LA ALTE ASOCIATII S-A DAT AMPA

Întrebări, răspunsuri, comentarii

Moderator: Pacapescarul

trabynator
Posts: 2
Joined: 10 Feb 2011, 14:10
Location: bucuresti
Contact:

LA ALTE ASOCIATII S-A DAT AMPA

Post by trabynator »

IERI AM VORBIT CU UN PRIETEN DE AL MEU SI A INTRAT IN POSESIA PERMISULUI DE PESCUIT PE ANUL 2011 VIZAT LA AJVPS OLTENITA , INCLUSIV VIZELE DE LA GRANICERI SI NU IN ULTIMUL RAND AMPA CARE LA NOI INTARZIE SA APARA , OARE CE SE INTAMPLA DE NU MAI INTRAM IN POSESIA PERMISELOR , CA AMPA AM DOVADA VIE CA SE ACORDA ? ARE CAREVA VREO INFORMATIE IN ACEST SENS ?
:?:
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: LA ALTE ASOCIATII S-A DAT AMPA

Post by Dumitrescu Iancu »

trabynator wrote:IERI AM VORBIT CU UN PRIETEN DE AL MEU SI A INTRAT IN POSESIA PERMISULUI DE PESCUIT PE ANUL 2011 VIZAT LA AJVPS OLTENITA , INCLUSIV VIZELE DE LA GRANICERI SI NU IN ULTIMUL RAND AMPA CARE LA NOI INTARZIE SA APARA , OARE CE SE INTAMPLA DE NU MAI INTRAM IN POSESIA PERMISELOR , CA AMPA AM DOVADA VIE CA SE ACORDA ? ARE CAREVA VREO INFORMATIE IN ACEST SENS ?
:?:
Prietenul poate ca obtinut Carnetul de Membru AJVPS Oltenita si viza PG,dar in nici un caz permisul ANPA,pentru ca distribuirea permiselor catre asociatii inca nu a inceput si nu va incepe mai devreme de vreo 10 zile!Daca aveti "dovada vie" aratati-ne-o si noua ca sa putem face reclamatiile de rigoare!Asa,numai cu vorbe...
User avatar
pytzy
Posts: 654
Joined: 02 Nov 2009, 15:19
Location: Bucuresti, Romania
Contact:

Re: LA ALTE ASOCIATII S-A DAT AMPA

Post by pytzy »

Va rog sa aveti grija unde postati.....respectati sectiunile.
Some day, and that day may never come... I may call upon you to do a service for me. But er... until that day, accept this, as a gift.
Just when I thought I was out... they pull me back in.

pitigoi.catalin@gmail.com
User avatar
Albatrin
Posts: 989
Joined: 21 Oct 2009, 17:32

Re: LA ALTE ASOCIATII S-A DAT AMPA

Post by Albatrin »

Gata şefu' , am rezolvat-o !!!! ;)
Cristi Nedelcu
0722.880.939
Vrei să fii fericit o zi, îmbată-te; un an, însoară-te; o viaţă, apucă-te de pescuit !!!
Ono
Posts: 687
Joined: 23 Dec 2009, 05:37
Location: Bucuresti

Re: LA ALTE ASOCIATII S-A DAT AMPA

Post by Ono »

Iancule, omu' se referea la AMPA, ceea ce e altceva!
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: LA ALTE ASOCIATII S-A DAT AMPA

Post by cezar »

Nu exista "AMPA". :lol:
Exista numai ANPA, adica abrevierea de la Agentia Nationala pentru Pescuit si Acvacultura.

Iar cine vrea sa se convinga asupra faptului ca nu s-a inceput distribuirea permiselor, poate suna la Giurgiu, unde este sediul filialei Muntenia al ANPA, la nr. 0246.212.030 si se va convinge.
Ono
Posts: 687
Joined: 23 Dec 2009, 05:37
Location: Bucuresti

Re: LA ALTE ASOCIATII S-A DAT AMPA

Post by Ono »

Bai Cezare, eu am impresia ca nu ai inteles :lol: AMPA = Asociatia Micilor Pescari de ANfibii.
Or fi inceput sa se distribuie alea falsificate, nu stii ca alea apar primele?!
User avatar
modigliani
Posts: 664
Joined: 20 Jan 2010, 13:47

Re: LA ALTE ASOCIATII S-A DAT AMPA

Post by modigliani »

