Aventura in "Dragonu'rosu"

Despre echipamente şi accesorii pentru pescuit

Moderator: Pacapescarul

User avatar
rubliov
Posts: 190
Joined: 06 Nov 2009, 11:59

Aventura in "Dragonu'rosu"

Post by rubliov »

Saptamana asta as merge la cules in Dragon.Am in plan impreuna cu Marian Barut.Dar daca mai doreste cineva,bine-ar fi!
de preferat dimineata...
User avatar
rebeu
Posts: 909
Joined: 25 Oct 2009, 16:50
Location: Bucureşti

Re: Aventura in "Dragonu'rosu"

Post by rebeu »

Am fost joi acolo... am gasit o varga telescopica la 9m/445grame dar nu mă ţinea buzunaru'... 250RON. Avea şi la 8m si la 7m si la 6m/260g. Un stand chiar în colţ, la margine.

Singura lanseta de spin la 2.10/5-25g am luat-o eu :lol:
Şi m-am şi întâlnit cu cineva p-acolo... persoană importantă... da' era ca şi mine... în timpu' serviciului aşa că nu-l dau de gol...
A cam ieshit fum din discurile de pe server... deci pozele... trebuie sa le reinstalez...
Doar ca mai dureaza... am back-up la directoare dar nu si la soft... deci trebuie sa reinstalez tot... si sunt cam departe...
va rog sa mai aveti rabdare...
--
RBu'
User avatar
Adar Marian
Posts: 561
Joined: 23 Oct 2009, 07:44
Contact:

Re: Aventura in "Dragonu'rosu"

Post by Adar Marian »

rebeu wrote: Singura lanseta de spin la 2.10/5-25g am luat-o eu :lol:
La ce scor, daca nu sunt indiscret?
User avatar
rebeu
Posts: 909
Joined: 25 Oct 2009, 16:50
Location: Bucureşti

Re: Aventura in "Dragonu'rosu"

Post by rebeu »

Uite poza aici.
Scoru' (fără tocmeală că prea statea bine-n mână) a fost 90RON.
A cam ieshit fum din discurile de pe server... deci pozele... trebuie sa le reinstalez...
Doar ca mai dureaza... am back-up la directoare dar nu si la soft... deci trebuie sa reinstalez tot... si sunt cam departe...
va rog sa mai aveti rabdare...
--
RBu'
dutustoica
Moderator
Posts: 843
Joined: 21 Oct 2009, 21:11

Re: Aventura in "Dragonu'rosu"

Post by dutustoica »

rebeu wrote: Şi m-am şi întâlnit cu cineva p-acolo... persoană importantă... da' era ca şi mine... în timpu' serviciului aşa că nu-l dau de gol...
Cin' sa fie, cin' sa fie :?: :?: :?:
Sambata m-am dus din nou.Am luat o lanseta telescopica 3.0 m, actiune 80-180 gr, 90% carbon Hakuyo Tele Carp baits. Pret negociat 60 lei. Mi s-a parut destul de ok comparand-o cu All Around Carbon Spiral (LineaEffe) - telescopica, 3,0 m, 80-150gr - cumparata de mine de la Totalfishing cu 75 lei. Am mai cumparat ceva plumbi de la standul Carson si cateva borcane cu porumb conservat de diferite esente (6 lei bucata). De asemenea, ceva monturi cu cruce. Lanseta am gasit-o la un singur stand, penultimul pe stanga, ceilalti aveau doar stifturi la 15, 20 lei.
User avatar
mikcutu
Posts: 751
Joined: 26 Oct 2009, 09:53

Re: Aventura in "Dragonu'rosu"

Post by mikcutu »

rubliov wrote:Saptamana asta as merge la cules in Dragon.Am in plan impreuna cu Marian Barut.Dar daca mai doreste cineva,bine-ar fi!
de preferat dimineata...
daca mergeti, ar exista o posibilitate sa aruncati un ochi si la feeder-e?
cam cat costa unul de 3.90 - 4.20 cu putere de maxim 80g?

