macaroana -versus- patratica

Ce ne aduce peştele la cârlig

Moderator: Pacapescarul

User avatar
Victor
Posts: 201
Joined: 02 May 2011, 13:34
Location: Bucuresti
Contact:

Re: macaroana -versus- patratica

Post by Victor »

le-am incercat atit pe lacuri cit si la dunare in apa curgatoare si mi sa intimplat cind nici o momeala nu mergea sa prind la macaroana.cine doreste sa le incerce pe dunare sint oricind dispus sa ofer macaroanele gratis .astept oferte 0762965992
0762965992
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: macaroana -versus- patratica

Post by Mihai Vinturache »

Eu deja le-am incercat de 2 ori pe balta si am avut rezultate spectaculoase. Adica am avut o sedinta de pescuit in care, am avut 2 lasete puse pe macaroane si celelalte pe alte feluri de momeala si am prins exclusiv la macaroana. Am prins atat caras cat si crapi (nu mari, pana in 2 kg - deocamdata). Interesant este ca in diverse magazine am gasit rafturi intregi cu Barilla dar nr. 47 nicaieri. Deocamdata nu am incercat macaroanele Giani.
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
laloi
Posts: 765
Joined: 26 Oct 2009, 11:52
Location: Bucuresti

Re: macaroana -versus- patratica

Post by laloi »

Mihai Vinturache wrote: Adica am avut o sedinta de pescuit in care, am avut 2 lasete puse pe macaroane si celelalte pe alte feluri de momeala si am prins exclusiv la macaroana. Am prins atat caras cat si crapi (nu mari, pana in 2 kg - deocamdata).
Pe care balta, daca se poate spune? ;) Neavand neamuri cunostinte prin Italia, cine poate sa-mi vanda si mie vreo 100 de grame de testare? Le ridic personal in Buc :D Multumesc anticipat
Radu Ionut
Posts: 102
Joined: 06 May 2011, 11:54
Location: Bucuresti
Contact:

Re: macaroana -versus- patratica

Post by Radu Ionut »

si eu sunt interesat de 100-200g de macaroane sa le incerc. cine are de vanzare este asteptat cu interes! :mrgreen: :mrgreen: :D :D
User avatar
Victor
Posts: 201
Joined: 02 May 2011, 13:34
Location: Bucuresti
Contact:

Re: macaroana -versus- patratica

Post by Victor »

Forfac de Dunare si macaroana Barilla nefiarta:
Image

Vedere profil
Image

Image

Dupa fierbere:
Image

Bagate in ac:
Image
0762965992
User avatar
Victor
Posts: 201
Joined: 02 May 2011, 13:34
Location: Bucuresti
Contact:

Re: macaroana -versus- patratica

Post by Victor »

cine vrea sa le testeze astept invitatii la o iesire daca se poate pe dunare oricind , eu particip cu barilla.tf meu o762965992 victor
0762965992
Ono
Posts: 687
Joined: 23 Dec 2009, 05:37
Location: Bucuresti

Re: macaroana -versus- patratica

Post by Ono »

Hai de vineri. Vreo 5 monturi contra cost se poate?
User avatar
arlan
Posts: 462
Joined: 23 Apr 2010, 11:00
Location: Bucuresti
Contact:

Re: macaroana -versus- patratica

Post by arlan »

mi-a sosit o cutie din It si de sapt viitoare , in Delta, le testez fierte, nefierte, carcalete, etc si zic daca e ceva de ele ptr baboi salbatic .... ca pe baltzi e invatat cu pizza, spaghete si alte alea .......
"Teorie este atunci cand stii totul dar nu merge nimic.
Practica este atunci cand merge totul dar nu stii de ce.
Eu imbin teoria cu practica Nu merge nimic si nu stiu de ce"

Sorin Varlan
0724.211.286 orange/ 0766517110 cosmote/ 0770202976 digi
User avatar
Victor
Posts: 201
Joined: 02 May 2011, 13:34
Location: Bucuresti
Contact:

Re: macaroana -versus- patratica

Post by Victor »

sint plecat din bucuresti vineri dar poti sa ma suni sa-ti dau sa le inceri .iar de combinat cu alte momeli n-am incercat ,dar altii am inteles ca au mai pus un viermus in cap si nu prea prindeau [stii cum e cind nu e acolo poti sa dai si cu mot ca tot degeaba].
0762965992
User avatar
Victor
Posts: 201
Joined: 02 May 2011, 13:34
Location: Bucuresti
Contact:

