Topic de batut campii cu gratie, ..... off topic, normal !

Discuţii fără iz de peşte

Moderator: dutustoica

Deceneu
Posts: 368
Joined: 02 Jun 2011, 20:03
Location: Capitala Hotzilor
Contact:

Re: Topic de batut campii cu gratie, ..... off topic, normal

Post by Deceneu »

modigliani wrote:
Deceneu wrote:Cand eram mai mic am mancat clatite.
..... Bine !
Erau bine clatite sa mor , ca altfel faceam bulbuci la gura.si apoi sunau astia de la enel sa-mi taie gazele ca o inund pe vecina de la 7. Da-o dracu de c***a , pai ce !? io-am bani ?!
Foaie verde de cucuta , ploua apa-n beci , eu imbrac chilotii si ma duc la meci!
Deceneu
Posts: 368
Joined: 02 Jun 2011, 20:03
Location: Capitala Hotzilor
Contact:

Re: Topic de batut campii cu gratie, ..... off topic, normal

Post by Deceneu »

acum serios vorbind pentru mine topicu asta e " terapie " curata.
Foaie verde de cucuta , ploua apa-n beci , eu imbrac chilotii si ma duc la meci!
User avatar
modigliani
Posts: 664
Joined: 20 Jan 2010, 13:47

Re: Topic de batut campii cu gratie, ..... off topic, normal

Post by modigliani »

.............
Last edited by modigliani on 14 Jan 2012, 22:56, edited 1 time in total.
"in livada de ciresi ..... degeaba incerci sa cauti prune . Trebuieste sa cauti in livada de pruni . Unde degeaba vei incerca sa gasesti cirese . Ca atare ..... umbla din livada in livada . Iti vei umple cosul de ..... FRUCTE !"
Deceneu
Posts: 368
Joined: 02 Jun 2011, 20:03
Location: Capitala Hotzilor
Contact:

Re: Topic de batut campii cu gratie, ..... off topic, normal

Post by Deceneu »

modigliani wrote:
Deceneu wrote:acum serios vorbind ...................................
Baaaaaaaai ! Tu credeai , macar pentru o secunda , ...... ca aici nu vorbim serios ? Asta-i cel mai on topic ...... off topic din lume ! Ia aminte la ce-ti zic io acilea !!!!!

Hmm ....... Mai ai de lucru ! Da' las' ca te faci tu mare .......
Nu nene da am crezut ca la ozn u ala s-au dus bucsele . De unde sa stiu io k problema era defapt la placutele de frana , cand banuiam ca i s-a impuscat platina la delcou. E asta e buna , si daca pisica mea se crede caine care-i problema ?
M-as duce de n-as mai venii , m-as intoarce da n-am un' sa dorm.

Acum din cauza lu "matale " ma duc sa desfac o bere de suparare. si apoi maine ce mai beau . doar 7 ?
Foaie verde de cucuta , ploua apa-n beci , eu imbrac chilotii si ma duc la meci!
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Topic de batut campii cu gratie, ..... off topic, normal

Post by Miyagi »

Azi un baietas s-a simtit lovit in superba lui masina de droaga mea cu 170 de cai fromosi cu care faceam slaloame. Ce s-a gandit iel asa ca ar putea sa faca si iel si ca sa-l bag si-n seama sa-mi puna piedica la droaga. Poi ii cam reusii. Si sare prostu` chiar in teghia muntosului dupe care zice:
- Ce-i Breh faci abuz? Iti fac raport.
- 8-) . Baga, ii zic ca bag si io. Da cate vrei ca-s scumpe. Mai scump ie plunbu` decat cauciucu` si oricum ti-i decontez dup-aceia.
Si nu faceam altceva decat sa tiu fraiele bine si sa man herghelia dupa o zi de stat in droaga.
Fraiere, daca dai de-un prost mai mare ca mine pe care-l protejeaza si legea in timpul serviciului poti fi tu si Sandokan. Tot cu meningita te alegi daca n-ai mainile la vedere. Io nu-s cap de creta sa-ti spun pardon. Daca se intampla sa-mi scape vorba asta tu n-o vei mai auzi. Gandeste-te doar cati au scapat!
Deceneu
Posts: 368
Joined: 02 Jun 2011, 20:03
Location: Capitala Hotzilor
Contact:

Re: Topic de batut campii cu gratie, ..... off topic, normal

Post by Deceneu »