multumesc anticipat.
Za dacs cam from za tracs!
User avatar
rubliov
Posts: 190
Joined: 06 Nov 2009, 11:59

Re: Aventura in "Dragonu'rosu"

Post by rubliov »

voi fi atent la multe preturi.caut doar materiale pentru monturi prinzatoare:fire,agrafe,vartejuri,tuburi etc.
nimeni nu vrea sa mearga?
panciup1957
Posts: 36
Joined: 04 Nov 2009, 10:32

Re: Aventura in "Dragonu'rosu"

Post by panciup1957 »

Lanseta hakuyo ai gasit-o la penultimul stand pe dreapta daca te deplasezi de la vest spre est tinind cont de cele invatate la topografie militara.
dutustoica
Moderator
Posts: 843
Joined: 21 Oct 2009, 21:11

Re: Aventura in "Dragonu'rosu"

Post by dutustoica »

panciup1957 wrote:Lanseta hakuyo ai gasit-o la penultimul stand pe dreapta daca te deplasezi de la vest spre est tinind cont de cele invatate la topografie militara.
Da, sa traiti :!: :!: :!: Numai ca eu ma deplasam de la nord spre sud :lol: :lol: :lol: Indiferent de punctele cardinale, lanseta face banii si drept urmare, o sa mai cumpar doua. :P :P :P
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: Aventura in "Dragonu'rosu"

Post by Mihai Vinturache »

Intrebare pentru cei care ati fost deja acolo:
In Niro mai exista ceva sau totul e desfiintat?
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
User avatar
rubliov
Posts: 190
Joined: 06 Nov 2009, 11:59

Re: Aventura in "Dragonu'rosu"

Post by rubliov »

exista ce vrei si ce nu vrei...
matei1971
Posts: 83
Joined: 26 Oct 2009, 00:15

Re: Aventura in "Dragonu'rosu"

Post by matei1971 »

Eu nu m-as risca sa cumpăr carlige, varteje sau accesorii pt monturi de acolo, nu vreau sa se intample ceva cand am marea captura in drill! Am gasit acum cativa ani in Niro lansete telescopice Abu Garcia de 3,90 excelente, din pacate le-am rupt primul tronson (cu usa msinii), poate vedeti daca mai exista si la ce pret.
User avatar
ghinozo
Posts: 608
Joined: 26 Oct 2009, 20:42
Location: bucuresti

Re: Aventura in "Dragonu'rosu"

Post by ghinozo »

ahahahahah ...ma uit si ma minunez....frateeeeeeeeee dar magazinele de pescuit de unde dracu crezi ca se aprovizioneaza?? ahahahahah....desigur de la distribuitorii de produse de firma :lol: :lol: ...ahahahaha....nu fiti snobi :o :o ...ca tot de acolo :o ...adica din niro sau dragon ,de acolo isi procura marfa si ei..,,,si uite asa ajung la tine :mrgreen: ...dar tu nu. :roll: ..umbli cu nasu pe sus :geek: ...ce domle' io.??....io nu iau din niro cas ' de proasta calitete ,cas' nus cum.,cas' chinezesti ...ahahahahaha,
nu vrea sa ating pe nimeni...doar ca..... ma mancau destele'
User avatar
rubliov
Posts: 190
Joined: 06 Nov 2009, 11:59

Re: Aventura in "Dragonu'rosu"

Post by rubliov »

nu toate magazinele se aprovizioneaza din niro.nici eu nu cumpar orice.dar sunt ace si vartejuri de buna calitate peste tot locul.asa cum matei a luat abu garcia de acolo si sunt bune,de ce nu sunt bune altele?
matei1971
Posts: 83
Joined: 26 Oct 2009, 00:15

Re: Aventura in "Dragonu'rosu"

