Incepator in feeder

Despre echipamente şi accesorii pentru pescuit

Moderator: Pacapescarul

Post Reply
User avatar
Victor
Posts: 201
Joined: 02 May 2011, 13:34
Location: Bucuresti
Contact:

Incepator in feeder

Post by Victor »

Salut tuturor pescarilor,

Incepand de anul asta as dori sa incerc pescuitul la feeder. Am urmarit diferite filmulete si mi se pare un pescuit interesant.
Mi-as dori sa achizitionez doua lansete de feeder lungi de 3,6 metri. Am consultat cam toate cataloagele, dar nu stiu la ce model sa ma opresc. Mi-as dori ca lanseta sa fie rigida si in acelasi timp usoara. Intentionez sa pescuiesc pe Arges si Dunare, dar voi incerca si pe balti.
Avand in vedere cele de mai sus si faptul ca bugetul este cel al unui pensionar, m-am orientat catre ET Black Spider Feeder 3.60 medium-heavy 3 segmente + 3 varfuri, greutate 265 grame, care costa 143 RON.
As dori parerile sau sfaturile voastre cu privire la lanseta aleasa de mine sau poate imi recomandati alta laneta.

Va multumesc anticipat pentru ajutor!
0762965992
Armand
Posts: 205
Joined: 27 Oct 2009, 09:37

Re: Incepator in feeder

Post by Armand »

Dintre toate lansetele de la energo pe care le-am pipait, in gama asta de pret, black spider mi-a placut cel mai mult! E o lanseta echilibrata, destul de nervoasa si cu rezerva mare de putere.

Iati-o cu incredere.
User avatar
Victor
Posts: 201
Joined: 02 May 2011, 13:34
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Incepator in feeder

Post by Victor »

asa parca as incerca spro serium feeder 360 actiune 40- 110 gr . la 155 ron, numai ca nu se gaseste in bucuresti si mai e si plata prin curier si nu prea-mi convine sa fac cumparaturi pe nevazute-nepipaite, cred ca mai bat odata drumu in europa-niro-dragon poate gasesc vreo siweida sau altceva sa-mi placa [am oroare de lansetele craca],si pina la urma o sa ma duc la urmatorul tirg de pescuit sa vad ce va fi si poate poate
0762965992
Armand
Posts: 205
Joined: 27 Oct 2009, 09:37

Re: Incepator in feeder

Post by Armand »

Chiar daca ti-o comanzi online, pipaie inainte lanseta. Specificatiile nu inseamna nimik daca nu iti cade tie bine in mana!
Armand
Posts: 205
Joined: 27 Oct 2009, 09:37

Re: Incepator in feeder

Post by Armand »

PS: Daca ai rabdare pana in toamna ca sa pipai batul inseamna ca nu te arde atat de tare :lol:
Pana atunci ai timp de toata documentatia din lume!
User avatar
Victor
Posts: 201
Joined: 02 May 2011, 13:34
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Incepator in feeder

Post by Victor »

am luat super hulk super feeder din dragon 7, la 85 ron .are 260 gr [cintarita pe cintar electronic] este destul de rigida, chiar mai rigida decit black spider si are 140 gr putere, o incerc miine la razmiresti
0762965992
Post Reply

Return to “Echipamente pentru pescuit”