" 8 Martie" - prima partida pe 2013

Ce rezultate a avut partida dumneavoastră de pescuit

Moderator: Pacapescarul

Post Reply
vioreldoloc
Posts: 9
Joined: 20 Mar 2013, 21:16

" 8 Martie" - prima partida pe 2013

Post by vioreldoloc »

Buna ziua.
Balta STIGMA FISHING - Ucea de jos - Brasov........o balta care a intrat in sufletul meu, deoarece mi-a oferit trei crapceni intre 2-3 kg. + un dril frumos cu un crap mai "imbracat" dar din pacate s-a rupt acul(SASAME THINNERS) !!!
Fiind inceput de Martie, la o saptamana dupa dezghet si necunoscand balta, am ales sa pescuiesc de la 30m...... pana la aproximativ 140m, cautand in permanenta locuri care pot tine crapi. Am facut tot posibilul sa am o trasatura, riscand cu ace nr. 10 extrem se subtiri si foarte usoare ........a aparut prima trasatura si apoi a fost mai simplu, deoarece cei trei crapi scosi la poze au venit din acelasi loc(pestele este "cantonat" ...trebuie sa ii pui montura la gura). Restul partidei am "calatorit" cu celelalte trei lansete, in locuri si la distante diferite......facand rost de inca o trasatura(la aproximativ 130m-140m) care s-a finalizat cu carligul(nr.10) rupt dupa 15-20m de drill.
Detalii:
- fir principal 0,22mm Trabucco S Force XPS Surf Cast 2013;
- inaintas Power Pro 0,23 lb;
- plumb pierdut pentru pasta FOX de 43gr(1,5 oz) si 70gr(2,5 oz);
- momitor Mitranescu MV2(rasucit)+ nada Benzar Ice Mix umectata cu CSL WINTER FRUIT MIX si apa din balta;
- ace nr. 8 si 10 Fox SSBP, Korda Wide Gape, Sasame Thinner's;
- Sufix Silky Soft si Prologic........fir textil fara camasa 10 lb - 12 lb;
- pasta pe plumb : Quest Baits Fruity Trifle, Rahja Spice si 220 V Bogdan Dragan;
- momeala: - Quest Baits Pimple Pops de 6 si 8mm, imbracat sau nu in pasta Fruity Trifle, Rahja Spice si 220V Bogdan Dragan;
- Frank Warvick Bait : - pop-up barrels de 10mm........The Contrast, Fruit Juice, Fruit Special, PH special;
- critic echilibrate de 10mm......Fruit Juice si Fruit Special;
- wafters 10mm......ananas, tot Frank Warvick Bait.
O zi buna.
User avatar
ghinozo
Posts: 608
Joined: 26 Oct 2009, 20:42
Location: bucuresti

Re: " 8 Martie" - prima partida pe 2013

Post by ghinozo »

''momitor Mitranescu MV2(rasucit)+ nada Benzar Ice Mix umectata cu CSL WINTER FRUIT MIX si apa din balta'''

:lol: :lol: :lol: MOMITOR mitranescu..ahahahaha...frate stiu de monitor samsung..da de momitor mitranescu....sa moara vintilica si 3 prieteni din tara vecina...esti penibil...sa ma scuzi daca te deranjez,prea multe xsz, nada brd,carlige frx, nu ca zic da vreau sa spun...noi suntem mai d e dunare.. asa....mai cu 'banisor',mai care cu o barca,care cum cu o germina sau un par...dalde' dastia....suntem, si garlari printre noi...dar atatea xzs si ztf in postari...nu am mai vazut
sa fii sanatos...si....BAFTA
Ono
Posts: 687
Joined: 23 Dec 2009, 05:37
Location: Bucuresti

Re: " 8 Martie" - prima partida pe 2013

Post by Ono »

Ce lanseta, ce multineta? Cum a fost vremea in momentul inteparii crapului care a rupt firul? Rog detalii profi!
User avatar
Petru Burian
Posts: 902
Joined: 25 Oct 2009, 09:56

