Campionatu mondial de crap, Franţa 2009

Întrebări, răspunsuri, comentarii

Moderator: Pacapescarul

User avatar
Albatrin
Posts: 989
Joined: 21 Oct 2009, 17:32

Campionatu mondial de crap, Franţa 2009

Post by Albatrin »

Lotul României s-a clasat pe locul 5, înaintea Angliei şi Croaţiei şi echipa Bogdan Tomulescu şi Dan Mitrănescu au luat "cea mai mare captură".
Felicitările mele!Image
Cristi Nedelcu
0722.880.939
Vrei să fii fericit o zi, îmbată-te; un an, însoară-te; o viaţă, apucă-te de pescuit !!!
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Campionatu mondial de crap, Franţa 2009

Post by Dumitrescu Iancu »

Au participat 21 reprezentative si ai nostri merita felicitari pentru locul ocupat!
As remarca,totusi,rezultatele generale,zic eu,foarte slabe:un total de 73 pesti prinsi,887kg in total si captura de 10,630kg pt patru zile de concurs,la nivel de CM ! :roll:
Cred ca Tancabestiul,ca sa dau primul exemplu ce-mi vine in minte,ar fi dat rezultate mult mai spectaculoase!
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: Campionatu mondial de crap, Franţa 2009

Post by Mihai Vinturache »

Cristi am urmarit in direct ultimele zile (sambata si duminica).
Acuma ce sa spun? Eu am vazut ca baietii sunt multumiti de clasarea pe locul 5. Dar parca mi-ar placea sa aspire la mai mult.
Ce-i drept, am vazut pe filmuletele lui Iuga cateva lanseuri ale celor din Africa de Sud si am fost de-a dreptul impresionat.
Aruncau la distante foarte mari cu o lejeritate incredibila.
Ceea ce m-a impresionat, negativ insa, a fost faptul ca la Campionatul mondial nu au fost rezultate mai bune decat la concursul de la Cercani!!! :lol:
Nici la numar de bucati, nici la greutate nici la captura :lol:
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: Campionatu mondial de crap, Franţa 2009

Post by Mihai Vinturache »

Iancule, am gandit la fel! :D
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Campionatu mondial de crap, Franţa 2009

Post by Dumitrescu Iancu »

Mihai Vinturache wrote:Iancule, am gandit la fel! :D
Las' ca nu-i prima data!Stii tu,"cin' s-aseamana,s-aduna"! :lol: :lol: :lol:
User avatar
mikcutu
Posts: 751
Joined: 26 Oct 2009, 09:53

Re: Campionatu mondial de crap, Franţa 2009

Post by mikcutu »

Parca echipa lui Mitranescu era rezerva, stiti ce s-a intamplat ce a jucat?
Za dacs cam from za tracs!
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Campionatu mondial de crap, Franţa 2009

Post by Dumitrescu Iancu »

Cristi,Mitranescu cu captura,tot la mamaliga oare? :lol: :lol:
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Campionatu mondial de crap, Franţa 2009

Post by cezar »

Dumitrescu Iancu wrote:Au participat 21 reprezentative si ai nostri merita felicitari pentru locul ocupat!
As remarca,totusi,rezultatele generale,zic eu,foarte slabe:un total de 73 pesti prinsi,887kg in total si captura de 10,630kg pt patru zile de concurs,la nivel de CM ! :roll:
Cred ca Tancabestiul,ca sa dau primul exemplu ce-mi vine in minte,ar fi dat rezultate mult mai spectaculoase!
Mai bine mergeau cu noi pe Chilia, prindeau mai mult ! Iar daca-l tineau de vorba pe Mihai Murarasu, poate luau si aici "captura". ;)
Sionut
Posts: 82
Joined: 25 Oct 2009, 18:26

Re: Campionatu mondial de crap, Franţa 2009

Post by Sionut »

mikcutu wrote:Parca echipa lui Mitranescu era rezerva, stiti ce s-a intamplat ce a jucat?
Nu a intrat echipa lui Mitranescu in concurs. Dan l-a inlocuit pe Mihai Stanescu (a acuzat probleme de sanatate)
in prima zi, in timp ce Vasile a intrat in locul lui Marius Din (decizie tactica) in a doua zi.
Rezultatul e bun tinand cont ca pe sectorul B nu am punctat deloc, fiind astfel destul de rau penalizati. Pe celelalte sectoare aveam un loc 2 pe A si 5 pe C, suficient pentru a lua o medalie.
Ca o recunoastere a scolii de crap romanesti, echipele Greciei si Moldovei au avut romani in componenta.
User avatar
Albatrin
Posts: 989
Joined: 21 Oct 2009, 17:32

Re: Campionatu mondial de crap, Franţa 2009

Post by Albatrin »

