Pescuit la caucioace !

Oscilante, rotative, jiguri, voblere, muşte, etc.

Moderator: Pacapescarul

User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Pescuit la caucioace !

Post by Miyagi »

rosu razvan wrote:Cu mare placere dar sa inceapa nitel treaba k acuma mai bine dau in cada mea de acasa cred ca am mai multe prezentari ! :lol:
Acolo nu mă bag. :lol:
User avatar
rosu razvan
Posts: 124
Joined: 16 Feb 2010, 10:59
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Pescuit la caucioace !

Post by rosu razvan »

Pai in cada nu am decat un singur loc care sa tina peste asa ca nu prea merge decat singur ! :lol:
Acuma vb serios de sapt viit cica se face vreme ok si o sa incep sa mai bantui pe balti ! Daca incepe sa faca servici anunt pe aici care vrea sa mearga si facem o iesire !
Daca un om sta 10 ore pe un scaun si se uita la balta e nebun , daca are si o undita in mana e pescar !!!!
rosurazvan2005@yahoo.com - 0765/043430
Armand
Posts: 205
Joined: 27 Oct 2009, 09:37

Re: Pescuit la caucioace !

Post by Armand »

Salutare baieti!

Daca incepeti sa umblati pe balti, dati si voi un semn daca s-a pigmentat salaul...

Vreau sa fac si eu deschiderea oficiala la salau pe anu asta da nu prea imi vine sa ies pe viscolu asta :cry:
User avatar
rosu razvan
Posts: 124
Joined: 16 Feb 2010, 10:59
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Pescuit la caucioace !

Post by rosu razvan »

Eu am luat unu duminik dar inca nu s-au pigmentat ! Oricum inca sta pe gropi asa a slabe sperante cel putin inca vreo saptamana !
Daca un om sta 10 ore pe un scaun si se uita la balta e nebun , daca are si o undita in mana e pescar !!!!
rosurazvan2005@yahoo.com - 0765/043430
Armand
Posts: 205
Joined: 27 Oct 2009, 09:37

Re: Pescuit la caucioace !

Post by Armand »

Inseamna ca nici pe Dunare printre copaci nu e de incercat inca :cry:
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Pescuit la caucioace !

Post by Miyagi »

rosu razvan wrote:Pai in cada nu am decat un singur loc care sa tina peste asa ca nu prea merge decat singur ! :lol:
Acuma vb serios de sapt viit cica se face vreme ok si o sa incep sa mai bantui pe balti ! Daca incepe sa faca servici anunt pe aici care vrea sa mearga si facem o iesire !
Nu ştiu unde ai auzit că o să fie frumos că mai toate siturile despre vreme zic că o să fie urât până pe 25. Oricum eu sunt pregătit de ieşire. Să-mi dai de veste te rog.
User avatar
rosu razvan
Posts: 124
Joined: 16 Feb 2010, 10:59
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Pescuit la caucioace !

Post by rosu razvan »

Dunarea la cat e de mare si de tulbure nu cred ca faci mare servici acolo ! Am cativa amici buni care sunt innebuniti dupa salau pe Dunare si inca stau baietii in casa asa ca nu e de miscat incolo ! Dupa ce se mai incalzeste nitel o sa inceapa treaba pe balti mai ales pe alea mici care se incalzesc mai repede !
Daca un om sta 10 ore pe un scaun si se uita la balta e nebun , daca are si o undita in mana e pescar !!!!
rosurazvan2005@yahoo.com - 0765/043430
User avatar
rosu razvan
Posts: 124
Joined: 16 Feb 2010, 10:59
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Pescuit la caucioace !

Post by rosu razvan »

http://www.accuweather.com/world-foreca ... I&metric=1

Miyagi daca mint ei te mint si eu dar din ce arata acolo sf saptamanii viitoare va fi pescuibil ! :P
Daca un om sta 10 ore pe un scaun si se uita la balta e nebun , daca are si o undita in mana e pescar !!!!
rosurazvan2005@yahoo.com - 0765/043430
User avatar
rosu razvan
Posts: 124
Joined: 16 Feb 2010, 10:59
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Pescuit la caucioace !

