Aici ne prezentam!

Dacă doreşti să te cunoaştem mai bine, scrie-ne despre tine: cine eşti, de unde eşti, de când şi pe unde pescuieşti, etc.

Moderators: dutustoica, PETREMAN

Post Reply
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Aici ne prezentam!

Post by Mihai Vinturache »

Mihai Vinturache
Inginer de meserie, functionar public ca profesie, pescuitul ca boala.
O port dupa mine din copilarie si se pare ca o voi duce si dincolo...
Asta m-a umplut de reumatism si pneumonie... de apusuri si rasarituri unice... de stele fara numar pe care le poti atinge cu mana... de prieteni.
tel. 0744 790 551
mail: mihai_vint@yahoo.com
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: Aici ne prezentam!

Post by valic »

Valeriu Coff,
Bucuresti, 49 ani, indragostit de Delta, Dunare, ambarcatiuni si binenteles de pescuitul in ape salbatice, si nu in ultimil rand de ........... Papushac ..... :D
Cele bune tuturor forumistilor.
Valic
0744 644 368
User avatar
Papusac
Posts: 3
Joined: 25 Oct 2009, 12:28

Re: Aici ne prezentam!

Post by Papusac »

Salut,

Sunt Andreea Malcea, farmacist, 36 ani, Bucuresti (
Last edited by Papusac on 29 Sep 2011, 10:44, edited 1 time in total.
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Aici ne prezentam!

Post by cezar »

Cezar Dan Chioibasu, economist/jurist, in prezent functionar parlamentar, ex/rugbist, pasionat de pescuit/vanatoare/gastronomie pe malul garlei.
Prin vointa colegilor, presedinte in functie la Pescar Club 21.
User avatar
Albatrin
Posts: 989
Joined: 21 Oct 2009, 17:32

Re: Aici ne prezentam!

Post by Albatrin »

Cristi Nedelcu, 7.05.1956, programator de pe vremea lu' Nea Nicu, tatăl a trei copii şi bunicul a două minuni, una de 3 şi una de 1 an. Pescar reciclat in urmă cu vreo 14-15 ani, după ce în copilarie am bătut malurile lacurilor Banesa şi Străuleşti în cautarea obleţilor şi caraşilor iar ale Herastrăului după raci. Acum sunt îndragostit definitiv de Dunare şi Deltă, de ieşirile cât mai lungi, cu cortul, împreună cu prietenii, în căutarea "Monstrului" şi a borşului "perfect"!!!.
Cristi Nedelcu
0722.880.939
Vrei să fii fericit o zi, îmbată-te; un an, însoară-te; o viaţă, apucă-te de pescuit !!!
dutustoica
Moderator
Posts: 843
Joined: 21 Oct 2009, 21:11

Re: Aici ne prezentam!

Post by dutustoica »

Dumitru Ioan Stoica, ardelean din Banisor, Salaj. Pensionar, dupa ce am fost catana 31 ani.Iubitor de natura si pescuit. Oarece cunoscator in ale discului.
Tel. 0745.110.278
0730.013.087
User avatar
Pacapescarul
Moderator
Posts: 461
Joined: 23 Oct 2009, 17:05

Re: Aici ne prezentam!

Post by Pacapescarul »

Pavel Catalin Nicolae, nascut in iarna lu' 72 la Busteni. Desi am crescut la munte, iubesc tot ce inseamna evadare in natura. Iar daca in ranita mai am si o undita si seara la lumina focului rad cu pofta la glumele prietenilor ...vorba cantecului "Uite asa as vrea sa mor." :P
Catalin Pavel, tel. 0730636893
mail: pacapescarul@yahoo.com
User avatar
PETER
Posts: 587
Joined: 25 Oct 2009, 16:00
Contact:

PETER

Post by PETER »

Szocs L. Peter, nascut in anul de gratie 1955-ziua8-luna VII
Pictor firme,pescar pasionat la orice stil, da sa fie cu pluta.
http://www.pescarulclujean.com

Take it a smile to your face,
it's so nice to be happy!
aura
Posts: 11
Joined: 24 Oct 2009, 18:37

Re: Aici ne prezentam!

Post by aura »

Salut,
Sunt Aura Chioibasu, o femeie (inca !) matura (bine !), de profesie jurist, cu multe ocupatii actuale printre care : pensionar "nerusinat", imputernicit al Clubului in relatia cu instantele judecatoresti , s.a..
Principala mea activitate este aceea de a fi " Cineva" in relatia cu cel ales in functia de Presedinte al Clubului . Aceasta functie imi ocupa mult timp deoarece Cineva trebuie sa faca munca necalificata, sa stea la cozi, sa rezolve protestul magistratilor, sa lase liber PC pentru comunicarile d-lui Presedinte si ,desigur, Cineva are obligatia fireasca sa faca echipa nu numai cu dl. Presedinte ci si cu prietenii lui. Cu toate acestea se pare ca tocmai "functia" asta imi place al naibii de mult !
Desi in ultimul timp nu am dovedit-o, sunt nu numai pasionata de pescuit ci si " mestera" mai ales in ale rapitorului. Totul a inceput in urma cu 25 de ani cand, punand prima oara mana pe lanseta , nu am rupt montura, nu am rupt varful lansetei, nu am incurcat firul.Nuuuu. Am prins o stiuca de 3,800 Kg !Cum sa mai renunti la pescuit, dupa o astfel de captura ?
Mai am si alte capturi dar ati putea crede ca am prins liber PC - ul si lungesc prea mult cu laude aceasta prezentare.
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: Aici ne prezentam!

