Chiar se apropie ziua cea mare....partea a II-a.

Întrebări, răspunsuri, comentarii

Moderator: Pacapescarul

User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: Chiar se apropie ziua cea mare....partea a II-a.

Post by valic »

Valentin Petrovici wrote:Deci Valic am două întrebări:
1. de ce ați oprit acolo
2. de ce îți face păpușa semn
Și nu în ultimul rînd văd că ai mocheta plină de bere. Miroase în barcă.
Raspuns:
1.Ne-am data cu barca prin padure, asta ca sa vada lumea cat de crescuta era apa;
2.Cica sa ma uit pe unde navig .......... ;)
3.Pai a ce sa miroasa ?! .......... daca nu a bere ........
Valic
0744 644 368
Valentin Petrovici

Re: Chiar se apropie ziua cea mare....partea a II-a.

Post by Valentin Petrovici »

A ciorbă de pește coane .
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: Chiar se apropie ziua cea mare....partea a II-a.

Post by valic »

Valentin Petrovici wrote:Deci Valic am două întrebări:

2. de ce îți face păpușa semn?
Hai sa-ti zic de ce:
La intoarcere, cand am iesit de pe Litcov si am luat-o pe Perivolovca, am derapat nitzat si am barbierit putin salciile de pe margine si cei doi marinari ai mei (Oscar si Papusa) far" de experienta, s-au cam speriat, asa ca da cate ori imi intorceam privireazicea "UITE-TE PE UNDE MERGI CA IAR INTRI IN SALCII SI STUFUL DE PE MARGINE"
:lol: :lol: :lol:
explicabil, de la ce s-a intamplat (a se citi consumat) la masa de pranz .......... :D :D :D
Valic
0744 644 368
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: Chiar se apropie ziua cea mare....partea a II-a.

Post by valic »

Valentin Petrovici wrote:Valic, Mihai folosește benzină MMV. Coane Mihai hai să-ți ghicească cineva în palmă să vedem ce urmează și cînd. Offff!!!!!! Doamne nu mă lăsa!!!!!! Am fost la ghicitoare înainte de plecare din Milă și nu prea era de bine.
Data viitoare legati rezervorul cu lantz si lacat .............. :lol: :lol: :lol:
Valic
0744 644 368
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: Chiar se apropie ziua cea mare....partea a II-a.

Post by valic »

STERS, o fi vrut si el sa vina cu noi ?
Last edited by valic on 20 Jun 2010, 13:46, edited 1 time in total.
Valic
0744 644 368
Valentin Petrovici

Re: Chiar se apropie ziua cea mare....partea a II-a.

Post by Valentin Petrovici »

Mulțumesc mult Valic. Deja mă simt mai bine.
Last edited by Valentin Petrovici on 20 Jun 2010, 18:23, edited 1 time in total.
Ono
Posts: 687
Joined: 23 Dec 2009, 05:37
Location: Bucuresti

Re: Chiar se apropie ziua cea mare....partea a II-a.

Post by Ono »

Valentin, felicitari pentru frumoasele capturi atat tie cat si tuturor participantilor.
Valentin Petrovici

Re: Chiar se apropie ziua cea mare....partea a II-a.

Post by Valentin Petrovici »

Meritul aparține pescarilor. Eu am fost printre privitori dar asta nu înseamnă că nu m-am simțit excepțional.
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: Chiar se apropie ziua cea mare....partea a II-a.

Post by valic »

IO zic ca toti ne-am simtit bine .............
Valic
0744 644 368
Valentin Petrovici

Re: Chiar se apropie ziua cea mare....partea a II-a.

Post by Valentin Petrovici »

Filmulețul cu captura cea mare urmează a fi postat mîine de colegii din Iași.
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Chiar se apropie ziua cea mare....partea a II-a.

Post by Miyagi »

BINE V-AM GASIT MAI FRATILOR!
Pai cum sa nu se duca la Mama Omida Nea Vali daca nu prinde peste :twisted: ?! Cunoaste Delta cum putini din noi o stie si se mai si oftica.
- Trebuia sa dau cu Matale in apa si nu cu bagajele cand ati plecat,la cat mi-ai urat de bine :evil:,dar nu m-a lasat inima sa-i intarzai pe acei oameni deosebiti de care ai fost insotit,vorba lui Dutu ca bine a zis.
Domnilor ca sa va descriu si eu iesirea asta mi-ar trebui mai multe mii de cuvinte,asa ca va rog sa aveti rabdare. Dupa sintezele scurte rezultatele finale au fost:
- vreo 18 capturi = peste 30 de kg; unul fugit din sacul de pastrare,unul eliberat ca era sub norma,unul pierdut lui Dutu ca folosea fir textil de rapitor la pletila. In afara unuia pe care l-am luat accidental toti au fost luati de Ovidiu la o singura lanseta din 10 cate aveam la un moment dat. Asa ca Nea Vali,cine vrea sa mearga acolo trebuie sa se dea bine pe langa Sergiu :D daca vor sa si sa prinda.
- tot atatea ratari = au fost si submarine de neam prost la care n-am avut ce sa facem.
- cam vreo 60-70 de monturi lasate :cry: ,in principiu Miercuri si Joi ( sa fi fost si mana lu` Mama Omida :lol: ) ca a venit iarba de am umplut malul ala taluzat de la colt si pana in boschet de bradis de zici ca esti pe plaja la Neptun.
De restu`?! SALUTARI LA TOTI BAIETII si de pe Sfantu` si de pe Sulina. Si Costin are dreptate,dar il inteleg tare si pe Nea Vali. Eu am fost acolo la invitatia lor si promit ca nu o sa folosesc acel loc decat cu permisiunea celor care mi-au facut un mare bine invitandu-ma.
Restu`,stiti voi,e folclor si vorbim ca acum am iesit din baie.
Valentin Petrovici

Re: Chiar se apropie ziua cea mare....partea a II-a.

