Comentarii & drept la replica Laloi - APC21 Total Spining

Discuţii fără iz de peşte

Moderator: dutustoica

laloi
Posts: 765
Joined: 26 Oct 2009, 11:52
Location: Bucuresti

Comentarii & drept la replica Laloi - APC21 Total Spining

Post by laloi »

Ca m-a luat Iancu in tarboaca, ok, am zis sa trec peste, ma gandeam poate sa-i mai raspund dupa ce trecea actiunea respectiva, sa nu par ca pun eu bete in roate (de parca as putea), apoi a aparut si Dutu si deja m-a facut sa ma gandesc ca pt viitorii doritori care vor sa ma catalogheze in fel si chip sa le expun mai detaliat punctul meu de vedere, macar sa o faca in cunostinta de cauza. Si eu am inteles sa nu mai poluez topicul respectiv, de aceea mi-am permis sa il creez pe acesta la Cafenea. Asadar, si prin urmare (opiniile mele in text, cu bold citatele la care raspund):
@ Dutu: Coane Radu, daca n-ai fi postat, nu-ti recunosteam calitatea de carcotas. Iti spun si eu ca acest concurs nu este o actiune de imagine, ci una programata cu mult timp inainte (chiar daca nu figureaza in Programul de activitati). Ce legatura are una cu alta? Eu am zis ca este una de imagine, si nu vad nimic rau in asta, chiar va consolideaza pozitia ca echipa de arbitrii in competitia de spining organizand la randul vostru o competitie de spining cu participarea greilor din acest campionat, foarte bine daca este asa si asta va fi rezultatul. Vi s-a ivit ocazia, ati organizat-o in Clubul Arbitrilor, ok, nu ma priveste nefiind membru in acest club, cand a aparut ca anunt pt publicul larg am cerut o lamurire legata de barca si atat (lamurire pe care ar fi trebuit sa o faceti din start, daca vroiati sa incurajati notiunea de Open pt membrii APC21, deci "carcoteala" mea poate a folosit si altora care acum chiar participa). Ca nu figureaza in Programul de activitati chiar nu conteaza, ce conteaza pt mine ca membru de rand e ca nu s-a respectat acel program, dar despre asta o sa vb la sfarsit. In acelasi timp, nu pot sa-mi ascund surprinderea ca un pescar de talia ta prefera sa fie spectator, pentru a nu cotiza un bulion jumate la antrenamentul lotului national. Lasand la o parte mistoul la adresa mea, poate ar trebui sa va surprinda (si sa va dea de gandit, daca va intereseaza acest aspect) cati spectatori sunt din totalul membrilor APC21, sau macar cati participa din cei care vroiau sa puna bazele Clubului de spining, sau macar cati din cele cateva procente care au ales sa raspunda la sondajul de pe prima pagina si au ales pescuitul la naluci artificiale... Eu dupa aceste aspecte m-am ghidat cand am deschis gura (vorba vine) si am spus ca este o actiune de imagine (repet, nimic rau in asta) si nu pt membrul de rand APC21. Total gresit, pentru ca in acel milion si jumatate sunt incluse mai multe taxe - mult reduse acum - pe care ar trebui sa le platesti daca folosesti locatia respectiva in interes personal. Si aici ma refer la acces cu masina, lansarea la apa, masa, etc. Ti se pare mult? Compara premiile si vezi daca se merita. Ca de ex, ce taxe? De intrat cu masina in complex (de mult timp, e drept, cand mergeam la piscina aia, era vreo 5 lei intrarea, acu poate s-a dublat)... masa am inteles, 50 Ron, taxa de balta stiam ca e 0, in fine, premiile, barcile, arbitrii etc, am zis ca daca vreau sa ma uit ies mai ieftin de pe margine. Si sincer nu vad relevanta de a compara cu cat costa o etapa de LRS, nu este o etapa de LRS si nici nu stiu vreun membru APC21 care sa participe la acest campionat (daca este il rog sa-mi scuze ignoranta), daca vreti pt cultura noastra generala ne puteti spune sau nu. Daca nu esti clarificat, vino cu noi la orice etapa de campionat LRS si o sa vezi ce cheltuieli au sportivii care participa la concursuri.
Cat priveste lotul national, stai linistit ca finantarea acestuia nu sta in cotizatia ta. Si nici in acest concurs
. Lotul national are in mod cert alte preocupari, de acord, inclusiv finantarea, dar legat de acest concurs, pana la proba contrarie, pot crede orice, nu?!
E o treaba de obtiune: daca vrei bine, daca nu........iar e bine. Foarte corect (dar nu gramatical ;) ), greseala mea e ca am zis si de ce...
Iar cu atitudinile de Gica - contra la orice, ne-am obisnuit. Din respect prefer sa nu comentez aceste apelative, in masura in care ar fi si argumentate poate as incerca sa le combat sau nu.

