Chiar se apropie ziua cea mare....partea a II-a.

Întrebări, răspunsuri, comentarii

Moderator: Pacapescarul

dutustoica
Moderator
Posts: 843
Joined: 21 Oct 2009, 21:11

Re: Chiar se apropie ziua cea mare....partea a II-a.

Post by dutustoica »

Masurarea namilei..........fara ruleta si cantar.

Image

Primul.....

Image

Urmatorii......dar nu cei din urma!

Image

Pelicani pe Bogdaproste

Image

Pleaca Ardealul ....

Image



Trei Iezere

Image
Valentin Petrovici

Re: Chiar se apropie ziua cea mare....partea a II-a.

Post by Valentin Petrovici »

Miyagi wrote:
costin stefanescu wrote:merge si-o bere cum sa nu mearga,o pitrocim :lol: ,bine-ai revenit Cornele din pelegrinarile tale,ai rupt delta bucati frate :lol: te astept la una mica sa ne povestim !
-Cu dragaaa..........sete,Fratimiu. Noroc cu Taica Vali,Dutu,Mihai si echipa : Dan,Sergiu,Nea Ion,Nea Victor,ca altfeeel...... :cry: ?!
-Taica! maicutza Omida le-a cam zis :oops: ,da` promit ca data care vine vinu` o sa fie rece ;) si nu MMV :lol: .
-Nu vreau sa-l las in ultimul rand nici pe Cristi Albatran si l-oi pomenii oridecateori voi simti. Sa-ti dea Dumnezeu sanatate Taticule! ca sti tu ce sa faci cu ea. Ai fost singurul care a gandit in felul ala. ESTI MARE OM SI DOMN PE DEASUPRA.


Cornele eu nu am nici un merit. Eu am făcut parte din decor. Restul băieţilor da.
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Chiar se apropie ziua cea mare....partea a II-a.

Post by cezar »

Frate, cum stau crapii aia pe iarba ! :shock:
Saltelute de primire nu ati avut ? Minciog ecologic? Spray-uri cu antibiotice ?
Nţţ, nţţ,nţţ ! :lol: :lol: :lol:
Valentin Petrovici

Re: Chiar se apropie ziua cea mare....partea a II-a.

Post by Valentin Petrovici »

Lucrăm natural Cezare. Saltea mai moale şi mai frumos mirositoare decît iarba ce poate fi?
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Chiar se apropie ziua cea mare....partea a II-a.

Post by Miyagi »

Valentin Petrovici wrote:
Miyagi wrote:
costin stefanescu wrote:merge si-o bere cum sa nu mearga,o pitrocim :lol: ,bine-ai revenit Cornele din pelegrinarile tale,ai rupt delta bucati frate :lol: te astept la una mica sa ne povestim !
-Cu dragaaa..........sete,Fratimiu. Noroc cu Taica Vali,Dutu,Mihai si echipa : Dan,Sergiu,Nea Ion,Nea Victor,ca altfeeel...... :cry: ?!
-Taica! maicutza Omida le-a cam zis :oops: ,da` promit ca data care vine vinu` o sa fie rece ;) si nu MMV :lol: .
-Nu vreau sa-l las in ultimul rand nici pe Cristi Albatran si l-oi pomenii oridecateori voi simti. Sa-ti dea Dumnezeu sanatate Taticule! ca sti tu ce sa faci cu ea. Ai fost singurul care a gandit in felul ala. ESTI MARE OM SI DOMN PE DEASUPRA.


Cornele eu nu am nici un merit. Eu am făcut parte din decor. Restul băieţilor da.
Glumesti ca-ntotdeauna. Stiu eu ce stiu si cred numai ce-mi place ;) .
User avatar
mihai_mura
Posts: 319
Joined: 27 Oct 2009, 11:13
Location: Iaşi, Romania, United Europe
Contact:

Re: Chiar se apropie ziua cea mare....partea a II-a.

