Cine (si de cine) face mishto !

Discuţii fără iz de peşte

Moderator: dutustoica

User avatar
modigliani
Posts: 664
Joined: 20 Jan 2010, 13:47

Re: Cine (si de cine) face mishto !

Post by modigliani »

Bai !!!!! Tu vrei IGNORE TOTAL ?????? Scrie , nene , ...... ROMANESTE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Da-l dracu' de mess ! Pe bune !!!!!! :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: Incerc sa-ti citesc postarile , ...... zici ca-s in Swahilli ! Crezi ca n-am altceva de facut la "1000" noaptea decat sa-ti traduc tie spusele ?????
"in livada de ciresi ..... degeaba incerci sa cauti prune . Trebuieste sa cauti in livada de pruni . Unde degeaba vei incerca sa gasesti cirese . Ca atare ..... umbla din livada in livada . Iti vei umple cosul de ..... FRUCTE !"
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Cine (si de cine) face mishto !

Post by cezar »

Deceneu wrote:Io nu vreau sa inceapa air "discutiile" dar Ono nu cred ca ai intense exact ce zicea nea' Pictoru. Legation de problema cu nomazii e dificila; daca stau in Tara nu e Bine, afar ne fac de ras. Bay nene daca se pot civiliza ar trebuii ori trimisi in salbaticie ori exterminati, io Asa gandesc si sincer prefer a 2-a varianta.cu astia nu o scoti la caPat.cat despre straini, sa simta si ei pe pielea lor cum e sa traiesti cu Asa animal si apoi sa zica ca ii discriminam. Asta e pur parerea mea!
Eu prefer sa se duca toti prin Franta si sa ne faca de ras pe acolo. De fapt, nu stiu daca o sa le arda de ras, cred ca ii va bufni plansul.
Cel care ar rade as fi eu !
Deceneu
Posts: 368
Joined: 02 Jun 2011, 20:03
Location: Capitala Hotzilor
Contact:

Re: Cine (si de cine) face mishto !

Post by Deceneu »

Scriu de pe telefon ca am o problema cu laptopu scuze da telefonu e de vina
Foaie verde de cucuta , ploua apa-n beci , eu imbrac chilotii si ma duc la meci!
User avatar
modigliani
Posts: 664
Joined: 20 Jan 2010, 13:47

Re: Cine (si de cine) face mishto !

Post by modigliani »

Deceneu wrote:scuze da telefonu e de vina
..... Arunca-l !
"in livada de ciresi ..... degeaba incerci sa cauti prune . Trebuieste sa cauti in livada de pruni . Unde degeaba vei incerca sa gasesti cirese . Ca atare ..... umbla din livada in livada . Iti vei umple cosul de ..... FRUCTE !"
Deceneu
Posts: 368
Joined: 02 Jun 2011, 20:03
Location: Capitala Hotzilor
Contact:

Re: Cine (si de cine) face mishto !

Post by Deceneu »

Vorba aia" : " sa fie la ei acolo" :D
Foaie verde de cucuta , ploua apa-n beci , eu imbrac chilotii si ma duc la meci!
Deceneu
Posts: 368
Joined: 02 Jun 2011, 20:03
Location: Capitala Hotzilor
Contact:

Re: Cine (si de cine) face mishto !

Post by Deceneu »

modigliani wrote:
Deceneu wrote:scuze da telefonu e de vina
..... Arunca-l !
Offtopic: putinta intelegere fata de postarile Mele urmatoarele 2 zile nene :roll: :?
Foaie verde de cucuta , ploua apa-n beci , eu imbrac chilotii si ma duc la meci!
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Cine (si de cine) face mishto !