@ Iancu:Laloi, daca te uiti pe lista de inscrieri si dam la o parte concurentii care vin din turneul LRS, ar ramane sa te intreci tu cu Miyagi! Nu zic ca nu ar fi interesanta intrecerea, dar nici nu ar rupe gura targului! Perfect de acord, eu unul daca am prins 15 stiuci in viata mea, dand la spining (e drept, cumulat doar in vreo 10 ore de spiningeala), dar unde e contradictia intre a spune ca e o actiune de imagine (repet si aici, nu am nimic impotriva ei) si a spune ca vrei sa rupi gura targului?!
Nu stiu ce trebuie sa facem ca sa intelegi ca nu putem organiza concursuri daca se inscriu dacat doi-trei concurenti... Daca as vrea sa raspund in tonul formulat de dvs, as zice sa faceti o AGA! La concursul de undita mai erau 10 zile si mai lipseau cativa concurenti si s-a anulat (e drept, acolo s-a comentat prea mult la regulament, ca de, nu participa nimeni din lotul national de undita), pe cand aici nu era sa se apuce Cornel (sa-mi scuze exemplificarea) sa comenteze regulamentul LRS cand majoritatea participantilor dupa el se ghideaza... Dar ca sa raspund in tonul meu, putina bunavointa ar fi fost de ajuns. Si nici sa invitam 2000 de membri la o masa care costa mai mult decat cotizatia anuala,iar nu prea stim cum! Dar poate ne luminezi tu! Aici ati rastalmacit o parte din schimbul de vorbe pe care il aveam cu altcineva, se preciza clar ca fiecare participant si insotitor da 50 RON pt masa festiva, era pur si simplu o diferenta de perceptie intre a spune ca esti invitat la masa (contra acestei sume) sau ai masa asigurata (contra aceleiasi sume), dar nu sunt lanterna si nu am pretentia ca am "luminat" acest aspect. Si suna foarte frumos 2000 de membri, dar stiti oare ce sa faceti cu ei?! (e o intrebare retorica, nimanui adresata...)
Cat despre ziua de sambata, doresc succes participantilor (in orice postura s-ar afla), vreme buna si tot ce isi doresc (eu chiar vroiam sa vin, dupa ce am aflat ca treaba cu barca se rezolva, ii am martori pe Armand si nea Vasile, mi-am luat special lanseta de spining saptamana trecuta de la ei la reduceri, ca am zis ca nu da bine sa vin cu aia din Dechatlon :D )), dar mi-am dat seama ca nu e locul meu acolo... cel mult sa-mi iau o undita la subrat si sa stau pe mal pe acolo sa vad desfasurarea actiunii, daca o fi vreme frumoasa, ca-s cam racit...
Am facut mai sus o referire la Programul de activitati, dar sincer m-am plictisit de cat am scris pana acum (si cei care citesc cu siguranta), poate o avea cineva din AGA initiativa, cand se inchide sezonul, sa faca o dezbatere pe tema asta in care sa ne putem da cu parerea, deocamdata atat am avut de spus, doar o precizare de final mai fac: am scris toate astea ca nu am vrut sa raman indiferent, era mult mai usor sa ignor toate aceste aspecte, deci amatorii de polemici sa ocoleasca acest subiect. ;)
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Comentarii & drept la replica Laloi - APC21 Total Spinin

Post by cezar »

Laloi, o singura precizare !

