Catapulta pe suport

Discuţii fără iz de peşte

Moderator: dutustoica

Ono
Posts: 687
Joined: 23 Dec 2009, 05:37
Location: Bucuresti

Re: Catapulta pe suport

Post by Ono »

Miyagi wrote:NU vorbesti cu mine vecine?! :P
Bai Sandokrakan, te-am sunat , dar ai raspuns buci. Pe de alta parte, un popa nu canta de doua ori pentru o baba surda... Ti-am dat o data nr de tel la carciuma Copaci, ti l-am trimis acum si pe pm, dar nu ma asteptam sa nu poti face rost de el... Asa servicii....

Revenind la cracanul vestit si comentat indelung de forumistul cu nume de fata Lorelai (dar care are o gramada de boase in traista, doar asa se vede de la distanta!), eu zic ca aceasta scula imprastie dámproasta o gramada de nada. Mai precisa ar fi un soi de arbaleta, dar iese prea mare. Deceneu, daca faci din teava plina cum zici tu (se cheama bara) o sa cari ca magarul la asemenea scula de iti piere cheful de pescuit. Aia a lui Miaghi arata bine, dar cea mai buna e a lui Cretu.
Deceneu
Posts: 368
Joined: 02 Jun 2011, 20:03
Location: Capitala Hotzilor
Contact:

Re: Catapulta pe suport

Post by Deceneu »

Revenind la cracanul vestit si comentat indelung de forumistul cu nume de fata Lorelai (dar care are o gramada de boase in traista, doar asa se vede de la distanta!), eu zic ca aceasta scula imprastie dámproasta o gramada de nada. Mai precisa ar fi un soi de arbaleta, dar iese prea mare. Deceneu, daca faci din teava plina cum zici tu (se cheama bara) o sa cari ca magarul la asemenea scula de iti piere cheful de pescuit. Aia a lui Miaghi arata bine, dar cea mai buna e a lui Cretu.[/quote]

Ma gandeam doar , dar clar nu o fac din tzeava plina :) . m-am gandit deja de ce anume am nevoie cred sa weekendul viitor ma apuc de ea. Sa ias acum o vrea ea , daca trage 100-110 M io sunt f multumit.

ps : aia a lu cretzu nene... . e ceva special intr-adevar.
Foaie verde de cucuta , ploua apa-n beci , eu imbrac chilotii si ma duc la meci!
User avatar
Lorelai
Posts: 1517
Joined: 20 Apr 2010, 12:34
Location: Langa Bucuresti

Re: Catapulta pe suport

Post by Lorelai »

Ono, tu ai vrut-o !
Lorelai
Dan Surdu
d.surdu@yahoo.com
Tel. 0725985958
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Catapulta pe suport

Post by Miyagi »

Lorelai wrote:Ono, tu ai vrut-o !
:lol: :lol: :lol: .
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Catapulta pe suport

Post by Miyagi »

Ono wrote:
Miyagi wrote:NU vorbesti cu mine vecine?! :P
Bai Sandokrakan, te-am sunat , dar ai raspuns buci. Pe de alta parte, un popa nu canta de doua ori pentru o baba surda... Ti-am dat o data nr de tel la carciuma Copaci, ti l-am trimis acum si pe pm, dar nu ma asteptam sa nu poti face rost de el... Asa servicii....

Revenind la cracanul vestit si comentat indelung de forumistul cu nume de fata Lorelai (dar care are o gramada de boase in traista, doar asa se vede de la distanta!), eu zic ca aceasta scula imprastie dámproasta o gramada de nada. Mai precisa ar fi un soi de arbaleta, dar iese prea mare. Deceneu, daca faci din teava plina cum zici tu (se cheama bara) o sa cari ca magarul la asemenea scula de iti piere cheful de pescuit. Aia a lui Miaghi arata bine, dar cea mai buna e a lui Cretu.
Dupa cum ti-am zis am vazut ca aveam numaru` tau in memorie, da` am memoria scurta :ugeek: . Nu prea-mi verific agenda si cum sunt mare preten cu forumurilii mi-a fost mai sinplu :P sa ti-l cer chiar daca uitasem ca-l am. Alfel nu-mi place neica sa sap sa-l deranjez pa om c`un telefon. Nu-mi plac barbati-n fusta care sapa dupa numaru` meu de telefon fara sa mi-l ceara mie si ma trezesc cu bruiaje aiurea. Daca n-aveai placere sa carcotesti cu mine? :D
- Alta! Mah Tata, tu ai impresia ca daca nu era eficienta se mai vindeau atatea?
Nu imprastie nicio nada aiurea ca nada se face special de colanta pentru catapulta. Cand te duci la concursuri sunt situatii critice cand trebuie sa nadesti cu catapulta, situatii in care cea de lanseta nu face fata sau e ineficienta precum fixa. Bulgarii se colanteaza astfel incat sa se sparga la suprafata apei sau sa se desfaca pe substrat. Eheh! Ie de discutat multe aici.
- Inca un sfat de la mine :twisted: ! Vrei sa prinzi crap? Sa nu-ti lipseasca din setu de balta, de langa bete macar aia de lanseta, chiar daca te duci la baboiala sau pur si sinplu ( bah sa nu-mi corectati frodata exprimarea dan popor, ca deabia reusec sa o scriu sub forma asta ) la antrenament ;). Chiar daca trebe sa-l scoti dan butuci. Nu e eficienta pe curenti unde se nadeste mai greu. Cum ar fi la Dunare.
Alfel o cupa de-aia se poate face oriunde dantr-un gat de pet taiat si niste fire testile mai groase.
Deceneu
Posts: 368
Joined: 02 Jun 2011, 20:03
Location: Capitala Hotzilor
Contact:

Re: Catapulta pe suport

Post by Deceneu »

Weekendul viitor ma apuc de ea :D
Foaie verde de cucuta , ploua apa-n beci , eu imbrac chilotii si ma duc la meci!
Post Reply

Return to “Cafenea”