Se apropie ziua cea mare....

Întrebări, răspunsuri, comentarii

Moderator: Pacapescarul

User avatar
raitmaerg
Posts: 221
Joined: 17 May 2010, 15:58
Location: bucuresti
Contact:

Re: Se apropie ziua cea mare....

Post by raitmaerg »

fatdaddy wrote: hai nu te supara , doar te tachinam nitel! Bineinteles ca fiecare isi ia ce masina ii merge la inima! :P
nu ma supar eu asa usor, am o toleranta mare de tot la suparare, ma supar greu si imi trece repede. :mrgreen:
la mine cu masina e o poveste..masina familiei o foloseste sotia, eu avand masina de servici, nu pot sa pun carlig de tractare pe masina de servici ..."nu 'cadreaza" si sotia deja se uita cam stramb la carligul de pe masina ca isi da seama ca vine vara si in weekend ramane fara masina.

din experienta Dunarenilor, cand incepe sa traga somul la clonc si cand incepe sa traga crapul in bututci? nu imi spuneti ca in functie de vreme ca asta stiu. cam ce temperatura trebuie sa aiba Dunarea ca sa inceapa sa traga? sau ce criterii s-au observat ca se aplica.. teoretic vorbind. pentru cei ce nu ma cunosc , Dunarea am cunoscut-o acum 2 ani si de atunci m-am indragostit de ea. de aceea mi-am cumparat si barca. deci nu pot spune ca sunt un pescar de Dunare cu experienta, pe Dunare cred ca oricat de experimentat esti, tot mai ai ce sa inveti.
Mihai Vinturache wrote:Tineti-mi si mie un loc la aceasta prima iesire... mai ales ca eu nu am fost niciodata pe Alionte.
Daca ma lasati acasa fac si eu ca Laloi!
daca nu sunt indiscret, Laloi ce a facut cand a fost lasat acasa? asa de curiozitate. Mihai, daca reusim sa formam gasca si sa ajungem pe Alionte ai un loc la mine in barca/ masina cu mare placere.
dintr-un om sanatos faci un pescar dar dintr-un pescar nu mai faci om sanatos.
<*)))))>{ Georgian Raitmaer <*)))))>{
raitmaerg@yahoo.com/0720499965
http://propescuit.blogspot.com/
Armand
Posts: 205
Joined: 27 Oct 2009, 09:37

Re: Se apropie ziua cea mare....

Post by Armand »

Crapul la butuci trage tot timpul. Daca il gasesti unde sta si ii pozitionezi corect momeala il iei si cand e cu minus afara.
Somnul in schimb e un pic mai pretentios la temperatura apei. Daca trece apa de 5 grade si ii prezinti momeala pe la nas, o ia. Ca sa iasa in masa apei si sa-ti caute activ momeala cat il cloncanesti, tre sa astepti pana prin aprilie...
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: Se apropie ziua cea mare....

Post by Mihai Vinturache »

laloi wrote:Da, da, mare amator sunt de un Alionte, poate mergeti fara sa-mi spuneti si mie ca va urez "Bafta" tot anu' (bineinteles dupa ce platesc dreptu de autor la Ghinozo)... :mrgreen: ;)
Nu stiu ce a facut, dar uite ce amenintare ne paste aici. La asta ma refeream !!! :lol:
Multumesc pentru invitatie! S-ar putea sa o accept! :D
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
Post Reply

Return to “Discuţii despre pescuit”