Site-ul APC 21

Înregistrere, autentificare, funcţionare

Moderators: Ionut, cezar

Post Reply
User avatar
pytzy
Posts: 654
Joined: 02 Nov 2009, 15:19
Location: Bucuresti, Romania
Contact:

Site-ul APC 21

Post by pytzy »

Intrati pe site si spuneti ce va place si ce nu...poate ceva ideei despre ce sa-r putea schimba sau cevreti voi.... :roll:
Some day, and that day may never come... I may call upon you to do a service for me. But er... until that day, accept this, as a gift.
Just when I thought I was out... they pull me back in.

pitigoi.catalin@gmail.com
User avatar
Albatrin
Posts: 989
Joined: 21 Oct 2009, 17:32

Re: Site-ul APC 21

Post by Albatrin »

Pytzy,
pune link-ul de pe sigla APC21 de aici de pe forum sa te "arunce" pe sait nu pe prima pagina, parerea mea...
Cristi Nedelcu
0722.880.939
Vrei să fii fericit o zi, îmbată-te; un an, însoară-te; o viaţă, apucă-te de pescuit !!!
User avatar
pytzy
Posts: 654
Joined: 02 Nov 2009, 15:19
Location: Bucuresti, Romania
Contact:

Re: Site-ul APC 21

Post by pytzy »

Albatrin wrote:Pytzy,
pune link-ul de pe sigla APC21 de aici de pe forum sa te "arunce" pe sait nu pe prima pagina, parerea mea...
Asta vroiam sa fac azi....ca am uitat...
Some day, and that day may never come... I may call upon you to do a service for me. But er... until that day, accept this, as a gift.
Just when I thought I was out... they pull me back in.

pitigoi.catalin@gmail.com
User avatar
Petru Burian
Posts: 902
Joined: 25 Oct 2009, 09:56

Re: Site-ul APC 21

Post by Petru Burian »

pytzy wrote:Intrati pe site si spuneti ce va place si ce nu...poate ceva ideei despre ce sa-r putea schimba sau ce vreti voi.... :roll:
Stimati colegi
Azi am inceput ziua cu o bucurie :D :D :D
Saitul APC21 creste ca voinicul din poveste. Am hotarat :mrgreen: :!: la micul dejun voi bea (consuma :oops: ), in cinstea Admin.-ului (pytzy) si al Autorilor de povestiri si „reportaje”, un „welcome drink” („paharul de salut şi bun sosit” – de la Cezar cetire).
Si daca tot am fost intrebati, iata catevea idei:
1 -- sustin idea „... link-ul de pe sigla APC21 de aici de pe forum sa te "arunce" pe sait ...”;
2 -- idea de prezentare a autorului de la „Kishezers, primul contact” [Adi Spiac(WSB)] mi se pare geniala. Nu am mai intalnit-o pana acum, drept care propun ca toti „autorii nostrii” sa fie „consemnati” la fel;
3 -- Ce ar mai fi interesant de citit (pt. mine + alti habarnisti asemeni) :?: :?: :?:
De exemplu un serial cu tilul aprox. „Ghidul expeditionarului la Dunare si-n Delta” cu aprox. urmatorul cupris (cateva idei la repezeala):
• pregatirile (necesarul minim-obligatoriu);
• necesar si procurare nade, momeli (pe traseu, locatii, adrese, etc.) + altele „de negasit la locul faptei”;
• alegerea locului de campare (cerinte minim-obligatorii, vecinatati /avantaje - dezavantaje/, etc.);
• amenajarea taberei – idei practice (instalarea-orientarea corturilor, pastrarea proviziilor, vatra /variante constructive/, pastrarea pestilor, tantarii si alti „daunatori”, etc.);
• idei practice de „ecologizare” (la venire, la plecare);
• ambarcatiuni si navigare (sfaturi, idei, pericole, etc.);
• posibile accidente (trusa de prim ajutor, sfaturi, tel. utile, etc.);
• altele, pe care le stiti voi mai bine decat mine :roll:
4 -- Stiu ca veti spune ca va cer „o carte” :lol: dar sa nu uitam cateva elemente fundamentale: vine iarna si va fi timp destul „pt. creatie”; avem printre noi „o mare densitate” de colegi cu vasta experienta in domeniu; exista un fond urias de imagini foto + numeroase expeditii de succes in ultimii 4 ani + multe din cele insirate s-au discutat (unele pe larg) pe „forumurile noastre”, dar s-au pierdut „in hatisul postarilor” :evil: . Serialul poate avea autori multipli (pe capitole, domenii, etc.) si ca-n orice ghid practic, ilustratia conteaza, iar textul nu necesita „talente literare” => O lucrare colectiva de mare interes pt. pescarii sportivi “prezenti si viitori” :D :D
5 -- Si ca sa nu spuneti ca eu „doar impart sarcini” spuneti ce as putea eu, sa postez „pe frumosul sait” :?:
Parerea mea.
Don't shoot the piano man :lol: :lol: :lol:
„Homo faber cyberneticus va deveni Homo humanis ecologicus”
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: Site-ul APC 21

Post by costin stefanescu »

Pytzy,mi se pare ca nu merge linkul de pe sigla ??
User avatar
Doc
Posts: 40
Joined: 20 Jan 2012, 17:30

Re: Site-ul APC 21

Post by Doc »

Personal imi place site-ul, cu toate ca m-am invatat mai usor pe alt site, dar asta e o chestie de timp si adaptare .Singurul lucru care parca lipseste e un CHAT... :(
User avatar
arlan
Posts: 462
Joined: 23 Apr 2010, 11:00
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Site-ul APC 21

Post by arlan »

