Ce dreq

Înregistrere, autentificare, funcţionare

Moderators: Ionut, cezar

User avatar
FAE
Posts: 318
Joined: 28 Oct 2009, 13:37
Location: bucuresti
Contact:

Ce dreq

Post by FAE »

:D SALVE :D
...poi la cit m-a pricep "IO la "debaralele astea" tot am impresia ca merge ca CORTEGIUL FUNERAR...cum dreq se face ca du pe ora 22.00 merge asa incet...??? :( , si se mai si blocheaza !
...nu spun ca sint "o eminenta" in PC dar restul site-urilor merg fara nici-o problema... :roll: nu stiu...zic si "io ...!
;) SA TRAITI BINE ;)
SA TRAITI MULT MAI BINE.
Tel: 0722.914.826.
nexu
Posts: 319
Joined: 25 Oct 2009, 18:26

Re: Ce dreq

Post by nexu »

Poi se trezesc americanii tata si dau buzna pe net, se face aglomeratie mare ;)
Da` nici cu conexiunea ta la internet, nu mi`e rusine...
0762 747 895...0732 085 740
mr marinel
Posts: 77
Joined: 25 Oct 2009, 23:11
Location: Bucuresti Romania
Contact:

Re: Ce dreq

Post by mr marinel »

E de la ploaie.
Amandoi sunteti in bransa si tre sa stiti ca astia cu retelele de net la alimentare (curenti tari) nu leaga si nulul de protectie ca sa nu..... ghici ce?

Si cand apare umezeala se intampla sa cauzeze. De la curenti vagabonzi ca voi mai culcativa si voi devreme nu mai stati pana nopatea tarziu pe net.
marinel_simtea@yahoo.com
0722622697 / 0744544886
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Ce dreq

Post by cezar »

mr marinel wrote:E de la ploaie.
Amandoi sunteti in bransa si tre sa stiti ca astia cu retelele de net la alimentare (curenti tari) nu leaga si nulul de protectie ca sa nu..... ghici ce?

Si cand apare umezeala se intampla sa cauzeze. De la curenti vagabonzi ca voi mai culcativa si voi devreme nu mai stati pana nopatea tarziu pe net.
Marinele, vezi ca iar te prinde Vasile ca postezi pe la noi ! :lol: :lol: :lol:

A fost o gluma, sper ca ai inteles, tu esti baiat bun, doar anturajul te strica ! ;)
Eugen Fetes
Posts: 465
Joined: 27 Oct 2009, 08:43

Re: Ce dreq

Post by Eugen Fetes »

Pe un alt forum ati afirmat ca sunt peste 1000 de membri in APC21. Sincer, nu ma intereseaza daca-i adevarat sau nu. Tot ce constat este ca nu va permiteti sa inchiriati o "teava" astfel incat o pagina sa se deschida suficiect de repede fara a abandona ideea de a naviga in acest forum. Va rog sa-mi aratati un alt forum de pescuit care sa se miste atat de prost ca acesta.
0745578278
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Ce dreq

Post by cezar »

Eugen Fetes wrote:Pe un alt forum ati afirmat ca sunt peste 1000 de membri in APC21. Sincer, nu ma intereseaza daca-i adevarat sau nu. Tot ce constat este ca nu va permiteti sa inchiriati o "teava" astfel incat o pagina sa se deschida suficiect de repede fara a abandona ideea de a naviga in acest forum. Va rog sa-mi aratati un alt forum de pescuit care sa se miste atat de prost ca acesta.
1. In curand, va apare SAITUL nostru, care "se va misca mai cu talent". Proiectul este gata, executia...in curs.
2. Cat despre cifra de peste 1000 de membri, ea este cea cu care suntem inregistrati actualmente la ANPA, dar va fi, probabil, depasita cu mult.
3. Avand in vedere faptul ca aloc destul de putin timp navigatiei pe alte forumuri, nu-ti pot raspunde documentat la ultima intrebare.
User avatar
Geo
Posts: 465
Joined: 21 Oct 2009, 15:28

