S-a "bulit" calculatoru'

Discuţii fără iz de peşte

Moderator: dutustoica

Post Reply
User avatar
Albatrin
Posts: 989
Joined: 21 Oct 2009, 17:32

S-a "bulit" calculatoru'

Post by Albatrin »

Dragi prieteni,
Calculatorul de la sediul APC21 a crăpat, pare a fi o defecţiune la HDD. Din păcate baza de date nu a fost salvată din data de 8.06, aşa că dacă aveţi cunoştinţe în domeniu sau prieteni care se pricep să ne rezolve problema, fără a distruge datele sau să ni le salveze într-un fel sau altul, am fi foarte recunoscători !!!!
Cristi Nedelcu
0722.880.939
Vrei să fii fericit o zi, îmbată-te; un an, însoară-te; o viaţă, apucă-te de pescuit !!!
User avatar
raitmaerg
Posts: 221
Joined: 17 May 2010, 15:58
Location: bucuresti
Contact:

Re: S-a "bulit" calculatoru'

Post by raitmaerg »

si eu am patit-o acum ceva timp cu un hdd unde imi tineam toate pozele de vre-o 5,6 ani. depinde de defectiunea hdd sunt mai multe variante de recuperare a datelor.
incercati aici : http://www.recuperaridate.ro/?gclid=CJa ... 3wodckhOXw
dintr-un om sanatos faci un pescar dar dintr-un pescar nu mai faci om sanatos.
<*)))))>{ Georgian Raitmaer <*)))))>{
raitmaerg@yahoo.com/0720499965
http://propescuit.blogspot.com/
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: S-a "bulit" calculatoru'

Post by Mihai Vinturache »

Din pacate am inteles ca baietii de mai sus costa cam 400 euro.
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
User avatar
Albatrin
Posts: 989
Joined: 21 Oct 2009, 17:32

Re: S-a "bulit" calculatoru'

Post by Albatrin »

Mihai Vinturache wrote:Din pacate am inteles ca baietii de mai sus costa cam 400 euro.
Mai săpăm Mihai. Am încercat azi să-l "repar" cu ceva softuri ce le am dar n-a mers, e clar că e HDD-ul care zdrangăne rau de tot. Săptămâna viitoare "o să sun un prieten" să văd dacă ma poate ajuta.
Cristi Nedelcu
0722.880.939
Vrei să fii fericit o zi, îmbată-te; un an, însoară-te; o viaţă, apucă-te de pescuit !!!
User avatar
Albatrin
Posts: 989
Joined: 21 Oct 2009, 17:32

Re: S-a "bulit" calculatoru'

Post by Albatrin »

"Prietenul" prietenului meu, puţin mai ieftin decât cei de mai sus, mi-a recuperat baza de date cu membrii APC21 de pe HDD-ul defect. De luni "rămăşiţele pământeşti" se vor afla la sediu şi dacă se oferă careva să mai încerce este bine venit, fiind încă multe date pierdute.
Cristi Nedelcu
0722.880.939
Vrei să fii fericit o zi, îmbată-te; un an, însoară-te; o viaţă, apucă-te de pescuit !!!
cris01
Posts: 2
Joined: 05 Oct 2012, 11:32

Re: S-a "bulit" calculatoru'

Post by cris01 »

da mai multe detalii, exemplu: nuti mai intra in windows sau nici in bios, ii prea general tia crapat pc-ul, sau da ceva avertizari, erori
User avatar
Albatrin
Posts: 989
Joined: 21 Oct 2009, 17:32

Re: S-a "bulit" calculatoru'

Post by Albatrin »

cris01 wrote:da mai multe detalii, exemplu: nuti mai intra in windows sau nici in bios, ii prea general tia crapat pc-ul, sau da ceva avertizari, erori
Tati, mai uită-te şi la data mesajului !!! :shock: :shock: :shock:
Cristi Nedelcu
0722.880.939
Vrei să fii fericit o zi, îmbată-te; un an, însoară-te; o viaţă, apucă-te de pescuit !!!
Post Reply

Return to “Cafenea”