Planuri?

Întrebări, răspunsuri, comentarii

Moderator: Pacapescarul

Post Reply
fanelulu
Posts: 22
Joined: 27 Jan 2011, 10:54

Planuri?

Post by fanelulu »

Am reustit sa parcurg si eu partea de legislatie apropo de permise/autorizatii samd de pescuit.
Pentru ce ape au fost depuse cererile din partea APC21?
User avatar
Lorelai
Posts: 1517
Joined: 20 Apr 2010, 12:34
Location: Langa Bucuresti

Re: Planuri?

Post by Lorelai »

fanelulu wrote:Am reustit sa parcurg si eu partea de legislatie apropo de permise/autorizatii samd de pescuit.Pentru ce ape au fost depuse cererile din partea APC21?
Bun venit !
Actele s-au depus, acu' ai si tu putintica rabdare !
Lorelai
Dan Surdu
d.surdu@yahoo.com
Tel. 0725985958
fanelulu
Posts: 22
Joined: 27 Jan 2011, 10:54

Re: Planuri?

Post by fanelulu »

Imi pare cam multa secretosenie.....
Plicurile s-au deschis pe 14.02 ora 12, nu mai este un secret asupra optiunilor asociatiilor. Deci?
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: Planuri?

Post by valic »

fanelulu wrote:Imi pare cam multa secretosenie.....
Plicurile s-au deschis pe 14.02 ora 12, nu mai este un secret asupra optiunilor asociatiilor. Deci?
Nu e nicio secretosenie ... dar se asteapta rezultatele oficiale, ca pe vorbe .... si oricum nu conteaza pt ce ape s-a optat, pt ca cu permisul ANPA vei putea pescui pe orice apa, mai putin cele concesionate (Sarulesti, V.Argocei, MV 2,, etc).

Cele bune.
Valic
0744 644 368
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Planuri?

Post by Dumitrescu Iancu »

fanelulu wrote:Imi pare cam multa secretosenie.....
Plicurile s-au deschis pe 14.02 ora 12, nu mai este un secret asupra optiunilor asociatiilor. Deci?
Asa este,plicurile s-au deschis,dar comisia are la dispozitie 5 zile pentru a studia dosarele si a hotara cine si ce zona primeste.
APC21 a cerut initial mai multe zone,in final,probabil,va ramane numai cu una,dar asteptam si noi,ca toate celelalte asociatii,hotararea finala a ANPA.Asta-i tot,nu e nici o secretomanie!
fanelulu
Posts: 22
Joined: 27 Jan 2011, 10:54

Re: Planuri?

Post by fanelulu »

Pai si este atat de greu sa postati acele ape "dorite"?
Daca e un motiv pt a pastra secretul pana la hotararea comisiei, spuneti pe PM si voi intelege...
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Planuri?

Post by Dumitrescu Iancu »

fanelulu wrote:Pai si este atat de greu sa postati acele ape "dorite"?
Daca e un motiv pt a pastra secretul pana la hotararea comisiei, spuneti pe PM si voi intelege...
Frate,ce rost are sa insirui aici 15 zone de pescuit din 4 judete?Ce importanta poate avea,din moment ce am spus ca,in final,va ramane una singura?Si noi suntem cu rabdarea la limita,dar asta e,trebuie sa asteptam!
User avatar
modigliani
Posts: 664
Joined: 20 Jan 2010, 13:47

Re: Planuri?

Post by modigliani »

fanelulu wrote:Pai si este atat de greu sa postati acele ape "dorite"?
Daca e un motiv pt a pastra secretul pana la hotararea comisiei, spuneti pe PM si voi intelege...
Ce-i cu atata efervescenta ? S-a spus limpede , la momentul oportun se va face un anunt ferm . Pleci in noaptea asta la peste ?

........................

p.s. Bine ne-ai gasit ! ;)
"in livada de ciresi ..... degeaba incerci sa cauti prune . Trebuieste sa cauti in livada de pruni . Unde degeaba vei incerca sa gasesti cirese . Ca atare ..... umbla din livada in livada . Iti vei umple cosul de ..... FRUCTE !"
danutz
Posts: 55
Joined: 24 Mar 2010, 11:19

Re: Planuri?

Post by danutz »

Sper sa ramana ce va-ti propus si ce se doreste.
Cred ca prima actiune la "locatie" va incepe cu o ecologizare, nu? sunt primul pe lista.
S-auzim de bine!!!
Viata-i scurtă. Dacă tot n-o putem lungi, hai s-o facem lată!
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Planuri?

Post by Dumitrescu Iancu »

danutz wrote:Sper sa ramana ce va-ti propus si ce se doreste.
Cred ca prima actiune la "locatie" va incepe cu o ecologizare, nu? sunt primul pe lista.
S-auzim de bine!!!
Doamne-Ajuta!
Post Reply

Return to “Discuţii despre pescuit”