Post by mihai_mura »

Image
Ne cerem scuze pentru defectiune! Revenim in curand!
Image
Mihai Muraraşu
Tel. 0722 70 70 88

mihai_murarasu@yahoo.com
Valentin Petrovici

Re: Chiar se apropie ziua cea mare....partea a II-a.

Post by Valentin Petrovici »

A fost arestat realizatorul.
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Chiar se apropie ziua cea mare....partea a II-a.

Post by cezar »

Eu am apucat sa-l vad ! Superfilm ! Bravo, de trei ori bravo !

PS - pana la urma, pestisorul a supravietuit, sunt convins !
User avatar
dan
Posts: 78
Joined: 04 Nov 2009, 12:14

Re: Chiar se apropie ziua cea mare....partea a II-a.

Post by dan »

cezar wrote:Eu am apucat sa-l vad ! Superfilm ! Bravo, de trei ori bravo !

PS - pana la urma, pestisorul a supravietuit, sunt convins !
L-am resuscitat vreo 10 minute...iar cand a plecat, ne-a aratat coada :lol:
iasi
dan vasiliu
0744243454
svasile1970
Posts: 24
Joined: 19 May 2010, 09:06

Re: Chiar se apropie ziua cea mare....partea a II-a.

Post by svasile1970 »

Stimati colegi si pretini. Aceste mesaje, poze sau filmulete in care unii oameni prind, mananca si chiar elibereaza peste ne pot face rau. Sau chiar ne pot provoca stari depresive :mrgreen: Image
User avatar
mihai_mura
Posts: 319
Joined: 27 Oct 2009, 11:13
Location: Iaşi, Romania, United Europe
Contact:

Re: Chiar se apropie ziua cea mare....partea a II-a.

Post by mihai_mura »

Studiourile MMV prezintă:

Operaţiunea Fitofagu' - Delta Dunarii Crişan 2010
Partea 1
http://www.youtube.com/watch?v=Uj4VitfM294

Partea a 2 a
http://www.youtube.com/watch?v=JkyfuA1FiAo
Image
Mihai Muraraşu
Tel. 0722 70 70 88

mihai_murarasu@yahoo.com
Valentin Petrovici

Re: Chiar se apropie ziua cea mare....partea a II-a.

Post by Valentin Petrovici »

Cele două filme au fost realizate în colaborare cu studiourile locale Umbreluţe galbene din Crişan cărora le mulţumim în mod călduros. De asemeni mulţumim lipovenilor pentru recuzite ( peşte).
La roluri secundare ar fi trebuit să apară şi Grupa Miyagi. Însă pretenţiile financiare nu ne-au permis includerea acestora în cele două filme. Negociau pentru captura cea mare pentru minutul de filmare. Mai ceva ca Bruce Willis.
User avatar
mihai_mura
Posts: 319
Joined: 27 Oct 2009, 11:13
Location: Iaşi, Romania, United Europe
Contact:

Re: Chiar se apropie ziua cea mare....partea a II-a.

Post by mihai_mura »

Valentin Petrovici wrote: ... de asemeni mulţumim lipovenilor pentru recuzite ( peşte).
:lol: :lol: :lol:
Ceata pe forum....atentie la maluri.... :lol: :lol:
Image
Mihai Muraraşu
Tel. 0722 70 70 88

mihai_murarasu@yahoo.com
User avatar
dan
Posts: 78
Joined: 04 Nov 2009, 12:14

Re: Chiar se apropie ziua cea mare....partea a II-a.

Post by dan »

mihai_mura wrote:
Valentin Petrovici wrote: ... de asemeni mulţumim lipovenilor pentru recuzite ( peşte).
:lol: :lol: :lol:
Ceata pe forum....atentie la maluri.... :lol: :lol:
Da, da...recuzita era de la Dragonul Rosu; pestisori cu baterii... :lol: :lol: :lol:
Putin prajiti... :lol: :lol: :lol:
iasi
dan vasiliu
0744243454
Valentin Petrovici

Re: Chiar se apropie ziua cea mare....partea a II-a.

