steaua - twente enschede, pe o bere

Discuţii fără iz de peşte

Moderator: dutustoica

Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: steaua - twente enschede, pe o bere

Post by Dumitrescu Iancu »

Dumitrescu Iancu wrote: Asta ma amuza la voi: cum scot impiedicatii aia (cu chiu cu vai!) un rezultat NORMAL (ca doar era normal sa bata pe ASTRA...sau nu? :lol: ), cum va vedeti in al noulea cer! :lol: :lol: :lol: :lol: Usor, baieti, ca e o vorba : cateii dintai turbeaza ! Noroc ca au ei grija sa va linisteasca repede ! Adica in etapa urmatoare... :lol:
Asta ca sa nu ziceti ca nu v-am spus... :mrgreen: :mrgreen: :lol: :lol: :lol: (Tg Mures- steaua 1-0)!!!!!!!!
Cum zisesi, Petrica? Aha, Tiki-KAKA !!!! :mrgreen: :mrgreen: :lol: :lol: :lol: :lol:
Bai, ce distractiv e topicul asta! :lol: :lol: :lol:
dutustoica
Moderator
Posts: 843
Joined: 21 Oct 2009, 21:11

Re: steaua - twente enschede, pe o bere

Post by dutustoica »

Dumitrescu Iancu wrote:
Dumitrescu Iancu wrote: Asta ma amuza la voi: cum scot impiedicatii aia (cu chiu cu vai!) un rezultat NORMAL (ca doar era normal sa bata pe ASTRA...sau nu? :lol: ), cum va vedeti in al noulea cer! :lol: :lol: :lol: :lol: Usor, baieti, ca e o vorba : cateii dintai turbeaza ! Noroc ca au ei grija sa va linisteasca repede ! Adica in etapa urmatoare... :lol:
Asta ca sa nu ziceti ca nu v-am spus... :mrgreen: :mrgreen: :lol: :lol: :lol: (Tg Mures- steaua 1-0)!!!!!!!!
Cum zisesi, Petrica? Aha, Tiki-KAKA !!!! :mrgreen: :mrgreen: :lol: :lol: :lol: :lol:
Bai, ce distractiv e topicul asta! :lol: :lol: :lol:
Coane Iancule, rau ai ajuns....te citezi precum Miyagi :roll: :roll: :roll: . Credeam ca scrii ceva despre Rapid :o :o :o . Ah....scuze, ei n-au jucat inca :lol: :lol: :lol:
Ai stat pitit, la cotitura. Deh, Piatra Neamt nu merita nici o atentie. E cam departe. Ma gandesc ce ziceai daca batea Steaua? Cred ca, nimic ;) ;) ;) .
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: steaua - twente enschede, pe o bere

Post by Dumitrescu Iancu »

Frate Dutule, nu te mai enerva, bre, ca nu-i sanatos...plesneste naibii ceva... :lol: :lol: :lol: Nu stiu ce-as fi zis daca batea steaua... :roll: :roll: , da` nu e cazul...si nici nu o sa fie curand :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Si nici la cotitura n-am stat, ca va spusei din timp, d-aia ma si citez singur, poate-poate mai vede si unul-altul. :lol: :lol: :lol:
`Geaba o sucesti inspre Rapid...n-am vazut pa careva pe acilea care sa-si bage unghia-n gat pentru rezultatele rapiduletului...Pe cand la stelisti, e o placere sa privesti, se gatuie astia singuri, mai ceva ca pitigoiul in colivie!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
PETREMAN
Moderator
Posts: 892
Joined: 23 Mar 2010, 10:08
Location: BUCURESTI
Contact:

Re: steaua - twente enschede, pe o bere

Post by PETREMAN »

Asta este :cry: ....suparare mare ...printre stelisti si stilisti :lol: ....cum ziceam ...sa castige al mai bun :roll: ...ca au fost mai buni sau nu ....scorul conteaza ;) una peste alta ...STEAUA ARE NEVOIE DE UN PORTAR BUN!!! :x noroc , ca s-a impiedicat si Rapidu iar Dinamo a facut un semi esec la Galati :mrgreen: ...mai e mult pana departe.....etape multe ...om trai si om vedea ...cum am mai zis :twisted: pana atunci sa vina Delta mai repedeeeee :lol: :lol:
User avatar
fish bone
Posts: 286
Joined: 03 Jan 2010, 20:34

