Protocol cu balti de stationar

Pentru pasionaţii de pescuit staţionar

Moderator: Pacapescarul

Post Reply
mdd69ro
Posts: 148
Joined: 31 Jan 2010, 19:48
Location: Bucuresti
Contact:

Protocol cu balti de stationar

Post by mdd69ro »

A facut Asociatia protocoale cu vreun patron de balta, privind reduceri pentru membrii Asociatiei? Daca da, care sunt acele balti? Daca nu, se pot face, pentru cei ce nu sunt in "cluburi"(eventual tot cu o mica taxa platita Asociatiei sau cu formarea unui "club de stationar)"?
Multumesc!
Sanatate maxima!
Daniel
0723.524.522
User avatar
Albatrin
Posts: 989
Joined: 21 Oct 2009, 17:32

Re: Protocol cu balti de stationar

Post by Albatrin »

Protocoale se vor face şi sigur vor fi reduceri pentru membrii asociaţiei. Bineînţeles că aceştia vor trebui sa respecte cu stricteţe clauzele care vor fi prevăzute.
Cristi Nedelcu
0722.880.939
Vrei să fii fericit o zi, îmbată-te; un an, însoară-te; o viaţă, apucă-te de pescuit !!!
mdd69ro
Posts: 148
Joined: 31 Jan 2010, 19:48
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Protocol cu balti de stationar

Post by mdd69ro »

Albatrin wrote:Protocoale se vor face şi sigur vor fi reduceri pentru membrii asociaţiei. Bineînţeles că aceştia vor trebui sa respecte cu stricteţe clauzele care vor fi prevăzute.
Normal ca vor trebui respectate si cine nu le respecta ar trebui sanctionat chiar cu excluderea din Asociatie!
Am vazut pe alt forum o invitatie pentru asociatii si de aceea am postat aici acest topic; in plus, nu stiam daca exista deja asemenea protocoale si cu cine...
Oricum, nu pentru asta am facut cererea de aderare la asociatie :D , dar eu, fiind pescar de balta de prin jurul Bucurestiului, ma intereseaza subiectul.
Multumesc de raspuns si astept cu nerabdare carnetul de membru al Asociatiei si lista cu baltile cu care exista protocoale ;)
Sanatate maxima!
Sanatate maxima!
Daniel
0723.524.522
User avatar
rubliov
Posts: 190
Joined: 06 Nov 2009, 11:59

Re: Protocol cu balti de stationar

Post by rubliov »

astazi voi lua legatura cu un prieten cu care,impreuna cu cezar,am mai facut pe vremuri un protocol de acest fel.sa speram ca va iesi bine intelegerea noastra.
mai am in vedere si un alt protocol cu o balta pe care ,demult,am aduso in circuitul pescarilor postand pe pescuitul.ro
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Protocol cu balti de stationar

Post by cezar »

Suntem in discutii cu mai multi patroni de balti care s-au aratat dispusi sa ofere facilitati membrilor nostri.
Daca balta/patronul/conditiile vor merita, vom finaliza. Daca nu, NU !

Vom negocia, vom vedea, vom anunta !

Tineti aproape ! :D
mdd69ro
Posts: 148
Joined: 31 Jan 2010, 19:48
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Protocol cu balti de stationar

Post by mdd69ro »

Tinem aproape, tinem-tinem.
Ideea e ca acum, daca ziceti ca va urma si un site, vom face reclama si pe acel site si pe acest forum. Daca nu le ajunge asta, putem da click-uri "urmarite" la ce site doresc ei sau putem trimite mesaje de mediatizare a baltii la prieteni(cu mail-ul lor la bcc drept dovada).
Ar fi o idee buna sa deschidem si un topic, in care fiecare sa spuna o parere despre cum putem mediatiza baltile cu care avem protocoale de acest tip.
Multumesc de interesul acordat!

