Drumul spre cort in Delta Dunarii

Cum ajungem la locurile de pescuit

Moderators: PETREMAN, costin stefanescu

Post Reply
piticu_13
Posts: 4
Joined: 24 Mar 2010, 22:28

Drumul spre cort in Delta Dunarii

Post by piticu_13 »

Ce sa va spun despre aceasta lege, cred ca nici nu va intereseaza de fapt, din moment de ce un an aparuta, nu a starnit
discutii, sa inteleg ca este una pe gustul pescarilor ,, Dunareni ''?
Anul asta campare interzisa in ,,Rezervatie'' la anul pana in Calarasi ,peste 2 ani la Giurgiu ,peste un an bariera pe apa la
Cernavoda si la mai mule .....
Cred ca se merita cateva randuri pe aceasta tema , si daca nu va astept la coada la bariera , nu, nu la autostrada ci pe Dunare , doar nu credeati ca scapati, la anul veniti cu pasaportul la bac la CALARASI ?
HA HA HA
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Drumul spre cort in Delta Dunarii

Post by cezar »

piticu_13 wrote:Ce sa va spun despre aceasta lege, cred ca nici nu va intereseaza de fapt, din moment de ce un an aparuta, nu a starnit
discutii, sa inteleg ca este una pe gustul pescarilor ,, Dunareni ''?
Anul asta campare interzisa in ,,Rezervatie'' la anul pana in Calarasi ,peste 2 ani la Giurgiu ,peste un an bariera pe apa la
Cernavoda si la mai mule .....
Cred ca se merita cateva randuri pe aceasta tema , si daca nu va astept la coada la bariera , nu, nu la autostrada ci pe Dunare , doar nu credeati ca scapati, la anul veniti cu pasaportul la bac la CALARASI ?
HA HA HA
Problema s-a dezbatut suficient la momentul aparitiei respectivei interdictii; cauta pe la Legislatie, a aparut cate ceva si pe la Cafenea, avem membri care se judeca cu ARBDD-ul (si castiga) etc.
Este pe undeva si o harta a locurilor acceptate de ARBDD pentru amplasarea corturilor...
Cauta, cauta, cauta si vei gasi.
Post Reply

Return to “Drumuri şi poteci spre locurile de pescuit”