Probleme de functionare

Înregistrere, autentificare, funcţionare

Moderators: Ionut, cezar

User avatar
pytzy
Posts: 654
Joined: 02 Nov 2009, 15:19
Location: Bucuresti, Romania
Contact:

Re: Probleme de functionare

Post by pytzy »

costin stefanescu wrote:si azi au fost probleme cu siteul,Pytzy stii ceva ?
Da...din cauza celor care asigura hosting-ul pentru noi....
Some day, and that day may never come... I may call upon you to do a service for me. But er... until that day, accept this, as a gift.
Just when I thought I was out... they pull me back in.

pitigoi.catalin@gmail.com
User avatar
Petru Burian
Posts: 902
Joined: 25 Oct 2009, 09:56

Re: Probleme de functionare

Post by Petru Burian »

Mirare mare :o :o :o
Fratilor, cand draq a aparut saitul :?: :?: :?: Eu, avand link direct pe forum, abia azi l-am vazut :oops:
E fain, bine organizat si-mi place. Felicitari realizatorului :!:
Si ca de obicei mici observatii, in baza ideii „inainte de continut vedem forma” poate revedeti:
-- tehnoredactarea si punerea in pagina (marime font; spatii intre cuvinte in text si Link-uri)
-- la Link-uri „imaginea” se suprapune cu adresa de link
No offence !
Urez ca pagina de sait sa cresca „precum voinicul din poveste” imbogatindu-se cu multe si variate materiale :D :!:
„Homo faber cyberneticus va deveni Homo humanis ecologicus”
User avatar
ghinozo
Posts: 608
Joined: 26 Oct 2009, 20:42
Location: bucuresti

Re: Probleme de functionare

Post by ghinozo »

bai nene....io v a spui ceva....da nu va suparati....
face ti ceva cu ora ''sitului;;....ca ma culc numa la 4 dimineata...e cu 2 ore indarat'....las o naibii de jmekerea..poi sa poate sa ma induce ti in eroare asa....
User avatar
rebeu
Posts: 909
Joined: 25 Oct 2009, 16:50
Location: Bucureşti

Re: Probleme de functionare

Post by rebeu »

Hummmm... nici ceasu' nu vrea să meargă bine la tine... :lol: :lol: :lol:

La mine toate arată bine... şi pe site şi pe forum... deci... mai caută pe la setări! Pune bifele cum trebuie şi dacă nu afişează bine... hummm... o fi de la baftă?

PS: La ce etaj stai? :twisted: :twisted: :twisted:
A cam ieshit fum din discurile de pe server... deci pozele... trebuie sa le reinstalez...
Doar ca mai dureaza... am back-up la directoare dar nu si la soft... deci trebuie sa reinstalez tot... si sunt cam departe...
va rog sa mai aveti rabdare...
--
RBu'
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Probleme de functionare

Post by cezar »

...si la mine arata bine ! :shock:
toma58
Posts: 45
Joined: 02 Feb 2011, 20:13

Re: Probleme de functionare

Post by toma58 »

suntem tovarasi la pescuit s-au vor ba aia ascute lanseta si dai cu minciocul in cap nu este din gasca ta tragei una cu panoul solar in gura si multuimestei de momeala vie adusa de pe malul dunari prieten drag
toma58
Posts: 45
Joined: 02 Feb 2011, 20:13

Re: Probleme de functionare

Post by toma58 »

haideti sa facem pace ,sa mergem acolo unde stim noi ,ne simtim bine venim acasa ,ne respectam si o luam de la capat ... Credeti ca putem ....
User avatar
rebeu
Posts: 909
Joined: 25 Oct 2009, 16:50
Location: Bucureşti

Re: Probleme de functionare

Post by rebeu »

