Aici ne prezentam!

Dacă doreşti să te cunoaştem mai bine, scrie-ne despre tine: cine eşti, de unde eşti, de când şi pe unde pescuieşti, etc.

Moderators: dutustoica, PETREMAN

Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Aici ne prezentam!

Post by Dumitrescu Iancu »

Indian Larry wrote:Va salut domnilor !

Desi citesc forumul de 1 an(daca nu mai bine) , acum m-am hotarat sa-mi fac cont . Mi-a placut atmosfera de aici si sper sa o tineti tot asa . Oamenii sunt de calitate si cel mai important...pescari .
Imi pare bine sa ma alatur voua !

Despre mine n-am ce sa zic prea multe . De pamant sunt din Ploiesti , crescut la Buzau , actualmente in Bucuresti .Boala am capatat-o la o varsta destul de frageda . Ce mai tin minte este un bat de piper , care de fapt era un varf , primit de la tatal meu . Pana am pus mana pe primul bat de fibra , nu stiu cate bete de alun am cojit .
Ucenicia am facut-o pe Basca Mare , Buzau si Siriu .
Mai tarziu am inceput sa explorez baltile de pe langa Ploiesti , iar de cativa ani am descoperit Dunarea . Prima oara cand am vazut-o nu mi-a placut , ca nu-mi statea pluta cum eram eu obisnuit . De lansete nu se punea problema , ca nu puteam pune bambine .

Eheeeee.....si cand ma gandesc ca acum n-as mai pleca de pe malurile ei...

Pare-mi-se ca a cam crescut...PH-ul forumului nostru! :lol: :lol: :lol: Bine ati venit,domnilor! :lol:
User avatar
CRISTI DINU
Posts: 447
Joined: 12 May 2010, 21:17
Location: Bucuresti

Re: Aici ne prezentam!

Post by CRISTI DINU »

frumoasa prezentare ,mi-a placut aia cu piperu si alunu,eu am inceput cu lemn de salcie,se cojea mai bine,prima undita am luato de la Romarta Copiilor de la subsol,cu banii dupa colind ,tot de piper. :D
sanatate multa.
Adrenalina inpinge pistonul
Pescuitul te intinereste !
User avatar
Indian Larry
Posts: 107
Joined: 25 Feb 2011, 11:41
Location: Bucuresti

Re: Aici ne prezentam!

Post by Indian Larry »

Multumesc baieti !

Sanatate va doresc si vibratie in bete !
oase
Posts: 6
Joined: 09 Mar 2011, 09:25
Location: Baicoi PH.
Contact:

Re: Aici ne prezentam!

Post by oase »

Salutari si respect tuturor! sunt ''oase'' din ph,un amator care simte cum se inblnaveste tot mai grav de aceasta boala numita''PESCUIT''
User avatar
bog_da
Posts: 137
Joined: 23 Feb 2011, 12:34
Location: Bucuresti

Re: Aici ne prezentam!

Post by bog_da »

Bogdan Danulet, Bucuresti, 49 de ani, casatorit, inginer (ca toata lumea...), lucrez intr-o firma mica de proiectare in domeniul edilitar.
Pasiunea de baza este apa, in toate formele ei... Ma scald in ea si o "calaresc" fie cu barca fie cu schiurile sau patinele. Evident de aici decurge si ceva pescuit (fara pretentii de expert si nici macar de avansat)...
De curand am descoperit APC 21 (membru nou) si mai ales postarile extraordinar de interesante din forum. Pare sa fie o adevarata "comunitate" si asta ma atrage in mod special. Barca (4,20 m, 4 persoane, 30CP Honda) sta de regula pe Snagov dar urmeaza sa faca ceva "naveta" spre Delta...
Bogdan
Tel. 0747 270 552
E-Mail: b.danulet@gmail.com
User avatar
pytzy
Posts: 654
Joined: 02 Nov 2009, 15:19
Location: Bucuresti, Romania
Contact:

Re: Aici ne prezentam!

Post by pytzy »

bog_da wrote:Bogdan Danulet, Bucuresti, 49 de ani, casatorit, inginer (ca toata lumea...), lucrez intr-o firma mica de proiectare in domeniul edilitar.
Pasiunea de baza este apa, in toate formele ei... Ma scald in ea si o "calaresc" fie cu barca fie cu schiurile sau patinele. Evident de aici decurge si ceva pescuit (fara pretentii de expert si nici macar de avansat)...
De curand am descoperit APC 21 (membru nou) si mai ales postarile extraordinar de interesante din forum. Pare sa fie o adevarata "comunitate" si asta ma atrage in mod special. Barca (4,20 m, 4 persoane, 30CP Honda) sta de regula pe Snagov dar urmeaza sa faca ceva "naveta" spre Delta...
Bine ai venit in randurile noastre Bogdan... ;)
Some day, and that day may never come... I may call upon you to do a service for me. But er... until that day, accept this, as a gift.
Just when I thought I was out... they pull me back in.

pitigoi.catalin@gmail.com
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Aici ne prezentam!

Post by Dumitrescu Iancu »

Bine ati venit,prieteni Oase si Bogdan!!Va asteptam sa participati si la actiunile noastre!Deja ne pregatim pentru prima iesire in Delta,iar pentru Snagov va fi mult de lucru anul asta!Tineti aproape!
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: Aici ne prezentam!