Post by Miyagi »

Bai baieti! ia da-i in PLM si pa franceji si pa tzagani shi pa maimutele francejilor. Alora le ie frica sa nu le facem concurenta. Ei au inventat "se la vii, tu jur parshiv ( cui nu-i convine sa sa duce la scoala sa traduce ce am zas io )", ai nostrii conationali ( nu i-ar mai atinge nimeni in veci de buboshi, nespalati si frustrati ) i-au copiat inventand " te ciorau so te mangau " ( iar cu studii inalte :twisted: ), iar romanul destoinic l-a inventat pa " ia-l!", sa mananca si iel ce ramane da la originalii astia doi. Si daca astia au inventat noi acu sa dezbatem.
Mai STITI CE FACE nEA sANDU CAND INVENTEAZA CATE CEVA SAU SE MAI DUCE LA CATE UN TARG DE INVENTICA? (scuzati da` numai corectez). Vine aci si-l mai face pa cate unu` drogat.
Poi ce ne batem noi capu cu tigania dan lume frate cand astia se bucura acu ca exista concurenta printre tzagani si numai sunt singuri? Pana acum toti vorbeau numa de ei si-i deranja aceeasi problema. De ce ii confunda lumea pe francejii autentici cu maimutele, numindu-i pa toti tzagani!
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Cine (si de cine) face mishto !

Post by Miyagi »

Deci tzaganii frate au venit dupa huni cam dan aceeasi derectie si s-au stabilit ( in mintea lor ) pa langa civilizati. Adevaru fiind ca civilizatu i-a luat da sclavi si nu i-a spalat ca iera consumu1 mare pana au inceput sa dea bubilii in iei si dup-aia i-au proscris si i-au izolat in tabere in afara comunitatilor sau oraselor. Stand iei acolo sha fara de mancare ce sa mananca ca murea puradeii? S-a dus la boier si a ciupit un pic dan ce stia iel ca tine barosanu` in beci. Asta se intampla in toata ieuropa. Dup-aia cand a vazut gagiu ca numai scapa da jegos a zis ca sa sa intelege cu iel. Poi cum sa te mai intelegi cu ala da l-ai batjocorit tremitzandu-l in surghiun dupa ce l-ai folosit. Ce-a zas Banel?! Las ca si iel m-a prostit si zac ca iel da` fac ca mine sha d-atunci tzaganu te minte ca nu cunva sa-l minti tu pa iel. Cel mai tare a fost mintit da boieru` cel mai sincer si acum normal ca minte cu onoare.
Beleaua ie ca a invatat asta da la catolici. Cei mai mari vanzatori de onoare si valori. Suparati-va pe mine daca vreti, dar asta e parerea mea personala si mi-o respect.
Asa ca acolo acum s-au intalnit cei mai mari "facatori" din istorie, iar noi trebuie sa avem grije ca nu cumva sa ne exporte, dupa cum se practica, si tziganii lor ca nu vor mai exista in tara noastra bulevarde fara turle.
Deceneu
Posts: 368
Joined: 02 Jun 2011, 20:03
Location: Capitala Hotzilor
Contact:

Re: Cine (si de cine) face mishto !

Post by Deceneu »

Miyagi wrote:Deci tzaganii frate au venit dupa huni cam dan aceeasi derectie si s-au stabilit ( in mintea lor ) pa langa civilizati. Adevaru fiind ca civilizatu i-a luat da sclavi si nu i-a spalat ca iera consumu1 mare pana au inceput sa dea bubilii in iei si dup-aia i-au proscris si i-au izolat in tabere in afara comunitatilor sau oraselor. Stand iei acolo sha fara de mancare ce sa mananca ca murea puradeii? S-a dus la boier si a ciupit un pic dan ce stia iel ca tine barosanu` in beci. Asta se intampla in toata ieuropa. Dup-aia cand a vazut gagiu ca numai scapa da jegos a zis ca sa sa intelege cu iel. Poi cum sa te mai intelegi cu ala da l-ai batjocorit tremitzandu-l in surghiun dupa ce l-ai folosit. Ce-a zas Banel?! Las ca si iel m-a prostit si zac ca iel da` fac ca mine sha d-atunci tzaganu te minte ca nu cunva sa-l minti tu pa iel. Cel mai tare a fost mintit da boieru` cel mai sincer si acum normal ca minte cu onoare.
Beleaua ie ca a invatat asta da la catolici. Cei mai mari vanzatori de onoare si valori. Suparati-va pe mine daca vreti, dar asta e parerea mea personala si mi-o respect.
Asa ca acolo acum s-au intalnit cei mai mari "facatori" din istorie, iar noi trebuie sa avem grije ca nu cumva sa ne exporte, dupa cum se practica, si tziganii lor ca nu vor mai exista in tara noastra bulevarde fara turle.
Ie nebuni tare vericule......... ;)
Foaie verde de cucuta , ploua apa-n beci , eu imbrac chilotii si ma duc la meci!
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Cine (si de cine) face mishto !

