Tehnici si locuri de pescuit in Delta

Întrebări, răspunsuri, comentarii

Moderator: Pacapescarul

forgo dorin
Posts: 358
Joined: 11 Jan 2011, 10:40

Re: Tehnici si locuri de pescuit in Delta

Post by forgo dorin »

:?:
Last edited by forgo dorin on 27 Feb 2011, 01:08, edited 1 time in total.
forgo dorin
Posts: 358
Joined: 11 Jan 2011, 10:40

Re: Tehnici si locuri de pescuit in Delta

Post by forgo dorin »

:?:
Last edited by forgo dorin on 27 Feb 2011, 01:08, edited 1 time in total.
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Tehnici si locuri de pescuit in Delta

Post by Miyagi »

svasile1970 wrote:Il zgandariti pe nea Vali si nu-i frumos. Deloc. Bre nea Vali, io te cam inteleg. Delta a fost cum a fost si acum este cum este. Si pana la urma nici noi nu mai suntem chiar asa de tineri. Da a mai ramas un pic, de timp, de Delta, de Dunare pe care sa le iubim asa cum stim. Indiferent de cate pensiuni goale s-au construit, indiferent de cati pesti morti s-au fotografiat.
Nu Vasilica. Io cu Nea Vali am pescuit si l-am cunoscut personal si mai devreme facui o gluma. Cred ca nu trece printr-o perioada buna. N-am apucat sa citesc tot topicul, dar vreau sa va urez sanatate tuturor ca nu-i usor sa suferi. Indiferent de motiv. Altfel vreau sa ne mai incante Nea Dorin cu niste poze din Delta. Sau cine o mai avea. M-am uitat mai devreme la Nea Gigel dincolo cum impusca strapii si parca zic ca nu ar mai fi mult.
User avatar
modigliani
Posts: 664
Joined: 20 Jan 2010, 13:47

Re: Tehnici si locuri de pescuit in Delta

Post by modigliani »

forgo dorin wrote:Eu zic ca despre poza asta era vorba
N-are cum !!! Io n-am nicio treaba cu poza asta . E prima oara cand o vad ( poate-n mintea lu' nea Vali ! Dracu' stie cu cine ma-ncurca ....... )

Hai nea Valiiiiiiiiii , linkul !!! Sa ma lamuresc unde bati ! :lol: :lol: :lol: Sau e tot o bataita de campie ??? :?
"in livada de ciresi ..... degeaba incerci sa cauti prune . Trebuieste sa cauti in livada de pruni . Unde degeaba vei incerca sa gasesti cirese . Ca atare ..... umbla din livada in livada . Iti vei umple cosul de ..... FRUCTE !"
User avatar
ghinozo
Posts: 608
Joined: 26 Oct 2009, 20:42
Location: bucuresti

Re: Tehnici si locuri de pescuit in Delta

Post by ghinozo »

DON FORGO ...SPIRALA aia este un fel de momitor...fix(nu culisant)??//?de care ai legat forfacu aaa?...sau nu vaz bine.....
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Tehnici si locuri de pescuit in Delta

Post by Miyagi »

forgo dorin wrote:Serbane ai plecat de pe pescuitul?
Nu, n-am plecat, dar imi zise cineva ca incepu ceva razboi p-aci :lol: si sa vad ce pierd. Hai ca-mi plac pozele si explicatiile ca mai invatam si noi ceva. Da-i inainte. Anu` trecut cand credeam ca face si Nea Vali niste vorbiri pentru noi astia mai saraci cu duhul s-a razgandit. Tocmai credeam ca o sa-i fur meseria in cateva zile, da` de unde? Mai mult am invatat de la baietii lui.
Salutari lui Danut si Sergiu, daca sunteti prin preajma.
forgo dorin
Posts: 358
Joined: 11 Jan 2011, 10:40

Re: Tehnici si locuri de pescuit in Delta

Post by forgo dorin »

:?:
Last edited by forgo dorin on 27 Feb 2011, 01:08, edited 1 time in total.
User avatar
modigliani
Posts: 664
Joined: 20 Jan 2010, 13:47

Re: Tehnici si locuri de pescuit in Delta

Post by modigliani »

Miyagi wrote:Phoaaaaa`ma! Bah ce facurati mah p-aci?
Bairam !!!!! ...... Bine-ai venit ! ....... Salam Aleikum , Allah Akbarrrrrrrrrrr !!!!!!! :lol:
"in livada de ciresi ..... degeaba incerci sa cauti prune . Trebuieste sa cauti in livada de pruni . Unde degeaba vei incerca sa gasesti cirese . Ca atare ..... umbla din livada in livada . Iti vei umple cosul de ..... FRUCTE !"
forgo dorin
Posts: 358
Joined: 11 Jan 2011, 10:40

