va salut

Dacă doreşti să te cunoaştem mai bine, scrie-ne despre tine: cine eşti, de unde eşti, de când şi pe unde pescuieşti, etc.

Moderators: dutustoica, PETREMAN

Post Reply
User avatar
patrascu77
Posts: 30
Joined: 04 Jul 2011, 22:35
Location: bucuresti
Contact:

va salut

Post by patrascu77 »

Salutare colegi pescari eu sunt Traian din Bucuresti si pot spune ca am crescut pe malul balti
i.As dori sa ma ajutati cu cateva informatii :-cam cat la suta influenteaza solunaru o partida de pescuit? Am fost pe balta solacolu duminica 10,07,2011 si-am pescuit cu boilesuri solubile,cu boilesuri tari, cu porumb la borcan divese arome, cu boabe tinute 2 saptamani in tuica de pruna,cu boilesur mari de 24 si am avut o " frumoasa"prezentare pe saltea un ciortan de "800-900"grame si asta la bile de 24 dipuite cu squid. O partida de tinut minte findca nu am luat in consideratie solunaru?Care anunta sanse f. slabe. Va multumesc
.
Sa traiti cum ati votat.....
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: va salut

Post by Mihai Vinturache »

Traiane, bine ai venit printre noi.

Personal nu am prea mare incredere in povestea cu solunarul. In tineretea anterevolutionara, cand zilele libere erau putine, mergeam la pescuit in functie de ziua libera si nu de solunar. Si am avut partide spectaculoase cand solunarul prezicea "dezastru" si invers. Modificarile de presiune si de nivel al apei cred ca influenteaza mult mai mult rezultatele decat solunarul. Dar asta e un punct de vedere pe care altii il pot combate.
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
Post Reply

Return to “Prezentări”