Post by valic »

Bine ati venit viitori colegi !
Valic
0744 644 368
User avatar
bog_da
Posts: 137
Joined: 23 Feb 2011, 12:34
Location: Bucuresti

Re: Aici ne prezentam!

Post by bog_da »

Multumesc de primire.
Bogdan
Tel. 0747 270 552
E-Mail: b.danulet@gmail.com
User avatar
radu_g
Posts: 22
Joined: 07 Mar 2011, 13:09
Location: Otopeni
Contact:

Re: Aici ne prezentam!

Post by radu_g »

Salutare tuturor,

Subsemnatul Radu Ghira din Otopeni 25 ani se alatura APC21 si sper sa invat cat mai multe in ale pescuitului eu fiind la inceput avad microbul abia de un an.
Locuind si pe malul lacului Snagov mi-am achizitionat o barca apoi inca una la putin timp venid si prima lanseta de spin si de atunci profit de orice ocazie de a merge la pescuiala. :D
User avatar
pytzy
Posts: 654
Joined: 02 Nov 2009, 15:19
Location: Bucuresti, Romania
Contact:

Re: Aici ne prezentam!

Post by pytzy »

Bine ai venit Radu...
Some day, and that day may never come... I may call upon you to do a service for me. But er... until that day, accept this, as a gift.
Just when I thought I was out... they pull me back in.

pitigoi.catalin@gmail.com
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: Aici ne prezentam!

Post by Mihai Vinturache »

Radule, bine ai venit si tine aproape. Ai de la cine invata.
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
catalin232
Posts: 62
Joined: 22 Dec 2010, 16:38

Re: Aici ne prezentam!

Post by catalin232 »

Constantinescu Catalin
User avatar
pytzy
Posts: 654
Joined: 02 Nov 2009, 15:19
Location: Bucuresti, Romania
Contact:

Re: Aici ne prezentam!

Post by pytzy »

catalin232 wrote:Constantinescu Catalin
Bine ai venit Catalin.... ;)
Some day, and that day may never come... I may call upon you to do a service for me. But er... until that day, accept this, as a gift.
Just when I thought I was out... they pull me back in.

pitigoi.catalin@gmail.com
eugenb
Posts: 14
Joined: 16 Mar 2011, 12:31
Location: Voluntari
Contact:

Re: Aici ne prezentam!

Post by eugenb »

Bine v-am gasit!
Barbu Eugen ma numesc lucrez in IT si port aceiasi boala in sange ca majoritatea de pe aici :) .
Sunt sigur ca pe aici imi voi gasi in sfarsit " gasca" de mers la hranit microbu' ca m-a cam saturat sa nu am cu cine schimba o vorba pe mal :?

Fire intinse!
User avatar
pytzy
Posts: 654
Joined: 02 Nov 2009, 15:19
Location: Bucuresti, Romania
Contact:

Re: Aici ne prezentam!

Post by pytzy »

eugenb wrote:Bine v-am gasit!
Barbu Eugen ma numesc lucrez in IT si port aceiasi boala in sange ca majoritatea de pe aici :) .
Sunt sigur ca pe aici imi voi gasi in sfarsit " gasca" de mers la hranit microbu' ca m-a cam saturat sa nu am cu cine schimba o vorba pe mal :?

Fire intinse!
Eugen..bine ai venit printre noi.. si mai mult ca sigur vei gasi prieteni sa "hraniti" microbul.... :lol:
Some day, and that day may never come... I may call upon you to do a service for me. But er... until that day, accept this, as a gift.
Just when I thought I was out... they pull me back in.

pitigoi.catalin@gmail.com
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Aici ne prezentam!

Post by Dumitrescu Iancu »

eugenb wrote:Bine v-am gasit!
Barbu Eugen
Sunt sigur ca pe aici imi voi gasi in sfarsit " gasca" de mers la hranit microbu' ca m-a cam saturat sa nu am cu cine schimba o vorba pe mal
Oho!Si inca ce gasca ai gasit,Eugene!Tine aproape,urmareste actiunile si iesirile initiate de noi,si,daca te tenteaza ceva,spune o vorba!E loc pentru toata lumea!
Din partea noastra,esti binevenit! :P
catalin232
Posts: 62
Joined: 22 Dec 2010, 16:38

Re: Aici ne prezentam!

Post by catalin232 »

pytzy wrote:
catalin232 wrote:Constantinescu Catalin
Bine ai venit Catalin.... ;)
Multumesc de urari, sa fie intr-un ceas bun ! :D
User avatar
Leviathan
Posts: 6
Joined: 09 Mar 2011, 14:09

Re: Aici ne prezentam!

Post by Leviathan »

Claudiu Banu.
Unii pescari ce ma cunosc imi zic si "hendrix", din cauza unei alte pasiuni-chitara. Am 30 spre 31 ani, de cateva luni sunt bucurestean, de cativa ani buni analist financiar si de o viata intreaga pescar.
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: Aici ne prezentam!

Post by Mihai Vinturache »

Bine ai venit Claudiule.
Urmareste forumul, vei constata ca incepand din aceasta luna vor avea loc, pana la sfarsitul anului o multime de actiuni, una mai interesanta ca alta.
Nu vei putea participa la toate, nimeni nu poate :D, dar sunt convins ca vei sti sa alegi dintre ele pe cele care ti se par mai atractive sau mai accesibile (program, buget etc.). Esti binevenit la oricare dintre ele.
Tine aproape!
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
Post Reply

Return to “Prezentări”