intrebare- naylon subtire scufundator

Despre echipamente şi accesorii pentru pescuit

Moderator: Pacapescarul

Post Reply
User avatar
Victor
Posts: 201
Joined: 02 May 2011, 13:34
Location: Bucuresti
Contact:

intrebare- naylon subtire scufundator

Post by Victor »

am un prieten, strungar de meserie , pescar aprig,pe orice vreme de vineri pina simbata seara cutreiera malurile argesului .
ma suna mai acu citeva zile suparat tare .
plecase sa-si cumpere un naylon mai subtire de 0,10 cu micrometru dupa el si in tot bucurestiul, sau ma rog, pe unde stia el, nu gasise mai subtire.
Chiar daca scria ca e de 0.08 el era de 0.12. Pana la urma nu a reusit sa cumpere ce-si dorea.

Ajunsese la magazinul Arrow de pe Mihai Bravu dar cand i-a cerut 28 de lei pe o rola de 50 m nu a mai vrut s-o mai vada.

Daca stie cineva un naylon bun si scufundator caci are oroare de firul care pluteste.
0762965992
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: intrebare- naylon subtire scufundator

Post by Mihai Vinturache »

Dupa parerea mea a cam exagerat.
Un fir de 0,08 nu il foloseste decat la forfac. Asa ca o rola de 50m ii ajungea pe toata viata. Mie nu mi se pare prea scump. poate mi se pare prea mult. :lol:
Pana la urma producerea unui fir de 0,08 presupune ceva tehnologie de varf. Mai ales daca e verificat cu micrometrul. Desi eu sunt convins ca, desi nu pare, un fir de 0,12 se deosebeste de unul de 0,08 si cu ochiul liber. Daca ai vedere buna!
Acuma recitind postarea anterioara am vazut ca totusi vrea sa-l folosesaca la linie, de aia are nevoie de fir scufundator.
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
Post Reply

Return to “Echipamente pentru pescuit”