Post by Valentin Petrovici »

Miyagi wrote:BINE V-AM GASIT MAI FRATILOR!
Pai cum sa nu se duca la Mama Omida Nea Vali daca nu prinde peste :twisted: ?! Cunoaste Delta cum putini din noi o stie si se mai si oftica.
- Trebuia sa dau cu Matale in apa si nu cu bagajele cand ati plecat,la cat mi-ai urat de bine :evil:,dar nu m-a lasat inima sa-i intarzai pe acei oameni deosebiti de care ai fost insotit,vorba lui Dutu ca bine a zis.
Domnilor ca sa va descriu si eu iesirea asta mi-ar trebui mai multe mii de cuvinte,asa ca va rog sa aveti rabdare. Dupa sintezele scurte rezultatele finale au fost:
- vreo 18 capturi = peste 30 de kg; unul fugit din sacul de pastrare,unul eliberat ca era sub norma,unul pierdut lui Dutu ca folosea fir textil de rapitor la pletila. In afara unuia pe care l-am luat accidental toti au fost luati de Ovidiu la o singura lanseta din 10 cate aveam la un moment dat. Asa ca Nea Vali,cine vrea sa mearga acolo trebuie sa se dea bine pe langa Sergiu :D daca vor sa si sa prinda.
- tot atatea ratari = au fost si submarine de neam prost la care n-am avut ce sa facem.
- cam vreo 60-70 de monturi lasate :cry: ,in principiu Miercuri si Joi ( sa fi fost si mana lu` Mama Omida :lol: ) ca a venit iarba de am umplut malul ala taluzat de la colt si pana in boschet de bradis de zici ca esti pe plaja la Neptun.
De restu`?! SALUTARI LA TOTI BAIETII si de pe Sfantu` si de pe Sulina. Si Costin are dreptate,dar il inteleg tare si pe Nea Vali. Eu am fost acolo la invitatia lor si promit ca nu o sa folosesc acel loc decat cu permisiunea celor care mi-au facut un mare bine invitandu-ma.
Restu`,stiti voi,e folclor si vorbim ca acum am iesit din baie.

Miyagi eu am impresia că voi aţi fost în altă parte nu pe locurile noastre. 18(16) bucăţi = 30 kg. Păi ar veni cam 2 kg bucata. Ori eu nu am văzut aşa ceva acolo. Poate aţi pescuit în creşă. Dacă a fost aşa trebuiau eliberaţi. Adică noi eliberăm de 15 kg. şi voi ne faceţi de rîs.
User avatar
dan
Posts: 78
Joined: 04 Nov 2009, 12:14

Re: Chiar se apropie ziua cea mare....partea a II-a.

Post by dan »

Valentin Petrovici wrote:
Miyagi wrote:BINE V-AM GASIT MAI FRATILOR!
Pai cum sa nu se duca la Mama Omida Nea Vali daca nu prinde peste :twisted: ?! Cunoaste Delta cum putini din noi o stie si se mai si oftica.
- Trebuia sa dau cu Matale in apa si nu cu bagajele cand ati plecat,la cat mi-ai urat de bine :evil:,dar nu m-a lasat inima sa-i intarzai pe acei oameni deosebiti de care ai fost insotit,vorba lui Dutu ca bine a zis.
Domnilor ca sa va descriu si eu iesirea asta mi-ar trebui mai multe mii de cuvinte,asa ca va rog sa aveti rabdare. Dupa sintezele scurte rezultatele finale au fost:
- vreo 18 capturi = peste 30 de kg; unul fugit din sacul de pastrare,unul eliberat ca era sub norma,unul pierdut lui Dutu ca folosea fir textil de rapitor la pletila. In afara unuia pe care l-am luat accidental toti au fost luati de Ovidiu la o singura lanseta din 10 cate aveam la un moment dat. Asa ca Nea Vali,cine vrea sa mearga acolo trebuie sa se dea bine pe langa Sergiu :D daca vor sa si sa prinda.
- tot atatea ratari = au fost si submarine de neam prost la care n-am avut ce sa facem.
- cam vreo 60-70 de monturi lasate :cry: ,in principiu Miercuri si Joi ( sa fi fost si mana lu` Mama Omida :lol: ) ca a venit iarba de am umplut malul ala taluzat de la colt si pana in boschet de bradis de zici ca esti pe plaja la Neptun.
De restu`?! SALUTARI LA TOTI BAIETII si de pe Sfantu` si de pe Sulina. Si Costin are dreptate,dar il inteleg tare si pe Nea Vali. Eu am fost acolo la invitatia lor si promit ca nu o sa folosesc acel loc decat cu permisiunea celor care mi-au facut un mare bine invitandu-ma.
Restu`,stiti voi,e folclor si vorbim ca acum am iesit din baie.