Post by Claudiu »

N.Claudiu, 17.08.1975, pescar amator constantean ;)
User avatar
Albatrin
Posts: 989
Joined: 21 Oct 2009, 17:32

Re: Aici ne prezentam!

Post by Albatrin »

Claudiu wrote:N.Claudiu, 17.08.1975, pescar amator constantean ;)
Bine ai venit neamule!!!!
Cristi Nedelcu
0722.880.939
Vrei să fii fericit o zi, îmbată-te; un an, însoară-te; o viaţă, apucă-te de pescuit !!!
User avatar
George Saftoiu
Posts: 154
Joined: 25 Oct 2009, 21:09
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Aici ne prezentam!

Post by George Saftoiu »

Salut!
Sunt George Saftoiu ,nascut in 25.06.1960,in Mehedinti aproape de Dunare.Pasionat de Munte ,Delta si in general de Natura.Locuiesc in Bucuresti din 1991.De cand ma stiu ,mi-a placut sa colind coclaurile si spiritul de aventura alaturi de prieteni,s-au de unul singur....Merg la pescuit pt. a ma simti bine in mijlocul naturii, alaturi de prieteni si nu ma oftic daca nu am prins peste...Muncesc inca la o intreprindere a statului si am un program destul de strict ,de aceea iesirile trebuie sa le planific cu mult timp inainte.
george_saftoiu@yahoo.com
0744337362
User avatar
bogdan_tudorache
Posts: 11
Joined: 26 Oct 2009, 12:16
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Aici ne prezentam!

Post by bogdan_tudorache »

Salutare,

Sunt Bogdan Tudorache pescar de 20 de ani din cei 25 :)

Boala de familie, ce sa-i faci :)
Bogdan Tudorache
Tel:0744448265
Email:claudiu108@yahoo.com
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: Aici ne prezentam!

Post by Mihai Vinturache »

Bine ai venit George, ne bucuram ca nu putem scapa asa usor de vechii cunoscuti.

Bogdane, bine ai venit si tu.
Speram sa gasesti aici motive care sa te retina cat mai mult pe acest forum. Vei intalni, suntem convinsi, pescari cu multa experienta si vei putea afla raspunsuri la multe din intrebarile care ne framatau pe multi in tinerete. Si bineinteles vei gasi si tovarasi alaturi de care sa stai si sa te framanti in cautarea intrebarilor la care inca nici noi n-am gasit un raspuns multumitor. De ce nu scap de boala asta? De ce nu ma supar chiar daca uneori nu prind nimic?
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
User avatar
paulletta
Posts: 980
Joined: 25 Oct 2009, 17:22

Re: Aici ne prezentam!

Post by paulletta »

Paul Calin, majoritatea ma stiu de "Paulletta",Nascut 1973.09.28, Bucuresti.
Pasionat de pescuit si de Pc.
Viitor tatic.....
restul actulizari va veni la timpul potrivit.
Paulletta
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: Aici ne prezentam!

Post by Mihai Vinturache »

Paule, inca o data, bine ai venit.
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: Aici ne prezentam!

Post by costin stefanescu »

Costin Stefanescu,43 de ani,am 2 copii si mi se pare ca timpul trece prea repede de aceea nu pierd nicio clipa libera fara sa merg la Dunare sau Delta,prietenii pescari ma stiu de Dunareanu,mananc pe paine iesirile la Dunare :lol:
bebeu
Posts: 9
Joined: 25 Oct 2009, 16:26

Re: Aici ne prezentam!

Post by bebeu »

Trandafira George 50 de ani Bucuresti, tata a 2 baieti, prins tare de tot de acest ;microb; care ne-a adunat pe toti pe acest forum.Chiar daca nu am prea excelat cu postarile am urmarit mereu activitatea chatului de pe A.P.S. si a altot chaturi de pescuit. Intotdeuna mi-am dorit sa va insotesc in frumoasele aventuri pe care le-ati avut la mal de dunare sau pe alte balti, dar din pacate timpul nu mi-a permis. M-am delectat in schimb cu pozele pe care le-ati postat. Sper ca o sa vina vremea cand o sa am si eu mai mult timp, si o sa ne cunoastem mai bine.
User avatar
Petru Burian
Posts: 902
Joined: 25 Oct 2009, 09:56

Re: Aici ne prezentam!

Post by Petru Burian »

Petru Vasile Burian, nascut si traitor in Tg-Mures din 02.03.1953.
Profesia de baza biolog, cu Master si PhD in ecologie si protectia mediului; ocupatia actuala „pensionar liber profesionist”.
Pescar din copilarie cu lungi intreruperi, actualmente „pescar de duminica”.
Noroc ca si sotia, Ildiko, este pescarita si intotdeauna „pescarim” impreuna.
Desi timpul a inceput sa lucreze impotriva mea, sper totusi ca vom reusi odata sa ne intalnim cu totii.
„Homo faber cyberneticus va deveni Homo humanis ecologicus”
User avatar
mikcutu
Posts: 751
Joined: 26 Oct 2009, 09:53

Re: Aici ne prezentam!

Post by mikcutu »

Ionut Preda, programator atat de meserie cat si de profesie.
Nascut in 1979, la inceput de februarie.
Am 30 de ani si pescuiesc de 20.
Imi place orice fel de pescuit, ceva nou sa aiba... :mrgreen:
Za dacs cam from za tracs!
Post Reply

Return to “Prezentări”