Nasol nene , si io vroiam sa cobor la un cersetor azi k a facut " boo" la geam la gagikmea dupa ce am rafuzat sa ii dam bani de droguri , pardon paine. Da avea deja un picior cat coada lansetei si mi-a fost asa.
Alcoolul Non Alcoolic.
Foaie verde de cucuta , ploua apa-n beci , eu imbrac chilotii si ma duc la meci!
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Topic de batut campii cu gratie, ..... off topic, normal

Post by Miyagi »

Deceneu wrote:Nasol nene , si io vroiam sa cobor la un cersetor azi k a facut " boo" la geam la gagikmea dupa ce am rafuzat sa ii dam bani de droguri , pardon paine. Da avea deja un picior cat coada lansetei si mi-a fost asa.
Alcoolul Non Alcoolic.
Deh! Da bine ca trecu ca copilu` deja ma vedea zebrat v`o cativa ani pana i-am explicat ca eram la munca si mai se pune problema si asa.
Deceneu
Posts: 368
Joined: 02 Jun 2011, 20:03
Location: Capitala Hotzilor
Contact:

Re: Topic de batut campii cu gratie, ..... off topic, normal

Post by Deceneu »

:))
Foaie verde de cucuta , ploua apa-n beci , eu imbrac chilotii si ma duc la meci!
User avatar
G_H
Posts: 488
Joined: 07 Apr 2010, 17:59
Location: Bucuresti

Re: Topic de batut campii cu gratie, ..... off topic, normal

Post by G_H »

Hehehe, hai dati-o-n pmasii stimati telespectatori! ;)
Uite dom'le un topic serios... :D Fara monturi, nade, momeli si alte mosmoande...Are omu' un pic de timp, vine aci si se adreseaza intregului popor... :D ca la televizor...O sa moara de ciuda aia de la Irealitatea TV...Hehehe
INITIATORUL...PRESEDINTE!!!! 8-)
......
Si acu' capu' la fund si la treaba...ne "vedem" mai tarziu... :roll:
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: Topic de batut campii cu gratie, ..... off topic, normal

Post by Claudiu »

"Si acu' capu' la fund si la treaba..."

Hopa ! :o :lol:
User avatar
raitmaerg
Posts: 221
Joined: 17 May 2010, 15:58
Location: bucuresti
Contact:

Re: Topic de batut campii cu gratie, ..... off topic, normal

Post by raitmaerg »

cum vine aia frate? te scoate bossul la timbilding in delta, tu ca fraieru pui botu si iti lustruiesti sculele, ca doar s-a dus buhu ca esti da'la de dunare si le ai , cari dupa tine un intreg arseanal cand, vre-o doi colegi mai saritori ( a se citi cu speranta ca se lipesc si ei de ceva scule sa il rupa si sa bage la traista ) te mai ajuta sa cari ba o scula ba o galeata. Ajungi acolo si cand colo baga frate sedinte, informari, dari de seama cu alifie si fara , discutii cu conducerea in particular si al comun ...la intoarcere ma intrebam...la ce draq am sperat, ca nu mai cred in spiridusul padurii, unde draq mi-a fost mintea de chiar am crezut ca o sa si pescuiesc in delta....mi-am dat seama am fost indus in eroare de informarea de plecare in timbilding....printre altele era un pargraf....pescarii sa isi ia si sculele de pescuit...si eu ca prostul credeam ca o sa si pescuiesc.....fraierul tot fraier...da lasa ca ajung eu la oltenita si ma razbun pe cloncul ala de ii rup lacul de pa maciulie.
sa nu mai credeti in spiridusul padurii, mos craciun, zana maseluta.. nu exista. daca aveti dubii sunati-ma si va fac o schita.
dintr-un om sanatos faci un pescar dar dintr-un pescar nu mai faci om sanatos.
<*)))))>{ Georgian Raitmaer <*)))))>{
raitmaerg@yahoo.com/0720499965
http://propescuit.blogspot.com/
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Topic de batut campii cu gratie, ..... off topic, normal

