Catapulta pe suport

Discuţii fără iz de peşte

Moderator: dutustoica

Deceneu
Posts: 368
Joined: 02 Jun 2011, 20:03
Location: Capitala Hotzilor
Contact:

Re: Catapulta pe suport

Post by Deceneu »

cezar wrote:Cretzuleee, aia e bombardă, nu catapultă ! :lol: :lol: :lol:

Moamăăă, parca vine din războiul Troiei ! Ce naiba lansaţi cu aia, sateliţi ? :lol: :lol: :lol:

Read up nene , astea sunt testele de la Deveselu :)))
Foaie verde de cucuta , ploua apa-n beci , eu imbrac chilotii si ma duc la meci!
Deceneu
Posts: 368
Joined: 02 Jun 2011, 20:03
Location: Capitala Hotzilor
Contact:

Re: Catapulta pe suport

Post by Deceneu »

am mai cautat si am gasit... sincer la pretu de 600 ron, cred ca fac treaba aproape la fel de buna si cu cea de lanseta... momentan cred ca renunt la ideea de catapulta pe suport
Foaie verde de cucuta , ploua apa-n beci , eu imbrac chilotii si ma duc la meci!
laloi
Posts: 765
Joined: 26 Oct 2009, 11:52
Location: Bucuresti

Re: Catapulta pe suport

Post by laloi »

cezar wrote: Ce naiba lansaţi cu aia, sateliţi ? :lol: :lol: :lol:
Se lanseaza ei cand vor sa pescuiasca de pe malul celalalt ;) :lol:
Deceneu
Posts: 368
Joined: 02 Jun 2011, 20:03
Location: Capitala Hotzilor
Contact:

Re: Catapulta pe suport

Post by Deceneu »

Nene ono, poate imi dati si mie link unde ati gasit bazzoka aia :D. Multumesc
Foaie verde de cucuta , ploua apa-n beci , eu imbrac chilotii si ma duc la meci!
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Catapulta pe suport

Post by Dumitrescu Iancu »

laloi wrote:
cezar wrote: Ce naiba lansaţi cu aia, sateliţi ? :lol: :lol: :lol:
Se lanseaza ei cand vor sa pescuiasca de pe malul celalalt ;) :lol:
Eu cred ca alde Cretu isi asigura linistea la pescuit: daca vad braconierii arma aia, nu cred ca au tupeul sa calce pe acolo cat timp e instalata! :lol: :lol: :lol:
Deceneu
Posts: 368
Joined: 02 Jun 2011, 20:03
Location: Capitala Hotzilor
Contact:

Re: Catapulta pe suport

Post by Deceneu »

Dumitrescu Iancu wrote:
laloi wrote:
cezar wrote: Ce naiba lansaţi cu aia, sateliţi ? :lol: :lol: :lol:
Se lanseaza ei cand vor sa pescuiasca de pe malul celalalt ;) :lol:
Eu cred ca alde Cretu isi asigura linistea la pescuit: daca vad braconierii arma aia, nu cred ca au tupeul sa calce pe acolo cat timp e instalata! :lol: :lol: :lol:
Good point! Data viitoare cand ma duc la Dunare, fac ca in primul razboi mondial , imi fac un tanc din Carton , si dau drumu la casetofon la track -uri de razboi :)))
Foaie verde de cucuta , ploua apa-n beci , eu imbrac chilotii si ma duc la meci!
Deceneu
Posts: 368
Joined: 02 Jun 2011, 20:03
Location: Capitala Hotzilor
Contact:

Re: Catapulta pe suport

Post by Deceneu »

hm.. am gasit de unde sa iau elastic, trepiedul ramane sa il confectionez de capu meu...
Foaie verde de cucuta , ploua apa-n beci , eu imbrac chilotii si ma duc la meci!
Gabi
Posts: 166
Joined: 25 Oct 2009, 20:34
Location: bucuresti
Contact:

Re: Catapulta pe suport

Post by Gabi »

Deceneu wrote:hm.. am gasit de unde sa iau elastic, trepiedul ramane sa il confectionez de capu meu...
Pai problema nu e trepiedul sau elasticul ,ci fixarea ferma a trepiedului pe malul baltii :mrgreen: Cel mai bun trepied pana la urma e o barcuta de plantat. Parerea mea. Catapulta folosita cu lanseta e o solutie excelenta ,daca ai antrenament serios si conditie fizica .Altfel ,pacat de nada.
chestii socoteli
Deceneu
Posts: 368
Joined: 02 Jun 2011, 20:03
Location: Capitala Hotzilor
Contact:

