Hai maine la pescuit!!!

Pentru pasionaţii de pescuit staţionar

Moderator: Pacapescarul

mdd69ro
Posts: 148
Joined: 31 Jan 2010, 19:48
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Hai maine la pescuit!!!

Post by mdd69ro »

costin stefanescu wrote:Nexule,esti sigur ca taxa e ca anul trecut,adica 200 roni pe dig ? mi s-e pare cam ciudat sa fie digul plin de pescari unul langa altul la 2 bulioane :shock: !!
2 am auzit si eu ca este anul acesta, DOAR PENTRU CRAP(daca-l prinzi :lol: ); in rest, dai la caras la 60, da' daca te prinde cu crapu-n traista, te-ai ars :lol:
Sanatate maxima!
Daniel
0723.524.522
nexu
Posts: 319
Joined: 25 Oct 2009, 18:26

Re: Hai maine la pescuit!!!

Post by nexu »

costin stefanescu wrote:Nexule,esti sigur ca taxa e ca anul trecut,adica 200 roni pe dig ? mi s-e pare cam ciudat sa fie digul plin de pescari unul langa altul la 2 bulioane :shock: !!

Sa fie clar:-oriunde`ai pescui, ca esti pe dig sau aiurea, Neatza te`ntreaba la ce dai...daca dai la crap, achiti 200ron, daca dai la caras, dai 60ron, iar daca dai la caras si iti gaseste frun somn, sau frun crap in juvelnic, iti leaga o bordura de gat si te arunca in apa...oricum, Cernica este si va fi, balta de vara-toamna, avand in vedere ca apa este foarte adanca si se incalzeste-raceste mai greu...cu totii stim ce carasoi si cam in ce cantitati, se luau asta toamna pe Cernica...
0762 747 895...0732 085 740
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: Hai maine la pescuit!!!

Post by costin stefanescu »

nu stiu Nexule,da eu anul trecut am dat in aprilie mai si am luat nene carasoi d-aia la kil,banuiesc c-a iesit din adancuri sa depuna !
nexu
Posts: 319
Joined: 25 Oct 2009, 18:26

Re: Hai maine la pescuit!!!

Post by nexu »

Asea, ca bine zici, asa`i de mare carasu` pe Cernica...da` asta toamna se luau cate treizeci-patruj de kile in 6 ore si de restu` stiucalai d`aia mari...daca ai de gand sa meri pe cernica, o poti face, mai ales ca stii locurile prinzatoare si te asigur ca astea`s taxele pt 2010...
0762 747 895...0732 085 740
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: Hai maine la pescuit!!!

Post by Mihai Vinturache »

Oferta de insotitor !!

Dragi colegi,
Incepand din 21.06 lipsesc din tara 3 saptamani asa incat socrul meu ramane fara partener si, mai rau, fara mijloc de transport.
Ca urmare m-a rugat sa postez aici anuntul ca se ofera ca partener pentru cei care vor sa mearga la pescuit in aceasta perioada si nu au insotitor. Singura problema este ca taxa baltii sa nu fie foarte mare pentru ca e pensionar.
El este pescar unditar deci nu are mult echipament.
Multumim cu anticipatie.

Date de contact:
Nea GICU,
Piata Iancului
tel. 0745 983 874
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
User avatar
Discretul
Posts: 159
Joined: 31 May 2010, 23:00
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Hai maine la pescuit!!!

Post by Discretul »

Saliu!Duminica vreau sa merg pe Dunare!ori pe ARA ori spre Slobozia [GR];daca doreste il pot lua cu mine fara nici un cost doar sa aiba permis;mai merg cu un nepot,atat!Mentiune:nu am mai fost niciodata deci..nu cunosc locurile :?
0767886500
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Hai maine la pescuit!!!

Post by cezar »

Discretul wrote:Saliu!Duminica vreau sa merg pe Dunare!ori pe ARA ori spre Slobozia [GR];daca doreste il pot lua cu mine fara nici un cost doar sa aiba permis;mai merg cu un nepot,atat!Mentiune:nu am mai fost niciodata deci..nu cunosc locurile :?
Prietene, parerea mea este sa schimbi locatia, avand in vedere cota incredibil de mare a Dunarii. Inca de acum trei saptamani (cand am fost pe acolo) erau inundate locurile de pescuiala, iar intre timp apa a mai crescut cu cca 65 cm.
In plus, vine si foarte tulbure !
User avatar
Discretul
Posts: 159
Joined: 31 May 2010, 23:00
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Hai maine la pescuit!!!

Post by Discretul »

Multumesc pt sfat Dle Cezar!totusi...ma duc!chit ca ma duc in recunoastere..sa ..."vada si ochiu' meu"!si...sssper! sa gasesc eu un lac/canal/loc in Lunca Dunarii care sa imi permita si cateva lansari! ;)
0767886500
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: Hai maine la pescuit!!!

Post by Mihai Vinturache »

Multumim pentru oferta. Duminica insa toata familia e in febra pregatirilor pentru plecare.
Nea Gicu asteapta oferte de luni incolo cu promisiunea unei revansari dupa intoarcerea mea din concediu.
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
Ono
Posts: 687
Joined: 23 Dec 2009, 05:37
Location: Bucuresti

Re: Hai maine la pescuit!!!

Post by Ono »

Ma mananca de un mers la pescuit pe Arges duminica... O fi bine?
User avatar
rebeu
Posts: 909
Joined: 25 Oct 2009, 16:50
Location: Bucureşti

Re: Hai maine la pescuit!!!