Post by Miyagi »

Nu ie Breh! Ie parshivi.
murphy7
Posts: 75
Joined: 31 May 2010, 18:55

Re: Cine (si de cine) face mishto !

Post by murphy7 »

Nu inteleg ce treaba are Franta si francezii cu toata tarasenia, e vorba doar de niste ziaristi.
Ono
Posts: 687
Joined: 23 Dec 2009, 05:37
Location: Bucuresti

Re: Cine (si de cine) face mishto !

Post by Ono »

Deceneu wrote: Bay nene daca (nu) se pot civiliza ar trebui(i) ori trimisi in salbaticie ori exterminati, io Asa gandesc si sincer prefer a 2-a varianta. Asta e pur parerea mea!
Dorindu-ti asta esti considerat un intolerant si un extremist. Ce nu poti intelege tu si alti mici dictatori gen Hitlerel si Miaghel e ca in secolul icsicsi nu poti face asta... nu e uman, nu e moral, nu e politic si cate si mai cate. Din acest motiv a fost destramata o tara numita Iugoslavia.

Antonescu a incercat sa mute tiganii din Romania in Rusia, dupa razboi rusii i-au inapoiat Romaniei, plus un bonus mare de la ei. Acum topul procentual de tigani pe tari e: Ungaria, Romania, Bulgaria. Romania e insa pe primul loc ca numar de tigani. Nici macar comunismul nu a putut sa le schimbe mentalitatea (in toate aceste tari, si in Franta, tiganii lor se imbraca ca astia de aici si se comporta la fel). Acum cativa ani in Romania statistica spunea ca 80% din infractiuni erau facute de tigani...

De vina pentru comportamentul lor e societatea care le permite sa faca infractiuni (politicienii - auzi, sa le zici romi in Romania!, sa-i lasi sa fure), sistemul juridic care nu-i condamna exemplar pentru infractiunile facute si ii lasa sa execute integral pedepsele, precum si liderii lor care au ramas cu mentalitatile medievale in organizarea, traiul si obiceiurile lor. Eu credeam ca MTVul si fast foodul ii va schimba...

Se poate observa un paralelism intre tigani si negrii din SUA, ambii: fosti sclavi, eliberati cam in aceeasi perioada, delicventi in numar mare, pasiune pentru muzica etc.
Deceneu
Posts: 368
Joined: 02 Jun 2011, 20:03
Location: Capitala Hotzilor
Contact:

Re: Cine (si de cine) face mishto !

Post by Deceneu »

adevarul e ca am auzit ca pe vremea lu' "Impuscatu" nu "comentau" deloc
Foaie verde de cucuta , ploua apa-n beci , eu imbrac chilotii si ma duc la meci!
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Cine (si de cine) face mishto !

Post by cezar »

murphy7 wrote:Nu inteleg ce treaba are Franta si francezii cu toata tarasenia, e vorba doar de niste ziaristi.
Ziaristii aia vand ceea ce se cere. Iar tara este Franta, iar "consumatorii" - francezi !

Scriu si ei despre romani, ca despre americani sau chinezi, nu indraznesc sa faca mishto. Le-ar scade PIB-ul la jumatate.
Iar daca arunca vreo vorba despre maghrebieni, le incendiaza aia periferiile.

Curajosi, frate, curajosi !
Deceneu
Posts: 368
Joined: 02 Jun 2011, 20:03
Location: Capitala Hotzilor
Contact:

Re: Cine (si de cine) face mishto !