Dumitrescu Iancu wrote:Cristi,Mitranescu cu captura,tot la mamaliga oare? :lol: :lol:
Image
Păi cum altfel!!!!
Nu, a fost la 1016 şi sac solubil cu spartură de 1016 dar nu m-ar mira ca patul de nadă să fi conţinut şi ceva "DM production".
Hâtru' de Cornel Şerbu zicea că bila a fost cireaşa de pe tortul de mămăligă :lol: :lol: :lol: :lol:
Cristi Nedelcu
0722.880.939
Vrei să fii fericit o zi, îmbată-te; un an, însoară-te; o viaţă, apucă-te de pescuit !!!
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: Campionatu mondial de crap, Franţa 2009

Post by valic »

E un loc bun, felicitari baietilor nostri.
Intradevar, la capitolul capturi si cantitate, pe Cernovca daca nu era Murarasu .......... luau captura :lol:
Valic
0744 644 368
User avatar
FAE
Posts: 318
Joined: 28 Oct 2009, 13:37
Location: bucuresti
Contact:

Re: Campionatu mondial de crap, Franţa 2009

Post by FAE »

:D SALVE :D
Voi nu stitii ca D. Mitranescu are reteta propie ptr. orice concurs...este foarte simplu...fabrica MAMALIGA la locul faptei....si asta conteaza foarte mult,am incercat si "IO aceiasi metoda si ...ghici...! exact cum m-a asteptam...punct ochit ,punct lovit. :mrgreen:
SA TRAITI MULT MAI BINE.
Tel: 0722.914.826.
User avatar
PETER
Posts: 587
Joined: 25 Oct 2009, 16:00
Contact:

Re: Campionatu mondial de crap, Franţa 2009

Post by PETER »

Hai Fae, baga o reteta buna de mamaliga, ca doar esti As. :roll:
uite aici, sparge gheata: http://forum.pescarclub21.ro/viewforum.php?f=21
http://www.pescarulclujean.com

Take it a smile to your face,
it's so nice to be happy!
zeus
Posts: 37
Joined: 28 Oct 2009, 19:53

Re: Campionatu mondial de crap, Franţa 2009

Post by zeus »

Parerea mea strict personala este ca lotul national nu este reprezentativ....sunt ferm convins ca in tara sunt foarte multi pescari buni dar toate etapele de calificare sunt foarte ciudate, obositoare...etc!
La unele concursuri sunt fel si fel de reguli....puncteaza cantitatea, coroborata cu nr de bucati prinse....facultate iti trebuie....ne complicam ca dracu.....transpiri pana citesti un regulament! Am impresia ca ne complicam viata mai mult decat trebuie!
Oricum.....Felicitari participantilor!!! :D
User avatar
Albatrin
Posts: 989
Joined: 21 Oct 2009, 17:32

Re: Campionatu mondial de crap, Franţa 2009

Post by Albatrin »

zeus wrote:Parerea mea strict personala este ca lotul national nu este reprezentativ....sunt ferm convins ca in tara sunt foarte multi pescari buni dar toate etapele de calificare sunt foarte ciudate, obositoare...etc!
La unele concursuri sunt fel si fel de reguli....puncteaza cantitatea, coroborata cu nr de bucati prinse....facultate iti trebuie....ne complicam ca dracu.....transpiri pana citesti un regulament! Am impresia ca ne complicam viata mai mult decat trebuie!
Oricum.....Felicitari participantilor!!! :D
Tata lu' Hercule,
Lotul naţional al României din acest an a fost stabilit în urma a cinci etape disputate după regulamentul de desfăşurare al campionatului mondial, singura deosebire fiind ca la primele două etape n-a punctat cteno, în rest condiţiile au fost aceleaşi.
Cristi Nedelcu
0722.880.939
Vrei să fii fericit o zi, îmbată-te; un an, însoară-te; o viaţă, apucă-te de pescuit !!!
zeus
Posts: 37
Joined: 28 Oct 2009, 19:53

Re: Campionatu mondial de crap, Franţa 2009

Post by zeus »

Ma lasi....si regulamentul ala a fost cumva supus dezbaterii publice??? S-a intamplat ceva ca la ...revolutie(cu r mic)...! De ce sa ne supunem unor canoane???...ce vor unii...sau ceilalti!?
Etapele alea cu uite tenu nu e tenu...ce au fost?...joc de glezne?...sau ciocu' mic! :mrgreen:
User avatar
rebeu
Posts: 909
Joined: 25 Oct 2009, 16:50
Location: Bucureşti

Re: Campionatu mondial de crap, Franţa 2009

Post by rebeu »