Noi consultari am mai facut, am avut si "AGA deschisa" pe la sfarsitul lui februarie, am mai tinut seama si de sugestii, cand am putut.
Programul de activitati vrem sa-l facem cat mai dens si diversificat, dar nu ne ajuta intotdeauna vremea sau situatia hidrologica.
Cu concursul la undita, te superi cam degeaba, s-a anulat in exact ziua cand trebuia sa platim balta, iar noi nu aveam cifra minima de concurenti, in schimb aveam pagini intregi de dezbateri pe regulament.
Nu aveam AGA programata, dar si daca am fi avut, nu cred ca se schimba mare lucru. Probabil ca atata interes prezinta un astfel de concurs, ma uit si la organizarile altor asociatii/cluburi. Poate la anul incercam alta formula, dar aici puteti veni si voi cu idei.
Cu unele lucruri poate chiar ai dreptate, dar trebuie sa stii ca exista si niste limite de timp, energie, bani...
Poate la anul, daca se implica mai multi, va fi mai bine.
laloi
Posts: 765
Joined: 26 Oct 2009, 11:52
Location: Bucuresti

Re: Comentarii & drept la replica Laloi - APC21 Total Spinin

Post by laloi »

Dl Cezar, si eu o precizare(nu inainte de a va multumi pt raspuns si tonul adoptat): nu vreau sa para (nu am vrut sa para) ca fac mare tam-tam pe anularea pardalnicului ala de concurs de undita, dar pt mine (poate si pt altii) anul asta a fost unul de pescar de duminica, din motive personale, deci genul asta de actiune de o zi era printre putinele la care puteam participa (si cum a cam fost si singura actiune de o zi, poate de aici tonul mai infocat), dar daca privim din prisma participarii (mai corect din prisma intentiei de participare) tot erau mai multi membri APC21 decat participa acum (asta din prisma interesului participarii, nu si al organizarii). Si singura mare suparare pe care o am eu e ca nu am putut participa la nici una din seriile de la Dorin :D , ala pescuit, in rest vorbe...
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: Comentarii & drept la replica Laloi - APC21 Total Spinin

Post by Mihai Vinturache »

Radule, multumesc pentru precizari. Din punctul meu de vedere, e o dovada ca macar asa, cu sugestii si sfaturi, te implici in activitatea asociatiei. Sunt multi care nu fac nici macar acest gest si totul ramane pe umerii catorva oameni care trudesc si ei in timplul lor liber, atata cat il au. Si oamenii astia mai obosesc si ei, mai au necazuri acasa sau la servici si asociatia trece pe planul doi si raman lucruri nefacute sau nefacute bine. Din acest motiv am incercat sa creem cluburi in cadrul asociatiei, sperand ca astfel, in cadrul acestor cluburi, in functie de pasiuni, oamenii se vor implica mai activ, macar in domeniul ingust care ii intereseaza.
Am promis ca anul viitor ma voi ocupa personal de cel putin un concurs de undita, din acela fara pretentii, la care sa ne simtim bine. Am spus "cel putin" pentru ca zilele trecute, avand in vedere postarile unui coleg pe undeva pe aici, pe forum, mi-a venit si ideea unui concurs de pescuit viteza. Poate cu putin efort si mai multa implicare reusim sa le facem pe amandoua. Eu sper sa pot sa ma tin de cuvant.
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Comentarii & drept la replica Laloi - APC21 Total Spinin

Post by Miyagi »

Raducu berea ramane valabila insa trebuie sa fac si eu niste precizari ca n-am stiut de toata tarasenia asta cand "m-am speriat" acolo.
La clubul de spinning eu unul m-am implicat de la bun inceput, iar la vremea aceea nu prea eram destui incat sa putem face ceva. L-am propus pe Razvan ca sef al clubului pentru ca era singurul dintre noi cu experienta. El a avut cateva initiative si ne-a scos din casa. Am incercat si noi timid sa luam viteza insa nu prea reuseam. Totul cadea in capul lui Razvan. In ultima vreme n-a mai reusit sa-si gaseasca timp sa mai ne adune, basca ca acum e si plecat de vreo cateva luni din tara.
Ulterior, activitatea clubului s-a mai extins. Au inceput sa apara oameni noi, cu experienta, care vad ca dezbat. Acolo trebuiau facute astfel de discutii ca acum vor fi subiective. Eu cunoscand cat de cat datele problemei am sarit de dos in sus ca ma gandeam ca rade Paco si Ghyorg de mine insa vazand ce proportii ia treaba n-o sa fiu bleg sa ies din ecuatie. Ca meritam si noi un OPEN al nostru e adevarat, dar cine sa se ocupe de el? Cine sa-l organizeze daca noi nu aveam chimie?
Acum cand tot asociatia ne pune la dispozitie cadrul organizatoric, metoda, parteneriate, oportunitati, suport n-are sens sa carcotim. Sti cum m-am razgandit eu? Mi-a facut morala nevasta-mea zicandu-mi ca nu e cazul sa fac pe bosumflatul ca nu organizez eu si nu-mi asum responsabilitatea concursului. De-asta ii dau dreptate si lui Dutu. Am carcotit. Amandoi. Iar Dutu nu ti-a zis-o cu rautate ci ca unui vechi amic. Nu e cazul sa o iei ca pe o aroganta.
Fa un efort si hai sa ne distram ca s-a schimbat treaba. Acolo-i locul nostru.
laloi
Posts: 765
Joined: 26 Oct 2009, 11:52
Location: Bucuresti