Sanatate maxima!
Sanatate maxima!
Daniel
0723.524.522
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Protocol cu balti de stationar

Post by Dumitrescu Iancu »

Daniel,site-ul urmeaza,dureaza ceva mai mult pentru ca incercam sa-l facem cu forte proprii!Cat despre protocoale,stii cum este,noi vrem-deci este pe jumatate rezolvat,dar trebuie sa vrea si ei(patronii) :lol: .
Buna ideea de ne da cu parerea despre modalitatile de mediatizare a baltilor care vor sa coopereze,eu zic ca se poate face chiar aici,pe acest topic,asa ca asteptam propuneri!Si daca aveti cunostinte printre administratorii de balti care ar fi interesati de asemenea colaborare-nu va sfiiti,dati-i in vileag! :lol: :lol:
mdd69ro
Posts: 148
Joined: 31 Jan 2010, 19:48
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Protocol cu balti de stationar

Post by mdd69ro »

Am vazut asta pe alt site:
"Rog presedintii cluburilor care doresc ca membrii lor sa beneficieze de taxa preferentiala (60 ron
/24 ore) pe baza sportiva Green Lake-chiroiu 4,pentru sezonul 2010,sa-mi trimita mail la adresa george.alexandru@chiroiu4greenlake.ro pentru a primi si semna un protocol."
Nu stiu despre ce e vorba, dar se poate afla cu un mail ;)

Cat despre ce am putea face noi pentru cei cu care putem incheia protocol, avem asa:
- inregistrare pe site-ul lor(daca au) si dat click pe reclamele de la ei de pe site; nu stiu exact cum se poate demonstra ca ai facut asa ceva, dar cred ca exista o posibilitate; daca avem colegi care stiu se face asta, ii rog sa scrie aici;
- mediatizare balta prin mail-uri la persoanele cunoscute (pentru a nu fi considerate spam) si trecere la bcc a unei adrese de mail a patronului sau unui angajat al baltii (pentru a demonstra ca a fost trimis);
- afisarea de bannere la activitati organizate de Asociatie;
- protocolul poate intra in vigoare, pentru membrii Asociatiei, doar daca sunt insotiti de altcineva platitor de bon sau de alt membru al Asociatiei si doar in acest caz sa se aplice reducerea;

Momentan atat m-a dus capul :lol:
Daca mai gasesc, mai postez :)

Sanatate maxima!
Sanatate maxima!
Daniel
0723.524.522
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Protocol cu balti de stationar

Post by Dumitrescu Iancu »

Daniel,cu Chiroiu 4 chiar cred ca nu este o dificultate sa semnam acel protocol!Numa` ca anuntul respectiv se adreseaza in mod special pescarilor de crap cu pretentii,adica pescarilor de competitie,cam asta e tendinta pe acea balta!Oricum,vorbim si cu George Alexandru,nu ne este strain,sa vedem ce iese!
User avatar
Albatrin
Posts: 989
Joined: 21 Oct 2009, 17:32

Re: Protocol cu balti de stationar

Post by Albatrin »

mdd69ro wrote:Am vazut asta pe alt site:
"Rog presedintii cluburilor care doresc ca membrii lor sa beneficieze de taxa preferentiala (60 ron
/24 ore) pe baza sportiva Green Lake-chiroiu 4,pentru sezonul 2010,sa-mi trimita mail la adresa george.alexandru@chiroiu4greenlake.ro pentru a primi si semna un protocol."
...
După cum se vede, în anunţ este vorba de cluburi şi o bază sportivă . Cluburile sunt entităţi aparte, dedicate exclusiv pescuitului sportiv de competiţie. Pentru aceste cluburi există taxa respectivă. Noi dorim colaborări cu bălţi şi lacuri unde şi pescuitul "recreativ" este la loc de cinste şi unde nu sunt obligatorii salteaua de primire, spray-ul dezinfectant, montura fir de păr cu plumb pierdut şi minciogul ecologic.
Cristi Nedelcu
0722.880.939
Vrei să fii fericit o zi, îmbată-te; un an, însoară-te; o viaţă, apucă-te de pescuit !!!
User avatar
Petru Burian
Posts: 902
Joined: 25 Oct 2009, 09:56

Re: Protocol cu balti de stationar

Post by Petru Burian »

mdd69ro wrote:- protocolul poate intra in vigoare, pentru membrii Asociatiei, doar daca sunt insotiti de altcineva platitor de bon sau de alt membru al Asociatiei si doar in acest caz sa se aplice reducerea;
Aici n-am prea inteles :shock: :shock: :shock:
„Homo faber cyberneticus va deveni Homo humanis ecologicus”
mdd69ro
Posts: 148
Joined: 31 Jan 2010, 19:48
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Protocol cu balti de stationar

Post by mdd69ro »