Image

Image P'asta cu "panoul solar" o reţin. Image

N-avem nene ce să-mpărţim! Doar Image ne-npungem... din taste. Image

Totuşi... nu pot dormi dacă nu aflu la ce etaj stă Ghinozo... Image

LE: Vine acuş adminu' şi... Image
A cam ieshit fum din discurile de pe server... deci pozele... trebuie sa le reinstalez...
Doar ca mai dureaza... am back-up la directoare dar nu si la soft... deci trebuie sa reinstalez tot... si sunt cam departe...
va rog sa mai aveti rabdare...
--
RBu'
User avatar
ghinozo
Posts: 608
Joined: 26 Oct 2009, 20:42
Location: bucuresti

Re: Probleme de functionare

Post by ghinozo »

la mine nu se pupa ora sitului cu ora la care a fost pus postu,ora sitului este setata cum trebuie..numai ora mesajului...este 'nazat"....nu indarat...cum postasem aseara...
tre' sa bifez ceva prin satari nenea Radu?
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: Probleme de functionare

Post by Mihai Vinturache »

Proba

L.E. Si la mine ora mesajului e cu 1 ceas inainte. Am postat la 15.57 si apare 16.57
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
User avatar
rebeu
Posts: 909
Joined: 25 Oct 2009, 16:50
Location: Bucureşti

Re: Probleme de functionare

Post by rebeu »

hummm... Uite aici cum am setat eu pentru ora de iarnă.
Cifrele indică ordinea în care clicăi ca să ajungi acolo şi să salvezi ce-ai bifat.
La vară schimbi bifa de la punctul 4 din "Nu" în "Da"

Dacă te-ai rezolvat aşa... nu mai e nevoie să ştiu etajul... dacă nu... musai să aflu! Image
A cam ieshit fum din discurile de pe server... deci pozele... trebuie sa le reinstalez...
Doar ca mai dureaza... am back-up la directoare dar nu si la soft... deci trebuie sa reinstalez tot... si sunt cam departe...
va rog sa mai aveti rabdare...
--
RBu'
User avatar
ghinozo
Posts: 608
Joined: 26 Oct 2009, 20:42
Location: bucuresti

Re: Probleme de functionare

Post by ghinozo »

am facut intrutocmai
ia sa vedem proba de microfon .. :roll:
appo- este ultimul nivel :D din 4 :D :D


da domle'...asea ie...o bere de la mine zboara spre nea raduca...momental virtuala...la prima cafenea deadevaratelea :lol:
Sionut
Posts: 82
Joined: 25 Oct 2009, 18:26

Re: Probleme de functionare

Post by Sionut »

nu stiu ce se intampla dar anul asta mi s-a blocat contul de 2 ori. Acum l-am lasat cu parola
care mi-a dat-o Pitzy. :?
User avatar
pytzy
Posts: 654
Joined: 02 Nov 2009, 15:19
Location: Bucuresti, Romania
Contact:

Re: Probleme de functionare

Post by pytzy »

Sionut wrote:nu stiu ce se intampla dar anul asta mi s-a blocat contul de 2 ori. Acum l-am lasat cu parola
care mi-a dat-o Pitzy. :?
Am mai avut 2 probleme de genu' asta dar sau rezolvat....sper sa nu mai ai probleme pe viitor.... ;)
Some day, and that day may never come... I may call upon you to do a service for me. But er... until that day, accept this, as a gift.
Just when I thought I was out... they pull me back in.

pitigoi.catalin@gmail.com
User avatar
rebeu
Posts: 909
Joined: 25 Oct 2009, 16:50
Location: Bucureşti

Re: Probleme de functionare

Post by rebeu »

Da, a fost ceva luni seara. Nici mie nu mi-a mers...

Am şters toate cookie-urile şi tot n-a vrut.

Am clicăit în linkul ăla cu "am uitat parola", i-am scris contul şi adresa de eMail cu care m-am înscris pe forum, în 30 secunde a venit mailul de confirmare, am dat click în linkul din mail care cerea confirmarea şi apoi am intrat pe forum cu noua parolă (generată automat de server).

După ce-am intrat în contul meu de pe forum, m-am dus la panoul utilizatorului şi-am pus la loc parola pe care-o aveam înainte.

