Aici ne prezentam!

Dacă doreşti să te cunoaştem mai bine, scrie-ne despre tine: cine eşti, de unde eşti, de când şi pe unde pescuieşti, etc.

Moderators: dutustoica, PETREMAN

User avatar
Petru Burian
Posts: 902
Joined: 25 Oct 2009, 09:56

Re: Aici ne prezentam!

Post by Petru Burian »

Bun venit Domnule Dorin Forgo.
Deoarece suntem, intr-un fel, „consateni” ;) am sa va „trag de atentie” spunandu-va ca ati intrat intr-un Club si nu o simpla „asociatie sportiva”. :D
Unora (pe alte saituri) le cam scapa acest amanunt :evil: desi a fost „factor declansator” (acum un an si ceva) si sper ca va deveni definitoriu in curand.
Daca nu stiti, si eu am ajuns tot aici, urmand un colectiv format din oameni bine informati in foarte diverse domenii, unde informatia este reala, credibila, utila si la timp impartasita, iar spiritul de camaraderie a fost pe deplin probat. Cat priveste forumul, cel putin deocamdata, informatia excede „sindromul gura de aur” :lol: :lol: :lol:
Dvs. aveti oaresce atuuri care sunt extrem de bine venite si in mod fericit complementare cu ceea ce va trebui sa fie APC21 in viitor. :idea:
Sper deci sa ne intalnim tot aici si la anul si peste multi ani.
„Homo faber cyberneticus va deveni Homo humanis ecologicus”
forgo dorin
Posts: 358
Joined: 11 Jan 2011, 10:40

Re: Aici ne prezentam!

Post by forgo dorin »

Buna ziua Domnule Buruian si bine v-am gasit
Multumesc foarte mult de primirea calduroasa pe care mi-ati facut-o,si sper din toata inima sa ma ridic la nivelul asteptarilor dvs. si a colegilor din acest Club.
Sper din toata inima sa ajut si eu in masura posibilitatilor Clubul acesta care de la inceput m-ia facut o impresie deosebit de buna si care dovedeste pe zi ce trece ca este un club asezat si modern in ciuda faptului ca are o perioada foarte mica de cind s-a infintat.
Pentru mine acest Club este ceva complet nou eu find obisnuit cu vechea garda a AGVPS la care ca toata lumea a trebuit zeci de ani sa ader din obligatie
Sper sa nu va suparati pe mine si sa ma certati daca mai gresesc.Dupa cum stiti eu sint incepator si nu vreau ca si colegii mei sa creada ca as fii "mare scula"
Sint un om ,pescar si vinator cu state vechi(poate prea vechi ,chiar demodat) dar incerc si eu sa invat sa ma ridic la un anumit nivel la care poate cineva va avea nevoie de un sfat(dupa cum at-i vazut eu le dau cu placere)
As vrea sa va rog pe dvs. si pe colegi nostri ca de azi inainte sa imi spuneti Dorin
De la inceput as vrea sa va spun ca nu sint si nu am fost niciodata un om perfect.Am lucruri in viata cu care ma mindresc dar ca ori care om am si greseli .
La final vreau sa va transmit dvs. si colegilor nostri bine v-am gasit eu va astept cu drag ori de cite ori aveti ocazia in raiul nostru si o sa fac tot posibilul sa particip si eu la o parte din actiunile asociatiei ori de cite ori mi se va oferii ocazia.
Cu mare prietenie Dorin F
User avatar
Ioan
Posts: 2
Joined: 19 Feb 2011, 09:03
Location: Iasi

Re: Aici ne prezentam!

Post by Ioan »

Bine v-am gasit !

Ma numesc Ioan Sirghe, am 47 ani, locuiesc in Iasi, de profesie inginer TCM, lucrez in transporturi. Desi sunt familist si tata a doi copii, am suficienta intelegere pentru a ma trata sistematic de o "boala cronica" numita pescuit.

Pescuiesc aproape exclusiv pe Prut. Vara preponderent la crap, toamna tirziu-iarna-primavara devreme la rapitori (cu artificiale).

Am in plan pentru anul acesta cel putin o iesire de 5-7 zile la Dunare (cu cortul). Nu am experienta in asa ceva ... dar sper ca asta se poate dobindi.

Toate cele bune !
Ioan Sirghe
0723 158 066
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: Aici ne prezentam!

Post by valic »

Bine ai venit Ioane,

Tine aproape ...... si vei afla multe, vizioneaza si programul nostru, poate ne vedem pe mal de Dunare ...

Cele bune.
Valic
0744 644 368
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Aici ne prezentam!

Post by Dumitrescu Iancu »

Ioan wrote:Bine v-am gasit !

Ma numesc Ioan Sirghe, am 47 ani, locuiesc in Iasi, de profesie inginer TCM, lucrez in transporturi. Desi sunt familist si tata a doi copii, am suficienta intelegere pentru a ma trata sistematic de o "boala cronica" numita pescuit.