Da ! Si eu mi-am ridicat permisul AMNVBCJHBGVJHBPA de la Giurgiu . Pe cel de la ANPA inca-l astept . Din ce stiu inca nu s-a rezolvat problema eliberarii lor . Si am si eu prieteni care sustin faptul ca-l au deja in mana ( Dracu' stie ce permise au si la ce anume le da dreptu' sa faca cu ele )
"in livada de ciresi ..... degeaba incerci sa cauti prune . Trebuieste sa cauti in livada de pruni . Unde degeaba vei incerca sa gasesti cirese . Ca atare ..... umbla din livada in livada . Iti vei umple cosul de ..... FRUCTE !"
trabynator
Posts: 2
Joined: 10 Feb 2011, 14:10
Location: bucuresti
Contact:

Re: LA ALTE ASOCIATII S-A DAT AMPA

Post by trabynator »

maine dimineata la prima ora o sa fiu prezent la sediul asociatiei cu tot cu posesor si cu anpa vizat . Imi cer scuze tuturor ca in loc de n am folosit m in cuvantul anpa sunt si eu mai mic !!!!!!
User avatar
Albatrin
Posts: 989
Joined: 21 Oct 2009, 17:32

Re: LA ALTE ASOCIATII S-A DAT AMPA

Post by Albatrin »

trabynator wrote:maine dimineata la prima ora o sa fiu prezent la sediul asociatiei cu tot cu posesor si cu anpa vizat . Imi cer scuze tuturor ca in loc de n am folosit m in cuvantul anpa sunt si eu mai mic !!!!!!
Nu poţi să-i faci o "poză" şi să-l pui aici, mai ales că mâine dimineată nu este nimeni la sediu (suntem la ANPA ;) ) ????
Cristi Nedelcu
0722.880.939
Vrei să fii fericit o zi, îmbată-te; un an, însoară-te; o viaţă, apucă-te de pescuit !!!
User avatar
ady76buc
Posts: 130
Joined: 25 Mar 2010, 00:17
Location: bucuresti

Re: LA ALTE ASOCIATII S-A DAT AMPA

Post by ady76buc »

la alte asociatii am inteles ca s-a dat si o masina,o lanseta,o mulineta,si in final o femeie :lol: :lol:
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: LA ALTE ASOCIATII S-A DAT AMPA

Post by Dumitrescu Iancu »

trabynator wrote:maine dimineata la prima ora o sa fiu prezent la sediul asociatiei cu tot cu posesor si cu anpa vizat . Imi cer scuze tuturor ca in loc de n am folosit m in cuvantul anpa sunt si eu mai mic !!!!!!
Maine dimineata nu o sa fie,din pacate,nimeni la sediu,colegii nostri pleaca la Giurgiu,tocmai pentru a depune documentatia ceruta de ANPA(aceste documente,depuse de toate asociatiile,inclusiv AJVPS-urile sunt analizate si,peste 5 zile,sunt comunicate rezultatele.De-abia de atunci se poate incepe distribuirea permiselor ANPA-asta este legea).Dar da-mi un telefon la 0722430683(sau lasa-mi pe privat un nr de telefon) si lamurim problema.
Mai exista posibilitatea ca ANPA sa fi inceput distributia permiselor catre persoane fizice-pescari independenti(anul acesta nu mai este obligatorie asocierea),iar prietenul dumitale sa-l fi obtinut individual,nu prin asociatie.In aceeasi situatie par a fi si prietenii Pictorului...Maine aflam sigur daca e asa sau nu!
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: LA ALTE ASOCIATII S-A DAT AMPA

Post by Mihai Vinturache »

Baieti, cred ca omul trebuie tratat cu toata seriozitatea. E POSIBIL SA AIBA DREPTATE !!!
AJVPS-urile si probabil si alte asociatii detin deja ape in administrare. In aceste conditii nu mai sunt nevoite sa participe la licitatii (daca nu sunt interesate de alte ape decat cele pe care deja le au) pentru ca indeplinesc deja conditiile cerute. Asa ca e posibil ca ANPA sa le fi distribuit primele transe de carnete.
Sau participa la licitatie doar pentru a mai obtine niste ape, dar dreptul de a distribui carnete ANPA nu este conditionat de aceasta licitatie, asa ca nu mai trebuie sa astepte rezultatul ei.
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
User avatar
Albatrin
Posts: 989
Joined: 21 Oct 2009, 17:32

Re: LA ALTE ASOCIATII S-A DAT AMPA

Post by Albatrin »

