Achizitionare mulinete Okuma !

Despre echipamente şi accesorii pentru pescuit

Moderator: Pacapescarul

User avatar
armeanu
Posts: 117
Joined: 13 Jan 2012, 01:36
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Achizitionare mulinete Okuma !

Post by armeanu »

Lorelai wrote:Cata tevatura pentru o mulineta de 50 lei.
Adica nu prea se intelege vorba aia " ca suntem prea saraci ca sa cumparam lucruri ieftine si proaste "
Adica o luam de la pravalie si incepem tot felu' de reparatii dupa sfaturi de la binevoitori de pe forum, doar poate, poate o sa avem o mulineta "performanta".
Pana o sa-i cada ce ? Mai punem si acolo o sarma...La-so bre sa merge-asa !
Nu va suparati pe vehementa mea, dar totusi cred ca in viata tebuie sa existe un minim de echilibru.
Mersul pe jos l-au inventat altii !
//////////////////////////////////////////////////////////////////////////

Stimate domn , numai prima fraza este o "bascalie " loare la mistooooo....adica 50 lei (ron)este pentru dumneavoastra un fel de 1 ron.
Ce sa mai vorbesc de restul postarii..nu facem analiza pe text, dar sare in ochi de la o posta .

Cred ca cea mai ieftina mulineata a dumneavoastra este de cel putin 150 ron.
NU toata lumea isi poate permite ....asta este ...

Sa inteleg ca v-a deranjat faptul ca s-a postat prea mult si cine stie poate v-a ocupat din spatiul dumneavoasta de postare ...

Daca imi permiteti, eu personal va cer scuze de deranj si pentru mine si pentru persoana in cauza cu mulineta.

O seara placuta in continuare .
Bedros Anghel ( Tony )( Armeanu ).
bedros_a@yahoo.com

0722132992
User avatar
Lorelai
Posts: 1517
Joined: 20 Apr 2010, 12:34
Location: Langa Bucuresti

Re: Achizitionare mulinete Okuma !

Post by Lorelai »

armeanu wrote:Stimate domn , numai prima fraza este o "bascalie " loare la mistooooo....adica 50 lei (ron)este pentru dumneavoastra un fel de 1 ron.Ce sa mai vorbesc de restul postarii..nu facem analiza pe text, dar sare in ochi de la o posta .Cred ca cea mai ieftina mulineata a dumneavoastra este de cel putin 150 ron.NU toata lumea isi poate permite ....asta este ...Sa inteleg ca v-a deranjat faptul ca s-a postat prea mult si cine stie poate v-a ocupat din spatiul dumneavoasta de postare ...Daca imi permiteti, eu personal va cer scuze de deranj si pentru mine si pentru persoana in cauza cu mulineta.
Stimate Domn, probabil faptul ca ati avut bunavointa de a oferi " persoanei in cauza " atatea sfaturi tehnice, pentru care de altfel va admir. vad ca va duce la o ciudata solidaritate, de data asta nu tocmai utila.
Ajungeti chiar sa faceti supozitii despre costul ustensilelor pe care le posed. Va inselati. Am si de alea, am si de alea.
Chiar si userul care a intervenit mai devreme ne intreba zilele trecute ce parere avem despre proaspat achizitionata sa lanseta Sakura. Va asigur ca eu personal nu pot decat sa-l felicit ca o detine. Punct.
Alti useri i-au recomandat " persoanei in cauza " sa se duca inapoi la magazin cu mulineta si sa-i faca " guler" vanzatorului cu ea. Nici asta nu a deranjat pe nimeni. De fapt, nu avea de ce.
Vad ca numai parerea mea, e adevarat mai transanta, a deranjat.
Puteati sa va alegeti o cauza mai nobila. Sinceritatea e una, badarania e alta !
O seara placuta si Dvs in continuare, propun sa ne oprim aici.
Lorelai
Dan Surdu
d.surdu@yahoo.com
Tel. 0725985958
User avatar
mikcutu
Posts: 751
Joined: 26 Oct 2009, 09:53

Re: Achizitionare mulinete Okuma !

Post by mikcutu »

Lorelai wrote: Chiar si userul care a intervenit mai devreme ne intreba zilele trecute ce parere avem despre proaspat achizitionata sa lanseta Sakura.
pe cine "ne" intreba userul care a cerut parerea despre Sakura?
in caz ca nu ati inteles, am intrebat pe cineva care a avut o astfel de lanseta.
va rog sa revedeti: http://forum.pescarclub21.ro/viewtopic. ... 6&start=60
Za dacs cam from za tracs!
User avatar
Lorelai
Posts: 1517
Joined: 20 Apr 2010, 12:34
Location: Langa Bucuresti

Re: Achizitionare mulinete Okuma !