Re: Tehnici si locuri de pescuit in Delta

Post by forgo dorin »

:?:
Last edited by forgo dorin on 27 Feb 2011, 01:09, edited 1 time in total.
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Tehnici si locuri de pescuit in Delta

Post by Miyagi »

modigliani wrote:
Miyagi wrote:Phoaaaaa`ma! Bah ce facurati mah p-aci?
Bairam !!!!! ...... Bine-ai venit ! ....... Salam Aleikum , Allah Akbarrrrrrrrrrr !!!!!!! :lol:
Sa traiesti Mihaita si bine v-am gasit! Mah nu va mai certati si voi ca destul cati ne musca de picioare pe la colturi. Si hai sa ingropam securilii ca alfel facem mai multe tabere si nu stim care un` se-mparte. Nu-mi place sa fie doo delte in aceeasi perioada spre exemplu in doo locatii diferite ca ma apuca iara de plimbat si benzina-i scumpa. Si asa la cat de bine-mi merge in perioada asta o sa-mi vand echipamentul de concurs sa vin in delta la sfarsitul lui Martie.
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Tehnici si locuri de pescuit in Delta

Post by Miyagi »

forgo dorin wrote:
Miyagi wrote:
forgo dorin wrote:Serbane ai plecat de pe pescuitul?
Nu, n-am plecat, dar imi zise cineva ca incepu ceva razboi p-aci :lol: si sa vad ce pierd. Hai ca-mi plac pozele si explicatiile ca mai invatam si noi ceva. Da-i inainte. Anu` trecut cand credeam ca face si Nea Vali niste vorbiri pentru noi astia mai saraci cu duhul s-a razgandit. Tocmai credeam ca o sa-i fur meseria in cateva zile, da` de unde? Mai mult am invatat de la baietii lui.
Salutari lui Danut si Sergiu, daca sunteti prin preajma.
Nui razboi Serbane sau cel putin sa terminat
Acuma ii dam drumul cu pescuitul(asta cred ca este deja pe pescuitul ro la vinatoare )
Acuma fug :D .
User avatar
modigliani
Posts: 664
Joined: 20 Jan 2010, 13:47

Re: Tehnici si locuri de pescuit in Delta

Post by modigliani »

Miyagi wrote:Acuma fug :D .
Go Forest ! Forest Gump ! :lol: :lol: :lol:
"in livada de ciresi ..... degeaba incerci sa cauti prune . Trebuieste sa cauti in livada de pruni . Unde degeaba vei incerca sa gasesti cirese . Ca atare ..... umbla din livada in livada . Iti vei umple cosul de ..... FRUCTE !"
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Tehnici si locuri de pescuit in Delta

Post by Miyagi »

modigliani wrote:
Miyagi wrote:Acuma fug :D .
Go Forest ! Forest Gump ! :lol: :lol: :lol:
:D . Pitzyyyyyyyyyyyy! Tavaliciiiii cu beriliiiiiiiii!
Valentin Petrovici

Re: Tehnici si locuri de pescuit in Delta

Post by Valentin Petrovici »

modigliani wrote:Mai nea Vali ! Zici c-ai inventat fututu' si pe noi ne-a adus barza !
Valentin Petrovici wrote:Nu ştiu dacă vă convine sau nu pe mine prea puţin mă interesează opinia voastră şi mai ales ce veţi face.
Si-atunci ce cauti nenicule-ntr-o comunitate ???
Valentin Petrovici wrote:Chiar dacă te forţezi pictore de dat afară din ţară nu o să reuşiţi.
Nu ma fortez cu nimic . Daca am depus un efort , ei bine , efortul a fost in vederea concilierii . Aseara am gresit ( insa nu si acum ! ) si pentru asta mi-am cerut scuze . Nu-ti trebuiesc scuzele mele , si intelegi lucrurile , vb lu' Ghinozo : prin telina , ... sa fii sanatos !!!
Valentin Petrovici wrote:Aşa că te rog să faci cum doreşti. Ameninţări de tipul ăsta...am destule.
Ce-ai nene ? Probleme ??? Cine te ameninta ? Daca esti in fata vreunei amenintari , afla taticule , te paste paranoia !
Valentin Petrovici wrote: Aşa că lipsa de fair play a fost a voastră.
Mai fai play decat scuzele mele de mai devreme , poti sa te dai si-n cur si-n cap , nu exista nimic in acest topic . Mai infipt ca dumneata nu-i decat orgoliul ce-l afisezi . Si iar iti spun , poti sa te dai si-n cur si-n cap , e cum spun io !
Valentin Petrovici wrote: După cum bine ştiţi eu am cu cine merge la peşte. Am prietenii mei.
Ai grija de ei . P-aia-i mai ai . Si pe criza asta or fi si ei cu nervii la pamant . Daca le faci ce-ai facut aici cu mine , ori sunt masochisti , ori au incetat sa-ti fie prieteni si n-ai aflat inca asta .
Valentin Petrovici wrote: FAIR PLAY NU POATE FI MAI MULT SAU MAI PUŢIN. ORI - ORI.
Macar aici cadem la pace ! E misto fraza ! E ca o poezie . Se-nvata usor , nu contine termeni pretiosi , alea-alea ! Numa' ca are si-o-nsemnatate . Un mesaj subliminal , daca nu cumva chiar fatis . Pune mana si insuseste-ti-l . Ca fraza fara mesaj e ..... dijaba .....

