feeder

Despre echipamente şi accesorii pentru pescuit

Moderator: Pacapescarul

User avatar
Discretul
Posts: 159
Joined: 31 May 2010, 23:00
Location: Bucuresti
Contact:

Re: feeder

Post by Discretul »

catalin232 wrote:@Discretul de la targ ai achizitionat echipamentul ?
Da!de la standul firmei TotalFishing.. care colaboreaza cu EnergoFish
0767886500
Ono
Posts: 687
Joined: 23 Dec 2009, 05:37
Location: Bucuresti

Re: feeder

Post by Ono »

Discretul, ma tot uit la nuca aia de cocos care pica in capul pescarului... s-a intamplat cu adevarat?
User avatar
Discretul
Posts: 159
Joined: 31 May 2010, 23:00
Location: Bucuresti
Contact:

Re: feeder

Post by Discretul »

Ono wrote:Discretul, ma tot uit la nuca aia de cocos care pica in capul pescarului... s-a intamplat cu adevarat?
:D Nu....dar ata l-am gasit m-ai amuzant si..la dimensiuni ca sa il accepte ca avatar
0767886500
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: feeder

Post by Mihai Vinturache »

Miyagi wrote:Stie cineva ceva de betele de la Dan Mitranescu? Am vazut ca are ceva Hakuyo la vanzare si destul de accesibile.
Am eu un feeder Hakuyo. Nu pot sa-ti dau multe detalii acum pt. ca nu sunt acasa deci nu-l am la indemana.
Eu l-am luat de la Dragon si sunt multumit de el. Am pescuit cu el de cateva ori si se comporta bine, isi face treaba. Parerea mea este ca raportul calitate-pret este excelent mai ales pentru cineva care pescuieste ocazional la feeder (ca mine).
Cred ca are o actiune 20-60 gr., cu 2 varfuri dar varfurile nu sunt inscriptionate. Studiind prin magazine feederele "performante", este evidenta o diferenta mare intre ele si cele de la Hakuyo. Al meu are o structura ceva mai masiva. Fiind primul si singurul meu feeder nu pot sa fac o comparatie intre modul in care ele lucreaza.
Daca vrei sa faci performanta cu feederul iti recomand sa iei altceva. Daca este important pretul mic si iti propui sa pescuiesti cu el doar ocazional, atunci aceasta scula isi merita toti banii.
Last edited by Mihai Vinturache on 06 Apr 2011, 10:28, edited 2 times in total.
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: feeder

Post by Miyagi »

Mihai Vinturache wrote:
Miyagi wrote:Stie cineva ceva de betele de la Dan Mitranescu? Am vazut ca are ceva Hakuyo la vanzare si destul de accesibile.
Am eu un feeder Hakuyo. Nu pot sa-ti dau multe detalii acum pt. ca nu sunt acasa deci nu-l am la indemana.
Eu l-am luat de la Dragon si sunt multumit de el. Am pescuit cu el de cateva ori se comporta bine, isi face treaba. Parerea mea este ca raportul calitate-pret este excelent mai ales pentru cineva care pescuieste ocazional la feeder (ca mine).
Este o structura ceva mai masiva. Cred ca are o actiune 20-60 gr., cu 2 varfuri dar varfurile nu sunt inscriptionate. Studiind prin magazine feederele "performante", este evidenta o diferenta mare intre ele si cele de la Hakuyo
Nu-i nici o problema Mihai. Chiar te rog sa-mi spui si mie ce scrie pe el si cam ce mai poti afla. Multumesc.
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: feeder

Post by Mihai Vinturache »

Dintr-o eroare mesajul anterior a fost transmis trunchiat. Acum e intreg.
Deseara iti dau mai multe date despre feederul meu pe care am dat 60 lei acum 1 an.
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
User avatar
Indian Larry
Posts: 107
Joined: 25 Feb 2011, 11:41
Location: Bucuresti

Re: feeder

Post by Indian Larry »

Miyagi wrote:Nu-i nici o problema Mihai. Chiar te rog sa-mi spui si mie ce scrie pe el si cam ce mai poti afla. Multumesc.

Acelasi bat cred ca il am si eu . Al meu este de 3,9m si actiune de 40-80gr . Altceva nu scrie pe el . Vine insotit de doua varfuri care nu sunt inscriptionate . N-am pescuit niciodata cu el ca sa-ti pot da mai multe informatii dar la prima vedere este un bat destul de "teapan".

Numai bine !
User avatar
Indian Larry
Posts: 107
Joined: 25 Feb 2011, 11:41
Location: Bucuresti

Re: feeder

Post by Indian Larry »

Uite o poza cu batul .

Image
catalin232
Posts: 62
Joined: 22 Dec 2010, 16:38

Re: feeder

Post by catalin232 »

Discretul wrote:
catalin232 wrote:@Discretul de la targ ai achizitionat echipamentul ?
Da!de la standul firmei TotalFishing.. care colaboreaza cu EnergoFish
Daca veneai la Energo gaseai si mulineta, mai era la vanzare un Excalibur 3000 RD .....ma mira faptul ca cei de la Total au avut fir de feeder Cralusso si pluta Surf ...
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: feeder

Post by Mihai Vinturache »

Am ajuns acasa.
Feederul meu este un Hakuyo GEOS, de 3,60 m si 40-80gr. Altceva nu scrie pe el si arata la fel ca cel din poza Indianului.
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: feeder

Post by Miyagi »

Mihai Vinturache wrote:Am ajuns acasa.
Feederul meu este un Hakuyo GEOS, de 3,60 m si 40-80gr. Altceva nu scrie pe el si arata la fel ca cel din poza Indianului.
:lol: :lol: :lol: :lol: . Multam mult Mihai si Lary indianu`! Este exact raspunsul pe care il cautam. Daca imi spuneti si ca e in regula cu batul atat cat aveti nevoie ma fac coleg cu voi si de marca :D .
Inca odata merci amanduorora.
Armand
Posts: 205
Joined: 27 Oct 2009, 09:37

Re: feeder

Post by Armand »

catalin232 wrote:
Discretul wrote:
catalin232 wrote:@Discretul de la targ ai achizitionat echipamentul ?
Da!de la standul firmei TotalFishing.. care colaboreaza cu EnergoFish
Daca veneai la Energo gaseai si mulineta, mai era la vanzare un Excalibur 3000 RD .....ma mira faptul ca cei de la Total au avut fir de feeder Cralusso si pluta Surf ...
De ce anume te mira?
catalin232
Posts: 62
Joined: 22 Dec 2010, 16:38

Re: feeder

Post by catalin232 »

Pentru ca de obicei , in momentul in care un furnizor de scule de pescuit participa la un targ, firmele cliente se feresc sa ofere la vanzare aceeas marfa.... politica de vanzari..... . Nu o lua ca pe un lucru rau, ma bucura faptul ca ai gasit la Total si ti-ai facut treaba (nici ca puteai face o alegere mai buna cu firul ala), eram doar curios sa aflu.
Post Reply

Return to “Echipamente pentru pescuit”