Intrebari gonflabila 3.30m

Despre echipamente şi accesorii pentru pescuit

Moderator: Pacapescarul

User avatar
ghinozo
Posts: 608
Joined: 26 Oct 2009, 20:42
Location: bucuresti

Re: Intrebari gonflabila 3.30m

Post by ghinozo »

fatdaddy wrote:
ghinozo wrote:eu cu a mea (3.10)
care-i mai barca decat astea dupa care ma uit eu !


ma taticule....daca o sa i l intrebi pe nea dinu o sa iti zica sa savyloru' lui este cea mai buna...daca i l intrebi pe pictoru o sa iti faca capu' mare cu baracuda daca ma intrebi pe mine o sa iti zic ca zodiacu e za grande daca vb cu eugen fetes o sa zica ca rusestile care le vine(sau vindea) el sunt extraordinare.... ...stii bine ca fiecare 'cioara' isi lauda puiu ei....parerea mea....e ca cea mai buna barca...e AIA PE CARE O AI....sau pe care ti-o permiti....
:mrgreen: zodiac frate...zodiac...material super, si usor( a mea de 3.10 e echivalentu lu 2.4 de la baracuda...la greutate) ......asta asa ca inchei partinitor :mrgreen:
noi sa fim sanatosi.... multa bafta
User avatar
CRISTI DINU
Posts: 447
Joined: 12 May 2010, 21:17
Location: Bucuresti

Re: Intrebari gonflabila 3.30m

Post by CRISTI DINU »

CRISTI DINU wrote:
fatdaddy wrote:
CRISTI DINU wrote:daca ma cinstesti bine :lol: ,am sa te anunt cand intru in posesia barcii de fibra, pe la sfarsitu lunii si am sa o iau si pe cea gonflabila este posibil s-o testam pe ara,asta daca nu-ti achizitionezi pana atunci :D
Pai poate nu-mi cumpar daca-mi soptesti si mie un pret 8-)

In alta ordine de idei, este vorba despre asta, nu-i asa?
http://www.sevylor-europe.com/p-54-st320w-hf.aspx
da asta este ,am luat-o de la gipo, gara de nord ,pe atunci n-am mai avut rabdare sa astept si altceva din alta parte, barcile se aduceau la comanda 1-2 saptamani iar amicii mei il rupeau pe crap la cotul baciului,o mai au si acum,pacat ca a iesit din promotie,erau doua la pret de una.
nu stiu sigur daca o vand ,un amic vrea sa-si cumpere un velier si o vrea el in caz ca nu-si mai cumpara am sa o scot la vanzare,dupa febroarie. ma scuzi dar sunt in situatia in care nu pot sa ma pronunt. :oops:
Adrenalina inpinge pistonul
Pescuitul te intinereste !
User avatar
CRISTI DINU
Posts: 447
Joined: 12 May 2010, 21:17
Location: Bucuresti

Re: Intrebari gonflabila 3.30m

Post by CRISTI DINU »

ghinozo wrote:
fatdaddy wrote:
ghinozo wrote:eu cu a mea (3.10)
care-i mai barca decat astea dupa care ma uit eu !


ma taticule....daca o sa i l intrebi pe nea dinu o sa iti zica sa savyloru' lui este cea mai buna...daca i l intrebi pe pictoru o sa iti faca capu' mare cu baracuda daca ma intrebi pe mine o sa iti zic ca zodiacu e za grande daca vb cu eugen fetes o sa zica ca rusestile care le vine(sau vindea) el sunt extraordinare.... ...stii bine ca fiecare 'cioara' isi lauda puiu ei....parerea mea....e ca cea mai buna barca...e AIA PE CARE O AI....sau pe care ti-o permiti....
:mrgreen: zodiac frate...zodiac...material super, si usor( a mea de 3.10 e echivalentu lu 2.4 de la baracuda...la greutate) ......asta asa ca inchei partinitor :mrgreen:
noi sa fim sanatosi.... multa bafta
asa este ,eu nu cunosc alte barci , daca este sa-mi mai cumpar alta gonflabila tot de care am aleg, deoarece n- am mai avut -o alta gonflabila decat una ruseasca si una de aluminiu si pe asta,dar din auzita zodiacu este super ok
Adrenalina inpinge pistonul
Pescuitul te intinereste !
fatdaddy
Posts: 229
Joined: 30 Aug 2010, 15:01
Location: Bucuresti

Re: Intrebari gonflabila 3.30m

Post by fatdaddy »

ghinozo wrote:
fatdaddy wrote:
ghinozo wrote:eu cu a mea (3.10)
care-i mai barca decat astea dupa care ma uit eu !


ma taticule....daca o sa i l intrebi pe nea dinu o sa iti zica sa savyloru' lui este cea mai buna...daca i l intrebi pe pictoru o sa iti faca capu' mare cu baracuda daca ma intrebi pe mine o sa iti zic ca zodiacu e za grande daca vb cu eugen fetes o sa zica ca rusestile care le vine(sau vindea) el sunt extraordinare.... ...stii bine ca fiecare 'cioara' isi lauda puiu ei....parerea mea....e ca cea mai buna barca...e AIA PE CARE O AI....sau pe care ti-o permiti....
:mrgreen: zodiac frate...zodiac...material super, si usor( a mea de 3.10 e echivalentu lu 2.4 de la baracuda...la greutate) ......asta asa ca inchei partinitor :mrgreen:
noi sa fim sanatosi.... multa bafta
Pai asta spuneam si au, ca a ta e mai barca decat astea dupa care ma uit eu. Stiam ca a ta e Zodiac, ca materialul e hypalon si nu e PVC denier ca la Baracuda, Kingfisher, Bark, etc. Este o barca excelenta dar are o mare problema , din punctul meu de vedere. Una veche de cativa ani buni costa cat o Baracuda absolut noua ! Si bugetul meu are niste limite, asa ca sunt obligat sa fac niste compromisuri.
Andrei Riga
mandache
Posts: 4
Joined: 01 Apr 2011, 21:29

Re: Intrebari gonflabila 3.30m

Post by mandache »

Intentionez sa-mi construiesc un sistem de fixare a scaunelor rotative pe barci gonflabile cu podina rigida cat si gonflabila inspirandu-ma din urmatoarele adrese:
http://www.boatstogo.com/seating_platform.asp
http://www.boatstogo.com/double_seating_platform.asp
Cu stima
Mandache
User avatar
Lorelai
Posts: 1517
Joined: 20 Apr 2010, 12:34
Location: Langa Bucuresti

Re: Intrebari gonflabila 3.30m

Post by Lorelai »

Buna ideea !
Lorelai
Dan Surdu
d.surdu@yahoo.com
Tel. 0725985958
User avatar
mikcutu
Posts: 751
Joined: 26 Oct 2009, 09:53

Re: Intrebari gonflabila 3.30m

Post by mikcutu »

Si mie imi place ideea numai ca sunt un pic circumspect.
Cred ca sistemul prezentat in acele link-uri este folositor persoanelor mai putin "legate".
Barele fiind din aluminiu, cand actioneaza asupra lor forta unui mioritic de peste 100 Kg, e foarte posibil sa cedeze destul de usor. Daca nu cedeaza barele, suruburile sau nit-urile sigur o vor face.
Pe langa asta, sunt destul de multe elemente de imbinare care pot sa cedeze.

Asta este parerea unui necunoscator in ale barcuitului dar privita prin ochii unui mioritic de pe 100 Kg.
Za dacs cam from za tracs!
Post Reply

Return to “Echipamente pentru pescuit”