Post by Lorelai »

mikcutu wrote:pe cine "ne" intreba userul care a cerut parerea despre Sakura?
Pe cineva de pe forum. Oricine.
Lorelai
Dan Surdu
d.surdu@yahoo.com
Tel. 0725985958
User avatar
armeanu
Posts: 117
Joined: 13 Jan 2012, 01:36
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Achizitionare mulinete Okuma !

Post by armeanu »

Stimate Domn Lorelai....personal sunt inscris in acest club de 2 luni si nu cunosc mai pe nimeni , mai ales persoana cu mulineta..
din placere am venit si eu in ajutorul lui , cu cunostintele pe care le detin in urma afirmatiei ca nu doreste sa se duca sa schimbe mulineta.

Personal nu vad cat de " badaran " sunt EU fata de altii...!!!!

Va multumesac, dar , chiar trebuie sa incheiem aceasta discutie si va invit sa facem cunostinta la una din cafenele ..ca sa socializam pozitiv... :) :)

O zi excelenta.
Bedros Anghel ( Tony )( Armeanu ).
bedros_a@yahoo.com

0722132992
User avatar
DRM
Posts: 167
Joined: 24 Oct 2011, 11:11
Location: Bucuresti

Re: Achizitionare mulinete Okuma !

Post by DRM »

Una din principalele probleme in aceasta pasiune si nu numai este sa ajungi sa cumperi de 2 ori acelasi lucru. :cry:
NEVER STOP LEARNING, NEVER STOP IMPROVING,
AND NEVER, EVER STOP FISHING.
MotorGuide
User avatar
arlan
Posts: 462
Joined: 23 Apr 2010, 11:00
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Achizitionare mulinete Okuma !

Post by arlan »

DRM wrote:Una din principalele probleme in aceasta pasiune si nu numai este sa ajungi sa cumperi de 2 ori acelasi lucru. :cry:
buna asta, tare de tot, e de motto si Murphy pescarul ... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
"Teorie este atunci cand stii totul dar nu merge nimic.
Practica este atunci cand merge totul dar nu stii de ce.
Eu imbin teoria cu practica Nu merge nimic si nu stiu de ce"

Sorin Varlan
0724.211.286 orange/ 0766517110 cosmote/ 0770202976 digi
User avatar
mikcutu
Posts: 751
Joined: 26 Oct 2009, 09:53

Re: Achizitionare mulinete Okuma !

Post by mikcutu »

Lorelai wrote:
mikcutu wrote:pe cine "ne" intreba userul care a cerut parerea despre Sakura?
Pe cineva de pe forum. Oricine.
in acest caz ca nu ati inteles corect, mesajul era pentru pupu, care a folosit o astfel de lanseta, nu pentru "oricine".
intr-o postare, cand se foloseste "@nume_user" inseamna ca mesajul respectiv este adresat special acelui user iar pentru restul este doar cu titlu informativ.
Za dacs cam from za tracs!
User avatar
Lorelai
Posts: 1517
Joined: 20 Apr 2010, 12:34
Location: Langa Bucuresti

Re: Achizitionare mulinete Okuma !

Post by Lorelai »

Stii ceva ? Ma plictisesti cu chestii de genul acesta.
De fapt nici nu stiu ce vrei. Cand am facut legatura cu postarea ta de pe alt topic am vrut sa spun doar ca esti o persoana care face foarte mult pentru a avea o scula performanta, gen lanseta Sakura. Pentru ca nu cred ca ai luat-o pe 1 leu. Deci nu am zis decat ca apeciez gestul tau. Referitor la o pozitie a ta fata de lucru ieftin si prost.
Daca voiai parerea lui Pupu, puteai sa-i dai mail pe privat. Asa cum imi dai si mie. Daca ai dat pe forum, am crezut ( am gresit oare ?) ca e public.
Deci,
Cand vin tricourile alea ? Ca vad ca te macina mai mult decat trebuie.
Ti-am mai spus, e problema ta. Dar vezi ca rabdarea are limite !
Lorelai
Dan Surdu
d.surdu@yahoo.com
Tel. 0725985958
User avatar
Lorelai
Posts: 1517
Joined: 20 Apr 2010, 12:34
Location: Langa Bucuresti

Re: Achizitionare mulinete Okuma !

Post by Lorelai »

Cred ca sunt probleme cu traficul.
Dar nu e problema ca s-a postat de doua ori. Mai accept cateva duplicate, in speranta ca totusi o sa intelegi.
Lorelai
Dan Surdu
d.surdu@yahoo.com
Tel. 0725985958
Post Reply

Return to “Echipamente pentru pescuit”