Petiţie antibraconaj.

Discuţii fără iz de peşte

Moderator: dutustoica

User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Petiţie antibraconaj.

Post by Miyagi »

rebeu wrote:Miyagi, singurul lucru care m-ar face să cred că nu încerci să sabotezi o astfel de iniţiativă ar fi să-ţi văd semnătura acolo pe lista aia.

Aici nu este vorba decât de un număr cât mai mare de voturi. Nimic altceva. Dacă nu faci nimic... nici n-o să se întâmple ceva. Dar dacă torpilezi iniţiativa altora... atunci dai de gândit.

În lista de semnatari sunt mulţi care n-au pus mâna în viaţa lor pe o undiţă. Şi au semnat. Tu? Ce-ai făcut?
Te rog sa ma scuzi ca inca n-am dres buruienile care le-am lasat pe aici. Cum ziceam! Mare pacat ca societatea civila este reprezentata de organizatii. Numai o adeziune impreuna cu voi m-ar misca. Nu ca nu cred sau ca nu am sustinut vreodata ca insistand si repetand vom avea sanse mai multe. Altfel, mi-am spus punctul de vedere mai devreme prin balariile alea.
Intru si semnez si ma rog sa se intample ceva dupa.
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Petiţie antibraconaj.

Post by Miyagi »

Gata. Ar trebui sa fiu al 172-lea.
User avatar
rebeu
Posts: 909
Joined: 25 Oct 2009, 16:50
Location: Bucureşti

Re: Petiţie antibraconaj.

Post by rebeu »

Gata. Scuze că te-am bănuit de niscai "bălării" cum le zici tu. Dar... le meritai dupa număru' de posturi.
După părerea mea, topicu' era de tipul "citeşti/îţi place/votezi" sau "nu-ţi place/o spui şi gata".

Hai fir întins!
A cam ieshit fum din discurile de pe server... deci pozele... trebuie sa le reinstalez...
Doar ca mai dureaza... am back-up la directoare dar nu si la soft... deci trebuie sa reinstalez tot... si sunt cam departe...
va rog sa mai aveti rabdare...
--
RBu'
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Petiţie antibraconaj.

Post by Miyagi »

rebeu wrote:Gata. Scuze că te-am bănuit de niscai "bălării" cum le zici tu. Dar... le meritai dupa număru' de posturi.
După părerea mea, topicu' era de tipul "citeşti/îţi place/votezi" sau "nu-ţi place/o spui şi gata".

Hai fir întins!
Deci! indiscutabil ca am balarit si vroiam sa-mi fac si mea culpa, da` m-a loat somnu` si a fost drilul lung :D . Cand am intrat si eu pe net aveam un avant revolutionar care mi-a fost "temperat" si atunci mi-am zis sa nu fac la fel ca "repetitio matter studiorum est".
Mai vroiam sa adaug ca e deajuns sa-mi spui tu sau inca vreo cativa, sau sa va vad pe voi intrati si ma bag si eu negresit.
Sunteti cativa care din cauza ironiei sortii nu sunteti declarati intelepti, iar eu unul nu m-as sfii sa ma etalez cu voi ca mentori. Mi-ar fi convenit mai mult, in ciuda expunerii personale, sper sa ma intelegi si stiu ca o vei face, ca astfel de actiuni sa se deruleze ca o consecinta si sa nu se mai interpreteze drept "poezie".
...sa avem :D !
User avatar
modigliani
Posts: 664
Joined: 20 Jan 2010, 13:47

Re: Petiţie antibraconaj.

Post by modigliani »

Sa mai speram ca aceste petitii on-line sunt eficiente si bagate-n seama de catre cine trebuie ? .... Sa vedem din urma :

- http://www.petitieonline.ro/petitie/sto ... 34054.html

- http://www.petitieonline.ro/petitie/ate ... 82051.html
"in livada de ciresi ..... degeaba incerci sa cauti prune . Trebuieste sa cauti in livada de pruni . Unde degeaba vei incerca sa gasesti cirese . Ca atare ..... umbla din livada in livada . Iti vei umple cosul de ..... FRUCTE !"
User avatar
rebeu
Posts: 909
Joined: 25 Oct 2009, 16:50
Location: Bucureşti

Re: Petiţie antibraconaj.

Post by rebeu »

Până la urmă, fiecare îşi alege singur modul de abordare/comportare. Unii stau pe margine, se uită, comentează sau nu, etc...

Alţii se aruncă în curentul evenimentelor, se implică, se luptă pentru crezul lor. Şi chiar dacă nu le iese imediat cum au sperat... nu se lasă. Se aruncă din nou. Şi iar, şi iar! Singura oprire posibilă este... victoria, împlinirea a ce şi-au propus. Nu văd ce-ar fi rău în asta. Majoritatea progresului lumii cam aşa s-a obţinut. Chiar dacă unii au mai deturnat unele victorii. Chiar dacă alţii şi-au însuşit roadele victoriei. S-a întâmplat ce şi-au propus!

Chiar e bine să ştim că au mai încercat şi alţii şi că n-au reuşit mare scofală. Dar... poate-acum!
Exact cum spunea Radu Beligan acum ceva timp... „Dacă viaţa este o călătorie scurtă, trebuie să încercăm să o facem la clasa I“ Ce-o fi rău în asta?
A cam ieshit fum din discurile de pe server... deci pozele... trebuie sa le reinstalez...
Doar ca mai dureaza... am back-up la directoare dar nu si la soft... deci trebuie sa reinstalez tot... si sunt cam departe...
va rog sa mai aveti rabdare...
--
RBu'
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Petiţie antibraconaj.

Post by cezar »

rebeu wrote:Până la urmă, fiecare îşi alege singur modul de abordare/comportare. Unii stau pe margine, se uită, comentează sau nu, etc...

Alţii se aruncă în curentul evenimentelor, se implică, se luptă pentru crezul lor. Şi chiar dacă nu le iese imediat cum au sperat... nu se lasă. Se aruncă din nou. Şi iar, şi iar! Singura oprire posibilă este... victoria, împlinirea a ce şi-au propus. Nu văd ce-ar fi rău în asta. Majoritatea progresului lumii cam aşa s-a obţinut. Chiar dacă unii au mai deturnat unele victorii. Chiar dacă alţii şi-au însuşit roadele victoriei. S-a întâmplat ce şi-au propus!

Chiar e bine să ştim că au mai încercat şi alţii şi că n-au reuşit mare scofală. Dar... poate-acum!
Exact cum spunea Radu Beligan acum ceva timp... „Dacă viaţa este o călătorie scurtă, trebuie să încercăm să o facem la clasa I“ Ce-o fi rău în asta?
Cei viteji mor o singură dată, cei laşi mor câte puţin în fiecare zi (proverb sârbesc)
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Petiţie antibraconaj.

Post by Miyagi »

Frate sunt securist. Nu pot sa ma expun asa aiurea in tranvai in orice miscare de trupe. Sper ca nu e greu de inteles. Sa se faca ceva de catre asociatii ca are mai multa greutate vorba lor si sustin chiar cu riscul pierderii muncii. Am mai spus-o si-o mai spun. Totusi nu implica ce ziceam mai devreme in legatura cu "inteleptii".
Post Reply

Return to “Cafenea”