Re: Comentarii & drept la replica Laloi - APC21 Total Spinin

Post by laloi »

@ Mihai, ma bucur ca le considerati asa, macar sugestii, la inceputurile entuziaste am incercat sa am si o initiativa mai palpabila cu un schimb de imagine cu un magazin de pescuit, dar mi s-a taiat brusc si de atunci am preferat sa stau deoparte, de ce sa ma leg la cap cand nu ma doare?! Despre partea cu undita, macar din perspectiva a ceea ce probez eu, poate fi un ajutor in alegerea unor locatii, ca de obicei transmit aici rezultatele... si ca faceati amintire de respectivul coleg (Nexu adica, nu cred ca se supara ca-l pomenim :D ) si de ce a organizat, pot sa va spun ca la a doua ieseala facuta de el am participat si eu, a fost excelent (chiar daca primul loc a fost luat cu ceva a in jur de 2 kg, dar daca tinem cont ca a fost peste ca pachetul de tigari si bricheta...), toata lumea s-a simtit f bine, taxa a fost 50 Ron de participant cu masa si bautura inclusa (in mod normal atat era taxa pe balta, si e drept ca s-a mancat la iarba verde, nu cu tacamuri de inox..., dar nimeni nu s-a plans de lipsa a ceva), podiumul medalii si strangeri de mana pt toata lumea, arhisuficient pt mine unul cel putin, ca nu visez sa-mi iau masina mica din pescuit. In fine, sa nu o mai lungesc, daca o sa mi se ceara vreo opinie legata de acest subiect o dau din toata inima.
@ Cornel, scuza-ma, dar eu unul nu am legatura cu spiningul, am zis-o de la inceput, cel putin la nivelul la care se desfasoara acest concurs, poate m-am facut gresit inteles, dar eu faceam niste observatii strict de ordin statistic la cata audienta a avut-o anuntul acestui concurs pt eventualii doritori de profil din cadrul asociatiei, nicidecum sa vb in numele lor sau ceva similar, foarte bine daca vine in intampinarea dorintelor lor si le (iti) urez sa ocupati podiumul, nu as vrea sa ma repet, din punctul meu de vedere e o actiune de imagine si atat, nu ca e rea, nu ca de ce se face de spining si nu de pescuit marin etc, asa ca nu mai arde gazu pe net si treci la odihna, sa fii in forma ;) Cu carcotitul poti sa vb in numele tau, aici nu-s de acord cu tine, nici eu nu am zis ce am zis cu rautate, tot ca un amic (al asociatiei, in primul rand) am spus si eu ce am avut de spus, acuma depinde de fiecare si ce amici isi doreste, ori putini dar buni, care sa-ti zica in fata cand o iei pe aratura (am avut si eu unul...), ori multi si comozi (ca sa ma exprim elegant ;) ) Seara buna.
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Comentarii & drept la replica Laloi - APC21 Total Spinin

Post by cezar »

Salut, Laloi

1.Imi aduc ceva aminte de ideea aceea cu "schimbul de imagine", dar cred ca la data aceea nu prea eram noi pregatiti pentru asa ceva. Ceva (mult) mai tarziu, am facut asa ceva cu "Momeli de Accesorii", pe baza unor frumoase relatii de prietenie, intelegere care a functionat.
Oricum, suntem deschisi la astfel de propuneri, cu conditia ca ele sa nu fie in contradictie cu angajamente anterioare.

2. Concursuri am vrea sa facem cat mai multe, dar "formula Nexu" (mai putin concurs, mai multa socializare) noi o practicam copios la actiunile in Delta si la Dunare. Poate va fi si un concurs cu socializare, dar asteptam sa-l organizeze un user pasionat de asa ceva, asa cum este si Nexu pe pescuitul.ro.

