DIP fluo pentru crap

Ce ne aduce peştele la cârlig

Moderator: Pacapescarul

Post Reply
User avatar
evergreen
Posts: 480
Joined: 09 Jan 2011, 07:49
Location: Bucuresti
Contact:

DIP fluo pentru crap

Post by evergreen »

Poate ca am exagerat cu intrebarile, dar toate sunt din ultima saptamana. Am cumparat un borcanel cu DIP fluo de scoica, de la Senzor, si am incercat pe Albele, dar n-am fost pe un loc bun, si in afara catorva tzac-uri n-am avut rezultate, pe langa faptul ca s-au prasit raci foarte multi, ba inca mi s-a spart si perna de aer stanga-spate la masina, asa ca a fost o partida de tinut minte! Cine a mai folosit asa ceva si daca a avut rezultate?
Mai bine sa taci, sa fii considerat prost, decat sa vorbesti, ca sa inlaturi orice dubiu!
Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!
Ono
Posts: 687
Joined: 23 Dec 2009, 05:37
Location: Bucuresti

Re: DIP fluo pentru crap

Post by Ono »

A folosit eu, de crevete, tot de la ei. Am prins 2 crapi,o, pe balta si un somotel.
User avatar
evergreen
Posts: 480
Joined: 09 Jan 2011, 07:49
Location: Bucuresti
Contact:

Re: DIP fluo pentru crap

Post by evergreen »

Dar ceilalti pescari cum s-au descurcat, daca poti face o diferenta, a tras mai bine la tine, sau nu au fost diferente semnificative?
Mai bine sa taci, sa fii considerat prost, decat sa vorbesti, ca sa inlaturi orice dubiu!
Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!
User avatar
Victor
Posts: 201
Joined: 02 May 2011, 13:34
Location: Bucuresti
Contact:

Re: DIP fluo pentru crap

Post by Victor »

am vazut si eu la corbu la concurs.la o echipa care prinsese bine in aceea noapte vreo 15 buc de crap,cam cel mai mult din acel sector.
inainte sa arunce montura in apa punea citeva picaturi peste saculetul solubil.
l-am intrebat care-i rostul si mi-a spus ca se formeaza un nor fluorescent care-l atrage.
0762965992
User avatar
evergreen
Posts: 480
Joined: 09 Jan 2011, 07:49
Location: Bucuresti
Contact:

Re: DIP fluo pentru crap

Post by evergreen »

Asa, deci! Inteleg ca sunt doua variante, in cazul acelui concurs de la Corbu: in primul caz nadisera bine locul, si au stimulat si din punct de vedere vizual pestele, grabindu-i atacul, a doua varianta fiind daca au folosit de la inceput dip-up fluo si au atras pestele in zona, mentinandu-l acolo prin coloanele flourescente, stiind ca unele specii reactioneaza si la lumina, fiind atrasi de asta!
Mai bine sa taci, sa fii considerat prost, decat sa vorbesti, ca sa inlaturi orice dubiu!
Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!
Post Reply

Return to “Momeli şi nade”