FAE wrote::D SALVE :D
Voi nu stitii ca D. Mitranescu are reteta propie ptr. orice concurs...este foarte simplu...fabrica MAMALIGA la locul faptei....si asta conteaza foarte mult,am incercat si "IO aceiasi metoda si ...ghici...! exact cum m-a asteptam...punct ochit ,punct lovit. :mrgreen:
Hummm... m-am dus pe linku' ăla de reţete... nu postase încă nimeni... aşa că m-am abţinut să scriu eu primul... marea taină la mămăliga aia este apa!!! Să faci mămăliga cu apa din lacu' unde pescuieşti! Na c-am zis-o! Nu e tehnică ci doar un exerciţiu de logică.
Contrele si "felicitările" numai pe privat! :lol:
A cam ieshit fum din discurile de pe server... deci pozele... trebuie sa le reinstalez...
Doar ca mai dureaza... am back-up la directoare dar nu si la soft... deci trebuie sa reinstalez tot... si sunt cam departe...
va rog sa mai aveti rabdare...
--
RBu'
User avatar
Albatrin
Posts: 989
Joined: 21 Oct 2009, 17:32

Re: Campionatu mondial de crap, Franţa 2009

Post by Albatrin »

zeus wrote:Ma lasi....si regulamentul ala a fost cumva supus dezbaterii publice??? S-a intamplat ceva ca la ...revolutie(cu r mic)...! De ce sa ne supunem unor canoane???...ce vor unii...sau ceilalti!?
Etapele alea cu uite tenu nu e tenu...ce au fost?...joc de glezne?...sau ciocu' mic! :mrgreen:
Ionuţ,
marea lor problemă a fost Dan Mitrănescu, pe care, atunci când punctează cteno, doar Gheran îl mai poate bate. Ori acesta din urmă nu a participat şi astfel vânzările de sute de miloane ale producatorilor de bile, cu nume care de care mai "aiuritoare", se duceau pe apa sâmbetei şi creşteau încasările producatorilor de porumb . Şi aşa n'au avut ce-i face lu' Dan, tot s-a calificat, împreună cu Vasile Ivan, ca rezervă şi amândoi au intrat apoi în şut, inlocuind câte unul din membrii celorlalte echipe, cu rezultatele care se ştiu deja.
Cristi Nedelcu
0722.880.939
Vrei să fii fericit o zi, îmbată-te; un an, însoară-te; o viaţă, apucă-te de pescuit !!!
User avatar
FAE
Posts: 318
Joined: 28 Oct 2009, 13:37
Location: bucuresti
Contact:

Re: Campionatu mondial de crap, Franţa 2009

Post by FAE »

:D SALVE :D
Felicit si "IO echipa ROMANIEI dar trebui sa fim si obiectivi putin...ptr. acele asa zise etape de calificare de ce nu se spune ca aveau taxe enorme ptr. a participa multi dintre pescari de crap...!"IO sint sigur ca sint foarte multi mult mai buni ca ei dar nu au avut bani ptr. taxa prohibitiva care a fost stabilita numai ptr. a exclude pe foarte multi...voi credeti ca au fost corecte conditiile...???gresit... :twisted: NU... cei care au participat la etapele de calificare si-au asigurat din start un "ATU" in plus,de altfel se poate vedea ca majoritatea au fost sponsorizati de magazinele cu articole de pescuit. :twisted:
SA TRAITI MULT MAI BINE.
Tel: 0722.914.826.
User avatar
Albatrin
Posts: 989
Joined: 21 Oct 2009, 17:32

Re: Campionatu mondial de crap, Franţa 2009

Post by Albatrin »

FAE wrote::D SALVE :D
Felicit si "IO echipa ROMANIEI dar trebui sa fim si obiectivi putin...ptr. acele asa zise etape de calificare de ce nu se spune ca aveau taxe enorme ptr. a participa multi dintre pescari de crap...!"IO sint sigur ca sint foarte multi mult mai buni ca ei dar nu au avut bani ptr. taxa prohibitiva care a fost stabilita numai ptr. a exclude pe foarte multi...voi credeti ca au fost corecte conditiile...???gresit... :twisted: NU... cei care au participat la etapele de calificare si-au asigurat din start un "ATU" in plus,de altfel se poate vedea ca majoritatea au fost sponsorizati de magazinele cu articole de pescuit. :twisted:
FAE,
Te-am "auzit" cerând "brăile" pe de două ori taxa de participare la cea mai scumpă etapă. :o :o :o
Prin regulamentul de organizare al turneul, aceasta a fost între 500 şi 1000 roni de echipă pentru fiecare etapă, ţi se pare mult? :? :?
Cristi Nedelcu
0722.880.939
Vrei să fii fericit o zi, îmbată-te; un an, însoară-te; o viaţă, apucă-te de pescuit !!!
Post Reply

Return to “Discuţii despre pescuit”