bemveu sau mertan pe Magheru sau ca stau toti grasii interlopi ca putorile toata ziua prin cafenele sau mall-uri, cu cucuvelele lor, crezi ca e bunastare in tara ? Eu cred ca trebuie schimbat urgent acest guvern si fara nicio urma de regret sau indoiala.
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: Revolta din Piata Universitatii - pareri de pescari

Post by ioanrv »

Claudiu wrote:Nuoooo se poate ! Tu esti si tata si mama pesimismului, zau ca n-am mai intalnit !
Lasa-ma frate cu cativa cocalari care au bani de dat in basini, ca mereu am avut d'astia si tot o sa fie si de acum incolo.
Guvernul asta a cheltuit banii pe cacaturi in timp de criza. Nu le-a pasat ca iau oamenilor de la gura.
Ca se plimba pulica camataru cu bemveu sau mertan pe Magheru sau ca stau toti grasii interlopi ca putorile toata ziua prin cafenele sau mall-uri, cu cucuvelele lor, crezi ca e bunastare in tara ? Eu cred ca trebuie schimbat urgent acest guvern si fara nicio urma de regret sau indoiala.
Imi pare rau dar cine zice ca trebuie schimbat guvernul e mana-n mana cu ei :lol: , inca odata, astia trebuiesc ARESTATI cu juma' din Codul Penal capete de acuzare. Eu vorbeam de Bucuresti, unde nu poti nici sa circuli nici sa parchezi de te si intrebi daca traficul nu e cumva compus din oameni care cauta o parcare :lol: . Poate te prind peste ani cand iti voi arata postarile astea sa zici ca am cobit. :D
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: Revolta din Piata Universitatii - pareri de pescari

Post by Claudiu »

Bai, m-ai ucis ! :lol: Eu nu mai intru in polemici cu tine, fratie. Esti tata lor, parol. :lol:
Am sa incerc sa ma abtin sa mai intru in discutii de genul asta cu tine, ca nu cumva sa ne certam, dreaq. Eu sunt super ok vis-a-vis de tine, chiar nu se pune "ciondaneala" asta. Sper ca si tu esti ok. :? :lol:
Mai bine ne rezumam doar la intalniri prin locuri secrete. :oops: Ca tot mananca boc, dl. miyagy despre locurile noastre secrete. :evil:
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Revolta din Piata Universitatii - pareri de pescari

Post by Miyagi »

Frecush aiurea. Am inteles. Bine ca ati cazut pe subiect.
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Revolta din Piata Universitatii - pareri de pescari

Post by Miyagi »

Claudiu wrote:Bai, m-ai ucis ! :lol: Eu nu mai intru in polemici cu tine, fratie. Esti tata lor, parol. :lol:
Am sa incerc sa ma abtin sa mai intru in discutii de genul asta cu tine, ca nu cumva sa ne certam, dreaq. Eu sunt super ok vis-a-vis de tine, chiar nu se pune "ciondaneala" asta. Sper ca si tu esti ok. :? :lol:
Mai bine ne rezumam doar la intalniri prin locuri secrete. :oops: Ca tot mananca boc, dl. miyagy despre locurile noastre secrete. :evil:
Sen pezevenghi sen?
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: Revolta din Piata Universitatii - pareri de pescari

Post by ioanrv »

Claudiu wrote:Bai, m-ai ucis ! :lol: Eu nu mai intru in polemici cu tine, fratie. Esti tata lor, parol. :lol:
Am sa incerc sa ma abtin sa mai intru in discutii de genul asta cu tine, ca nu cumva sa ne certam, dreaq. Eu sunt super ok vis-a-vis de tine, chiar nu se pune "ciondaneala" asta. Sper ca si tu esti ok. :? :lol:
Mai bine ne rezumam doar la intalniri prin locuri secrete. :oops: Ca tot mananca boc, dl. miyagy despre locurile noastre secrete. :evil:
Fratie, tu ma iei la misto ?? Tu esti printre putinii cu care-mi face PLACERE sa ma "cert". Sunt nu ok ci chiar "mui bien". :lol: :lol: :lol:
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: Revolta din Piata Universitatii - pareri de pescari

Post by Claudiu »

Miyagi wrote: Sen pezevenghi sen?
Du-te neicusorule si te joaca de-a moderatoru', nu mai bate campii p'aici.
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: Revolta din Piata Universitatii - pareri de pescari

Post by ioanrv »

Claudiu wrote:
Miyagi wrote: Sen pezevenghi sen?
Du-te neicusorule si te joaca de-a moderatoru', nu mai bate campii p'aici.
Nu-i dau mult lu' Gheorghe pana o sa ia pastile...dar si-a facut- o cu mana lui :lol:
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: Revolta din Piata Universitatii - pareri de pescari

