"Nada fermecata"

Ce ne aduce peştele la cârlig

Moderator: Pacapescarul

Post Reply
User avatar
FAE
Posts: 318
Joined: 28 Oct 2009, 13:37
Location: bucuresti
Contact:

"Nada fermecata"

Post by FAE »

:D SALVE :D
Deja eu am facut anuntul si pe alt site cu o nada cu foarte bune rezultate,chiar testata de mine,singura problema este ca singurul loc de unde se poate procura este de la vecini nostri bulgari...se vinde la sac de 18 kg si este 118 euro,"io nu stiu limba rusa dar din cite mi-a tradus un baiat din giurgiu se numeste "apetitul crapului"...
SA TRAITI MULT MAI BINE.
Tel: 0722.914.826.
User avatar
Albatrin
Posts: 989
Joined: 21 Oct 2009, 17:32

Re: "Nada fermecata"

Post by Albatrin »

FAE wrote::D SALVE :D
Deja eu am facut anuntul si pe alt site cu o nada cu foarte bune rezultate,chiar testata de mine,singura problema este ca singurul loc de unde se poate procura este de la vecini nostri bulgari...se vinde la sac de 18 kg si este 118 euro,"io nu stiu limba rusa dar din cite mi-a tradus un baiat din giurgiu se numeste "apetitul crapului"...
O simplă socoteală arată un preţ de vreo 30 roni/Kg adică de vreo 3-4 ori cât Benzar Crap, nada folosită la concursurile de la noi.
Scump doamnă, scump, dincolo era mai ieftin!!!! :shock: :lol: :shock: :lol:
Cristi Nedelcu
0722.880.939
Vrei să fii fericit o zi, îmbată-te; un an, însoară-te; o viaţă, apucă-te de pescuit !!!
User avatar
PETER
Posts: 587
Joined: 25 Oct 2009, 16:00
Contact:

Re: "Nada fermecata"

Post by PETER »

Punga de 3 kg Benzar concurs este intre 12 - 15 lei la Cluj
http://www.pescarulclujean.com

Take it a smile to your face,
it's so nice to be happy!
User avatar
Albatrin
Posts: 989
Joined: 21 Oct 2009, 17:32

Re: "Nada fermecata"

Post by Albatrin »

PETER wrote:Punga de 3 kg Benzar concurs este intre 12 - 15 lei la Cluj
Adică 5 roni pe kil !!! :shock: deci vreo 20euro dacă s-ar vinde la saci de 18kg ca nada bulgărească. Image
Cristi Nedelcu
0722.880.939
Vrei să fii fericit o zi, îmbată-te; un an, însoară-te; o viaţă, apucă-te de pescuit !!!
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: "Nada fermecata"

Post by cezar »

Albatrin wrote:
PETER wrote:Punga de 3 kg Benzar concurs este intre 12 - 15 lei la Cluj
Adică 5 roni pe kil !!! :shock: deci vreo 20euro dacă s-ar vinde la saci de 18kg ca nada bulgărească. Image
la Bucuresti unde se vinde nada Benzar, stie cineva ? :D
Sionut
Posts: 82
Joined: 25 Oct 2009, 18:26

Re: "Nada fermecata"

Post by Sionut »

Am gasit la magazinele de pe Ghencea. Si in Aparatorii patriei, vis-a-vis de metrou e un magazin unde am gasit.
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: "Nada fermecata"

Post by cezar »

Multumesc, Ionut.
User avatar
mikcutu
Posts: 751
Joined: 26 Oct 2009, 09:53

Re: "Nada fermecata"

Post by mikcutu »

@FAE: chiar daca stiai limba rusa, tot nu puteai sa citesti ce scria acolo. Daca nada este bulgareasca, atunci, cel mai probabil scria in bulgara si nu in rusa.

poti sa descrii putin nada aia, o poza, ceva?
Za dacs cam from za tracs!
User avatar
FAE
Posts: 318
Joined: 28 Oct 2009, 13:37
Location: bucuresti
Contact:

Re: "Nada fermecata"

Post by FAE »

:D SALVE :D
Da este scumpa intreadevar, dar si rezultatele,sincer, cred ca este ca la cursele de masini...fiecare incearca sa dea tot ce pot pe 405 m...dar una este LOGAN si cealalta ...FERRARI CALIFORNIA,"IO nu incerc sa fac publicitate ptr. nici-o marfa, dar trebui sa fim realisti la calitate si de ce nu"potenta" marfii...cei care au participat asta primavara la concursul de la cercani stiu citii "ciortani am luat pe ora...trebui sa recunosc ca toti au fost sub cintar dar eu m-a refer la nr., am gresit "io cantitatile cind am pregatit nada( am pus mai mult decit trebuia si am atras totii ciortani din zona,asta este cind vrei sa pari mai destept decit altii) ,prostia si domnia se plateste. :(
SA TRAITI MULT MAI BINE.
Tel: 0722.914.826.
Eugen Fetes
Posts: 465
Joined: 27 Oct 2009, 08:43

Re: "Nada fermecata"

Post by Eugen Fetes »

FAE wrote::D SALVE :D
Da este scumpa intreadevar, dar si rezultatele,sincer, cred ca este ca la cursele de masini...fiecare incearca sa dea tot ce pot pe 405 m...dar una este LOGAN si cealalta ...FERRARI CALIFORNIA,"............ :(

Un tip si o tipa fac dragoste. El ii spune: "Iubito, fiindca esti prima mea femeie, o sa-ti spun Eva." Ea ii raspunde:
"Iubitule, fiindca esti al 407-lea, o sa-ti spun Peugeot."