Doc wrote:Personal imi place site-ul, cu toate ca m-am invatat mai usor pe alt site, dar asta e o chestie de timp si adaptare .Singurul lucru care parca lipseste e un CHAT... :(
SUPER tare ideea, felicitari si o sustin ...............
PS Acum tre avut in vedere si cat e de dificil de pus in practica?! ;)
"Teorie este atunci cand stii totul dar nu merge nimic.
Practica este atunci cand merge totul dar nu stii de ce.
Eu imbin teoria cu practica Nu merge nimic si nu stiu de ce"

Sorin Varlan
0724.211.286 orange/ 0766517110 cosmote/ 0770202976 digi
User avatar
raitmaerg
Posts: 221
Joined: 17 May 2010, 15:58
Location: bucuresti
Contact:

Re: Site-ul APC 21

Post by raitmaerg »

da.. CHAT cu litere mari...super idee. bravo.
dintr-un om sanatos faci un pescar dar dintr-un pescar nu mai faci om sanatos.
<*)))))>{ Georgian Raitmaer <*)))))>{
raitmaerg@yahoo.com/0720499965
http://propescuit.blogspot.com/
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: Site-ul APC 21

Post by Mihai Vinturache »

Nu sunt la curent chiar cu ultimele noutati dar am inteles ca baietii cei noi mai lucreaza putin la forum si apoi se vor ocupa de site.
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
User avatar
raitmaerg
Posts: 221
Joined: 17 May 2010, 15:58
Location: bucuresti
Contact:

Re: Site-ul APC 21

Post by raitmaerg »

revin cu o idee.
posibilitatea de modificare a textului sa fie posibila, daca nu s-a mai postat altceva ulterior. stiu ca posibilitatea de modificare a textului poate duce la o neintelegere a topicului datorat stergerilor posturilor, dar daca nu s-a postat nimic sa mai putem modifica. exista situatii in care iti dai seama ca mai vroiai sa postezi ceva si trebuie sa ai alt post, sau sa iti dai seama ca ai gresit ceva in text si mai vrei sa faci mici modificari.
dintr-un om sanatos faci un pescar dar dintr-un pescar nu mai faci om sanatos.
<*)))))>{ Georgian Raitmaer <*)))))>{
raitmaerg@yahoo.com/0720499965
http://propescuit.blogspot.com/
User avatar
armeanu
Posts: 117
Joined: 13 Jan 2012, 01:36
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Site-ul APC 21

Post by armeanu »

Salutare..
am si eu de spus cate ceva :)
daca se poate marirea spatilui de poza pentru avatar.
posibilitatea de a putea face modificari pe text la postari, asta pentru rectificarea greselilor de ortografie inerente ....
Bedros Anghel ( Tony )( Armeanu ).
bedros_a@yahoo.com

0722132992
User avatar
administrator
Posts: 66
Joined: 26 Sep 2009, 13:11

Re: Site-ul APC 21

Post by administrator »

armeanu wrote:Salutare..
am si eu de spus cate ceva :)
daca se poate marirea spatilui de poza pentru avatar.
posibilitatea de a putea face modificari pe text la postari, asta pentru rectificarea greselilor de ortografie inerente ....

Spatiul pentru pozele de avatar este suficient, avatarul dumneavoastra este mai mic decat spatiul oferit.
Aveti posibilitatea de a edita eventualele greseli de ortografie timp de 5 minute de la postare.
User avatar
mikcutu
Posts: 751
Joined: 26 Oct 2009, 09:53

Re: Site-ul APC 21

Post by mikcutu »

am vazut ca noul an ne-a adus si o noua interfata web a site-ului dar cand incerc sa intru, imi da eroare 403 - You are not authorised to view this resource.
Za dacs cam from za tracs!
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: Site-ul APC 21

Post by Mihai Vinturache »

Se incearca mutarea site-ului. Probabil o sa mai dureze ceva timp pana sa reintre in functionare normala.
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
laloi
Posts: 765
Joined: 26 Oct 2009, 11:52
Location: Bucuresti

Re: Site-ul APC 21

Post by laloi »

Din greseala am intrat pe site, vedeti ca e un banner rosu cu o greseala destul de vizibila, PRHOHIBITIE, ceva de genu...
User avatar
adrian76buc
Posts: 112
Joined: 15 Jan 2014, 22:12
Location: BUCURESTI

Re: Site-ul APC 21

Post by adrian76buc »

Din greseala cred ca nu mai ai ce circoti.Acesta eroare exista din martie ac. dar pe atunci ne intrebam.......daca vin simbata si nu maninc si nu beau mai platesc ceva??? :lol: :lol:
laloi
Posts: 765
Joined: 26 Oct 2009, 11:52
Location: Bucuresti

Re: Site-ul APC 21

Post by laloi »

adrian76buc wrote:Din greseala cred ca nu mai ai ce circoti.Acesta eroare exista din martie ac. dar pe atunci ne intrebam.......daca vin simbata si nu maninc si nu beau mai platesc ceva??? :lol: :lol:
Prima reactie a fost sa-l injur pe respondent, dar dupa ce am asociat nickname-ul cu persoana reala pe care am cunoscut-o, pot doar sa te intreb ce treaba are sula cu prefectura?? In rest, sa judece responsabilii site-ului cine a actionat cu buna credinta si corect, eu care o data ce am obsevat greseala respectiva am si semnalat-o, sau alti zeci, sute care poate au observat-o dar i-a durut la basca?! Pe respondentul anterior nu-l pun la socoteala, vad ca preocuparea lui e sa ma manance pe mine de dorsal...
Post Reply

Return to “Funcţionare Forum”