3. Pentru "pescarii de duminica" , de o zi sau de jumatate de week-end putem gazdui o initiativa de creare a unui grup, a unui club (asa cum a propus la un moment dat prietenul nostru, dr. Petru Burian) dar trebuie sa se incumete cineva dintre membrii nostri sa-i puna bazele. Noi, astia cativa din CD, nu putem fi atat de "pescari universali" incat sa le facem pe toate; asteptam initiativa si pentru Clubul pescarilor la Marea Neagra, Clubul pescarilor de rapitor, sau de crapisti, pentru Clubul pescaritelor (cum ar fi sa plec eu cu toate pescaritele intr-o "organizare" :lol: ?).

4. fata de concursul de spinning, la care s-au inscris multe personalitati, probabil ca trebuia sa ne gandim si la un clasament separat al "amatorilor neafiliati, membri APC 21", cu premiile de rigoare. Mie unuia, nu mi-a venit decat acum ideea; dar, daca o prindeam de undeva, sunt sigur ca ar fi fost sprijinita de asociatia noastra.
Poate in viitor, asa facem.

O consideratie, cu titlu general : critica este intotdeauna buna, dar cand este insotita si de solutii alternative, este de-a dreptul excelenta !
User avatar
Lorelai
Posts: 1517
Joined: 20 Apr 2010, 12:34
Location: Langa Bucuresti

Re: Comentarii & drept la replica Laloi - APC21 Total Spinin

Post by Lorelai »

Radu, vino si tu la concurs !
Daca ai nevoie, iti pun la dispozitie barca, o sa-ti fac galerie !
Pentru ca te-ai gandit de la inceput sa concurezi, nu rata ocazia ! Pana la urma participarea conteaza !
Sincer, dupa discutii, ai da si tu o " lovitura de imagine " !
Lorelai
Dan Surdu
d.surdu@yahoo.com
Tel. 0725985958
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Comentarii & drept la replica Laloi - APC21 Total Spinin

Post by Miyagi »

laloi wrote:@ Mihai, ma bucur ca le considerati asa, macar sugestii, la inceputurile entuziaste am incercat sa am si o initiativa mai palpabila cu un schimb de imagine cu un magazin de pescuit, dar mi s-a taiat brusc si de atunci am preferat sa stau deoparte, de ce sa ma leg la cap cand nu ma doare?! Despre partea cu undita, macar din perspectiva a ceea ce probez eu, poate fi un ajutor in alegerea unor locatii, ca de obicei transmit aici rezultatele... si ca faceati amintire de respectivul coleg (Nexu adica, nu cred ca se supara ca-l pomenim :D ) si de ce a organizat, pot sa va spun ca la a doua ieseala facuta de el am participat si eu, a fost excelent (chiar daca primul loc a fost luat cu ceva a in jur de 2 kg, dar daca tinem cont ca a fost peste ca pachetul de tigari si bricheta...), toata lumea s-a simtit f bine, taxa a fost 50 Ron de participant cu masa si bautura inclusa (in mod normal atat era taxa pe balta, si e drept ca s-a mancat la iarba verde, nu cu tacamuri de inox..., dar nimeni nu s-a plans de lipsa a ceva), podiumul medalii si strangeri de mana pt toata lumea, arhisuficient pt mine unul cel putin, ca nu visez sa-mi iau masina mica din pescuit. In fine, sa nu o mai lungesc, daca o sa mi se ceara vreo opinie legata de acest subiect o dau din toata inima.
@ Cornel, scuza-ma, dar eu unul nu am legatura cu spiningul, am zis-o de la inceput, cel putin la nivelul la care se desfasoara acest concurs, poate m-am facut gresit inteles, dar eu faceam niste observatii strict de ordin statistic la cata audienta a avut-o anuntul acestui concurs pt eventualii doritori de profil din cadrul asociatiei, nicidecum sa vb in numele lor sau ceva similar, foarte bine daca vine in intampinarea dorintelor lor si le (iti) urez sa ocupati podiumul, nu as vrea sa ma repet, din punctul meu de vedere e o actiune de imagine si atat, nu ca e rea, nu ca de ce se face de spining si nu de pescuit marin etc, asa ca nu mai arde gazu pe net si treci la odihna, sa fii in forma ;) Cu carcotitul poti sa vb in numele tau, aici nu-s de acord cu tine, nici eu nu am zis ce am zis cu rautate, tot ca un amic (al asociatiei, in primul rand) am spus si eu ce am avut de spus, acuma depinde de fiecare si ce amici isi doreste, ori putini dar buni, care sa-ti zica in fata cand o iei pe aratura (am avut si eu unul...), ori multi si comozi (ca sa ma exprim elegant ;) ) Seara buna.
Mersi Radule. Asa o sa fac.
Cu carcoteala vorbeam la modul general, de noi toti, incepand cu mine ca acum pot spune ca eu am inceput cu carcota vazand lucrurile diferit. Sau cel putin sucit.
Hai Sambata la lac. Bem o cafea si mai carcotim un pic. Promit si o tzara de caterinca pe lac. Sper sa si iasa.
laloi
Posts: 765
Joined: 26 Oct 2009, 11:52
Location: Bucuresti