...................................................

Nenicule , ..... ai stricat-o ! PUNCT .

...................................................

Si daca e sa vorbim despre off topicul ce caracterizeaza discutia asta , ei bine , raspunderea-ti apartine . Omu' ala ii dadea-nainte cu tehnicile lui , bune , rele , cum or fi ele acolo , te-a mancat la ficati si i-ai facut dizertatia varza ! Poate ai masteratu'-n Delta Dunarii , dar te rog pe viitor sa consideri ca ceea ce ti se pare ca fiind batai de campi unora poate le capteaza interesul . Suntem multi ce urmaream topicul .
Fireste , dupa colosalele gafe in care l-ai facut de tot shit-ul pe Forgo , intreg topicul a luat-o razna . C-asa se-ntampla in situatii d-astea . Astea-s consecintele si asumati-le . Atat consecintele cat si imaginea cu care iese fiecare din balamucul asta .

Sa fi sanatos ( ca-n rest le ai pe toate )

Cum e turcu şi pistolu.....zugrav. Nu mă miră.Atît am de spus.Şi aşa este mult.
Valentin Petrovici

Re: Tehnici si locuri de pescuit in Delta

Post by Valentin Petrovici »

Miyagi wrote:
forgo dorin wrote:Serbane ai plecat de pe pescuitul?
Nu, n-am plecat, dar imi zise cineva ca incepu ceva razboi p-aci :lol: si sa vad ce pierd. Hai ca-mi plac pozele si explicatiile ca mai invatam si noi ceva. Da-i inainte. Anu` trecut cand credeam ca face si Nea Vali niste vorbiri pentru noi astia mai saraci cu duhul s-a razgandit. Tocmai credeam ca o sa-i fur meseria in cateva zile, da` de unde? Mai mult am invatat de la baietii lui.
Salutari lui Danut si Sergiu, daca sunteti prin preajma.
Miagy este totuşi bine că doreşti să înveţi indiferent de la cine .
Last edited by Valentin Petrovici on 23 Feb 2011, 08:44, edited 1 time in total.
Valentin Petrovici

Re: Tehnici si locuri de pescuit in Delta

Post by Valentin Petrovici »

Pentru buna desfăşurare a acţiunii din luna martie a asociaţiei de la Mila 23 mă opresc de la orice postare pe acest topic. Deşi mai este destul timp doresc participanţilor fir întins.

Mai jos aveţi adevăratul caracter al lui FORGO DORIN . Bun venit Dorine .
Last edited by Valentin Petrovici on 23 Feb 2011, 11:32, edited 2 times in total.
forgo dorin
Posts: 358
Joined: 11 Jan 2011, 10:40

Re: Tehnici si locuri de pescuit in Delta

Post by forgo dorin »

