Farsa pentru un prieten pescar

Întrebări, răspunsuri, comentarii

Moderator: Pacapescarul

Post Reply
User avatar
mihai_mura
Posts: 319
Joined: 27 Oct 2009, 11:13
Location: Iaşi, Romania, United Europe
Contact:

Farsa pentru un prieten pescar

Post by mihai_mura »

Prietenul nostru Dan Vasiliu ("Şalău de delta" cu fireturi de aur) se afla in acest moment la Crisan impreuna cu cei doi copii ai sai.
De dimineata a fost la o bibaneala grozava in gura la Bodaproste - biban 500 g si rosioara 300 g la greu.
A prins si o stiuca de 5-6 kg cu mana (minciocul) - era la suprafata in buruian si avea un ochi alb (probabil lovita).
Pe seara avea intentia sa mearga la groapa la Iacub la somotei.
Are o barca cu motor de 50 Cp si care i-a mai facut nazuri pe drum (a mers intr-un cilindru o vreme).
Caldura mare!
Acestea fiind datele problemei m-am gandit :twisted: :evil: sa-i facem sederea mai interesanta si sa-i trimitem SMS-uri nesemnate, de pe cat mai multe telefoane, prin care sa-i transmitem tot felul de indemnuri, sfaturi, incurajari, locuri, care mai de care mai haioase si mai deocheate.
Termeni de baza:
inima zburdalnica, blonda (sefa de carciuma), bere, motor buclucas, directie ce se rupe, rezervor de benzina uitat pe mal, crap 15 kg, fitofagi, stiuca cu ochi alb, plimbat cu barca de catre un somn, cazare barca Nufarul ....etc...
Dati drumul imaginatiei!
Va avertizez ca omul are mintea deschisa si tine la tavaleala!
Puteti posta mesajele si pe forum sa ne amuzam si noi. :D
Cand mai am informatii de la el le postez.
Nr lui de telefon - 0744243454 iar mesajele pot fi trimise in intervalul 05 AM - 01 AM pana duminica.
Pe el! :lol:
Image
Mihai Muraraşu
Tel. 0722 70 70 88

mihai_murarasu@yahoo.com
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Farsa pentru un prieten pescar

Post by Miyagi »

:shock: :? :roll: :x :lol:
Valentin Petrovici

Re: Farsa pentru un prieten pescar

Post by Valentin Petrovici »

Mihai am auzit ca ieri ar fi fost prin Mila 23 la ghicitoare. Am primit un telefon cam ciudat. A fost servit si cu scrumbie stii tu de care. La plecare ar fi trecut pe la ......coana preoteasa.
User avatar
dan
Posts: 78
Joined: 04 Nov 2009, 12:14

Re: Farsa pentru un prieten pescar

Post by dan »

Salve Mihai,
Ori telefonul meu are ceva (asta dupa ce am facut o baie in Dunare cu el legat la gat), ori nu prea mai ai priza la colegi... :D :D :D
Cert este ca nu am primit niciun SMS...nici macar de pofta. Oricum ma bucur ca te-ai gandit la mine...cu drag.
Dunarea Veche e inca mare si nu prea ai unde campa. Umbla o barca cu niste indivizi de la Rezervatie si imprastie avertismente pentru cei care au reusit totusi sa gaseasca un loc uscat.
Bibaneala a fost grozava; campion absolut, Cristina, prietena lui Vlad. Era pima data la pescuit si nu avea nicio treaba...parca se nascuse in delta.Demi, cea mica a mea se distra la varga...ceva mai mici capturile dar dese. Eu si Vlad...la incarcat. Stiuca a fost resuscitata de pustoaica mea cea mica si a revenit in lumea ei (pana la toamna cand ma duc eu sa o prind... ;) )
Seara am mers pe Crisan-Caraorman, in dreptul Litcovului. Foarte multe structuri aduse de apa si multi plauri. Va mai dura vreo luna pana se aseaza apele.
Pescari...foarte putini.
.
Sa nu uit...chestia cu scrumbia din Mila...cica pute rau de tot :D :D :D
Ai grija cu cine si pe unde te insotesti... :lol: :lol: :lol:
iasi
dan vasiliu
0744243454
Post Reply

Return to “Discuţii despre pescuit”