Re: Comentarii & drept la replica Laloi - APC21 Total Spinin

Post by laloi »

@ Dane, tu esti amabil ca de obicei, dar nu barca era problema, ai vazut ca se asigura de catre organizator pt membrii APC21. Si singura "lovitura" care vreau sa o dau e la pescuit, eu m-am strofocat toata saptamana sa gasesc o portita sa pot merge macar la ultima expeditie de la Dorin, dar nu am reusit :cry: ...
@ Cornele, lasa vraja, stiu ca vroiai sa-ti "smulg" ultimul loc :D ... Da acu serios, daca nu pe podium, macar ultimul loc sa fie ferit de vreun membru APC21, si tot ar fi o mare victorie in opinia mea. Fir intins!!
User avatar
G_H
Posts: 488
Joined: 07 Apr 2010, 17:59
Location: Bucuresti

Re: Comentarii & drept la replica Laloi - APC21 Total Spinin

Post by G_H »

Lorelai wrote:Radu, vino si tu la concurs !
Daca ai nevoie, iti pun la dispozitie barca, o sa-ti fac galerie !
Pentru ca te-ai gandit de la inceput sa concurezi, nu rata ocazia ! Pana la urma participarea conteaza !
Sincer, dupa discutii, ai da si tu o " lovitura de imagine " !

Radu, ma alatur lui Dan la galerie! N-am eu o voce prea tunatoare, in schimb ocup bine cadrul! :D In definitiv vei fi printre colegi si prieteni!
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Comentarii & drept la replica Laloi - APC21 Total Spinin

Post by Miyagi »

laloi wrote:@ Dane, tu esti amabil ca de obicei, dar nu barca era problema, ai vazut ca se asigura de catre organizator pt membrii APC21. Si singura "lovitura" care vreau sa o dau e la pescuit, eu m-am strofocat toata saptamana sa gasesc o portita sa pot merge macar la ultima expeditie de la Dorin, dar nu am reusit :cry: ...
@ Cornele, lasa vraja, stiu ca vroiai sa-ti "smulg" ultimul loc :D ... Da acu serios, daca nu pe podium, macar ultimul loc sa fie ferit de vreun membru APC21, si tot ar fi o mare victorie in opinia mea. Fir intins!!
:lol: . Stiu ca esti grijuliu ca un frate mai mare, da` sa sti ca nici ieu nu sunt prea departe de tine. La ultimul loc sa sti ca io cam am abonament. Cel putin la ultimele concursuri asa a fost. De la Cupa Rezistentei am si o diploma cu care ma mandresc. 6 cantare fara nici macar un ciortan. Sper sa sparg acum ghinionu` cu rapitoru`.
Danut, G_H! Vezi ca dau numai cu rotative Expert :D .
User avatar
G_H
Posts: 488
Joined: 07 Apr 2010, 17:59
Location: Bucuresti

Re: Comentarii & drept la replica Laloi - APC21 Total Spinin

Post by G_H »

Cornelus, fiecare peste prins cu o rotativa Expert (punctabil sau nu), o bere poloneza contra poza, pe loc, dupa concurs ;)
Ono
Posts: 687
Joined: 23 Dec 2009, 05:37
Location: Bucuresti

Re: Comentarii & drept la replica Laloi - APC21 Total Spinin

Post by Ono »

Miyagi wrote: La ultimul loc sa sti ca io cam am abonament. Cel putin la ultimele concursuri asa a fost. 6 cantare fara nici macar un ciortan .
Eu ti-am spus ca ai lacune mari la teorie, dar tu nu si nu! :lol:
Cand te muti langa mine? Sa stiu sa-ti pregatesc cursurile si sa te programez. Vezi pana atunci cum e berea poloneza, daca e buna, afla de unde se procura ca imi placea mult de tot pe vremuri si acum nu-i mai stiu nici gustul...
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Comentarii & drept la replica Laloi - APC21 Total Spinin

Post by Miyagi »