Post by matei1971 »

in contact cu pestele intra montura, nu lanseta, suportul sau altele, de aceea prefer så imi iau aceste accesorii de firma indiferent ca sunt din Niro sau din alta parte.
vezi sa nu ai vreun monstru in carlig si sa plangi cand scoti acul indreptat cum am mai auzit la unii.
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Aventura in "Dragonu'rosu"

Post by Miyagi »

matei1971 wrote:in contact cu pestele intra montura, nu lanseta, suportul sau altele, de aceea prefer så imi iau aceste accesorii de firma indiferent ca sunt din Niro sau din alta parte.
vezi sa nu ai vreun monstru in carlig si sa plangi cand scoti acul indreptat cum am mai auzit la unii.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ......carora li se-ndreapta ownerurile :lol: :lol: :lol:
User avatar
ghinozo
Posts: 608
Joined: 26 Oct 2009, 20:42
Location: bucuresti

Re: Aventura in "Dragonu'rosu"

Post by ghinozo »

taticule ..vezi ca esti in eroare...eu nu am dat in cineva anume...cand am zis 'tu'....am zis tu cititorule.....eu nu am zis ca nu sunt si lucruri de calitate....




matei1971 wrote:in contact cu pestele intra montura, nu lanseta, suportul sau altele, de aceea prefer så imi iau aceste accesorii de firma indiferent ca sunt din Niro sau din alta parte.
vezi sa nu ai vreun monstru in carlig si sa plangi cand scoti acul indreptat cum am mai auzit la unii.
User avatar
ghinozo
Posts: 608
Joined: 26 Oct 2009, 20:42
Location: bucuresti

Re: Aventura in "Dragonu'rosu"

Post by ghinozo »

da bre...eu fac parte din acesta categorie...mi-a indreptat un plic de ace...owner.....nici sa nu te gandesti sa mergi cu gipo ale tale... :roll: :roll:

Miyagi wrote:
matei1971 wrote:in contact cu pestele intra montura, nu lanseta, suportul sau altele, de aceea prefer så imi iau aceste accesorii de firma indiferent ca sunt din Niro sau din alta parte.
vezi sa nu ai vreun monstru in carlig si sa plangi cand scoti acul indreptat cum am mai auzit la unii.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ......carora li se-ndreapta ownerurile :lol: :lol:
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Aventura in "Dragonu'rosu"

Post by Miyagi »

ghinozo wrote:da bre...eu fac parte din acesta categorie...mi-a indreptat un plic de ace...owner.....nici sa nu te gandesti sa mergi cu gipo ale tale... :roll: :roll:

Miyagi wrote:
matei1971 wrote:in contact cu pestele intra montura, nu lanseta, suportul sau altele, de aceea prefer så imi iau aceste accesorii de firma indiferent ca sunt din Niro sau din alta parte.
vezi sa nu ai vreun monstru in carlig si sa plangi cand scoti acul indreptat cum am mai auzit la unii.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ......carora li se-ndreapta ownerurile :lol: :lol:
Lasa ma ca ti-aduc Joi de-ale mele si daca zici ca de-alea ai avut si tu la fel la prima iesire o sa port string rosu. :D
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: Aventura in "Dragonu'rosu"

Post by Mihai Vinturache »

Am fost sambata in Niro-Dragonul Rosu.
Din fostul Niro nu au mai ramas decat peretii de tabla si cainii, de ti se face frica. Totul a fost mutat in pavilioanele Dragonului.
Am intalnit o multime de colegi aflati in expeditie de achizitii.
Eu m-am dota cu 2 mulinete care au costat 5 lei/buc. micute, tip spining.
Le-am luat special pt. un pescuit de guvizi la mare, sa nu stric mulinetele bune in apa sarata. Sper sa tina macar pentru o zi de pescuit, ca la pretul asta par a fi de unica folosinta.
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
Post Reply

Return to “Echipamente pentru pescuit”