Re: macaroana -versus- patratica

Post by Victor »

iar monturi nu am de vinzare ca le confectionez greu in special arcul
0762965992
User avatar
Victor
Posts: 201
Joined: 02 May 2011, 13:34
Location: Bucuresti
Contact:

Re: macaroana -versus- patratica

Post by Victor »

Image

caras - platica
0762965992
User avatar
Victor
Posts: 201
Joined: 02 May 2011, 13:34
Location: Bucuresti
Contact:

Re: macaroana -versus- patratica

Post by Victor »

am fost de curind la peste undeva la 300 m de varsarea argesului in dunare si am fost surprins ca toti pescari olteniteni dadeau la macaroane [romanesti] chiar si cei care nu pescuiau,stiau sau auzisera ca tragea cirjanca bine la macaroana.
si daca stau sa ma gindesc, nu ii invatasem decit pe vreo trei de valoarea incontestabila a macaroanei,[unu dintre ei avusese vreo 10 convorbiri telefonice cu alti confrati pe care ii punea sa ghiceasca cu ce da el la peste si prinde ].
acum daca tot sa lamurit lumea ar fi necesar sa inteleaga si conducerea vreunui mare supermarket cu filiale in italia si sa aduca si pe meleagurile romanesti barilla 47
0762965992
Deceneu
Posts: 368
Joined: 02 Jun 2011, 20:03
Location: Capitala Hotzilor
Contact:

Re: macaroana -versus- patratica

Post by Deceneu »

io am dat comanda la neamuri de vre-o 2 baxuri acum sa vedem cu ce or sa vina :)
Foaie verde de cucuta , ploua apa-n beci , eu imbrac chilotii si ma duc la meci!
laloi
Posts: 765
Joined: 26 Oct 2009, 11:52
Location: Bucuresti

Re: macaroana -versus- patratica

Post by laloi »

Deceneu wrote:io am dat comanda la neamuri de vre-o 2 baxuri acum sa vedem cu ce or sa vina :)
Daca bagi la vanzare, vreau si eu o cutie ;) , dar nu-i urgenta, pt la anul... tks :)
Deceneu
Posts: 368
Joined: 02 Jun 2011, 20:03
Location: Capitala Hotzilor
Contact:

Re: macaroana -versus- patratica

Post by Deceneu »

laloi wrote:
Deceneu wrote:io am dat comanda la neamuri de vre-o 2 baxuri acum sa vedem cu ce or sa vina :)
Daca bagi la vanzare, vreau si eu o cutie ;) , dar nu-i urgenta, pt la anul... tks :)

Maca sa imi aduca aia , au zis ca vin in toamna., oricum din prima-vara pleaca si vara-mi care lucreaza la un restaurant deci m-ar costa doar transportu , nu e problema :))
Foaie verde de cucuta , ploua apa-n beci , eu imbrac chilotii si ma duc la meci!
User avatar
arlan
Posts: 462
Joined: 23 Apr 2010, 11:00
Location: Bucuresti
Contact:

Re: macaroana -versus- patratica

Post by arlan »

niste Barilla d'astea, 47, am o cutie ... sunt un fel de macaroane-pinioane, in sensul caci e din paste si pasivizate in diverse culori pentru excitarea vizuala a baboiului ... la gust nu dau relatii ca n-am probat la rece dar nici la cald, la o adica nici nu stiu cat trebe "aburite" dar iau cutia acu'n delta la nea Dorin si -i dau in nas la baboi sa vad de se da la ele ........ poate-ase de nervi! .... cand venim facem toti o recenzie de impresii si calificative ...
S-aveti iarna usoara!
"Teorie este atunci cand stii totul dar nu merge nimic.
Practica este atunci cand merge totul dar nu stii de ce.
Eu imbin teoria cu practica Nu merge nimic si nu stiu de ce"

Sorin Varlan
0724.211.286 orange/ 0766517110 cosmote/ 0770202976 digi
User avatar
Victor
Posts: 201
Joined: 02 May 2011, 13:34
Location: Bucuresti
Contact:

Re: macaroana -versus- patratica

Post by Victor »

Am citit pe pescuitul.ro ca se gasesc barilla 47 la supermarket Auchan .
4,5 roni -punga de 500 gr .,doua marimi
0762965992
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: macaroana -versus- patratica

Post by Mihai Vinturache »

Tocmai ce am primit din Italia cateva cutii.
Pretul de la Auchan este unul foarte corect. O cutie de 500 gr. ajunge pentru tot sezonul. Daca este folosita doar pentru ac chiar pe mai multe sezoane.
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
Post Reply

Return to “Momeli şi nade”