Post by Deceneu »

Ono wrote:
Deceneu wrote: Bay nene daca (nu) se pot civiliza ar trebui(i) ori trimisi in salbaticie ori exterminati, io Asa gandesc si sincer prefer a 2-a varianta. Asta e pur parerea mea!
Dorindu-ti asta esti considerat un intolerant si un extremist. Ce nu poti intelege tu si alti mici dictatori gen Hitlerel si Miaghel e ca in secolul icsicsi nu poti face asta... nu e uman, nu e moral, nu e politic si cate si mai cate. Din acest motiv a fost destramata o tara numita Iugoslavia.

Nene, pot fi considerat dupa cum vrea fiecare sa ma perceapa : Hitler,Stalin,Gheorghe etc, asta e treaba fiecaruia; treaba cu tiganii e complicata. In momentul de fata pe cai diplomatice nu vad o rezolvare ptr acest fenomen.
De acord cu dvs, statul e de vin ca nu ii pedepseste cum trebuie, dar in prezent ne lovim de un sistem grav bolnav gata sa cada. Un sistem care nu are bani de medicamente dar poate investii fara probleme 1 mil euro intr-o spalatorie d masini in casa poporului(doar un mic exemplu).
Nu stiu ce sa zic...statul nu vrea , ei nu vor, atunci cum o sa o scoatem la capat?
va multumesc pentru ca m-ati corectat mai sus imi da batai de cap telefonul. Toate cele bune
Ono wrote:
Deceneu wrote: Bay nene daca (nu) se pot civiliza ar trebui(i) ori trimisi in salbaticie ori exterminati, io Asa gandesc si sincer prefer a 2-a varianta. Asta e pur parerea mea!
Dorindu-ti asta esti considerat un intolerant si un extremist. Ce nu poti intelege tu si alti mici dictatori gen Hitlerel si Miaghel e ca in secolul icsicsi nu poti face asta... nu e uman, nu e moral, nu e politic si cate si mai cate. Din acest motiv a fost destramata o tara numita Iugoslavia.

Nene, pot fi considerat dupa cum vrea fiecare sa ma perceapa : Hitler,Stalin,Gheorghe etc, asta e treaba fiecaruia; treaba cu tiganii e complicata. In momentul de fata pe cai diplomatice nu vad o rezolvare ptr acest fenomen.
De acord cu dvs, statul e de vin ca nu ii pedepseste cum trebuie, dar in prezent ne lovim de un sistem grav bolnav gata sa cada. Un sistem care nu are bani de medicamente dar poate investii fara probleme 1 mil euro intr-o spalatorie d masini in casa poporului(doar un mic exemplu).
Nu stiu ce sa zic...statul nu vrea , ei nu vor, atunci cum o sa o scoatem la capat?
va multumesc pentru ca m-ati corectat mai sus imi da batai de cap telefonul. Toate cele bune
Foaie verde de cucuta , ploua apa-n beci , eu imbrac chilotii si ma duc la meci!
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Cine (si de cine) face mishto !

Post by Miyagi »

Ce nu poti intelege tu si alti mici dictatori gen Hitlerel si Miaghel e ca in secolul icsicsi nu poti face asta... [quote]