Re: Ce dreq

Post by Geo »

Eugen Fetes wrote:Pe un alt forum ati afirmat ca sunt peste 1000 de membri in APC21. Sincer, nu ma intereseaza daca-i adevarat sau nu. Tot ce constat este ca nu va permiteti sa inchiriati o "teava" astfel incat o pagina sa se deschida suficiect de repede fara a abandona ideea de a naviga in acest forum. Va rog sa-mi aratati un alt forum de pescuit care sa se miste atat de prost ca acesta.
Eugene, eu pot să îţi arăt că acesta se mişcă decent.
Eu îl văd la fel de bine ca pe oricare altul.
Pescuitul = Relaxare în natură
Eugen Fetes
Posts: 465
Joined: 27 Oct 2009, 08:43

Re: Ce dreq

Post by Eugen Fetes »

Este drept ca are momente (foarte rare) cand se misca la fel de decent ca oricare altul. Dar... foarte putine.

P.S. Acum se misca decent. Cand am scris mesajul anterior se misca numai in "reluare", pentru deschiderea unei amarate de pagini fiind necesar mai mult de 1/2 minutel.
0745578278
User avatar
Geo
Posts: 465
Joined: 21 Oct 2009, 15:28

Re: Ce dreq

Post by Geo »

Eugene,
Recunosc şi eu că are perioade când se mişcă aşa de bine că îl întrece...melcul !
Ce mă nedumereşte pe mine este cum se face că, la bafta ta, nimereşti (aproape) toate perioadele astea !!! :lol:
Pescuitul = Relaxare în natură
User avatar
mikcutu
Posts: 751
Joined: 26 Oct 2009, 09:53

Re: Ce dreq

Post by mikcutu »

in cest moment, la mine se misca bine, conectat fiind de la munca.
puteti sa ne spuneti cam cati utilizatori sunt conectati in acest moment la forum?
Za dacs cam from za tracs!
User avatar
rebeu
Posts: 909
Joined: 25 Oct 2009, 16:50
Location: Bucureşti

Re: Ce dreq

Post by rebeu »

Eugen, eu cred că tu accesezi netu' dintr-o reţea mai depărtată de TeenTelecom unde este găzduit pescarclub21. Descarcă de aici programul asta şi după ce-l explodezi undeva la tine pe disc, îl rulezi introducând adresa forumului. Aşa vei vedea exact drumul (pe net) între tine şi site, unde se pierde timp (eventual unde se pierd pachete) şi vei şti cine-i de vină. Atenţie şi la cât timp durează din momentul în care introduci adresa şi momentul în care începe să afişeze (dns resolver time).

Vei înţelege când vei vedea ce zice mtr-u' ăla. Dacă nu... întreabă-mă şi te lămuresc.

Din testele făcute de mine, cel mai prost se vede site-ul din romtelecom (clicknet), timpul cel mai mare pierzându-se în buhix (un loc unde se interconectează diferiţii provideri din bucureşti). De ce? Hummmm... pentru că locurile de "distracţie" de pe net se găsesc în alte reţele decât clicknet iar userii acestei reţele "sufocă" banda alocată interconectării în buhix. Fiecare provider are alocată banda lui unii având alocate chiar mai multe porturi pentru a suplini cererea de banda estimată.

