Gata Tata!

Discuţii fără iz de peşte

Moderator: dutustoica

User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Gata Tata!

Post by Miyagi »

l-a inchis
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: Gata Tata!

Post by costin stefanescu »

stai cuminte ca gaseste Rada motiv si deschide altul pe aceeasi tema,stai sa vezi !
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Gata Tata!

Post by Miyagi »

Pai sa gaseasca Costine ca ar fi al treilea si se va vedea cat insista pentru un fals subiect.
User avatar
modigliani
Posts: 664
Joined: 20 Jan 2010, 13:47

Re: Gata Tata!

Post by modigliani »

costin stefanescu wrote:stai cuminte ca gaseste Rada motiv si deschide altul pe aceeasi tema,stai sa vezi !
Costine , ..... Adar e ,, bolnav " de subiecte si de carcota ! Va gasi , cu siguranta ! Insa-mi fac un titlu de glorie din a fi reusit ( macar o parte din intreg ) ca tocmai datorita mie si ,, valurilor " ...... ,, TRINK-TRINK-anoase " facute de mine i s-a inchis topicul ! YEEEEEEES !!!!! Nu-mi doream ceva mai mult !

Moare ! Bube pe inima ! Bube pe suflet ! E-n prag de suicid ! Isi da blogu'-n judecata de nervi ! :lol: ...... Ce-a vrut el din ineptia aia de topic , .... si ce-a iesit !?!?!?!

...... Beau ceva pentru asta . Imi ,, cad ochii-n gura " de oboseala si de vantul de azi de pe Gostile , da' beau ceva neaparat ! ( Pytzy , unde-s , nene , tavalicii aia de zici ca-s la Gambrinus ????? Imi lipsesc ! Puneam vreo 3000 de bucati , daca-i aveam ! )

........................................

Mersi Cornele ! Maine la 14 00 h te astept c-o bere rece pe Gostile ( cand trag eu la mal. Daca ajungi mai devreme ..... o gasesti la mine sub masina , langa dreapta-spate ! ;) )
"in livada de ciresi ..... degeaba incerci sa cauti prune . Trebuieste sa cauti in livada de pruni . Unde degeaba vei incerca sa gasesti cirese . Ca atare ..... umbla din livada in livada . Iti vei umple cosul de ..... FRUCTE !"
User avatar
modigliani
Posts: 664
Joined: 20 Jan 2010, 13:47

Re: Gata Tata!

Post by modigliani »

Pytzy wrote: pt Rada Marian,poate nu stiti dar adererea la un club indiferent de ce natura ,nu este obligatorie si clubul respectiv
isi rezerva dreptul de a selecta aspirantii,cum puteti intreba de ce nu a fost primit in club ? simplu ,nu va vrea
nimeni acolo,nu puteti adera la un club cu forta,te apuca si rasul
............... PYTZY , .... TE SPAL PE CAP CU BERE !!!!!!!!!!!!!! iTI FAC BAIE-N VODCA !!!!! CEL MAI ,, MIEZ " SI USTURATOR RASPUNS DIN TOPICUL ALA !!!

Mariane , .... ( trink-trink , era sa uit ! ) , ia citeste tu bine , eventual pe litere , ca sa poti asimila 1000 % spusele lu' Pytzy : ,, un club isi rezerva dreptul de a selecta aspirantii " ...... E ceva in fraza lui ce ..... nu ti s-a spus pana la varsta asta ???? Nu cred . Ba cred ca-n convingerile tale chiar iubesti acest mod de aplicare a logicii si-a discernamantului .

Concret : nu esti bun de clubul Dunarenilor , nu esti dorit printre ei . PUNCT ! ..... De ce ? Simplu : ( atentie mare ..... mon cher ! ) ..... ca esti dus si extrem de dificil ! Imposibil de suportat ca facand parte din ceva ! TOT PUNCT ! Ce dracu-i greu de inteles aici ? Lumea nu te vrea ! :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o

Inainte sa comentezi ca-ti scriu pe un forum pe care n-ai acces , ei bine , ..... tocmai ma bucur la extrem ca nu-mi poti raspunde in maniera-ti patetica !Ma distreaza teribil sa stiu ca tu citesti ce-am eu de spus iar eu sunt absolvit de ,, ADERATIILE " tale ,, superioare " .