Post by rosu razvan »

Armand si mie imi arde buza sa mai fac o Dunare ca stau si ma uit la poza asta si dupa aia ma uit pe geam si ma apuca nervisorii si iar fac ordine prin trusa de caucioace !
Image
Daca un om sta 10 ore pe un scaun si se uita la balta e nebun , daca are si o undita in mana e pescar !!!!
rosurazvan2005@yahoo.com - 0765/043430
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Pescuit la caucioace !

Post by Miyagi »

rosu razvan wrote:http://www.accuweather.com/world-foreca ... I&metric=1

Miyagi daca mint ei te mint si eu dar din ce arata acolo sf saptamanii viitoare va fi pescuibil ! :P
Atunci ne bagăm. ;)
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: Pescuit la caucioace !

Post by costin stefanescu »

hai baieti ca va dau eu un pont de salau timpuriu,Belciugatele balta mare,are salau frumos si apa se incalzeste foarte repede,doar cateva zile cu soare si o ia,are insa si un dezavantaj,e scumpa :evil: 70 ron!
User avatar
rosu razvan
Posts: 124
Joined: 16 Feb 2010, 10:59
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Pescuit la caucioace !

Post by rosu razvan »

Buna balta ! Am avut ceva rezultate anu trecut pe ea dar intradevar cam scumputza !
Partea mai proasta cu baltile de genu asta e ca imediat cum se incalzeste se umplu de pescari la stationar si nu prea mai ai loc de dat dupa salau !
Daca un om sta 10 ore pe un scaun si se uita la balta e nebun , daca are si o undita in mana e pescar !!!!
rosurazvan2005@yahoo.com - 0765/043430
User avatar
rebeu
Posts: 909
Joined: 25 Oct 2009, 16:50
Location: Bucureşti

Re: Pescuit la caucioace !

Post by rebeu »

rosu razvan wrote:http://www.accuweather.com/world-foreca ... I&metric=1

Miyagi daca mint ei te mint si eu dar din ce arata acolo sf saptamanii viitoare va fi pescuibil ! :P
Solunaru' zice că pe 15, 16, 17 martie (între 11 şi 14) sunt 4 stele după care scade... sâmbătă pe 20 martie e doar o singură steluţă...
Tot citind pe net despre solunar, pro şi contra, parcă m-au convins să-l bag în seamă...
A cam ieshit fum din discurile de pe server... deci pozele... trebuie sa le reinstalez...
Doar ca mai dureaza... am back-up la directoare dar nu si la soft... deci trebuie sa reinstalez tot... si sunt cam departe...
va rog sa mai aveti rabdare...
--
RBu'
User avatar
rosu razvan
Posts: 124
Joined: 16 Feb 2010, 10:59
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Pescuit la caucioace !

Post by rosu razvan »

Sa stii ca de multe ori ptr mine solunaru a dat gres ! Adik pe solunar ft bun am prins nimik si in zile in care zicea solunaru sa stam acasa am luat o gramada de peste asa ca nu prea ma bazez pe el !
Daca un om sta 10 ore pe un scaun si se uita la balta e nebun , daca are si o undita in mana e pescar !!!!
rosurazvan2005@yahoo.com - 0765/043430
Armand
Posts: 205
Joined: 27 Oct 2009, 09:37

Re: Pescuit la caucioace !

Post by Armand »

rosu razvan wrote:Armand si mie imi arde buza sa mai fac o Dunare ca stau si ma uit la poza asta si dupa aia ma uit pe geam si ma apuca nervisorii si iar fac ordine prin trusa de caucioace !
Eu cand ma gandesc la Dunare pe astia ii am in minte:

Image
PS: Scuze de poza facuta in bucatarie insa n-am avut aparatu la mine...Va garantez ca pestii au fost eliberati in deplina siguranta :twisted: :lol:
User avatar
rosu razvan
Posts: 124
Joined: 16 Feb 2010, 10:59
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Pescuit la caucioace !