Pescuiesc aproape exclusiv pe Prut. Vara preponderent la crap, toamna tirziu-iarna-primavara devreme la rapitori (cu artificiale).

Am in plan pentru anul acesta cel putin o iesire de 5-7 zile la Dunare (cu cortul). Nu am experienta in asa ceva ... dar sper ca asta se poate dobindi.

Toate cele bune !
Ioan Sirghe
Bine ai venit,Ioan!Urmareste programul iesirilor noastre in Delta si la Dunare,si,daca iti va conveni una dintre ele,esti binevenit in grupul nostru!!
User avatar
pytzy
Posts: 654
Joined: 02 Nov 2009, 15:19
Location: Bucuresti, Romania
Contact:

Re: Aici ne prezentam!

Post by pytzy »

Bine ai venit Ioan...tine aproape... ;)
Some day, and that day may never come... I may call upon you to do a service for me. But er... until that day, accept this, as a gift.
Just when I thought I was out... they pull me back in.

pitigoi.catalin@gmail.com
User avatar
Pacapescarul
Moderator
Posts: 461
Joined: 23 Oct 2009, 17:05

Re: Aici ne prezentam!

Post by Pacapescarul »

Bine ai venit Ioan, vezi ca exista o "gasca" foarte de treaba din Iasi, cu care ne vedem destul de des pe malul Dunarii sau in Delta. Tine aproape si sigur ne vedem la peste.
Catalin Pavel, tel. 0730636893
mail: pacapescarul@yahoo.com
User avatar
Ioan
Posts: 2
Joined: 19 Feb 2011, 09:03
Location: Iasi

Re: Aici ne prezentam!

Post by Ioan »

Urmaream acest forum de circa un an (nu foarte consecvent ... adica intram saptaminal sau chiar la doua saptamini o data). Nu fac un secret din faptul ca am incercat sa transpun in Iasi cite ceva din ceea ce am vazut aici. Bunaoara anul trecut eram 4 care voiam sa serbam sfirsitul prohibitiei pe Dunare. S-a intimplat ca la acea vreme Dunarea sa fie la cote record. O ultima tentativa de a muta locatia pe canal Dunare - Marea Negra s-a lovit de anuntul ministrului Videanu ca vor deversa o parte din apa din Dunare prin canal. Cam asta a fost anul trecut. In plus, marturisesc ca eu nu las Prutul pe nici un alt loc de pescuit din Romania ... dar vom vedea cum va fi, poate dupa vreo iesire-doua cu voi, posibil sa-mi mai revizuiesc parerea. Sigur voi fi disponibil intre sfirsitul prohibitiei pe Dunare si sfirsitul prohibitiei pe Prut (asta inseamna vreo 5 saptamini).

Din alt punct de vedere, tocmai faptul ca sunt mai multi ieseni aici pe forum m-a facut sa ma inscriu si eu. Adica eu incercam sa incheg un grup de ieseni pentru Dunare, cita vreme nu stiam ca un astfel de grup deja exista.

Multumesc pentru primire !
0723 158 066
didelpro
Posts: 14
Joined: 24 Feb 2011, 11:45

Re: Aici ne prezentam!

Post by didelpro »

Buna ziua,domnilor.Ma numesc Ionascu Cdin Didea (Didel),bucurestean,(a 3-a generatie),am acu-acu 60 de ani,casatorit 2(doi),pescari(unul 33,unul 22(super-eco)!
De ce am venit aici !?,am inca "PRIETENI"(si aici)si mai ales iubesc"DUNAREA"(greu,greu de tot!).
Va doresc tuturor SANATATE...si:"sa aiva ochiul cit maslina"...cele bune
ps nu sunt adeptul lozincii de la ambasada americana:"circulati pe trotuarul de vis-a-vis",cind, ma intilniti pe EA!(prietenii stiu)....
User avatar
pytzy
Posts: 654
Joined: 02 Nov 2009, 15:19
Location: Bucuresti, Romania
Contact:

Re: Aici ne prezentam!

Post by pytzy »

didelpro wrote:Buna ziua,domnilor.Ma numesc Ionascu Cdin Didea (Didel),bucurestean,(a 3-a generatie),am acu-acu 60 de ani,casatorit 2(doi),pescari(unul 33,unul 22(super-eco)!
De ce am venit aici !?,am inca "PRIETENI"(si aici)si mai ales iubesc"DUNAREA"(greu,greu de tot!).
Va doresc tuturor SANATATE...si:"sa aiva ochiul cit maslina"...cele bune
ps nu sunt adeptul lozincii de la ambasada americana:"circulati pe trotuarul de vis-a-vis",cind, ma intilniti pe EA!(prietenii stiu)....
Bine ai venit Didel.... ;)
Some day, and that day may never come... I may call upon you to do a service for me. But er... until that day, accept this, as a gift.
Just when I thought I was out... they pull me back in.

pitigoi.catalin@gmail.com
User avatar
modigliani
Posts: 664
Joined: 20 Jan 2010, 13:47

Re: Aici ne prezentam!