................................

p.s. Adare , poate esti mai cult . Nu contest . ..... da' , nene , .... te-am facut ! ;) ;) ;) ;) ( pe oriunde ne-am intalnit . Banarea mea pe pescuitul a fost ,, targetul meu nr one !" Trebuiam banat ca sa :
- tulbur total ,, Aderatiile " tale ,
- ca sa devin un soi de martir ( in defavoarea ,, superioritatii" tale ) ,
- ca sa subliniez lu' Gheorghe ca deschizi topicuri ,, OFF TOPIC " pe unde-ai tu erectii ( si eventual satisfactii de .... genul ala ! )
- ca ..... sa te enervez ! E clar ??? ( sa moara Gilbert ca nu te-a scos din sarite inchiderea topicului ????? :lol: :lol: :lol: )
"in livada de ciresi ..... degeaba incerci sa cauti prune . Trebuieste sa cauti in livada de pruni . Unde degeaba vei incerca sa gasesti cirese . Ca atare ..... umbla din livada in livada . Iti vei umple cosul de ..... FRUCTE !"
User avatar
modigliani
Posts: 664
Joined: 20 Jan 2010, 13:47

Re: Gata Tata!

Post by modigliani »

( imi place sa cred ca vezi ce scriu aici )

..................................................

TRINK-TRINK !!! ...TRINK-TRINK !!! ...TRINK-TRINK !!! ...TRINK-TRINK !!! ...TRINK-TRINK !!! ...TRINK-TRINK !!! ...TRINK-TRINK !!! ...TRINK-TRINK !!! ... ( venea .... o Nichipercicleta .... pe Siret . Dotata cu claxon modern , .... doar ca plictisitoare pana dincolo de limita maxima de rabdare a ..... oricariu fel de interlocutor ) . .... Mariane , ia-ti vuvuzea !!!
"in livada de ciresi ..... degeaba incerci sa cauti prune . Trebuieste sa cauti in livada de pruni . Unde degeaba vei incerca sa gasesti cirese . Ca atare ..... umbla din livada in livada . Iti vei umple cosul de ..... FRUCTE !"
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Gata Tata!

Post by Miyagi »

Baaaaai! am vazut ieri un card de trinkocicletzi d-astia sau cum ii chiama. Erau imbracati in verde si bagau la sunaria mecanica: trink-trink. M-a bufnit rasu` si m-am gandit imediat la tine Mihai. Da` si la pretenu` nostru Adaru`. Acu n-o sa mai avem subect.
p.s. Mihai o amanam ca maine avem PODIUM Tataaaaaa!
User avatar
modigliani
Posts: 664
Joined: 20 Jan 2010, 13:47

Re: Gata Tata!

Post by modigliani »

Miyagi wrote:Baaaaai , o amanam ca maine avem PODIUM Tataaaaaa!
Bravo tatutule ! Ma bucur sincer pentru ce-ai scris in alt topic !

...................................................................................

Si noi am primit astazi cateva mentiuni speciale . Pe una dintre ele era cu ceva mazgalit cu markeru' : pt cei mai vantuiti arbitri din istoria spinningului ! :lol: :lol: :lol:

Cornele , eu zic asa : am intrat in sezon , deja bantuim luciuri de apa , urmeaza pescuieli si balaureli , ..... hai sa Nichiperciclim spre toamna , incolo ...... . Am spus si eu , ai spus si tu , cu ,, aderatiile " astea am avut iarna scurta , nene !

Ce zici ? Pe tema aia ..... total nepescareasca , cu termeni patetic-Caragialesti , cu supra doza de emfaza si cu auto statuie dotata cu nichiperciclaxon ..... continuam spre iarna ? Nu de alta , nene , dar deja ne plafonam si riscam sa plictisim publicul . Ce facem ? Il copiem , ce dracu' ? ;) ;) ;)
"in livada de ciresi ..... degeaba incerci sa cauti prune . Trebuieste sa cauti in livada de pruni . Unde degeaba vei incerca sa gasesti cirese . Ca atare ..... umbla din livada in livada . Iti vei umple cosul de ..... FRUCTE !"
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Gata Tata!