Şi... gata! Merge!
A cam ieshit fum din discurile de pe server... deci pozele... trebuie sa le reinstalez...
Doar ca mai dureaza... am back-up la directoare dar nu si la soft... deci trebuie sa reinstalez tot... si sunt cam departe...
va rog sa mai aveti rabdare...
--
RBu'
User avatar
Pacapescarul
Moderator
Posts: 461
Joined: 23 Oct 2009, 17:05

Re: Probleme de functionare

Post by Pacapescarul »

Rog adminul sa solutioneze problema de mai jos. Am primit acest mail de la Bogdan Oasa:

Buna ziua, se mai ocupa cineva d administrarea forumului pescarclub21.ro?
Am incercat sa fac un cont, astept de 3 sapt aprobare, apoi am incercat inca unu, de 1 sapt, nimic.
Am mai scris si altor moderatori, nimic. Poate ridicati problema prin vre-un subiect, ca in momentul asta, e cam inchis forumul, daca nimeni nu accepta noile conturi.

Bogdan
Catalin Pavel, tel. 0730636893
mail: pacapescarul@yahoo.com
User avatar
rebeu
Posts: 909
Joined: 25 Oct 2009, 16:50
Location: Bucureşti

Re: Probleme de functionare

Post by rebeu »

Hummmm... ia uite ce-am păţit!

IP-urile dinamice nu e bine să fie introduse în lista de ban. Pentru simplul motiv că nu rezolvă problema adminului. Userul se deconectează, aşteaptă puţin şi se reconectează (cu alt IP) şi... îşi face de cap în continuare. Exact cum am facut şi eu.
A cam ieshit fum din discurile de pe server... deci pozele... trebuie sa le reinstalez...
Doar ca mai dureaza... am back-up la directoare dar nu si la soft... deci trebuie sa reinstalez tot... si sunt cam departe...
va rog sa mai aveti rabdare...
--
RBu'
laloi
Posts: 765
Joined: 26 Oct 2009, 11:52
Location: Bucuresti

Re: Probleme de functionare

Post by laloi »

Salutare, citeam pe site, si am vazut in dreapta ultima aparitie pe forum ceva de genul Cupa Rapture pe Siriu etc, cand am dat click pe ea imi cerea logare si logare si tot asa, nu am putut citi... in rest forumul merge ok...oare am ceva la calculator?!
User avatar
rebeu
Posts: 909
Joined: 25 Oct 2009, 16:50
Location: Bucureşti

Re: Probleme de functionare

Post by rebeu »

Stai liniştit... nu e nimic la compu' tău... de la început au fost probleme cu denumirea siteurilor. Problema este cu memorarea cookie-urilor când dai click de pe site care este cu www.pescarclub21.ro/forum/ şi corespondenţa cu forum.pescarclub32.ro ... şi nu e singura problemă ... trebuie făcută puţină ordine acolo ... inclusiv in DNS...

Pur şi simplu te uiţi unde te trimite linkul şi pui tu de mână în fereastră nouă adresa de la care te-ai autentificat (e bine să pui bifa aia cu ţine-mă minte) şi cauţi în forum ce te interesează.

Când accesez forumul întotdeauna am grijă să folosesc adrese de tip forum.pescarclub21.ro iar pe site www.pescarclub21.ro evit să clicăi în linkurile către forum.

Nu este deranjant dacă te-ai obişnuit.
A cam ieshit fum din discurile de pe server... deci pozele... trebuie sa le reinstalez...
Doar ca mai dureaza... am back-up la directoare dar nu si la soft... deci trebuie sa reinstalez tot... si sunt cam departe...
va rog sa mai aveti rabdare...
--
RBu'
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Probleme de functionare

Post by Dumitrescu Iancu »

laloi wrote:Salutare, citeam pe site, si am vazut in dreapta ultima aparitie pe forum ceva de genul Cupa Rapture pe Siriu etc, cand am dat click pe ea imi cerea logare si logare si tot asa, nu am putut citi... in rest forumul merge ok...oare am ceva la calculator?!
Laloi,este sectiunea Clubului Arbitrilor...
Post Reply

Return to “Funcţionare Forum”