Ono wrote:
Miyagi wrote: La ultimul loc sa sti ca io cam am abonament. Cel putin la ultimele concursuri asa a fost. 6 cantare fara nici macar un ciortan .
Eu ti-am spus ca ai lacune mari la teorie, dar tu nu si nu! :lol:
Cand te muti langa mine? Sa stiu sa-ti pregatesc cursurile si sa te programez. Vezi pana atunci cum e berea poloneza, daca e buna, afla de unde se procura ca imi placea mult de tot pe vremuri si acum nu-i mai stiu nici gustul...
Daca aflu cum e berea poloneza va trebui sa facem schimb de experiente, nu crezi :D ? Oricum o facem ca mai e putin si vin acolo. E posibil sa dureze mai putin de-o luna de-acum incolo. Cu voia lui Dumnezeu bineinteles.
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Comentarii & drept la replica Laloi - APC21 Total Spinin

Post by Miyagi »

G_H wrote:Cornelus, fiecare peste prins cu o rotativa Expert (punctabil sau nu), o bere poloneza contra poza, pe loc, dupa concurs ;)
Baga o lada la rece. Sau mai bine tine-o la cald ca oricum asistentul meu nu conduce si va trebui sa o beau cu viitorul meu vecin Ono 8-) .
dutustoica
Moderator
Posts: 843
Joined: 21 Oct 2009, 21:11

Re: Comentarii & drept la replica Laloi - APC21 Total Spinin

Post by dutustoica »

Ono wrote: Vezi pana atunci cum e berea poloneza, daca e buna, afla de unde se procura ca imi placea mult de tot pe vremuri si acum nu-i mai stiu nici gustul...
Vino si tu maine la Snagov. Poate s-o rataci vreun polonez pe acolo. :lol: :lol: :lol: Cu o bere.....Zywiek :o :o :o
laloi
Posts: 765
Joined: 26 Oct 2009, 11:52
Location: Bucuresti

Re: Comentarii & drept la replica Laloi - APC21 Total Spinin

Post by laloi »

Profit de topicul "meu" ca sa ii mai raspund lui Dutu, nevrand sa poluez topicurile respective (si nu eu am inceput polemici pe acolo, pur si simplu am descris niste situatii, dar daca unii vor neaparat sa aiba ultimul cuvant sa-l aiba): legat de programul de activitati, inainte de orice propunere, ar trebui sa prezentati clar situatia astfel: acest program se face in functie de ce vor si le place sa faca cei din CD, sau si in functie de dorintele membrilor? Eu din a doua perspectiva mi-am dat cu parerea... daca e valabila prima, dvs ne expuneti programul si fiecare participa unde poate si vrea, si basta, intr-adevar nu mai e loc de atatea vorbe... Spuneti clar asta de la inceput si gata.
Legat de unde am participat si unde nu, asta e, am fost pescar de duminica anu asta, ca parca mie nu mi-ar fi placut sa stau cu zilele pe la pescuit... intrebarea e nu unde am mers eu sau nu, ca nu-s eu buricul pamantului, dar oare cati or mai fi fost in situatia mea si carora le-ar fi placut macar cateva iesiri de cate o zi?! Categoria asta de pescari intra in carti sau nu? Si citesc zilnic aproape acest forum, si chiar nu am vazut alea multe invitatii la Snagov sau Dunare sau oriunde, pe cand la topicul "Hai maine la pescuit" cred ca am scris eu de mai multe ori ca dvs...
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Comentarii & drept la replica Laloi - APC21 Total Spinin

Post by Miyagi »