Post by Miyagi »

Da mah, normal! mai ales acum ca mai e putin si se da drumul pe Dunare :D . Eu deja m-am apucat de monturile pentru Delta, mi-am pregatit porumbii si m-apuc sa mai leg la acele de crap si caras pana o veni matrita de pilkere ca sa fac si taparinele. Poate ne-om vedea la scrumbie pan` la urma. Hai ca am fugit la debrifarea campionului ca prea a cocosat la lume :D . [ bere pitzy, bere ].
p.s. Bai da` sa nu-i uitati si pe Cristi si pe Tibi cand afisati diploma aia ca si ei s-au murat bine zilele astea. Nu ca voi, da` au fost "on duty".
User avatar
modigliani
Posts: 664
Joined: 20 Jan 2010, 13:47

Re: Gata Tata!

Post by modigliani »

Miyagi wrote:Baaaaai! am vazut ieri un card de trinkocicletzi d-astia sau cum ii chiama.
Cornele , ca sa-i prinzi la vremea asta , ..... nenicule , trai-ti-ar , ..... tre' sa dai la viermus mascul cu studii superioare !!! ;) ;) ;) ;) ;) Al'fel stai cu betele-n apa pana-ti vine albastru de metil ! Nu mananca nici de-ai dracu' la al'ceva !
"in livada de ciresi ..... degeaba incerci sa cauti prune . Trebuieste sa cauti in livada de pruni . Unde degeaba vei incerca sa gasesti cirese . Ca atare ..... umbla din livada in livada . Iti vei umple cosul de ..... FRUCTE !"
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Gata Tata!

Post by Miyagi »

modigliani wrote:
Miyagi wrote:Baaaaai! am vazut ieri un card de trinkocicletzi d-astia sau cum ii chiama.
Cornele , ca sa-i prinzi la vremea asta , ..... nenicule , trai-ti-ar , ..... tre' sa dai la viermus mascul cu studii superioare !!! ;) ;) ;) ;) ;) Al'fel stai cu betele-n apa pana-ti vine albastru de metil ! Nu mananca nici de-ai dracu' la al'ceva !
:lol:
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: Gata Tata!

Post by costin stefanescu »

ce v-am zis eu,a facut 'conlocuitorul' ce-a facut si-a scris iar ,eu am zis ca-i labil psihic da' vad ca si aia de la pescuitul sant !!!
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Gata Tata!

Post by Miyagi »

Nu asta-i problema Costine ci ca-i incurajat. Din pacate de multi de la noi carora le place sa-l citeasca ca n-au ce face in prohibitie ca si la copca. Crezi ca eu postam de nebun atata doar pentru el? Da` hai sa vedem si finalizarea ca doar pentru asta sper ca s-a redeschis topicul.
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: Gata Tata!

Post by costin stefanescu »

Cornele,ce finalizare astepti frate ? topicul ala nu v-a avea niciodata finalizare,poti sa dai ce raspuns vrei degeaba,despica firu-n 4 de 1000 de ori,il intoarce pe toate partile si-o ia apoi de la inceput,asta-i menirea lui !
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Gata Tata!

Post by Miyagi »

costin stefanescu wrote:Cornele,ce finalizare astepti frate ? topicul ala nu v-a avea niciodata finalizare,poti sa dai ce raspuns vrei degeaba,despica firu-n 4 de 1000 de ori,il intoarce pe toate partile si-o ia apoi de la inceput,asta-i menirea lui !
Sa demonstreze si de data asta aceiasi chestie si va fi clar. Inca un user in minus spre bucuria multora.
User avatar
PETREMAN
Moderator
Posts: 892
Joined: 23 Mar 2010, 10:08
Location: BUCURESTI
Contact:

Re: Gata Tata!

Post by PETREMAN »

Eu sunt curios , cum e cu topicu inchis-deschis,vad ca neicusoru are acces la butoane pe la ei pe acolo pe forum......sau cel putin e ajutat de sus sau sunt interesati si ei sa strice imaginea APC-ului ca daca te gandesti putin nu intelegi cum el are drepturi sa puna intrebari de parca e reprezentantul Garzii Financiare sau al fiscului . Parerea mea ca purtatorul nostru de cuvant sa-l invite la sediu daca are intrebari si instiintat ca ar putea primi doar raspunsuri la probleme care sunt publice si totodata trebuie intrebat adminu de la forumul cu pricina daca are vreo legatura cu neicusoru ca prea il protejeaza(deee transparenta .....o sa spuna probabil). Dupa aia ignor total recomand. ;)
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Gata Tata!