Cât despre ce afişează forumul pe prima pagină, sigur este corect ce spune, nu vă trebuie nimic suplimentar. Ba chiar aveţi acolo şi un link spre cine-ce accesează (ca subiecte) totul bazat pe ce se scrie în loguri în ultimele 5 minute (timp setabil de către admin).
A cam ieshit fum din discurile de pe server... deci pozele... trebuie sa le reinstalez...
Doar ca mai dureaza... am back-up la directoare dar nu si la soft... deci trebuie sa reinstalez tot... si sunt cam departe...
va rog sa mai aveti rabdare...
--
RBu'
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Ce dreq

Post by cezar »

mikcutu wrote:in cest moment, la mine se misca bine, conectat fiind de la munca.
puteti sa ne spuneti cam cati utilizatori sunt conectati in acest moment la forum?
Pai scrie jos, pe prima pagina ! Acum doua-trei minute erau 10.
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: Ce dreq

Post by valic »

mikcutu wrote:in cest moment, la mine se misca bine, conectat fiind de la munca.
puteti sa ne spuneti cam cati utilizatori sunt conectati in acest moment la forum?
Mikutule, in josul pagini vezi cati conectati sunt pe fiecare topic
Valic
0744 644 368
User avatar
rebeu
Posts: 909
Joined: 25 Oct 2009, 16:50
Location: Bucureşti

Re: Ce dreq

Post by rebeu »

Cineva se joaca totuşi cu ceasu' forumului... mesajul precedent l-am trimis acum câteva minute...

Discuţii despre interconectarea metropolitană gasiţi şi aici

LE: Hummm... este ora 19:02
A cam ieshit fum din discurile de pe server... deci pozele... trebuie sa le reinstalez...
Doar ca mai dureaza... am back-up la directoare dar nu si la soft... deci trebuie sa reinstalez tot... si sunt cam departe...
va rog sa mai aveti rabdare...
--
RBu'
User avatar
mikcutu
Posts: 751
Joined: 26 Oct 2009, 09:53

Re: Ce dreq

Post by mikcutu »

Merci Vali, am vazut si eu asta dar daca stau sa caut pe fiecare topic cati sunt prezenti...unii intra pe topic, altii ies...
Nici daca ma uit doar la cei din prima pagina nu pot sa fiu sigur ca cei de acolo sunt cei ce navigheaza in acel moment pe tot forum-ul sau sunt doar cei care efectiv stau cu prima pagina deschisa in background si fac altceva...intelegi?

Adminul stie cel mai bine asta.
Za dacs cam from za tracs!
User avatar
Petru Burian
Posts: 902
Joined: 25 Oct 2009, 09:56

Re: Ce dreq

Post by Petru Burian »

O problema :!: :!: :!:
Am incercat sa revad unele postari cu speciile de pesti marini. In mod ciudat, la unele in locul imaginii apare o patratica alba cu un X rosu
Oare de ce :?: :?: :?:
„Homo faber cyberneticus va deveni Homo humanis ecologicus”
User avatar
Geo
Posts: 465
Joined: 21 Oct 2009, 15:28

Re: Ce dreq

Post by Geo »

Nu se regăseşte imaginea acolo unde i s-a scris forumului să o caute. Fie a dispărut imaginea de pe serverul unde era depusă, fie accesul la acel server/calculator este imposibil temporar sau permanent.
Pescuitul = Relaxare în natură
User avatar
Adar Marian
Posts: 561
Joined: 23 Oct 2009, 07:44
Contact:

Re: Ce dreq

Post by Adar Marian »

Intr-adevar, asa-i cum spune Geo. Intamplator am scos acum un printscreen de pe Google Earth cu harta traseului spre Ara, insa Photobucket nu-mi primeste imaginea.
Dom' Petru, cred ca-i ceva temporar si de vina-i serveru' cu pricina.
User avatar
Petru Burian
Posts: 902
Joined: 25 Oct 2009, 09:56

Re: Ce dreq

Post by Petru Burian »

Merci de raspunsuri :D Intradevar pozele sunt pe Photobucket. Sa speram ca-si revine.
Sa fiti iubiti :D
„Homo faber cyberneticus va deveni Homo humanis ecologicus”
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: Ce dreq

Post by Mihai Vinturache »

S-ar putea sa NU.
Din cate stiu eu, pe Photobucket pozele se tin pt. o anumita perioada dupa care sunt sterse. Dar nu pun mana in foc...
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
Post Reply

Return to “Funcţionare Forum”