Mai ...... eu nu stiu de ce estia asa ......... si incrincenat .
Esti un ................ si pe deasupra si un ................, esti plin de venin nu ma cunosti nu te cunosc intruna minti ..............
Stiu te deranjaza multe la mine ai impresia ca tu esti buricul pamintului esti cel mai mare organizator de excursii de pe pamint
Eu te tot las in pace tu ma tot scuipi cu .......... cu tot felul de ............ de o rautate iesita din comun.
Si ca sa iti demonstrez ca minti ca un ....... iti spun ...... ca de la Gheoeghe nu poti sterge nimic toata lumea stie.
Te dai in spectacol tot timpul te-am rugat sa nu mai intri pe topicul la care muncesc eu
Ce vrei sa discut cu tine despre pescuit pentru mine esti un ............ atit vorbeste din pozitia ta de gradinita despre pescuit
Esti atita de ................. ca nici nu iti dai seama de faptul ca pestele ala nu a intrat in mincioc si l-am prins cu gafa ......., si cind cauti sa prinzi cu gafa un peste nu reusesti din prima sa il agati si il mai si ratezi si cind il ratezi il si ranesti.(dar de unde sa stii tu toate astea de la gradinita?)
Esti ................... cind spui ca l-am prins eu cind spui ca nu l-am prins decidete si nu ma mai denigra.
Eu am aflat clar cine esti asa ca nu este o problema singura problema este ca eu nu o sa stau drepti in fata ta niciodata ca au stat alti atita timp(stim noi de ce)
La Domnul Gheorghe am 60.000 de vizualizari in numai 3 luni cit tu no sa ai intr-o viata nu cred ca toata lumea este asa cum crezi tu tu ma crezi un fraier de la colt de strada te inseli ,profiti de tot ce iti iese in cale sa arunci cu noroi.
De fapt cu toate chestiile astea cred eu ca aduci un mare deserviciu asociatiei din care faci parte.pe mine poti sa ma faci in tot felul am tot cedat dar nu o sa mai cedez.ma ataci in continu pe toticul meu te atac ...........
Pina la urma ai reusit sa ma faci sa cobor la nivelul tau de bodega
Am inteles eu bine de ce esti asa incrincenat ti-e frica ca nu mai vine nimeni in taberele tale dar asta nu depinde de mine ci de tine ......

Această postare a fost "cenzurată" de albatrin, la următoarea de acelaşi fel autorul "se va odihni" o săptămâna sau mai bine!!!
User avatar
mikcutu
Posts: 751
Joined: 26 Oct 2009, 09:53

Re: Tehnici si locuri de pescuit in Delta

Post by mikcutu »

domnilor, usor-usor, veti ajunge sa va amenintati, asta daca nu cumva ati inceput pe privat....
initial, cand am inceput sa citesc topicul aceasta m-am amuzat, dar dupa 12 pagini incep sa ma intreb unde se va ajunge si cat vor avea de munca moderatorii in a curata acest topic.

@domnu' Petrovici: puteti sa postati aici acele poze de care spuneti ca le-ai salvat? prima cu crapul, o cred, intradevar, fake. asta cu gafa infipta in crap, imi pare realitate.
probabil, in aceeasi dilema, ca si mine, sunt si alti colegi de forum.

concluzie::
1. pana acum, am vazut poze cu pesti mari. majoritatea imi par reale dar cea care a fost sterasa totusi pare cam lucrata.
2. domnul Forgo are clar intentia de a-si promova pensiunea, palmata dupa intentia dumnealui de a-si impartasi experienta in delta.
3. prin delaratiile sale, domnul Forgo nu m-a improscat cu noroi dar unele afirmatii "corporate" de a preamari asociatia sunt prea dulci pentru animite gusturi. dar asta e, in acest moment o iau ca atare, poate si eu daca as fi avut o pensiune as fi incercat sa o umplu prin orice modalitate.
4. analiza domnului Petrovici la pozele domnului Forgo sunt pareri strict personale, unele obiective, dar majoritatea (asa vad eu situatia) sunt generate de modalitatea domnului Forgo in care isi promoveaza pensiunea.

pana la urma cred ca acest comflict va lua sfarsit inainte sa degenereze iar restul cititorilor acestui forum sa nu fie nevoiti sa marcheze acest topic ca fiind deja citit inainte de a-l fi deschis.

o zi buna tuturor,
Mikcutu.
Za dacs cam from za tracs!
User avatar
rubliov
Posts: 190
Joined: 06 Nov 2009, 11:59

Re: Tehnici si locuri de pescuit in Delta

Post by rubliov »

oooof!
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Tehnici si locuri de pescuit in Delta

Post by Dumitrescu Iancu »

Mai,fratilor,voi v-ati suparat cand ati vazut vremea de afara si explodati aici? :lol: :lol: :lol:
Ce avem frate de impartit?Dorin isi face reclama la pensiune?Foarte bine,bravo lui,pe mine unul ma intereseaza,vreau sa ies in Delta la sfarsitul lui martie si nu vreau sa mai tremur,ca acu` doi ani,la cort!A facut omu` o oferta,cine vrea merge,daca vom fi multumiti mai mergem,daca nu,pa si la revedere!Care-i problema!
Dorine,ai face bine sa-ti revizuiesti postarea si sa o aduci la termeni civilizati!Asta cat mai ai timp,altfel o face moderatorul,dar te alegi cu un avertisment!
Pictore,Vali P.,va cunosc pe amandoi,sper sa ajungeti sa va cunoasteti si voi,nu vad ce va tot impungeti atat,in fond nici nu stiti cat va asemanati!Luati-o fratilor mai usor,ca trece si viscolul asta,si gata,primavara e a noastra!
Post Reply

Return to “Discuţii despre pescuit”