Hai maine la pescuit!!!

Pentru pasionaţii de pescuit staţionar

Moderator: Pacapescarul

Ono
Posts: 687
Joined: 23 Dec 2009, 05:37
Location: Bucuresti

Re: Hai maine la pescuit!!!

Post by Ono »

Luni s-a prins salau si somn (pun poze si filme daca ma invata cineva cum se face asta). De sambata seara incepuse si carasul. Florin ne-a aratat cum se pot prinde 70 de obleti dintr-o lovitura! Sambata am facut un bors de peste... care a avut un gust atat de bun ca se manca cu o viteza de n-am mai vazut pana acum :roll: . Nu mai vorbim de prajeli de peste plus alte gratare. S-a adaugat o traversare inot a Dunarii, foarte placuta!, unii aratandu-si latura exhibitionista :lol: .

Am petrecut foarte bine... vremea si peisajele au fost minunate, am facut baie de multe ori, atmosfera cam zgomotoasa la inceput din cauza unor sculptori care faceau treaba non-stop pana s-au dus sa-i consoleze iubitele :lol: . Pana la urma am fost 10 persoane, plus Nicu, 75 ani! cunoscut pe garla direct, mare muzicant!

Majoritatea doareau sa repetam actiunea peste 2-3 saptamani, eu pot numai peste 2 saptamani.
Ono
Posts: 687
Joined: 23 Dec 2009, 05:37
Location: Bucuresti

Re: Hai maine la pescuit!!!

Post by Ono »

PS Vedeti ca au inceput sa se raceasca noptile!

CUM SE PUN POZE PE FORUM ?
User avatar
mikcutu
Posts: 751
Joined: 26 Oct 2009, 09:53

Re: Hai maine la pescuit!!!

Post by mikcutu »

Za dacs cam from za tracs!
Ono
Posts: 687
Joined: 23 Dec 2009, 05:37
Location: Bucuresti

Re: Hai maine la pescuit!!!

Post by Ono »

Hai de joi la pescuit. Tot acolo! ;)
User avatar
mikcutu
Posts: 751
Joined: 26 Oct 2009, 09:53

Re: Hai maine la pescuit!!!

Post by mikcutu »

ai reusit sa pui pozele?
Za dacs cam from za tracs!
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Hai maine la pescuit!!!

Post by cezar »

Ono wrote:Hai de joi la pescuit. Tot acolo! ;)
As veni si eu ! De vineri dupa amiaza !
Poate gasesc si un partener !
Ono
Posts: 687
Joined: 23 Dec 2009, 05:37
Location: Bucuresti

Re: Hai maine la pescuit!!!

Post by Ono »

Cezar, ar fi excelent. Eu aveam de gand sa plec de joi, dar cred ca tot de vineri voi pleca si eu.
Mikcutu, am uitat de poze cu totul...
User avatar
paulletta
Posts: 980
Joined: 25 Oct 2009, 17:22

Re: Hai maine la pescuit!!!

Post by paulletta »

Ce as merge si eu....
Da de sunt delegat cu treburi oficiale la balta :lol:
Paulletta
laloi
Posts: 765
Joined: 26 Oct 2009, 11:52
Location: Bucuresti

Re: Hai maine la pescuit!!!

Post by laloi »

Sambata, 5 nov, sau duminica, vreo iesire pe undeva? Pe Dunare recomanda cineva vreun loc unde sa se prinda la pestisor, fiindca banuiesc ca nu mai trage altceva...
Ono
Posts: 687
Joined: 23 Dec 2009, 05:37
Location: Bucuresti

Re: Hai maine la pescuit!!!

Post by Ono »

Poti merge la Burdusani pentru salau.
laloi
Posts: 765
Joined: 26 Oct 2009, 11:52
Location: Bucuresti

Re: Hai maine la pescuit!!!

Post by laloi »

Tks, banuiesc ca Bordusani, mai sus de Fetesti, ca e singura locatie care am gasit-o pe google map?
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Hai maine la pescuit!!!

