Feromonul pentru somn

Ce ne aduce peştele la cârlig

Moderator: Pacapescarul

Post Reply
User avatar
evergreen
Posts: 480
Joined: 09 Jan 2011, 07:49
Location: Bucuresti
Contact:

Feromonul pentru somn

Post by evergreen »

Aceleasi intrebari mi le-am pus si pentru feromonul pentru somn, cu diferenta ca n-am mai folosit pana acum asa ceva! La Dunare, cel putin, prin mirosul pe care il degaja, ar trebui sa aiba ceva raspunsuri din partea mustaciosilor, cel putin in perioada de reproducere, prin mai! Daca a incercat cineva, pe balta, rau sau Dunare, cand si cu ce rezultate?
Mai bine sa taci, sa fii considerat prost, decat sa vorbesti, ca sa inlaturi orice dubiu!
Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!
Ono
Posts: 687
Joined: 23 Dec 2009, 05:37
Location: Bucuresti

Re: Feromonul pentru somn

Post by Ono »

Am folosit eu. Pe Sulina am avut o singura data o partida memorabila prinzand foarte multi somni si am mai prins o data unul.
La crap nu am vazut vreun rezultat. Am avut cate o cutie din fiecare.

Ambele miros de rup, te imput si pe tine si sculele de pescuit intr-un hal... Nu mai folosesc.
User avatar
Dan T
Posts: 684
Joined: 08 Jun 2010, 13:27
Contact:

Re: Feromonul pentru somn

Post by Dan T »

Am folosit si eu feromoni de somn in urma cu vreo 3 ani, o singura zi. Injectam ramele negre cu aer si o picatura de feromon. Cu o seringa de insulina. Am prins cativa somni de peste 5-6 kg si unul a rupt. Am vazut ceva din el... estimez peste 40 kg.
Cum a zis si Ono... nu ma mai primea nevasta in casa. Pute dracia de zici ce-i aia. Si acum am impresia ca mai miroase in masina :?
User avatar
evergreen
Posts: 480
Joined: 09 Jan 2011, 07:49
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Feromonul pentru somn

Post by evergreen »

La mine, deocamdata, am pacalit-o, si rezista, ce-i drept, am ajuns foarte rar la pescuit in ultimii doi ani, asa ca n-a prea mai fost agresata de mirosuri, dar sper sa recuperez... :lol: !
Mai bine sa taci, sa fii considerat prost, decat sa vorbesti, ca sa inlaturi orice dubiu!
Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!
Post Reply

Return to “Momeli şi nade”