Post by Claudiu »

Sau n-o sa-i ia mult lui Gheorghe pana o sa-i dea pastile. :lol:
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: Revolta din Piata Universitatii - pareri de pescari

Post by ioanrv »

Claudiu wrote:Sau n-o sa-i ia mult lui Gheorghe pana o sa-i dea pastile. :lol:
Pai ce exista cu adevarat ? Eu credeam ca e un virus de net, acum ca am aflat de la tine ca-i fiinta il reconsider un virus pe net. :lol:
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Revolta din Piata Universitatii - pareri de pescari

Post by Dumitrescu Iancu »

ioanrv wrote:
Claudiu wrote:Sau n-o sa-i ia mult lui Gheorghe pana o sa-i dea pastile. :lol:
Pai ce exista cu adevarat ? Eu credeam ca e un virus de net, acum ca am aflat de la tine ca-i fiinta il reconsider un virus pe net. :lol:
Baieti, va rog sa lasati omul in pace, sa nu-l apuce sughitul!
Avem si noi destule dureri de cap ca sa mai murim si de grija altora! O seara placuta va doresc!
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: Revolta din Piata Universitatii - pareri de pescari

Post by ioanrv »

Dumitrescu Iancu wrote:
ioanrv wrote:
Claudiu wrote:Sau n-o sa-i ia mult lui Gheorghe pana o sa-i dea pastile. :lol:
Pai ce exista cu adevarat ? Eu credeam ca e un virus de net, acum ca am aflat de la tine ca-i fiinta il reconsider un virus pe net. :lol:
Baieti, va rog sa lasati omul in pace, sa nu-l apuce sughitul!
Avem si noi destule dureri de cap ca sa mai murim si de grija altora! O seara placuta va doresc!
Dar nici o opinie politica ? Care-i punctul de vedere oficial al Asociatiei despre revolta din Piata ? :)
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: Revolta din Piata Universitatii - pareri de pescari

Post by Claudiu »

Piua ! :lol: :lol: :lol:
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: Revolta din Piata Universitatii - pareri de pescari

Post by ioanrv »

Claudiu wrote:Piua ! :lol: :lol: :lol:
Nooo, cred ca acum se redacteaza comunicatul... :P
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Revolta din Piata Universitatii - pareri de pescari

Post by Dumitrescu Iancu »

ioanrv wrote: Avem si noi destule dureri de cap ca sa mai murim si de grija altora! O seara placuta va doresc!
Dar nici o opinie politica ? Care-i punctul de vedere oficial al Asociatiei despre revolta din Piata ? :)[/quote]
Asta-i culmea, vreti si opinie oficiala, parca suntem siamezi! Nici macar aia nu gandesc la fel! Nu exista opinie oficiala a Asociatiei, e fiecare cu...a lui! :lol:
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: Revolta din Piata Universitatii - pareri de pescari

Post by ioanrv »

Dumitrescu Iancu wrote:
ioanrv wrote: Avem si noi destule dureri de cap ca sa mai murim si de grija altora! O seara placuta va doresc!
Dar nici o opinie politica ? Care-i punctul de vedere oficial al Asociatiei despre revolta din Piata ? :)
Asta-i culmea, vreti si opinie oficiala, parca suntem siamezi! Nici macar aia nu gandesc la fel! Nu exista opinie oficiala a Asociatiei, e fiecare cu...a lui! :lol:[/quote]
Cum va zicea un banat...alunecos ??? :lol: ...atunci ziceti-o p-aia personala :!:
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Revolta din Piata Universitatii - pareri de pescari

Post by Dumitrescu Iancu »

Pai, daca la "parlamentare" nu prea ai la cin' sa te uiti, ca tot aia sunt, oricum s-ar numi, macar la "prezindentiale" (care eu cred ca vor fi tot anul asta) ar fi bine sa punem ochii pe unul care nu a fost implicat, vreun independent mai tanar...
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: Revolta din Piata Universitatii - pareri de pescari

Post by ioanrv »

Dumitrescu Iancu wrote:Pai, daca la "parlamentare" nu prea ai la cin' sa te uiti, ca tot aia sunt, oricum s-ar numi, macar la "prezindetiale" (care eu cred ca vor fi tot anul asta) ar fi bine sa punem ochii pe unul care nu a fost implicat, vreun independent mai tanar...
Multumim de opinie, o impartasesc dar nu e bine sa stati prea mult pe aici prin Topicul-Piata, noi suntem cam huligani si chiar acum Claudiu prepara un Molotov... :lol:
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Revolta din Piata Universitatii - pareri de pescari

Post by Dumitrescu Iancu »

Ehh, tineretea! :D Da`, las` ca-i trece! :lol: :lol:
Post Reply

Return to “Cafenea”