Rog informatii despre barca AVI 3,50 metri

Despre echipamente şi accesorii pentru pescuit

Moderator: Pacapescarul

User avatar
modigliani
Posts: 664
Joined: 20 Jan 2010, 13:47

Re: Rog informatii despre barca AVI 3,50 metri

Post by modigliani »

valic wrote:Am vazut pozele ............
Nu vreau sa te sperii, insa aia nu e barca decat de max 2 persoane fara bagaje.
Are bordul liber ffff mic si NU o recomand pe Dunare, poate pe unele canale unde nu trec rapide pe langa tine ... asta daca nu vrei sa faci baie ....
Cred ca poti pune un motor de 4 CP (pt care nu ai nevoie de permis, caci de la 5 CP eu stiu ca-ti trebuie permis).
REPET, pe Dunere esti in pericol cu acea barcuta ...

Cele bune.

PS. Ai fost vre-odata cu barca pe Dunare ?
Perfect adevarat . Si ...... in niciun caz cu familia la bord !!!!! Vorbesc extrem de serios .....
"in livada de ciresi ..... degeaba incerci sa cauti prune . Trebuieste sa cauti in livada de pruni . Unde degeaba vei incerca sa gasesti cirese . Ca atare ..... umbla din livada in livada . Iti vei umple cosul de ..... FRUCTE !"
Hoinar7777
Posts: 121
Joined: 26 Mar 2010, 16:02
Location: Bucuresti Berceni

Re: Rog informatii despre barca AVI 3,50 metri

Post by Hoinar7777 »

Ala din postul lui Aurelian Deliu,din prima poza care aduce barca la mal,sunt eu si mai sunt in poza cu copilul cu vesta de salvare si marlita.Aia a fost prima marlita prinsa de fi-miu.Pe urma vedeti barca tot de camulaj in care erau fetele,e asemanatoare cu a mea,e adevarat ca are lateralele ceva mai inalte,si avea motor de 15 cai,iar cea care o aduceam eu la mal dand din maini avea un motor de 8 cai,si care doar impingea,nici nu se punea problema de glisaj la cat de mare si grea era.

Oricum am inteles mesajul,ca barca pe care am luat-o nu prea e ce-mi trebuie mie,si in caz ca ma duc de la Murighiol la Uzlina,Isac,Isacel sa merg usurel cu grija pe prima banda,pe landa bordura(mal).......sau mai bine caut alta barca. Multam mult!

Iata si pozele de care va spuneam : http://www.clubrv.ro/forum/viewtopic.php?f=2&t=3057
fanelulu
Posts: 22
Joined: 27 Jan 2011, 10:54

Re: Rog informatii despre barca AVI 3,50 metri

Post by fanelulu »

E ok barca pt Delta Dunarii, doar. Nu poti pune motor mare, deci nu poti merge prea departe si doar 2 persoane echipate pt o zi de pescuit sau, poate, 3 adulti pentru o plimbarica de cateva ore. Cu 5 cai nu cred sa gliseze nici macar cu o persoana.
S-o stapanesti sanatos si sa iti aduca capturile si peisajele visate!
Hoinar7777
Posts: 121
Joined: 26 Mar 2010, 16:02
Location: Bucuresti Berceni

Re: Rog informatii despre barca AVI 3,50 metri

Post by Hoinar7777 »

Va multumesc tuturor pentru informatiile si parerile oferite,dar si pentru posibilitatea unei mici probe cu un motor mic la una din iesirile comune pe Snagov.
Daca cineva imi mai poate impartasi din experientele lui cu o barca asemanatoare,astept cu interes.Orice informatie este binevenita.
Multumesc mult.
Post Reply

Return to “Echipamente pentru pescuit”