Mei Onorel!
Io pot intelege multe si in prostia mea pot tolera si mai multe insa de cand n-am mai reusit sa-i scot din curte nici dupa ce a venit militia, am scos pistolu ( in curtea mea) la ei ca deja devenisera prea "negociatori", m-am impiedicat de ei pe Champs-Elysees si dupa ce m-am injurat ca la usa cortului cu cersetori imbracati in musulmani, de cand sor`mea care sta in Paris de 10 ani nu mai poate vorbi romaneste cand trece pe langa ei ca nu numai odata s-a trezit "cu coada" facand asta, in drum spre casa, cand stiu ca mama, o femeie singura si batrana se chinuie c-o pensie suntata de astia ca sa le faca parte si lor, iar ei stau cu cate 4,5 puradei la coada la ajutoare si apoi dau fuga si-si ocupa fiecare strategica turla, de cand ma blocheaza in trafic in Tandarei doar ca sa vorbeasca din Audi lui cu volan pa dreapta si numar englezesc (ca-i din diaspora, deh!) cu altul oprit la marginea drumului, ca-i orasul lor, io fiind in misiune speciala si daca-l clacsonez sare sa faca staboru direct in mijlocul soselei cu un gageu, de cand i se prabusesc turlele direct in mijlocul DN-ului, iar eu nu pot sa-mi fac casa de 4 ani de zile, tot in curtea mea mica, pana la drum ca asa prevede legea, cu retragere, din cauza ca mi-a intrat dobitocul cu calcanul pe terenul meu de la jumatea curtii pe hotar, pe banii mei luati din banca cu credit pe 25 de ani, NU MAI POT SA ACCEPT LA FEL DE MULTE PRIETENE si d-asta ii dau in PLM pe toti.
Daca nu esti in masura sa intelegi niste chestii d-astea, daca nu poti sa pricepi ca maidanezii s-au inmultit din cauza ca mai mult latra voitorii de bine in tara asta decat ei, daca nu ai chef sa-mi accepti capriciile atunci nici eu nu mai am chef sa mai tolerez, Mai Onorel, tot ce-ti trece tie prin capul ala luminat de unde iti vine sa-ti ironizezi unii asociati sau cunoscuti cu care imparti, sa zicem, un obicei. Nu stiu cate imparti cu ei sau daca faci parte din tagma breslasilor, dar nu-mi mai vorbi mie de sus ca sunt destul de plimbat si citit si eu si nu va mai suport snobismul gratuit.
Si nu-mi mai politizati vere intimitatea ca imi repugna. Sunt militar si provin dintr-un neam de osteni. Ca prostia cea mai mare e cazona mai putin ma intereseaza si asta, dar stiu ca si disciplina militara protejeaza anumite valori nationale mult mai bine decat toate parerile astea pseudo academice ale unora ca voi.
Murphy zici ca sunt doar niste jurnalisti? Da de declaratiile si actiunile lui Sarkozi, ale ministrilor de externe ai frantei si a altor politicari franceji despre pozitia pe care o au fata de emigrantii de toate natiile ce ai de spus?
Last edited by Miyagi on 15 Sep 2011, 10:24, edited 1 time in total.
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Cine (si de cine) face mishto !

Post by Miyagi »

Nene, pot fi considerat dupa cum vrea fiecare sa ma perceapa : Hitler,Stalin,Gheorghe etc, asta e treaba fiecaruia; treaba cu tiganii e complicata. In momentul de fata pe cai diplomatice nu vad o rezolvare ptr acest fenomen.
De acord cu dvs, statul e de vin ca nu ii pedepseste cum trebuie, dar in prezent ne lovim de un sistem grav bolnav gata sa cada. Un sistem care nu are bani de medicamente dar poate investii fara probleme 1 mil euro intr-o spalatorie d masini in casa poporului(doar un mic exemplu).
Nu stiu ce sa zic...statul nu vrea , ei nu vor, atunci cum o sa o scoatem la capat?
va multumesc pentru ca m-ati corectat mai sus imi da batai de cap telefonul. Toate cele bune[/quote]
Unde nene e spalatoria aia ca vreau sa-mi spal si io cazanul intr-o spalatorie de un mileon :D .
Macar de-atata sa pot beneficia :twisted: .
murphy7
Posts: 75
Joined: 31 May 2010, 18:55

Re: Cine (si de cine) face mishto !

Post by murphy7 »

cezar wrote:
murphy7 wrote:Nu inteleg ce treaba are Franta si francezii cu toata tarasenia, e vorba doar de niste ziaristi.
Ziaristii aia vand ceea ce se cere. Iar tara este Franta, iar "consumatorii" - francezi !

Scriu si ei despre romani, ca despre americani sau chinezi, nu indraznesc sa faca mishto. Le-ar scade PIB-ul la jumatate.
Iar daca arunca vreo vorba despre maghrebieni, le incendiaza aia periferiile.

Curajosi, frate, curajosi !
Cum ar veni ziaristii aia sunt reprezentativi. De fapt nici macar jurnalisti nu sunt, ci comedianti. Pai faceti exact ca ei. Asa cum ei cred ca cersetorii si sutii din Paris repezinta Romania, dvs. considerati ca niste trogloditi cu poante a la Vacanta Mare reprezinta Franta. Dar de ce nu, de ex., scriitorii Frédéric Beigbeder sau Pascal Bruckner, care tocmai ce-au fost pe la noi. Va dau un citat din cel din urma, Bucuresti, 8 august 2001: "Romii nu reprezinta principala problema a Frantei, exista forme de violenta mult mai periculoase in suburbiile franceze."
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Cine (si de cine) face mishto !