Post by rebeu »

Ai vreun loc anume în vedere? sau doar aşa...
A cam ieshit fum din discurile de pe server... deci pozele... trebuie sa le reinstalez...
Doar ca mai dureaza... am back-up la directoare dar nu si la soft... deci trebuie sa reinstalez tot... si sunt cam departe...
va rog sa mai aveti rabdare...
--
RBu'
dragos_iordache
Posts: 5
Joined: 13 Apr 2010, 12:18

Re: Hai maine la pescuit!!!

Post by dragos_iordache »

Am fost eu azi pe Arges in zona podului de la Gradinari si nu am avut nici o trasatura la feeder timp de 2 ore, asa ca m-am mutat pe Sabar. Argesul e crescut si foarte turbure, Sabarul era mai limpede insa nu am luat decat cateva mrenute mici si clenuti, toti eliberati. Cred ca cel mai indicat de incercat ar fi Neajlovul.
Ono
Posts: 687
Joined: 23 Dec 2009, 05:37
Location: Bucuresti

Re: Hai maine la pescuit!!!

Post by Ono »

rebeu wrote:Ai vreun loc anume în vedere? sau doar aşa...
Aveam ceva in minte, dar ploaia de aseara m-a intors din drum...
User avatar
CRISTI DINU
Posts: 447
Joined: 12 May 2010, 21:17
Location: Bucuresti

Re: Hai maine la pescuit!!!

Post by CRISTI DINU »

mai pleaca cineva la sfarsit de saptamana, incerc zilele astea pe arges .
ceva informatii despre noutati. :D
Adrenalina inpinge pistonul
Pescuitul te intinereste !
User avatar
Discretul
Posts: 159
Joined: 31 May 2010, 23:00
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Hai maine la pescuit!!!

Post by Discretul »

Eu vreau sa ma duc sambata si duminica pe Arges,la Posta,in balastiera[langa draga];am fost si duminica insa ...nu am avut un tzac toata ziua;cred ca mi-am ales cel mai adanc loc de pe balta..cca 6 m!!:)) insa....nu ma las pana nu il momesc pe crap in locul ala!!ma voi duce la 2-3 zile si ii arunc momeala acolo,fara sa pescuiesc! in schimb..cei de pe malul opus il "rupeau" pe salau si stiuca-marlita ..la pestisor si chiar la rama!
0767886500
User avatar
CRISTI DINU
Posts: 447
Joined: 12 May 2010, 21:17
Location: Bucuresti

Re: Hai maine la pescuit!!!

Post by CRISTI DINU »

Discretul wrote:Eu vreau sa ma duc sambata si duminica pe Arges,la Posta,in balastiera[langa draga];am fost si duminica insa ...nu am avut un tzac toata ziua;cred ca mi-am ales cel mai adanc loc de pe balta..cca 6 m!!:)) insa....nu ma las pana nu il momesc pe crap in locul ala!!ma voi duce la 2-3 zile si ii arunc momeala acolo,fara sa pescuiesc! in schimb..cei de pe malul opus il "rupeau" pe salau si stiuca-marlita ..la pestisor si chiar la rama!
n-am mai fost in amonte de baraj decand cu ploile astea,noaptea cadea somn si salau acolo,cum se prezinta apa , e tulbure-crescuta?
super ideia cu nada in acel loc ,6 zile nada si a 7 sa stai pe el. :ugeek:
Adrenalina inpinge pistonul
Pescuitul te intinereste !
User avatar
paulletta
Posts: 980
Joined: 25 Oct 2009, 17:22

Re: Hai maine la pescuit!!!

Post by paulletta »

Care mergi maine la pescuit???
Nu am o tinta exacta.....un Arges ceva pe la Dumitrana, pe la km 36...etc.
Astept propuneri.
Daca nu este niciun amator plec la Rosu la bibaneala :lol:


0721/735.634.
0766/782.363.
Paulletta
User avatar
CRISTI DINU
Posts: 447
Joined: 12 May 2010, 21:17
Location: Bucuresti

Re: Hai maine la pescuit!!!

Post by CRISTI DINU »

paulletta wrote:Care mergi maine la pescuit???
Nu am o tinta exacta.....un Arges ceva pe la Dumitrana, pe la km 36...etc.
Astept propuneri.
Daca nu este niciun amator plec la Rosu la bibaneala :lol:


0721/735.634.
0766/782.363.
am trecut astazi pe la ora 16, in acea balastiera de la posta erau cativa pescari dar nu am vazut sa traga, erau fara activitate,apa era cam tulbure dar nu crescuta ,am stat cam 1 ora in spionaj,plecasem cu gandul spre dumitrana si la rondu din bragadiru am facut dreapta (mintea...),eram pregatit cu viermi rame rosii,negre si hotarat pe el ,dar un telefon a stricat treaba,asa se intampla cand fugi de la munca pe balta. :mrgreen:
Adrenalina inpinge pistonul
Pescuitul te intinereste !
User avatar
CRISTI DINU
Posts: 447
Joined: 12 May 2010, 21:17
Location: Bucuresti

Re: Hai maine la pescuit!!!

Post by CRISTI DINU »

Paul,am sa incerc sa iau maine legatura telefonic daca pleci pe arges ,eu unu am un loc de pescuit in zona darvari mai sus de domnesti ,acolo as merge dar sa vad ,ca si maine lucrez :D
Adrenalina inpinge pistonul
Pescuitul te intinereste !
laloi
Posts: 765
Joined: 26 Oct 2009, 11:52
Location: Bucuresti

Re: Hai maine la pescuit!!!

Post by laloi »

Salutare, as incerca maine, sambata 13 august 2011, vreo balta cu plata, dar si cu peste, sau un Neajlov sau Arges (de dimineata pana seara), vreun amator care sa suporte compania mea? :D sau macar vreo recomandare? Multumesc anticipat.
Post Reply

Return to “Pescuit staţionar”