Re: Catapulta pe suport

Post by Deceneu »

Gabi wrote:
Deceneu wrote:hm.. am gasit de unde sa iau elastic, trepiedul ramane sa il confectionez de capu meu...
Pai problema nu e trepiedul sau elasticul ,ci fixarea ferma a trepiedului pe malul baltii :mrgreen: Cel mai bun trepied pana la urma e o barcuta de plantat. Parerea mea. Catapulta folosita cu lanseta e o solutie excelenta ,daca ai antrenament serios si conditie fizica .Altfel ,pacat de nada.
Au reusit si altii, si nu mi se pare mare inginerie .Cat despre barcuta, nu mi se pare prea sportiv, si decat sa dau 20 de mil pe ea, mai pun o diferentza si imi iau una gomflabila buna.
Foaie verde de cucuta , ploua apa-n beci , eu imbrac chilotii si ma duc la meci!
User avatar
Lorelai
Posts: 1517
Joined: 20 Apr 2010, 12:34
Location: Langa Bucuresti

Re: Catapulta pe suport

Post by Lorelai »

Deceneu wrote:.Cat despre barcuta, nu mi se pare prea sportiv, si decat sa dau 20 de mil pe ea, mai pun o diferentza si imi iau una gomflabila buna.
Dragalasule, se spune " gonflabila"
Probabil te-au dus in eroare italienii, cu gommoni-le lor !
E doar o porecla, chiar si ei le spun de fapt " gonfiabili "
Vorbesti mult, bravo tie, dar te rog, putina rigoare...
Lorelai
Dan Surdu
d.surdu@yahoo.com
Tel. 0725985958
Ono
Posts: 687
Joined: 23 Dec 2009, 05:37
Location: Bucuresti

Re: Catapulta pe suport

Post by Ono »

Deceneu wrote:Nene ono, poate imi dati si mie link unde ati gasit bazzoka aia :D. Multumesc
Spune-mi cum imi spune toata lumea: Ono, doar suntem prieteni pescari, si eu le zic celor mai mari decat mine direct pe numele lor, astfel suntem mai apropiati scopului asociatiei!

Iata aici film: http://www.youtube.com/watch?v=vrDKYH6x ... re=related si aici site: http://www.surfrocketfishing.com/Mercha ... y_Code=SR8

Note: 1. Eu asa tin minte ca era un site australian (cu mult portocaliu, sau cu portocaliu erau vopsite sculele) si costa 7-800 AUS$ acum 4 ani.
2. Ce vezi mai sus e americana, dar foarte asemanatoare si merge tot cu nada congelata. Si cea australiana era tot cu aer comprimat (scuze, aici am gresit eu).
3. una care merge mai domol, la 130m e asta http://www.youtube.com/watch?v=XOb6-Ck5 ... re=related e din Africa de Sud. Incarca sa o faci!
Last edited by Ono on 30 Sep 2011, 01:00, edited 1 time in total.
Deceneu
Posts: 368
Joined: 02 Jun 2011, 20:03
Location: Capitala Hotzilor
Contact:

Re: Catapulta pe suport

Post by Deceneu »

Ono wrote:
Deceneu wrote:Nene ono, poate imi dati si mie link unde ati gasit bazzoka aia :D. Multumesc
Spune-mi cum imi spune toata lumea: Ono, doar suntem prieteni pescari, si eu le zic celor mai mari decat mine direct pe numele lor, astfel suntem mai apropiati scopului asociatiei!

Iata aici film: http://www.youtube.com/watch?v=vrDKYH6x ... re=related si aici site: http://www.surfrocketfishing.com/Mercha ... y_Code=SR8

Note: 1. Eu asa tin minte ca era un site australian (cu mult portocaliu, sau cu portocaliu erau vopsite sculele) si costa 7-800 AUS$ acum 4 ani.
2. Ce vezi mai sus e americana, dar foarte asemanatoare si merge tot cu nada congelata. Si cea australiana era tot cu aer comprimat (scuze, aici am gresit eu).
Multumesc... sincer eram mai mult curios de "grozavenie" nu prea imi permit una :)
Foaie verde de cucuta , ploua apa-n beci , eu imbrac chilotii si ma duc la meci!
Deceneu
Posts: 368
Joined: 02 Jun 2011, 20:03
Location: Capitala Hotzilor
Contact:

Re: Catapulta pe suport

Post by Deceneu »

Lorelai wrote:
Deceneu wrote:.Cat despre barcuta, nu mi se pare prea sportiv, si decat sa dau 20 de mil pe ea, mai pun o diferentza si imi iau una gomflabila buna.
Dragalasule, se spune " gonflabila"
Probabil te-au dus in eroare italienii, cu gommoni-le lor !
E doar o porecla, chiar si ei le spun de fapt " gonfiabili "
Vorbesti mult, bravo tie, dar te rog, putina rigoare...
Gresala mea, m fiind langa N se mai pot incurca..
Foaie verde de cucuta , ploua apa-n beci , eu imbrac chilotii si ma duc la meci!
User avatar
Lorelai
Posts: 1517
Joined: 20 Apr 2010, 12:34
Location: Langa Bucuresti

Re: Catapulta pe suport

Post by Lorelai »

Deceneu wrote:Gresala mea, m fiind langa N se mai pot incurca..
Aha, exista explicatie !
Lorelai
Dan Surdu
d.surdu@yahoo.com
Tel. 0725985958
Ono
Posts: 687
Joined: 23 Dec 2009, 05:37
Location: Bucuresti

Re: Catapulta pe suport

Post by Ono »

Bai Lorelai, de ce ti-ai luat tu numele asta de fata? E o tendinta... sau ce?
User avatar
Lorelai
Posts: 1517
Joined: 20 Apr 2010, 12:34
Location: Langa Bucuresti

Re: Catapulta pe suport

Post by Lorelai »

Da tu de ce ti-ai luat numele Ono ? Tot tendinta ceva ?
Lorelai
Dan Surdu
d.surdu@yahoo.com
Tel. 0725985958
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Catapulta pe suport

Post by cezar »

Lorelai wrote:Da tu de ce ti-ai luat numele Ono ? Tot tendinta ceva ?
A fost admirator Yoko ONO, d'aia ! ;)
Ono
Posts: 687
Joined: 23 Dec 2009, 05:37
Location: Bucuresti

Re: Catapulta pe suport

Post by Ono »

Nu dom'le, asa ma cheama. Banuiesc ca asa il cheama si pe Lorelai, dar un pic tot mi se pare ciudat... oricum e mai bine decat sa te cheme Ministra sau Arbitra.
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Catapulta pe suport

Post by Miyagi »

Ono trimite-mi si mie nr tau de mobil pe privat, te rog sau da-mi un beep si sun eu. Vezi ca-ti trimit si eu nr.
Last edited by Miyagi on 30 Sep 2011, 20:35, edited 1 time in total.
User avatar
Lorelai
Posts: 1517
Joined: 20 Apr 2010, 12:34
Location: Langa Bucuresti

Re: Catapulta pe suport

Post by Lorelai »

Ono wrote:Nu dom'le, asa ma cheama. Banuiesc ca asa il cheama si pe Lorelai, dar un pic tot mi se pare ciudat... oricum e mai bine decat sa te cheme Ministra sau Arbitra.
Aici suntem perfect de acord.Nu vreau sa te flatez, dar si numele tau suna mai bine ca alea !

Iar ca sa satisfac o curiozitate a ta, poate si a altora, am sa spun de unde vine acest Lorelai.
Prin anii 84', tanar inginer stagiar, faceam naveta la Titu, la un mare santier care era acolo, cu trenul.Eram o gasca de zurbagii care munceam dar ne si distram.
Iar porecla mea, pentru ca tocmai aparuse la mine o calvitie galopanta, a fost Lorelai,, de la legenda nefericitei Lorelei, pe care probabil multi o cunosc.
A fost o vreme din tinerete de care imi amintesc cu drag si cu placere.
Intamplator, in APC 21 exista o persoana care oarecum cunoaste acele vremuri. Iar atunci cand mi-am luat un username, oarecum in gluma, l-am ales pe acesta.
Initial nici nu credeam ca o sa-l folosesc prea mult dar s-a intamplat altfel, mi-au placut oamenii de aici si am ramas.
Cateodata si mie mi se pare putin ciudat acest username, dar e al meu, eu l-am ales.
Daca mai e nevoie de lamuriri, stau la dispozitie
Lorelai
Dan Surdu
d.surdu@yahoo.com
Tel. 0725985958
Post Reply

Return to “Cafenea”