Albatrin wrote:
mdd69ro wrote:Am vazut asta pe alt site:
"Rog presedintii cluburilor care doresc ca membrii lor sa beneficieze de taxa preferentiala (60 ron
/24 ore) pe baza sportiva Green Lake-chiroiu 4,pentru sezonul 2010,sa-mi trimita mail la adresa george.alexandru@chiroiu4greenlake.ro pentru a primi si semna un protocol."
...
După cum se vede, în anunţ este vorba de cluburi şi o bază sportivă . Cluburile sunt entităţi aparte, dedicate exclusiv pescuitului sportiv de competiţie. Pentru aceste cluburi există taxa respectivă. Noi dorim colaborări cu bălţi şi lacuri unde şi pescuitul "recreativ" este la loc de cinste şi unde nu sunt obligatorii salteaua de primire, spray-ul dezinfectant, montura fir de păr cu plumb pierdut şi minciogul ecologic.

Perfect de acord cu "pescuitul "recreativ" este la loc de cinste şi unde nu sunt obligatorii salteaua de primire, spray-ul dezinfectant, montura fir de păr cu plumb pierdut şi minciogul ecologic." Pe mine chiar ma enerveaza salteaua, sacii de pastrare si minciogul ecologic, prin prisma faptului ca sunt elemente destul de scumpe. D-aia nu particip la concursuri, ca nu am :lol:
Acela era doar un exemplu de anunt gasit de mine, nu o obligativitate de a trimite mail. Mai ales ca, pentru concursuri, din cite stiu eu, se foloseste balta salbatica...
Nu am cunostinte printre administratori de balti de pescuit, asa ca sar cu ce gasesc :D

Sanatate maxima!
Sanatate maxima!
Daniel
0723.524.522
mdd69ro
Posts: 148
Joined: 31 Jan 2010, 19:48
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Protocol cu balti de stationar

Post by mdd69ro »

Petru Burian wrote:
mdd69ro wrote:- protocolul poate intra in vigoare, pentru membrii Asociatiei, doar daca sunt insotiti de altcineva platitor de bon sau de alt membru al Asociatiei si doar in acest caz sa se aplice reducerea;
Aici n-am prea inteles :shock: :shock: :shock:
Exemplu:
-eu, membru al Asociatiei, plec la pescuit pe balta cu care exista protocolul semnat, singur; nu am nicio reducere;
-acelasi eu merg pe aceeasi balta insotit de altcineva, care nu este membru al Asociatiei si care plateste bon intreg pentru partida de pescuit; acum intra in
vigoare protocolul si eu platesc bon redus(pentru ca aduc cu mine un client in plus);
-tot acelasi eu, tot pe aceeasi balta dar de aceasta data insotit de alt membru al Asociatiei; iar intra protocolul in vigoare si platim amandoi cite un bon redus :lol:

Sper ca acum sa fi fost mai clat :D

Sanatate maxima!
Sanatate maxima!
Daniel
0723.524.522
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Protocol cu balti de stationar

Post by cezar »

Frate, eu cred ca va fi mult mai simplu :

De pilda :
Taxa generala este 50 ron/12 h.
Esti membru al asociatiei care face protocolul cu balta - platesti 30 de lei.

sau

Membrii asociatiei cu protocol platesc tot 50 ron, dar pescuiesc 24 h

sau

Ceilalti pescuiesc cu 50 ron, sistem c@r
Membrii asociatiei pot retine 5 kg.

etc.
mdd69ro
Posts: 148
Joined: 31 Jan 2010, 19:48
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Protocol cu balti de stationar

Post by mdd69ro »

cezar wrote:Frate, eu cred ca va fi mult mai simplu :

De pilda :
Taxa generala este 50 ron/12 h.
Esti membru al asociatiei care face protocolul cu balta - platesti 30 de lei.

sau

Membrii asociatiei cu protocol platesc tot 50 ron, dar pescuiesc 24 h

sau

Ceilalti pescuiesc cu 50 ron, sistem c@r
Membrii asociatiei pot retine 5 kg.

etc.

Corect!
Aceea era doar o varianta prin care ajutam noi balta cu care aveam protocolul(iar nu mi-a dat altceva prin cap, bine ca nu era glont :lol: ).

Sanatate maxima!
Sanatate maxima!
Daniel
0723.524.522
Post Reply

Return to “Pescuit staţionar”