Post by Miyagi »

raitmaerg wrote:cum vine aia frate? te scoate bossul la timbilding in delta, tu ca fraieru pui botu si iti lustruiesti sculele, ca doar s-a dus buhu ca esti da'la de dunare si le ai , cari dupa tine un intreg arseanal cand, vre-o doi colegi mai saritori ( a se citi cu speranta ca se lipesc si ei de ceva scule sa il rupa si sa bage la traista ) te mai ajuta sa cari ba o scula ba o galeata. Ajungi acolo si cand colo baga frate sedinte, informari, dari de seama cu alifie si fara , discutii cu conducerea in particular si al comun ...la intoarcere ma intrebam...la ce draq am sperat, ca nu mai cred in spiridusul padurii, unde draq mi-a fost mintea de chiar am crezut ca o sa si pescuiesc in delta....mi-am dat seama am fost indus in eroare de informarea de plecare in timbilding....printre altele era un pargraf....pescarii sa isi ia si sculele de pescuit...si eu ca prostul credeam ca o sa si pescuiesc.....fraierul tot fraier...da lasa ca ajung eu la oltenita si ma razbun pe cloncul ala de ii rup lacul de pa maciulie.
sa nu mai credeti in spiridusul padurii, mos craciun, zana maseluta.. nu exista. daca aveti dubii sunati-ma si va fac o schita.
Sa nu mai bei niciodata cafea de la jidan, zice un vechi proverb.
User avatar
raitmaerg
Posts: 221
Joined: 17 May 2010, 15:58
Location: bucuresti
Contact:

Re: Topic de batut campii cu gratie, ..... off topic, normal

Post by raitmaerg »

cam da...omul cat traieste invata...si tot prost moare.
dintr-un om sanatos faci un pescar dar dintr-un pescar nu mai faci om sanatos.
<*)))))>{ Georgian Raitmaer <*)))))>{
raitmaerg@yahoo.com/0720499965
http://propescuit.blogspot.com/
Deceneu
Posts: 368
Joined: 02 Jun 2011, 20:03
Location: Capitala Hotzilor
Contact:

Re: Topic de batut campii cu gratie, ..... off topic, normal

Post by Deceneu »

Cum adica... nu exista zana maselutza?! Dar MOS CRACIUN ?
Foaie verde de cucuta , ploua apa-n beci , eu imbrac chilotii si ma duc la meci!
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: Topic de batut campii cu gratie, ..... off topic, normal

Post by Claudiu »

Baaa, da` iar s-a bashit forumu'... vin si io acasa dupa 2 zile chinuite si...ce vad...nimic. :roll:
Deceneu
Posts: 368
Joined: 02 Jun 2011, 20:03
Location: Capitala Hotzilor
Contact:

Re: Topic de batut campii cu gratie, ..... off topic, normal

Post by Deceneu »

Frate.... Moshu exista , da ?! punct!
Foaie verde de cucuta , ploua apa-n beci , eu imbrac chilotii si ma duc la meci!
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: Topic de batut campii cu gratie, ..... off topic, normal

Post by Claudiu »

Deceneu wrote:Frate.... Moshu exista , da ?! punct!
Intr-o zona muntoasa impodobita cu paduri de braji, se afla Mos Craciun si prietenii sai. ;) Deci exista ! :D
Deceneu
Posts: 368
Joined: 02 Jun 2011, 20:03
Location: Capitala Hotzilor
Contact:

Re: Topic de batut campii cu gratie, ..... off topic, normal

Post by Deceneu »

Azi am facut ciorba de burta. a iesit buna.
Foaie verde de cucuta , ploua apa-n beci , eu imbrac chilotii si ma duc la meci!
User avatar
modigliani
Posts: 664
Joined: 20 Jan 2010, 13:47

Re: Topic de batut campii cu gratie, ..... off topic, normal

Post by modigliani »

...................
Last edited by modigliani on 14 Jan 2012, 22:57, edited 1 time in total.
"in livada de ciresi ..... degeaba incerci sa cauti prune . Trebuieste sa cauti in livada de pruni . Unde degeaba vei incerca sa gasesti cirese . Ca atare ..... umbla din livada in livada . Iti vei umple cosul de ..... FRUCTE !"
Deceneu
Posts: 368
Joined: 02 Jun 2011, 20:03
Location: Capitala Hotzilor
Contact:

Re: Topic de batut campii cu gratie, ..... off topic, normal

Post by Deceneu »

Ala ori e dobitoc , ori e vre-un pusti d'asta teribil, face si el ce vede la altii... bai nene .. ce oameni..
Foaie verde de cucuta , ploua apa-n beci , eu imbrac chilotii si ma duc la meci!
Post Reply

Return to “Cafenea”