Miyagi eu am impresia că voi aţi fost în altă parte nu pe locurile noastre. 18(16) bucăţi = 30 kg. Păi ar veni cam 2 kg bucata. Ori eu nu am văzut aşa ceva acolo. Poate aţi pescuit în creşă. Dacă a fost aşa trebuiau eliberaţi. Adică noi eliberăm de 15 kg. şi voi ne faceţi de rîs.
.
Vali, Cornel nu prea a prins pentru ca nu stia cum e cu regulile de prioritate pe Sulina...care peste urca, care coboara; el unde sa stea? cui sa dea prioritate??? :lol: :lol: :lol:
iasi
dan vasiliu
0744243454
Valentin Petrovici

Re: Chiar se apropie ziua cea mare....partea a II-a.

Post by Valentin Petrovici »

Cred că a rămas în pantă el. Dar nu ştiu dacă la coborîre sau la urcare.
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Chiar se apropie ziua cea mare....partea a II-a.

Post by cezar »

Vali si Dan

Miyagi a vrut sa spuna 18 bucati = 300 kg. dar din graba (sau modestie ;) )a iesit...ce a iesit ! :lol: :lol: :lol:
Last edited by cezar on 24 Jun 2010, 14:22, edited 1 time in total.
Valentin Petrovici

Re: Chiar se apropie ziua cea mare....partea a II-a.

Post by Valentin Petrovici »

Cezare, era ceaţă deasă. Nu se vedeau limbile cîntarului. Aoleooo uitasem cifrele cîntarului că era din acela de arbitri nu din acela folosit la Giurgeni -Vadul Oi. Modestia bat-o vina. Noi suntem răi tare şi divulgăm secretili. Cornele nu cumva ai pescuit şi de prin iarbă vro două perfuzii cu palincă frate? Că acolo au rămas.
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Chiar se apropie ziua cea mare....partea a II-a.

Post by Miyagi »

cezar wrote:Vali si Dan

Miyagi a vrut sa spuna 18 bucati = 300 kg. dar din graba (sau modestie ;) )a iesit...ce a iesit ! :lol: :lol: :lol:
Pai Nea Vali io zisei peste 30 de kg ca sa fiu simpatic da` adevaru` e ca unu` s-a facut marinar ca Ovidiu l-a bagat in sacul de pastrare si nu l-a mai legat la gura :lol: , trei au fost eliberati din pricina de ilegalitate si restu` de peste 30 a ajuns prin chesoanele congelatoarelor :D . Mai corect unu` de 9, unu` de vreo 7, 2 de vreo 4 si restu` intre 2 si 3 kile. In total acasa am plecat cu 14. Hai sa zic peste 40 sa nu va mai incurcati in cifre :lol: .
- Mai da ce dulce e cu samursac, Muscatel cu Borsec si sa-l manci cu nevasta ta,singuri singurei. N-am nicio pretentie in plus. :D !
Post Reply

Return to “Discuţii despre pescuit”