laloi wrote:Profit de topicul "meu" ca sa ii mai raspund lui Dutu, nevrand sa poluez topicurile respective (si nu eu am inceput polemici pe acolo, pur si simplu am descris niste situatii, dar daca unii vor neaparat sa aiba ultimul cuvant sa-l aiba): legat de programul de activitati, inainte de orice propunere, ar trebui sa prezentati clar situatia astfel: acest program se face in functie de ce vor si le place sa faca cei din CD, sau si in functie de dorintele membrilor? Eu din a doua perspectiva mi-am dat cu parerea... daca e valabila prima, dvs ne expuneti programul si fiecare participa unde poate si vrea, si basta, intr-adevar nu mai e loc de atatea vorbe... Spuneti clar asta de la inceput si gata.
Legat de unde am participat si unde nu, asta e, am fost pescar de duminica anu asta, ca parca mie nu mi-ar fi placut sa stau cu zilele pe la pescuit... intrebarea e nu unde am mers eu sau nu, ca nu-s eu buricul pamantului, dar oare cati or mai fi fost in situatia mea si carora le-ar fi placut macar cateva iesiri de cate o zi?! Categoria asta de pescari intra in carti sau nu? Si citesc zilnic aproape acest forum, si chiar nu am vazut alea multe invitatii la Snagov sau Dunare sau oriunde, pe cand la topicul "Hai maine la pescuit" cred ca am scris eu de mai multe ori ca dvs...
Grase cata dreptate ai?!, da` parca mi-as baga un bat undeva ca sa ma simt si mai bine. M-a pus dreaq sa-ti aduc aminte :geek: .
Auzi da` nu mai bine facem noi doi o echipa? si asa zici ca ne-am furato cu WE! Io te tarasc pe Snagov la rapitor ( cu toate metodele ) ca masina-i mare si programul ni-l facem singuri si tu ma corijezi la teava ca am cam uitat sau mi-am pierdut indemanarea pentru prins momeala.
Promit sa nu fiu jelos :D .
p.s. Ah! Si ar mai fi o locatie unde Ono se ascunde peste an. Ati vazut cum tine capu` la cutie? Cred ca a dat de gropane :roll: .
dutustoica
Moderator
Posts: 843
Joined: 21 Oct 2009, 21:11

Re: Comentarii & drept la replica Laloi - APC21 Total Spinin

Post by dutustoica »

laloi wrote:Profit de topicul "meu" ca sa ii mai raspund lui Dutu, nevrand sa poluez topicurile respective (si nu eu am inceput polemici pe acolo, pur si simplu am descris niste situatii, dar daca unii vor neaparat sa aiba ultimul cuvant sa-l aiba): legat de programul de activitati, inainte de orice propunere, ar trebui sa prezentati clar situatia astfel: acest program se face in functie de ce vor si le place sa faca cei din CD, sau si in functie de dorintele membrilor? Eu din a doua perspectiva mi-am dat cu parerea... daca e valabila prima, dvs ne expuneti programul si fiecare participa unde poate si vrea, si basta, intr-adevar nu mai e loc de atatea vorbe... Spuneti clar asta de la inceput si gata.
Legat de unde am participat si unde nu, asta e, am fost pescar de duminica anu asta, ca parca mie nu mi-ar fi placut sa stau cu zilele pe la pescuit... intrebarea e nu unde am mers eu sau nu, ca nu-s eu buricul pamantului, dar oare cati or mai fi fost in situatia mea si carora le-ar fi placut macar cateva iesiri de cate o zi?! Categoria asta de pescari intra in carti sau nu? Si citesc zilnic aproape acest forum, si chiar nu am vazut alea multe invitatii la Snagov sau Dunare sau oriunde, pe cand la topicul "Hai maine la pescuit" cred ca am scris eu de mai multe ori ca dvs...
Prietene, cred ca ai receptionat gresit: aici nu-i vorba de "ultimul cuvant" ci de lucruri concrete care s-au intamplat de-a lungul vremii (anului). Nu poti sa vii tu acum (sau oricare altul) sa spui ca nu s-au facut actiuni luni la rand, atata timp cat in acest an eu (impreuna cu membri APC 21) am fost de 4 (patru) ori la Mila 23, apoi la Greaca - Dunare, Zimnicea, la Cotu Dracului, la Gura Portitei, plus celelalte expeditii organizate de colegii nostri la Piatra Frecatei, Dunare......etc. Faptul ca tu esti pescar de o zi, e problema ta si se incadreaza la topicul "hai maine la pescuit". In aceste conditii, limiteaza-ti comentariile pentru acest topic. Si evita situatiile (destul de dese in ultima vreme) in care iti manifesti entuziasmul participarii la o actiune si apoi te dai lovit, dar te regasesti pe alte plaiuri ale pescuitului. Ultima si cea mai evidenta situatie este cea de saptamana trecuta, cand Iancu ne-a capacitat pe cativa "fraieri" sa venim cu barcile pe Snagov ca sa poti sa-ti satisfaci si tu neimplinirea legata de pescuitul pe Snagov. Iar tu, te-ai dus - bine , merci - la Dunare. Chestia cu "am alt program, sau mi-au venit musafirii" este mai mult decat jenanta, in conditiile in care te mai si pozezi cu "capturi marete" pe alte cursuri de ape.
Hai sa fim seriosi!
Post Reply

Return to “Cafenea”