Post by modigliani »

didelpro wrote: iubesc"DUNAREA"(greu,greu de tot!).
Mai nene , noi il banuim c-ar avea copii cu EA ! Nu ne spune , ca-s din flori , da' de ceva-ceva ne-am prins noi ! :roll: :roll: :roll:

Nenicilor , am cinstea sa va prezint OMUL ce mi-a ,, facut Dunarea-n vene " !

Sa traiesti Didele ! Bine-ai venit ! ( si nu uita ..... , cand n-oi m-ai putea .... si n-oi mai putea ..... io te duc s-o vezi ! Si cand chiar n-oi mai putea deloc .... lansetele alea minune-s ale mele ! :lol: :lol: :lol: Alea de-au ,, Facultatea de Crap " ! Vezi cum faci de te senilizezi , de le dai lu' altu' !!! ))
"in livada de ciresi ..... degeaba incerci sa cauti prune . Trebuieste sa cauti in livada de pruni . Unde degeaba vei incerca sa gasesti cirese . Ca atare ..... umbla din livada in livada . Iti vei umple cosul de ..... FRUCTE !"
p_m_1959
Posts: 93
Joined: 06 Nov 2009, 07:28

Re: Aici ne prezentam!

Post by p_m_1959 »

Bine ai venit! Mai nene, atatia pescari de dunare ,incat o sa las dracului baltoacele de pe langa oras ,si o sa merg cu voi,numai sa-mi dati voie sa va fur !(secretele)
___________________________________
Ne nastem goi,uzi si flamanzi,necazurile d-abia atunci incep!
didelpro
Posts: 14
Joined: 24 Feb 2011, 11:45

Re: Aici ne prezentam!

Post by didelpro »

Multumesc d-lor!
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: Aici ne prezentam!

Post by costin stefanescu »

bine-ai venit Didele!!!
didelpro
Posts: 14
Joined: 24 Feb 2011, 11:45

Re: Aici ne prezentam!

Post by didelpro »

Multumesc mult, stimate domn!,si celor care au spus o in gind!...cele bune
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: Aici ne prezentam!

Post by valic »

Didele, foarte bine ai venit, sa ne vedem pe malul "EI" si cu-n foc de tabara alaturea ...

Cele bune.
Valic
0744 644 368
ionpescarul
Posts: 176
Joined: 18 Jan 2011, 17:27
Location: Loloiasca
Contact:

Re: Aici ne prezentam!

Post by ionpescarul »

Sa traiesti taticule
Comenzi montaj tabla tip tigla
tel contact.0726 037 708 sau 0732 422 211
User avatar
Indian Larry
Posts: 107
Joined: 25 Feb 2011, 11:41
Location: Bucuresti

Re: Aici ne prezentam!

Post by Indian Larry »

Va salut domnilor !

Desi citesc forumul de 1 an(daca nu mai bine) , acum m-am hotarat sa-mi fac cont . Mi-a placut atmosfera de aici si sper sa o tineti tot asa . Oamenii sunt de calitate si cel mai important...pescari .
Imi pare bine sa ma alatur voua !

Despre mine n-am ce sa zic prea multe . De pamant sunt din Ploiesti , crescut la Buzau , actualmente in Bucuresti .Boala am capatat-o la o varsta destul de frageda . Ce mai tin minte este un bat de piper , care de fapt era un varf , primit de la tatal meu . Pana am pus mana pe primul bat de fibra , nu stiu cate bete de alun am cojit .
Ucenicia am facut-o pe Basca Mare , Buzau si Siriu .
Mai tarziu am inceput sa explorez baltile de pe langa Ploiesti , iar de cativa ani am descoperit Dunarea . Prima oara cand am vazut-o nu mi-a placut , ca nu-mi statea pluta cum eram eu obisnuit . De lansete nu se punea problema , ca nu puteam pune bambine .

Eheeeee.....si cand ma gandesc ca acum n-as mai pleca de pe malurile ei...
User avatar
pytzy
Posts: 654
Joined: 02 Nov 2009, 15:19
Location: Bucuresti, Romania
Contact:

Re: Aici ne prezentam!

Post by pytzy »

Bine ai venit in randurile noastre Larry.....tine aproape ;)
Some day, and that day may never come... I may call upon you to do a service for me. But er... until that day, accept this, as a gift.
Just when I thought I was out... they pull me back in.

pitigoi.catalin@gmail.com
User avatar
paulletta
Posts: 980
Joined: 25 Oct 2009, 17:22

Re: Aici ne prezentam!

Post by paulletta »

Bine ai venit Larry!
Paulletta
Post Reply

Return to “Prezentări”