Viermele de salcie

Ce ne aduce peştele la cârlig

Moderator: Pacapescarul

Post Reply
User avatar
evergreen
Posts: 480
Joined: 09 Jan 2011, 07:49
Location: Bucuresti
Contact:

Viermele de salcie

Post by evergreen »

Am auzit de curand despre aceasta momeala, care se foloseste la pescuitul somnului, dar si la clean sau la mreana, intrebarea este de unde gasesti asa ceva, mai aproape de noi, cei din Bucuresti, pentru ca am auzit despre cineva de la Cluj, care livreazaa minim 80 buc la o comanda, la 3-3,5 lei/buc amestecati si 4-4,5 lei/buc doar mari, insa daca nu se aduna cativa clienti laa o comanda, sunt prea multi, si ca numar, si ca pret total!
Mai bine sa taci, sa fii considerat prost, decat sa vorbesti, ca sa inlaturi orice dubiu!
Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!
User avatar
Dan T
Posts: 684
Joined: 08 Jun 2010, 13:27
Contact:

Re: Viermele de salcie

Post by Dan T »

Incearca tot la Tulcea. Nu stiu daca livreaza in Bucuresti dar incercarea moarte n-are.
Dl. Iulian 0740248792 suna dupa ora 15.00
User avatar
evergreen
Posts: 480
Joined: 09 Jan 2011, 07:49
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Viermele de salcie

Post by evergreen »

Multumesc, este cumva de la magazinul din sensul giratoriu? Mi-a zis si Eugen de acesta, dar acolo este bine pentru cand mergi in Delta, daca mergi la Dunare mai spre sud sau sud-vest de Bucuresti, poate stie cineva o locatie mai aproape, sau vreun magazin din Bucuresti, n-am incercat pana acum!? :?
Mai bine sa taci, sa fii considerat prost, decat sa vorbesti, ca sa inlaturi orice dubiu!
Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!
User avatar
Dan T
Posts: 684
Joined: 08 Jun 2010, 13:27
Contact:

Re: Viermele de salcie

Post by Dan T »

Chiar primul pe stanga dupa sensul giratoriu. Cumpar de acolo de multi ani. Dl. Iulian este foarte cumsecade si are marfa buna. Stiu ca are drumuri dese in Bucuresti. Incearca, nu te costa nimic.
Post Reply

Return to “Momeli şi nade”