TTX

Pentru pasionaţii de pescuit staţionar

Moderator: Pacapescarul

User avatar
rebeu
Posts: 909
Joined: 25 Oct 2009, 16:50
Location: Bucureşti

Re: TTX

Post by rebeu »

Habar n-am ce este... mâine o să văd. Am făcut deja comanda...

LE: După ce-l iau, tu il poţi vedea şi dacă-ţi place e ok. Dacă nu-ţi place nu te strâng de gât, am făcut comanda înainte să citesc mesajul tău. :D
A cam ieshit fum din discurile de pe server... deci pozele... trebuie sa le reinstalez...
Doar ca mai dureaza... am back-up la directoare dar nu si la soft... deci trebuie sa reinstalez tot... si sunt cam departe...
va rog sa mai aveti rabdare...
--
RBu'
laloi
Posts: 765
Joined: 26 Oct 2009, 11:52
Location: Bucuresti

Re: TTX

Post by laloi »

Totu e sa ramana pestele fara aer cand o gusta din el.... :lol:
User avatar
Lorelai
Posts: 1517
Joined: 20 Apr 2010, 12:34
Location: Langa Bucuresti

Re: TTX

Post by Lorelai »

Baieti, vedeti ca daca e de la Dragonu' rosu, unde v-a trimis Cezar, este pentru crap chinezesc.
Au la pretul asta pentru ca ei nu mai folosesc. Acum , daca pui manele ,sare singur in barca.Am vazut si un film, chiar nu credeam.
Lorelai
Dan Surdu
d.surdu@yahoo.com
Tel. 0725985958
User avatar
rebeu
Posts: 909
Joined: 25 Oct 2009, 16:50
Location: Bucureşti

Re: TTX

Post by rebeu »

Şi eu cum aflu dacă-i chinezesc sau altă naţie?

Nu iau de la DR. Trebuie să-i cer acte de provenienţă?

Dacă pe sac nu scrie pe chinezeşte nu-i musai să nu fie chinezesc.
Eu cum aflu?
A cam ieshit fum din discurile de pe server... deci pozele... trebuie sa le reinstalez...
Doar ca mai dureaza... am back-up la directoare dar nu si la soft... deci trebuie sa reinstalez tot... si sunt cam departe...
va rog sa mai aveti rabdare...
--
RBu'
User avatar
evergreen
Posts: 480
Joined: 09 Jan 2011, 07:49
Location: Bucuresti
Contact:

Re: TTX

Post by evergreen »

rebeu wrote:Eu am găsit cu 3ron la saci de 25kg. Nu ştiam dacă merită sau nu. Se pare că o să iau un sac. Sau, poate ne combinăm mai mulţi? Se mai bagă cineva?
sal, daca se poate spune de unde ati gasit, sau daca pot sa cumpar si eu 10-15 kg. multumesc anticipat. si in al doilea rand daca puteti spune daca e pentru chinezesc sau nu :lol: (presupun ca l-ati folosit deja) dupa raspunsul pestelui.
Mai bine sa taci, sa fii considerat prost, decat sa vorbesti, ca sa inlaturi orice dubiu!
Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!
User avatar
rebeu
Posts: 909
Joined: 25 Oct 2009, 16:50
Location: Bucureşti

Re: TTX

Post by rebeu »

Am vorbit la tel. cu cel care vinde. Este românesc, îl produce el...
Mă duc să-l iau după ora 14:00. Îl voi întreba dacă este de acord să-i dau numărul de telefon aici pe site.
După ce-l iau, încerc să dau de Cezar să vadă dacă-i OK. Dacă-i pune ştampila de OK şi omu' e de acord cu telefoanele... am pus de-o afacere cinstită! :mrgreen:
A cam ieshit fum din discurile de pe server... deci pozele... trebuie sa le reinstalez...
Doar ca mai dureaza... am back-up la directoare dar nu si la soft... deci trebuie sa reinstalez tot... si sunt cam departe...
va rog sa mai aveti rabdare...
--
RBu'
User avatar
paulletta
Posts: 980
Joined: 25 Oct 2009, 17:22

Re: TTX

Post by paulletta »

Ma bag si eu la ceva TTX
Paulletta
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: TTX

Post by cezar »

rebeu wrote:Şi eu cum aflu dacă-i chinezesc sau altă naţie?

Nu iau de la DR. Trebuie să-i cer acte de provenienţă?

Dacă pe sac nu scrie pe chinezeşte nu-i musai să nu fie chinezesc.
Eu cum aflu?
Pe saculet pe care mi l-a vandut chinezoiul scrie Indagriscom Rupea, jud. Brasov.
Ce era prost, sa-l care tocmai din China ?
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: TTX

Post by Mihai Vinturache »

Prost sau nu, chiar se cara din China cantitati imense.
Pentru a-l recunoste e suficient sa-l mirositi. Cel romanesc miroase tare, iar daca il si umectezi putin iti vine sa-l mananci. Cel chinezesc nu miroase asa puternic.
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: TTX

Post by costin stefanescu »

am fost cu Radu si am luat sacul de ttx,nu stiu ce sa spun,oamenii spuneau ca-l iau de la o moara,insa de mirosit nu prea miroase asa puternic,om vedea !
nexu
Posts: 319
Joined: 25 Oct 2009, 18:26

Re: TTX

Post by nexu »

rebeu wrote:Am vorbit la tel. cu cel care vinde. Este românesc, îl produce el...
Mă duc să-l iau după ora 14:00. Îl voi întreba dacă este de acord să-i dau numărul de telefon aici pe site.
După ce-l iau, încerc să dau de Cezar să vadă dacă-i OK. Dacă-i pune ştampila de OK şi omu' e de acord cu telefoanele... am pus de-o afacere cinstită! :mrgreen:
In afara de nr de tel, sa`i ceri si reteta dupa care`l prepara, s`o pui pe site... :twisted:
0762 747 895...0732 085 740
User avatar
rebeu
Posts: 909
Joined: 25 Oct 2009, 16:50
Location: Bucureşti

Re: TTX

Post by rebeu »

Hummmm... ce să zic... n-am apucat să vorbesc cu el. A sunat-o pe soţia lui să ne dea din garaj un sac. S-a uitat Costin la el... l-a mirosit... acu' om vedea...
După ce il testez la peşte, vin aici şi... dau raportu'...
A cam ieshit fum din discurile de pe server... deci pozele... trebuie sa le reinstalez...
Doar ca mai dureaza... am back-up la directoare dar nu si la soft... deci trebuie sa reinstalez tot... si sunt cam departe...
va rog sa mai aveti rabdare...
--
RBu'
Post Reply

Return to “Pescuit staţionar”