Re: steaua - twente enschede, pe o bere

Post by fish bone »

Niste gentlemani.......toti!
ماہی گیری 21 کلب

Liviu
marin1
Posts: 58
Joined: 28 Jan 2010, 19:47

Re: steaua - twente enschede, pe o bere

Post by marin1 »

au fost mingiile dezumflate,e clar fortele oculte si-au facut treaba :twisted: :lol:
marin1
Posts: 58
Joined: 28 Jan 2010, 19:47

Re: steaua - twente enschede, pe o bere

Post by marin1 »

sus pe maibac ca-l reperam cu ranga :oops:
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: steaua - twente enschede, pe o bere

Post by Mihai Vinturache »

1. Iar se ia toata lumea de portar!
O fi gresit si portarul, ca e om si el. Dar ceilalti ce au facut? Atacantii au voie sa rateze cate 3-4 ocazii de caciula pe meci si nimeni nu-i acuza ca au ingropat echipa. As intelege sa se dea vina pe portar daca ar face 3-4 greseli pe meci iar atacantii si-ar face si ei datoria si s-ar pierde cu 3-4. Dar intr-un joc de echipa sa sustii ca ai pierdut cu 1-0 doar din cauza portarului e mai mult decat ridicol! Cati nu si-au facut datoria (pentru care sunt platiti cu salarii muuuuult mai mari decat portarul). Cu atat mai mult cu cat singurul gol a fost inscris in primele minute. Era timp suficient pentru jucatorii fara greseala sa-si demonstreze superioritatea. Daca n-ar fi fost doar o vorba goala... Lucescu (ca tot se vorbeste atat despre el) juca in copilarie cu mingi de carpe si dadea goluri.

2. Suntem martorii unui campionat in care am impresia ca toata lumea incearca sa fuga de titlu !!! :lol:

3. Tocmai ce am citit ca cine a nimerit pronosticurile exacte la Steaua, Dinamo, CFR, Rapid si Vaslui a castigat 50.000 de euro pentru 10 euro pariati!!! Oare cine o fi castigat??
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: steaua - twente enschede, pe o bere

Post by cezar »

Lipsesc şi eu, ca omul, cateva zile şi cand mă întorc...ce să vezi !
Steaua o ia pe cocoaşă de la una din cele mai slabe echipe ale campionatului şi plange...ba că arbitrul (care le-a refuzat un 11 metri clar adversarilor !), ba mingile (adversarii au jucat oare cu lansete, nu cu aceleaşi mingi), ba că portarul (cand v-am spus eu că Tătăruşanu ăla e portar de cimitir, nu de fotbal), ba aia, ba ailaltă...
De ce nu vorbiţi, fraţi stelişti, de lipsa cruntă de valoare?
Si nici la "organizare" nu stati prea bine ! Nu tu valize, nu tu brichete galbene... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
ionpescarul
Posts: 176
Joined: 18 Jan 2011, 17:27
Location: Loloiasca
Contact:

Re: steaua - twente enschede, pe o bere

Post by ionpescarul »

Mama da damblagi mai sinteti ,faceti ce faceti si iar tabariti pe topicul asta , eu daca nu le am cu fotbalul ? ma uit la voi si zic : ma da nebuni mai sint astia :
Va rog nu o luati ca pe o jignire .
Comenzi montaj tabla tip tigla
tel contact.0726 037 708 sau 0732 422 211
User avatar
Lorelai
Posts: 1517
Joined: 20 Apr 2010, 12:34
Location: Langa Bucuresti

Re: steaua - twente enschede, pe o bere

Post by Lorelai »

Decat la castig cu prostu', mai bine la paguba cu desteptu' ( sau mai putin prostu' )
Citat Tutoev, cunoscut filozof bulgar, autorul a cunoscutei paradigme : ce e e, ce nu e nu e !
Lorelai
Dan Surdu
d.surdu@yahoo.com
Tel. 0725985958
ionpescarul
Posts: 176
Joined: 18 Jan 2011, 17:27
Location: Loloiasca
Contact:

Re: steaua - twente enschede, pe o bere

Post by ionpescarul »

Lorelai wrote:Decat la castig cu prostu', mai bine la paguba cu desteptu' ( sau mai putin prostu' )
Citat Tutoev, cunoscut filozof bulgar, autorul a cunoscutei paradigme : ce e e, ce nu e nu e !
Bre daca raspunsul de mai sus e pentru mine ?
Asta e replica mea.
Ma repet
Va rog nu o luati ca pe o jignire
Pentru ca in realitate sintem prea mici toti chiar daca uneori sintem perceputi ca aroganti.
daca raspunsul nu e pentru mine? postarea de mai jos , e doar un supliment al primei postari ,dar mai bine nu le luati in seama.

Din cite sporturi sint pe lumea asta ? se gaseste pentru fiecare nebun , unu , Si eu am avut o dambla , i-mi placea formula1, am urmarit-o cit a fost Schumacher ,cind sa retras ? ,nu ma mai interesat sportul asta si nu ma-m mai uitat (,ma refer la perioada lui de ascensiune) (asta nu inseamna ca ma credeam si eu un Schumacher in trafic ) (dar cred ca macar o data in viata , toti ne-am visat mari piloti ,mari cintareti sau mari fotbalisti ,pentru ca asta e impulsul in viata , cine viseaza sa faca ceva ? poate va reusi ? cine nu viseaza la nimic , cu nimic se va alege)
Acuma lasind la o parte damblaua fiecaruia ,in spatele sporturilor foarte mediatizate , profitul e baza , sint si interese sociale ,de a canalize energia catre rezultate pasnice ,una peste alta ,toata lumea e multumita, incepind de la parintele care se bucura ca (virgula) ,copilul lui face un sport si viseaza ca poate cindva va ajunge un Maradona sau un Nastase si terminind cu astia care conduc lumea si care se bucura ca ne canalizeaza energia catre rezultate pasnice.
Comenzi montaj tabla tip tigla
tel contact.0726 037 708 sau 0732 422 211
User avatar
evergreen
Posts: 480
Joined: 09 Jan 2011, 07:49
Location: Bucuresti
Contact:

Re: steaua - twente enschede, pe o bere

Post by evergreen »

Bine zis, ar trebui sa urmeze multi aceasta teorie, dar.....depinde.....care-i unul......si care-i celalalt ;) !!!! Sa nu vedem doar paiul de la altul si sa nu distingem batul de la noi!!! :lol: :lol: :lol:
Mai bine sa taci, sa fii considerat prost, decat sa vorbesti, ca sa inlaturi orice dubiu!
Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: steaua - twente enschede, pe o bere

Post by cezar »

Ce-au făcut, bre, prăbuşiţii lui Becali? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
N-au reusit sa bata nici acasa ?
Nu trebuiau sa fie pe primul loc pana la Paste ?
Poate la Pastele Cailor ! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

PS - am auzit ca acum erau mingile prea umflate si sareau din berbecii lui Becali ca din stabilopozii de pe digul de larg, de la Navodari ...
Echipa mare, cu palmares. P'astia nici cu valizele nu-i mai poate ajuta nimeni !
User avatar
evergreen
Posts: 480
Joined: 09 Jan 2011, 07:49
Location: Bucuresti
Contact:

Re: steaua - twente enschede, pe o bere

Post by evergreen »

Pana una-alta, STEAUA e p locul 3, a mai avansat o pozitie, de buni ce erau cei dinaintea ei.... :lol: :lol: :lol:
Mai bine sa taci, sa fii considerat prost, decat sa vorbesti, ca sa inlaturi orice dubiu!
Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: steaua - twente enschede, pe o bere

Post by Dumitrescu Iancu »

In sfarsit, Beeecali a facut un lucru bun: a adus un rapidist sa conduca steaua .A realizat pana si el ca altfel nu se poate...:lol: :lol: :lol: ...Ce o fi la gura ultrasilor? :roll: :roll: :lol: :lol:
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: steaua - twente enschede, pe o bere