Post by Miyagi »

PETREMAN wrote:Eu sunt curios , cum e cu topicu inchis-deschis,vad ca neicusoru are acces la butoane pe la ei pe acolo pe forum......sau cel putin e ajutat de sus sau sunt interesati si ei sa strice imaginea APC-ului ca daca te gandesti putin nu intelegi cum el are drepturi sa puna intrebari de parca e reprezentantul Garzii Financiare sau al fiscului . Parerea mea ca purtatorul nostru de cuvant sa-l invite la sediu daca are intrebari si instiintat ca ar putea primi doar raspunsuri la probleme care sunt publice si totodata trebuie intrebat adminu de la forumul cu pricina daca are vreo legatura cu neicusoru ca prea il protejeaza(deee transparenta .....o sa spuna probabil). Dupa aia ignor total recomand. ;)
Cum sa nu fie ajutat Petre cand sunt destui de la noi care ii tin isonul si care au trecere dincolo? Io zic ca nu mai are ce cauta la noi odata ce a inceput sa distruga, iar satisfactii nicimacar nu trebuie sa-i dam cu instiintari si d-astea. Sa invete sa se multumeasca cu cat i se cuvine si sa stea ca prostu` in baltoaca care si-a creat-o. Maine-poimaine va spune fix: "m-ati invins! ramane cum spun io". E un vector de imagine pentru perioadele sterile din viata pescarului si de-asta i se ingaduie ca face trafic.
User avatar
modigliani
Posts: 664
Joined: 20 Jan 2010, 13:47

Re: Gata Tata!

Post by modigliani »

Iar latra aiuritul ala ?

Gheorghe si-a aratat pe fata ,,valoarea" . Nea Iancule , Miyagi , Petreman , Pytzy , Dan Surdu , etc , .... lasati-i , frate , in agonia lor . Chiar credeti ca topicul ala , facatura aia aberanta si falsa din temelii pana-n burlane , va afecta cumva imaginea APC-ului ? Sunt pe net si-n realitatea de zi cu zi multe alte topicuri/discutii/fapte/dovezi ce vin la intampinarea celor ce chiar vor sa-si faca o idee asupra asociatiei . Chiar nu sta APC-ul in loc de ,, aderatiile " unui schizofrenic sustinut de-un moderator partinitor si evident ostil . Pe bune , ..... merita bagat in seama ? de cate ori n-ati fost pe Dunare si-ati auzit noaptea vreo potaie scheunand pe camp ? Asa si cu asta . Ne stricam pescuitul , spritul sau sueta de seara de la foc sa fugarim potaia ? O sa taca , dracu' , pan-la urma . De n-o muri de inima pana atunci .......
"in livada de ciresi ..... degeaba incerci sa cauti prune . Trebuieste sa cauti in livada de pruni . Unde degeaba vei incerca sa gasesti cirese . Ca atare ..... umbla din livada in livada . Iti vei umple cosul de ..... FRUCTE !"
User avatar
Lorelai
Posts: 1517
Joined: 20 Apr 2010, 12:34
Location: Langa Bucuresti

Re: Gata Tata!

Post by Lorelai »

Salut,
Si eu sunt de parere ca e facatura Adar cu Admin. Propunerea mea este sa nu-i mai bage nimeni in seama.
Pentru ca scopul lor e sa se scrie ceva, nu conteaza cate idiotenii, cand li se raspunde sunt fericiti si musca din nou. Indiferenta e cea mai buna arma, e chestia care ii doare cel mai mult.
Lasati-l sa latre la stele pana raguseste !
Lorelai
Dan Surdu
d.surdu@yahoo.com
Tel. 0725985958
fatdaddy
Posts: 229
Joined: 30 Aug 2010, 15:01
Location: Bucuresti

Re: Gata Tata!

Post by fatdaddy »

Tocmai am vrut sa pun o postare acolo si topicul e inchis !
E mai mult decat evident ca cineva vrea sa puna apa clocotita la radacina APC. Parerea mea e sa nu-l mai bagati atata in seama. Nu face decat sa va zgandare, ca sa poata arunca cu noroi!
Andrei Riga
Post Reply

Return to “Cafenea”