Post by cezar »

laloi wrote:Sambata, 5 nov, sau duminica, vreo iesire pe undeva? Pe Dunare recomanda cineva vreun loc unde sa se prinda la pestisor, fiindca banuiesc ca nu mai trage altceva...
Eu as incerca la Galdau-Unirea, intre Calarasi si Fetesti. ;) Dar sa ai baboi la borcan, ca pe acolo s-ar putea sa nu gasesti.
laloi
Posts: 765
Joined: 26 Oct 2009, 11:52
Location: Bucuresti

Re: Hai maine la pescuit!!!

Post by laloi »

cezar wrote:Eu as incerca la Galdau-Unirea, intre Calarasi si Fetesti. ;) Dar sa ai baboi la borcan, ca pe acolo s-ar putea sa nu gasesti.
Tks, (adica in capatul canalului ala de dupa Jegalia, stiu ca am fost odata cu dvs acolo acu un an parca...),asa ma si gandeam, luam carasei de acasa, i-am colectat de la ultimele iesiri, i-am oxigenat si acu vroiam sa hranesc niste salai.. :D
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Hai maine la pescuit!!!

Post by cezar »

laloi wrote:
cezar wrote:Eu as incerca la Galdau-Unirea, intre Calarasi si Fetesti. ;) Dar sa ai baboi la borcan, ca pe acolo s-ar putea sa nu gasesti.
Tks, (adica in capatul canalului ala de dupa Jegalia, stiu ca am fost odata cu dvs acolo acu un an parca...),asa ma si gandeam, luam carasei de acasa, i-am colectat de la ultimele iesiri, i-am oxigenat si acu vroiam sa hranesc niste salai.. :D
Da, acolo, la capatul canalului urci pe dig, mergi cam 1,5 km si cobori la Dunare pe al doilea drum. printr-o poiana.
Mergi in amonte cam 200 m si...ai ajuns.
laloi
Posts: 765
Joined: 26 Oct 2009, 11:52
Location: Bucuresti

Re: Hai maine la pescuit!!!

Post by laloi »

Cred ca e cazul sa "desfundam" un pic acest topic :D Eu as vrea sa ies sambata (24) la o pescuiala (nu conteaza unde, lac, rau, cu taxa fara), preferabil cat de cat accesibil cu masina normala... Vreun amator sa-i tin de urat?! :mrgreen:
Eugen Fetes
Posts: 465
Joined: 27 Oct 2009, 08:43

Re: Hai maine la pescuit!!!

Post by Eugen Fetes »

Radu. eu ma duc maine pe Arges. Daca vrei sa mergi si tu, suna-ma in seara asta pana in ora 23 si stabilim unde ne intalnim.
0745578278
Ono
Posts: 687
Joined: 23 Dec 2009, 05:37
Location: Bucuresti

Re: Hai maine la pescuit!!!

Post by Ono »

Dupa 12 va sun si eu, poate va vizitez. Daca citeam mai devreme cu o zi... eram si eu cu voi de dimineata.
laloi
Posts: 765
Joined: 26 Oct 2009, 11:52
Location: Bucuresti

Re: Hai maine la pescuit!!!

Post by laloi »

Salutare, zic din timp, poate s-o coace vreo mica expeditie de 3-4 zile, in perioada 16-22 iulie 2012... Dunare, Chilia etc... Fir intins! :)
florianpeiu
Posts: 5
Joined: 22 Jun 2012, 09:52

Re: Hai maine la pescuit!!!

Post by florianpeiu »

Eugen Fetes wrote:Radu. eu ma duc maine pe Arges. Daca vrei sa mergi si tu, suna-ma in seara asta pana in ora 23 si stabilim unde ne intalnim.
In ce zona ati mers pe Arges? Imi puteti da mai multe detalii despre loc, pestele vizat si momelile folosite? Nu am mai fost pe Ag pana acum si as fi interesat.

Baniesc ca permisul ANPA este suficient, nu?

Multumesc,
Florin
Ono
Posts: 687
Joined: 23 Dec 2009, 05:37
Location: Bucuresti

Re: Hai maine la pescuit!!!

Post by Ono »

laloi wrote:Salutare, zic din timp, poate s-o coace vreo mica expeditie de 3-4 zile, in perioada 16-22 iulie 2012... Dunare, Chilia etc... Fir intins! :)
Eu as merge.
Domnilor?
Post Reply

Return to “Pescuit staţionar”