P.S. Nu m-am putut abtine... :lol:
0745578278
User avatar
Albatrin
Posts: 989
Joined: 21 Oct 2009, 17:32

Re: "Nada fermecata"

Post by Albatrin »

Eugen Fetes wrote:
FAE wrote::D SALVE :D
Da este scumpa intreadevar, dar si rezultatele,sincer, cred ca este ca la cursele de masini...fiecare incearca sa dea tot ce pot pe 405 m...dar una este LOGAN si cealalta ...FERRARI CALIFORNIA,"............ :(

Un tip si o tipa fac dragoste. El ii spune: "Iubito, fiindca esti prima mea femeie, o sa-ti spun Eva." Ea ii raspunde:
"Iubitule, fiindca esti al 407-lea, o sa-ti spun Peugeot."

P.S. Nu m-am putut abtine... :lol:
FAE, sunt cumva bulgarii campioni mondiali la vreun stil de pescuit şi noi nu ştim?????
Cristi Nedelcu
0722.880.939
Vrei să fii fericit o zi, îmbată-te; un an, însoară-te; o viaţă, apucă-te de pescuit !!!
Sionut
Posts: 82
Joined: 25 Oct 2009, 18:26

Re: "Nada fermecata"

Post by Sionut »

@Fae,
mai ai o mostra din ea ?
Daca-mi place cum arata, m-as combina la un sac.(la primavara,nu acum)
User avatar
FAE
Posts: 318
Joined: 28 Oct 2009, 13:37
Location: bucuresti
Contact:

Re: "Nada fermecata"

Post by FAE »

:D SALVE :D
IONUT, "IO mai am ceva...daca mai faci vre-o iesire anul asta i-ti dau ptr. proba...de altfel am dat la mai multii...curios este ca nimeni nu sa plins sau sa am vre-o reclamatie... :roll: poate ca le-am dat gratis cite o portie.
SA TRAITI MULT MAI BINE.
Tel: 0722.914.826.
User avatar
Albatrin
Posts: 989
Joined: 21 Oct 2009, 17:32

Re: "Nada fermecata"

Post by Albatrin »

FAE wrote::D SALVE :D
IONUT, "IO mai am ceva...daca mai faci vre-o iesire anul asta i-ti dau ptr. proba...de altfel am dat la mai multii...curios este ca nimeni nu sa plins sau sa am vre-o reclamatie... :roll: poate ca le-am dat gratis cite o portie.
FAE,
Nimeni nu a contestat calitatea nadei, doar preţul, mult prea mare în comparaţie cu o nadă "tradiţională", des folosită în compeţiţiile de la noi.
Cristi Nedelcu
0722.880.939
Vrei să fii fericit o zi, îmbată-te; un an, însoară-te; o viaţă, apucă-te de pescuit !!!
User avatar
FAE
Posts: 318
Joined: 28 Oct 2009, 13:37
Location: bucuresti
Contact:

Re: "Nada fermecata"

Post by FAE »

:D SALVE :D
De acord pretul este un pic mai mare fata de nada obisnuita...dar daca te uiti si la "boiiles" un kg de 1016 care la ora actuala costa 890000 si restul celorlalte care nu depaseste 350000-400000 kg,eu nu am obligat pe nimeni sa cumpere aceasta nada...din contra ptr. a putea face o proba am dat multora cite o portie gratis... :x ,eu unul sint foarte multumit de ea...sincer...ptr. mine nu conteaza cantitatea...eu vreau CALITATE,nu m-a intereseaza ca este china,bulgaria ,germania sau japonia...calitatea conteaza...
SA TRAITI MULT MAI BINE.
Tel: 0722.914.826.
User avatar
Albatrin
Posts: 989
Joined: 21 Oct 2009, 17:32

Re: "Nada fermecata"

Post by Albatrin »

FAE wrote::D SALVE :D
De acord pretul este un pic mai mare fata de nada obisnuita......
Fănicăăăăăăăăă, de TREI ori preţul nu înseamnă "un pic mai mare". :shock: :shock: :shock: :shock:
Cristi Nedelcu
0722.880.939
Vrei să fii fericit o zi, îmbată-te; un an, însoară-te; o viaţă, apucă-te de pescuit !!!
zeus
Posts: 37
Joined: 28 Oct 2009, 19:53

Re: "Nada fermecata"

Post by zeus »

FAE wrote::D SALVE :D
IONUT, "IO mai am ceva...daca mai faci vre-o iesire anul asta i-ti dau ptr. proba...de altfel am dat la mai multii...curios este ca nimeni nu sa plins sau sa am vre-o reclamatie... :roll: poate ca le-am dat gratis cite o portie.
Ma...tie cred ca ti-a suflat in gura unul care vinde pe alte saituri niste bile-minune! :lol: Te-ai gandit tu bine si vrei sa iti schimbi masina facand trafic cu marfa de....Bulgaria! :twisted: :mrgreen:
Armand
Posts: 205
Joined: 27 Oct 2009, 09:37

Re: "Nada fermecata"

Post by Armand »

Sionut wrote:Am gasit la magazinele de pe Ghencea. Si in Aparatorii patriei, vis-a-vis de metrou e un magazin unde am gasit.
Incercati sa luati nada Benzar de la distribuitorii de Energofish(Fisela, totalfishing, sau magazine un pic mai consacrate). Pentru ca prinde bine la public am vazut-o si in NIRO si nu sunt chiar sigur de autenticitatea ei ;)
Post Reply

Return to “Momeli şi nade”