Mihai Vinturache wrote:Baieti, cred ca omul trebuie tratat cu toata seriozitatea. E POSIBIL SA AIBA DREPTATE !!!
AJVPS-urile si probabil si alte asociatii detin deja ape in administrare. In aceste conditii nu mai sunt nevoite sa participe la licitatii (daca nu sunt interesate de alte ape decat cele pe care deja le au) pentru ca indeplinesc deja conditiile cerute. Asa ca e posibil ca ANPA sa le fi distribuit primele transe de carnete.
Sau participa la licitatie doar pentru a mai obtine niste ape, dar dreptul de a distribui carnete ANPA nu este conditionat de aceasta licitatie, asa ca nu mai trebuie sa astepte rezultatul ei.
Mihai, mai citeşte o dată ordinul 15 al MADR!!!!
Cristi Nedelcu
0722.880.939
Vrei să fii fericit o zi, îmbată-te; un an, însoară-te; o viaţă, apucă-te de pescuit !!!
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: LA ALTE ASOCIATII S-A DAT AMPA

Post by Mihai Vinturache »

Cristi, nu vad nicio inadvertenta intre ordinul 15 al MADR si ce am spus eu.
Ordinul in sine se refera la procedura de emitere si eliberare a permiselor aferente apelor pentru care se organizeaza licitatie (cu unul sau mai multi participanti). Pentru restul apelor, care deja se afla in administrarea AJVPS sau a altor asociatii, nu se mai organizeaza nicio licitatie = din acest motiv nici nu au fost trecute in lista apelor disponibile !!!
Acesti "administratori" de ape e suficient sa prezinte un dosar cu documentele de calificare cerute si vor primi permisele, chiar daca nu s-au (se vor) prezentat la licitatie. Lista apelor pe care o cunoastem nu reprezinta nici jumatate din cele existente. Ce se intampla cu restul apelor?
Tu crezi ca un AJVPS cu datorii la Stat nu va distribui permise ANPA? Trebuie sa fiu foarte naiv sa cred asta. Un astfel de AJVPS nu va putea participa la licitatia pentru distribuirea altor segmente de ape... asta pot sa cred. Dar pe cele pe care deja le are (pe Mures, pe Somesuri, pe Crisuri etc.) nu le-a scos nimeni la licitatie deci nu se va schimba administratorul. Cine va distribui permise pentru pescuitul pe aceste segmente de apa??? Sau pentru alea nu mai e necesar ANPA ca ... s-au privatizat???
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
User avatar
Lorelai
Posts: 1517
Joined: 20 Apr 2010, 12:34
Location: Langa Bucuresti

Re: LA ALTE ASOCIATII S-A DAT AMPA

Post by Lorelai »

Cineva mi-a spus, nu-i zic nume, becher mare neicusorule, ca in scurt timp vor fi gata ALE NOASTRE.
Plus alte surprize, sa se supere dusmanu' !
Tineti aproape !Mai e putin.
Lorelai
Dan Surdu
d.surdu@yahoo.com
Tel. 0725985958
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: LA ALTE ASOCIATII S-A DAT AMPA

Post by Dumitrescu Iancu »

Lorelai wrote:Cineva mi-a spus, nu-i zic nume, becher mare neicusorule, ca in scurt timp vor fi gata ALE NOASTRE.
Plus alte surprize, sa se supere dusmanu' !
Tineti aproape !Mai e putin.
Sssstttttt! :lol:
User avatar
smilebogdan
Posts: 15
Joined: 18 Jan 2011, 11:13
Location: Voluntari
Contact:

Re: LA ALTE ASOCIATII S-A DAT AMPA

Post by smilebogdan »

Ceva vesti despre permise si PG-uri ? Le astept ca painea calda si eu si cativa prieteni. Cu toate ca e ger afara, gandul nostru e la vreo 200Km distanta. Saptamana asta am visat de 2 ori ca am fost la pescuit. Va dati seama cata nerabdare :D
Pesimistul este un Optimist bine informat !
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: LA ALTE ASOCIATII S-A DAT AMPA

Post by Dumitrescu Iancu »

Cel tarziu vineri avem prima transa de permise ANPA la Sediu.Dar nu va grabiti:trebuiesc indeplinite si formalitatile pentru obtinerea PG-urilor si abia apoi primiti toate actele!Mai dureaza putin!
fatdaddy
Posts: 229
Joined: 30 Aug 2010, 15:01
Location: Bucuresti

Re: LA ALTE ASOCIATII S-A DAT AMPA

Post by fatdaddy »

Macar niste copii xerox, sa ne uitam la ele seara inainte sa adormim! :lol:
Andrei Riga
Post Reply

Return to “Discuţii despre pescuit”