Post by rosu razvan »

Eliberati in tigaia cu unt incins dupa ce in prealabil au fost filetati si trecuti prin faina si serviti cu mamaliguta calda si mujdei de usturoi cu smantana ? :D
Hai k deja ma chinuie talentu culinar si nu am salau cu care sa execut lucrarea !!!!
Daca un om sta 10 ore pe un scaun si se uita la balta e nebun , daca are si o undita in mana e pescar !!!!
rosurazvan2005@yahoo.com - 0765/043430
User avatar
rebeu
Posts: 909
Joined: 25 Oct 2009, 16:50
Location: Bucureşti

Re: Pescuit la caucioace !

Post by rebeu »

rosu razvan wrote:Sa stii ca de multe ori ptr mine solunaru a dat gres ! Adik pe solunar ft bun am prins nimik si in zile in care zicea solunaru sa stam acasa am luat o gramada de peste asa ca nu prea ma bazez pe el !
Tot citind, am început să fac diferenţa între pescuitul pe ape curgatoare (în principiu publice), unde solunarul pare a fi valabil şi pescuitul în incinte închise, amenajate (balţi cu plată), unde primordial devine programul local al hrănirii, cel instituit de îngrijitorul incintei. Este normal ca acolo solunarul să nu mai fie valabil.
Dar, după ce-am citit o saptamană mi s-a cam luat. :oops:

Unii chiar se ceartă rău de tot pe tema asta. :lol: Mai ales în perioada asta când... se practică de zor pescuitul pe net unde solunaru' chiar n-are nici-o importanţă. :lol:
A cam ieshit fum din discurile de pe server... deci pozele... trebuie sa le reinstalez...
Doar ca mai dureaza... am back-up la directoare dar nu si la soft... deci trebuie sa reinstalez tot... si sunt cam departe...
va rog sa mai aveti rabdare...
--
RBu'
User avatar
rosu razvan
Posts: 124
Joined: 16 Feb 2010, 10:59
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Pescuit la caucioace !

Post by rosu razvan »

In principiu solunaru e ft important mai ales la crap si alte ciprinide ! Rapitorul nu il respecta ft mult mai ales ca multe din trasaturile care le avem noi nu sunt determinate neaparat de foame cat de alte lucruri ( apararea teritoriului , a cuibului si altele ) !
Daca un om sta 10 ore pe un scaun si se uita la balta e nebun , daca are si o undita in mana e pescar !!!!
rosurazvan2005@yahoo.com - 0765/043430
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Pescuit la caucioace !

Post by Miyagi »

Armand wrote:
rosu razvan wrote:Armand si mie imi arde buza sa mai fac o Dunare ca stau si ma uit la poza asta si dupa aia ma uit pe geam si ma apuca nervisorii si iar fac ordine prin trusa de caucioace !
Eu cand ma gandesc la Dunare pe astia ii am in minte:

Image
PS: Scuze de poza facuta in bucatarie insa n-am avut aparatu la mine...Va garantez ca pestii au fost eliberati in deplina siguranta :twisted: :lol:
Si tu si Razvan sunteti nishte ticalosi :( ;iar eu un maRE OR :evil: GOLIOS PE VOI
User avatar
rosu razvan
Posts: 124
Joined: 16 Feb 2010, 10:59
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Pescuit la caucioace !

Post by rosu razvan »

Vai cat de tare ne-ai jignit Miyagi ! :o Pai chiar sa ne spui pe nume ? :? Lasa k poate intri si tu alaturi de noi anu asta in gasca ticalosilor sa vezi si cum e de partea cealalta a baricadei :idea: !
Oricum joi sunt prezent la cafenea si poate schimbam o vorba doua asta daca faci conversatie cu "ticalosi" ! :D
Daca un om sta 10 ore pe un scaun si se uita la balta e nebun , daca are si o undita in mana e pescar !!!!
rosurazvan2005@yahoo.com - 0765/043430
Post Reply

Return to “Pescuit cu artificiale”