Post by Valentin Petrovici »

Cornele din partea mea să fii sănătos şi să fi stat acolo pînă la adînci bătrîneţi. Pentru colegi oricînd stăm la dispoziţie cu relaţii. Pe privat sau cu un telefon. Eu am făcut referire la vizitatori. La acei culegători de informaţii. Cît despre mama omida......taci şi păstrează secretul.
Valentin Petrovici

Re: Chiar se apropie ziua cea mare....partea a II-a.

Post by Valentin Petrovici »

Uitasem de băieţii care au stat la Mila 23. Au avut două capturi de somn mai acătorii. Una bucată de 12 kg şi una de 7.
Valentin Petrovici

Re: Chiar se apropie ziua cea mare....partea a II-a.

Post by Valentin Petrovici »

Ce poate fi mai bun decît un borş de peşte în concert de broaşte?

Image

Image
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: Chiar se apropie ziua cea mare....partea a II-a.

Post by valic »

Valentin Petrovici wrote:Ce poate fi mai bun decît un borş de peşte în concert de broaşte?
o saramura de peste ............ ;)
Valic
0744 644 368
Valentin Petrovici

Re: Chiar se apropie ziua cea mare....partea a II-a.

Post by Valentin Petrovici »

valic wrote:
Valentin Petrovici wrote:Ce poate fi mai bun decît un borş de peşte în concert de broaşte?
o saramura de peste ............ ;)

Valic vorbeam pentru dimineaţă. Saramura este progreamată mai pe seară să facă pat la lichidităţi.
User avatar
arlan
Posts: 462
Joined: 23 Apr 2010, 11:00
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Chiar se apropie ziua cea mare....partea a II-a.

Post by arlan »

Mai FRATILOR, a fost Delta I, o fost Delta II, ..... acu' se nashte Delta III ....... intrebare: da' o bere noi nu mai bem? sau s-a inchis "LA COPACI"?
"Teorie este atunci cand stii totul dar nu merge nimic.
Practica este atunci cand merge totul dar nu stii de ce.
Eu imbin teoria cu practica Nu merge nimic si nu stiu de ce"

Sorin Varlan
0724.211.286 orange/ 0766517110 cosmote/ 0770202976 digi
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: Chiar se apropie ziua cea mare....partea a II-a.

Post by costin stefanescu »

merge si-o bere cum sa nu mearga,o pitrocim :lol: ,bine-ai revenit Cornele din pelegrinarile tale,ai rupt delta bucati frate :lol: te astept la una mica sa ne povestim !
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Chiar se apropie ziua cea mare....partea a II-a.

Post by Miyagi »

costin stefanescu wrote:merge si-o bere cum sa nu mearga,o pitrocim :lol: ,bine-ai revenit Cornele din pelegrinarile tale,ai rupt delta bucati frate :lol: te astept la una mica sa ne povestim !
-Cu dragaaa..........sete,Fratimiu. Noroc cu Taica Vali,Dutu,Mihai si echipa : Dan,Sergiu,Nea Ion,Nea Victor,ca altfeeel...... :cry: ?!
-Taica! maicutza Omida le-a cam zis :oops: ,da` promit ca data care vine vinu` o sa fie rece ;) si nu MMV :lol: .
-Nu vreau sa-l las in ultimul rand nici pe Cristi Albatran si l-oi pomenii oridecateori voi simti. Sa-ti dea Dumnezeu sanatate Taticule! ca sti tu ce sa faci cu ea. Ai fost singurul care a gandit in felul ala. ESTI MARE OM SI DOMN PE DEASUPRA.
User avatar
Albatrin
Posts: 989
Joined: 21 Oct 2009, 17:32

Re: Chiar se apropie ziua cea mare....partea a II-a.

Post by Albatrin »

Miyagi wrote:-Nu vreau sa-l las in ultimul rand nici pe Cristi Albatran si l-oi pomenii oridecateori voi simti. Sa-ti dea Dumnezeu sanatate Taticule! ca sti tu ce sa faci cu ea. Ai fost singurul care a gandit in felul ala. ESTI MARE OM SI DOMN PE DEASUPRA.
Frate, pentru asta ne-am unit, pentru asta existăm, în rest, vorba ta, este folclor!!!
Cristi Nedelcu
0722.880.939
Vrei să fii fericit o zi, îmbată-te; un an, însoară-te; o viaţă, apucă-te de pescuit !!!
Post Reply

Return to “Discuţii despre pescuit”