Post by cezar »

murphy7 wrote:
cezar wrote:
murphy7 wrote:Nu inteleg ce treaba are Franta si francezii cu toata tarasenia, e vorba doar de niste ziaristi.
Ziaristii aia vand ceea ce se cere. Iar tara este Franta, iar "consumatorii" - francezi !

Scriu si ei despre romani, ca despre americani sau chinezi, nu indraznesc sa faca mishto. Le-ar scade PIB-ul la jumatate.
Iar daca arunca vreo vorba despre maghrebieni, le incendiaza aia periferiile.

Curajosi, frate, curajosi !
Cum ar veni ziaristii aia sunt reprezentativi. De fapt nici macar jurnalisti nu sunt, ci comedianti. Pai faceti exact ca ei. Asa cum ei cred ca cersetorii si sutii din Paris repezinta Romania, dvs. considerati ca niste trogloditi cu poante a la Vacanta Mare reprezinta Franta. Dar de ce nu, de ex., scriitorii Frédéric Beigbeder sau Pascal Bruckner, care tocmai ce-au fost pe la noi. Va dau un citat din cel din urma, Bucuresti, 8 august 2001: "Romii nu reprezinta principala problema a Frantei, exista forme de violenta mult mai periculoase in suburbiile franceze."
Da, prietene, dar din ce spui, de fapt confirmi ce scriam eu intr-o postare anterioara; mascaricii aia scriu ceea ce vrea sa auda consumatorul francez de media !

Daca Pascal Bruckner ar spune la A2 sau TF1 ce a declarat la Bucuresti in 8 august 2001(oricum, alte vremuri!), francezii ar butona telecomanda si ar cauta alt post.

Particip frecvent la reuniuni CE in domeniul social (integrare, migratie, toleranta, coeziune etc). Daca auzi ce declara in conferinta francezii, zici ca-i in regula, tara civilizata.
Dar daca ies seara pe televiziuni si sunt intrebati de reporteri, declara exact pe dos !
Ti se face scarba !
Nu intru in detalii, dar as avea multe, multe de spus.

Oricum, pe statistici concrete, infractionalitatea cetatenilor romani (incl. rromi, pentru ca pe pasaportul lor scrie Romania) este sub procentul FRANCEZILOR, al polonezilor, rusilor, chinezilor, albanezilor etc.
Dintre tarile emergente, doar ungurii si cehii au procente (cu putin) mai mici !
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Cine (si de cine) face mishto !

Post by Miyagi »

Problema noastra e ca suntem prea defetisti si de-asta isi permit toti sa-si bata bastoanele de noi. Le-am permis inclusiv conationalilor sa ne reprezinte romanismul in romales-ul lor. N-am luat pozitie si nici nu vrem sa luam. Astia ne zgandare sa ne scoata la tabla, ne dam seama si ne inchidem in noi ca nu cumva sa ne certam cu lumea. Poi daca din polemici iese progresul nu vad de ce nu le-am raspunde cu aceeasi moneda. Nu vad de ce sa nu luam noi atitudine, chiar si fata de MAREA LOR VACANTA, atata timp cat ne prejudiciaza imaginea. Daca ei se pun la mintea romilor, care au obiceiurile lor impamantenite, de care nu se vor lasa in veci fiindca asta considera ei ca e raspunsul indreptatit fata de nedreptatile suferite de-a lungul vietii lor, nu vad de ce sa nu ne bosumflam si pe franceji si pe tigani. Nu vreau sa se inteleaga ca sunt xenofob si ca am ceva cu "romul", acel individ pe care il preocupa viata civilizata, cultura, educatia sau coexistenta intr-o lume polivalenta, acela care raspunde pozitiv la regulile convietuirii in societati indiferent de coloratura lor, acela care stie, vrea si face echipa.
Post Reply

Return to “Cafenea”