Re: " 8 Martie" - prima partida pe 2013

Post by Petru Burian »

Colegul este doar la a 4-a postare (membru din 20 mar. 2013). A incercat sa dea max. de informatii.
Oare chiar era necesara aceasta mistocareala gratuita :!: :?: :shock:
„Homo faber cyberneticus va deveni Homo humanis ecologicus”
johnny_fia
Posts: 85
Joined: 14 Mar 2010, 11:23

Re: " 8 Martie" - prima partida pe 2013

Post by johnny_fia »

"momitor Mitranescu" - Exista multe produse marca Mitranescu, trebuie doar sa cauti pe google. Daca nu ai auzit de produsele Mitranescu sau de persoana lui,nu trebuie sa te apuci sa faci bascalie. Exista si nada Mitranescu din cate stiu eu, dar inainte de toate Mitranescu e un pescar bun. Daca nu stii, mai bine iti tii gura si nu mai faci misto despre postarea unei persoane care a dat f multe detalii la partida lui de pescuit.

Asa comentarii la o postare buna, mi se par lipsite de respect.

Viorel nu te supara la comentariilor unor colegi, faptul ca nu stiu anumite "detalii" din pescuit, ii sperie si incep sa faca misto, in loc in invete.
Mai asteptam detalii despre viitoarele tale partide ;)

Toate bune
vioreldoloc
Posts: 9
Joined: 20 Mar 2013, 21:16

Re: " 8 Martie" - prima partida pe 2013

Post by vioreldoloc »

Buna ziua.
Multumesc, d-lor Petru si Jonny pentru sustinere.......eram pe cale sa renunt la a mai posta pe acest site, dar observ cu placere ca mai sunt si OAMENI care apreciaza postarile unor pescari de crap.
O zi buna va doresc.
User avatar
ghinozo
Posts: 608
Joined: 26 Oct 2009, 20:42
Location: bucuresti

Re: " 8 Martie" - prima partida pe 2013

Post by ghinozo »

eu nu sunt om amice? nu prea apreciez ce spui tu acolo...dar poate pe altii ai intereseaza....sa fim sanatosii cu totii,am subliniat doar ca prea multe xzf mfrt prnbzx multe atat tot...indicative sau litere care la multi dintre noi DUNNARENII nu ne spune nimic...iar ptr ai raspunde interlocutorului oparit de mai sus,,nu dl mitranescu a inventat momitoru ala,,,asta asa ca faptd divers


baftaaaaaa
johnny_fia
Posts: 85
Joined: 14 Mar 2010, 11:23

Re: " 8 Martie" - prima partida pe 2013

Post by johnny_fia »

Asa ca fapt divers, nici Maver, Top Mix, Gipo etc nu au inventat pluta, asta nu inseamna ca nu au voie sa isi boteze produsele dupa firma lor? Daca zicea ca a folosit momitor Energofish, suna mai bine?

Nu cred ca ai apreciat Dle Ghinozo postarea avand in vedere ca ai facut misto de ea, degeaba o dai la intors ca ai "subliniat" ca sunt prea multe xzf etc, ai facut misto de aceasta postare si gata. Si eu pescuiesc la dunare, dar asta nu inseamna ca dunarea ma spala de bunul simt.
User avatar
ghinozo
Posts: 608
Joined: 26 Oct 2009, 20:42
Location: bucuresti

Re: " 8 Martie" - prima partida pe 2013

Post by ghinozo »

eeeeee,pe tine te mananca destele cumetre'...unde dracu ai vazut tu ca apreciez eu ce zice el?ma doare fix in cur de fzxhd prxf...POATE PE ALTII,am si scris asta, dar nu cred ca ai citit cu atentie postarea,inainte sa scrii ceva citeste cu atentie,si tot ca fapt divers vorbim discutii.hai pa

bafta.
Post Reply

Return to “Rezultate la pescuit”