Post by cezar »

evergreen wrote:Pana una-alta, STEAUA e p locul 3, a mai avansat o pozitie, de buni ce erau cei dinaintea ei.... :lol: :lol: :lol:
Pardon, pe 4 !
Asta-mi place mie la stelisti !
Acum, ca l-a dat afara si pe Ilie Stan, veti urca serios...barem sa scapati de retrogradare !
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Traiasca oile capiate ale lui Behehehe-cali ! :lol: :lol: :lol:

Şi a venit Stoichiţă (zis Slughiţă), care obişnuieşte să stea capră pe unde se duce. Dar , ce te faci ? Lui Berbecali îi plac oile, nu caprele! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Oierul a anunţat că deja se pregăteşte Reghencamf ! :lol: :lol: :lol:

Băi, mă doare burta de râs !
Cea mai distractivă echipă este Steaua, demnă de Cascadorii râsului !
User avatar
PETREMAN
Moderator
Posts: 892
Joined: 23 Mar 2010, 10:08
Location: BUCURESTI
Contact:

Re: steaua - twente enschede, pe o bere

Post by PETREMAN »

Dumitrescu Iancu wrote:In sfarsit, Beeecali a facut un lucru bun: a adus un rapidist sa conduca steaua .A realizat pana si el ca altfel nu se poate...:lol: :lol: :lol: ...Ce o fi la gura ultrasilor? :roll: :roll: :lol: :lol:
Nu vine Vama la Steaua ;) ...ca doar nu e prost...o fi in foame de bani dar nu ar avea zile cu suporterii :mrgreen:
cezar wrote:
evergreen wrote:Pana una-alta, STEAUA e p locul 3, a mai avansat o pozitie, de buni ce erau cei dinaintea ei.... :lol: :lol: :lol:
Pardon, pe 4 !
Asta-mi place mie la stelisti !
Acum, ca l-a dat afara si pe Ilie Stan, veti urca serios...barem sa scapati de retrogradare !
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Traiasca oile capiate ale lui Behehehe-cali ! :lol: :lol: :lol:
Acelasi nr de puncte diferenta doar de golaveraj ;) ....de abia acum incep meciurile tari :roll: ...trebuien sa se impiedice si "Animalu" de la Cluj cu ....pacat ca nu au beneficiat de astea doua etape ....imi este teama ca nu se mai intalnesc ei cu asa ocazii :oops: :lol: :lol: oricum Rapidu consecvent.......trei la rand ....Dinamo una da una ba :lol: ...Cfr-ul ....trebuie sa-i sara si lui boghiurile pe undeva iar Vasluiul o sa oboseasca ....sper :lol: :lol: Stoichita nu cred ca e o solutie dar daca dementu l-a dat afara pe Stan :| ...asteptam si noi :!:(stelistii )..cam ce asteapta si Becali ....titluri ...calificari....cascaval...ca de branza e satul :lol: :lol:
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: steaua - twente enschede, pe o bere

Post by Dumitrescu Iancu »

PETREMAN wrote:
... oricum Rapidu consecvent.......trei la rand ....Dinamo una da una ba :lol: ...Cfr-ul ....trebuie sa-i sara si lui boghiurile pe undeva iar Vasluiul o sa oboseasca ....sper :lol: :lol: Stoichita nu cred ca e o solutie dar daca dementu l-a dat afara pe Stan :| ...asteptam si noi :!:(stelistii )..cam ce asteapta si Becali ....titluri ...calificari....cascaval...ca de branza e satul :lol: :lol:
...Mda, steaua: una da si trei ba (asta in campionat, ca altfel e numai ba)... in rest, asteptati baieti, da` cu rabdare si tutun, ca aveti de asteptat... pana vine cascavalul, vedeti ca a mai ramas ceva miros de branzica, cam veche, e adevarat, de prin din '86...da` merge...
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: steaua - twente enschede, pe o bere

Post by cezar »

Porecla completa a lui Stoichita este "Slughiţă - Cabernet".
Ne asteapta momente comice, comice de tot ! :lol: :lol: :lol:
Post Reply

Return to “Cafenea”